bratek na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 16:54   #1
titikaa
Raczkowanie
 
Avatar titikaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 96

bratek na trądzik


po przeczytaniu watku o bratku postanowilam go kupic, bo wiekszosc pisala ze pomaga na tradzik. Ja pije herbatke od 18 dni 2 lub 3 razy dziennie i dalej mam czolo w krostach chyba jest ich wiecej ale nie wiem czy to ten wysyp czy nie... i teraz nie wiem czy pic dalej i czekac na rezultaty czy isc do dermatologa i kupowac jakies leki czy cos :/
__________________
Nie będzie jak ma być. Będzie po mojemu !
titikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:19   #2
Sandysia_92_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 26
GG do Sandysia_92_
Dot.: bratek na trądzik

Wybrałaś naturalny spoób walki z trądzikiem i moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Ja też preferuje różne ziołowe herbatki...ale niestety aby były widoczne jakies rezultaty potrzebny jest czas...pamietaj ze zioła nie mają składników chemicznych i nie działają tak szybko jak srodki chemiczne, które wydaje mi sie ze bardziej szkodza niz pomagają
Sandysia_92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:51   #3
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: bratek na trądzik

No i takie preparaty zazwyczaj najpierw nawet pogarszają sprawę a potem jest tylko lepiej . Jeszcze osobiście polecę Ci witaminę B2. Jej niedobór może być przyczyną problemów z trądzikiem i ja właśnie dzięki niej się uporałam z tym problemem. Może Tobie też pomoże. A byłam naprawdę cała w trądziku...nos, policzki, czoło, broda...pryszcz na pryszczu. Od roku łykam 2 razy dziennie 2 tabletki i od roku święty spokój, a skóra na całym ciele jest dużo miękksza, mam ładniejsze paznokcie i włosy.
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 11:42   #4
rudenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 197
Dot.: bratek na trądzik

Ja parę lat temu piłam bratek przez kilka miesięcy i nie było efektów. Ale każdy reaguje inaczej, więc póki co się nie zniechęcaj, bo efekty kuracji ziołowych widać dopiero po miesiącach stosowania, a nie po kilkunastu dniach.
rudenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 14:38   #5
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: bratek na trądzik

zeby efekty bylo widac, musisz go pic przez dluzszy czas
ale moze byc tak, ze i tak efektow widac nie bedzie, bo nie na kazdego on bedzie tak dzialal.

Z tego co pamietam, to byl gdzies watek poswiecony bratkowi
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 14:44   #6
Marysia7-M1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 19
Dot.: bratek na trądzik

To prawda, potrzeba troche czasu, aby były efekty - ale warto Ja rowniez wyleczylam sie m.in. dzieki tej herbatce. Powodzenia!
Marysia7-M1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 14:49   #7
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: bratek na trądzik

A mozna to kupic w aptece? ile mniej wiecej kosztuje?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 15:44   #8
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: bratek na trądzik

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
A mozna to kupic w aptece? ile mniej wiecej kosztuje?
tak, kupisz to w aptece
maja albo w tabletkach (nie wiem jaka cena), albo w torebkach expressowych do parzenia, koszt okolo 4 zl
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 17:07   #9
Sandysia_92_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 26
GG do Sandysia_92_
Dot.: bratek na trądzik

tak macie racje...słyszałam również że podczas jakichkolwiek kuracji ziołowych trzeba pić bardzo duzo wody bo podobno zioła oczyszczają nas z zanieczyszczen a wode zbiera te zanieczyszczenia i wydale je z organizmu
Sandysia_92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 22:27   #10
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: bratek na trądzik

ja tez bralam bratek w tabletkach i jakos nie widzialam roznicy... i dalej emcze sie z paskudnymi wypryskami, ale mam nadzieje ze bedzie duzo lepiej, bo zrobilam badania hormonow i okazalo sie ze wszystko jest zle. oby pomoglo, bo juz patrzec na siebie nie moge...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 22:27   #11
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: bratek na trądzik

Przez rok piłam bratka trójbarwnego - nie zauważyłam różnicy. Teraz piję mieszankę ziół (bratek, fiołek, rumianek i jeszcze dwa zielska, których nazw łacińskich nie mogę rozszyfrować). Na razie piję od 2 tyg - łuykam tez tetracyklinę i smaruję buźkę differinem nie wspominając o zabiegach kwasem migdałowym. Ale czego się nie robi, żeby było lepiej. Już jestem ponad 1000 zł w plecy - a to dopiero 2 miesiące leczenia... Czeka mnie bankructwo, albo ładna buzia...
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-15, 08:35   #12
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: bratek na trądzik

U mnie po dwóch, trzech miesiącach były efekty. Wiadomo że napoczątku nie było za ciekawie, bo cera się oczyszczała i było tego więcej,ale pomogło No i ja przy tej kuracji zrezygnowałam m.in. ze słodyczy Gdyby można było go pić ciągle to wogóle bym z niego nie rezygnowała ale po takiej jednej dłuższej przerwie zabrakło mi już chęci
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 09:44   #13
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: bratek na trądzik

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
ja tez bralam bratek w tabletkach i jakos nie widzialam roznicy... i dalej emcze sie z paskudnymi wypryskami, ale mam nadzieje ze bedzie duzo lepiej, bo zrobilam badania hormonow i okazalo sie ze wszystko jest zle. oby pomoglo, bo juz patrzec na siebie nie moge...
No to ja miałam podobnie. Endokrynolog stwierdził u mnie nadmiar testosteronu i policystyczne jajniki. Byłam leczona przez Diane 35 (są to hormonalne środki antykoncepcyjne). Leczenie trwa poł roku, a jestm w 3 miesiącu leczenia. Rzeczywiście z trądzikiem się uporałam już ostatecznie, ale pojawiły się skutki uboczne. Bardzo powiększyły mi sie biodra i biust, oraz ogólnie przytyłam.
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 11:56   #14
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: bratek na trądzik

Cytat:
Napisane przez titikaa Pokaż wiadomość
po przeczytaniu watku o bratku postanowilam go kupic, bo wiekszosc pisala ze pomaga na tradzik. Ja pije herbatke od 18 dni 2 lub 3 razy dziennie i dalej mam czolo w krostach chyba jest ich wiecej ale nie wiem czy to ten wysyp czy nie... i teraz nie wiem czy pic dalej i czekac na rezultaty czy isc do dermatologa i kupowac jakies leki czy cos :/
Titikaa! ja również zaczełam pić ziele bratka kilka tygodni temu...jak narazie wszystko jest tak jak bylo, moze nawet wiecej drobnych niespodzianek mi wyskakuje ale ponoc tak ma byc bo organizm zaczyna sie oczyszczac. Kuracji wiec narazie nie przerywam i mam zamiar pic go 2 razy dziennie przez cztery miesiace... czekam na efekty Tobie równiez radze nie przerywac!
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 12:08   #15
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: bratek na trądzik

Dziewczyny a ja gdzieś czytała ostatnio że teraz są jakieś tabletki z bratka i żę lespze są te tabletki niż herbatki, bo szybcije działają no wiecie, bo tabletka w krew wpływa ble ble ble:p ale niewiem czy są takie czy mi się to śniło:P
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 12:16   #16
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: bratek na trądzik

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja gdzieś czytała ostatnio że teraz są jakieś tabletki z bratka i żę lespze są te tabletki niż herbatki, bo szybcije działają no wiecie, bo tabletka w krew wpływa ble ble ble:p ale niewiem czy są takie czy mi się to śniło:P
z ciekawości czy są zajrzałam do apteki internetowej i znalazłam po 6,20 zł. 30 tabl.
Opis produktu: łagodzi dolegliwości skórne, oczyszcza organizm, przyspiesza przemianę materii
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 13:06   #17
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: bratek na trądzik

Hm... I co sądzicie o tych tabletkach?
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 13:23   #18
titikaa
Raczkowanie
 
Avatar titikaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 96
Dot.: bratek na trądzik

postanowilam, ze bede wytrwała i dalej bede pila herbatki nawet mi ten bratek smakuje i moje czolo juz nie wyglada tak tragicznie, tzn krost nie jest juz wiecej tylko moja cera wrocila do punktu wyjsciowego- wysyp minął (chyba) wiec teraz łudze sie, ze powoli zacznie mi to znikac i bedzie lepiej.
__________________
Nie będzie jak ma być. Będzie po mojemu !
titikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 14:34   #19
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: bratek na trądzik

Cytat:
Napisane przez gosi@czek Pokaż wiadomość
No to ja miałam podobnie. Endokrynolog stwierdził u mnie nadmiar testosteronu i policystyczne jajniki. Byłam leczona przez Diane 35 (są to hormonalne środki antykoncepcyjne). Leczenie trwa poł roku, a jestm w 3 miesiącu leczenia. Rzeczywiście z trądzikiem się uporałam już ostatecznie, ale pojawiły się skutki uboczne. Bardzo powiększyły mi sie biodra i biust, oraz ogólnie przytyłam.
ja lecze sie na tarczyce juz 5 lat i okazalo sie ze 2 lata hormony przyjmuje niepotrzebnie... bardzo kompetentni lekarze jak widac podejrzewano u mnie pco, ale na szczescie wykluczono. mam podwyzszony testosteron i LH. bede brala od jutra yasmin i lutenyl. zobaczymy co bedzie. podobno te leki sa bardzo oczyszczone i nie zatrzymuja wody w organizmie... ale co bedzie to zobaczymy... strasznie boje sie przytyc
Cytat:
Napisane przez talus Pokaż wiadomość
z ciekawości czy są zajrzałam do apteki internetowej i znalazłam po 6,20 zł. 30 tabl.
Opis produktu: łagodzi dolegliwości skórne, oczyszcza organizm, przyspiesza przemianę materii
to sa wlasnie te ktore mialam.
Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
Hm... I co sądzicie o tych tabletkach?
ja mialam takie i tak jak juz napisalam... bez zmian...moze komus jednak pomoga, cena nie duza, mozna sprobowac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bratek_pudeleczko.jpg (50,4 KB, 41 załadowań)
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-15, 18:37   #20
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: bratek na trądzik

ja piję (właśnie w tej chwili też mam przed sobą)bratka od jakiś 2,5 miesiąca.wysyp był i to mega,ale nie wiem czy to przez tetrarysal czy przez bratka,aktualnie wszystko mi (ŻÓŁWIM TEMPEM)schodzi!ale nie zapeszam zamierzam go pić nawet jak wyleczę trądzik,tak samo już używać będę żeli bez SLS ,bo w sumie to mi smakuje(bratek,nie żele)
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 20:13   #21
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: bratek na trądzik

A wlasciwie o co chodzi z tym SLS i dlaczego to jest takie zle?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 22:35   #22
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: bratek na trądzik

bo SLS to taki składnik że żel badziej się pieni ale przez to ma więcej chemii i ogólnie podrażnia skórę?dokłądnie nie wiem,bo siedzę na wizażu dopiero z miesiacw każdym bądź razie do cer trądzikowych poleca się żele bez sls
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 14:37   #23
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Thumbs down Dot.: bratek na trądzik

bratek?? nigdy w zyciujakis czas temu siegnelam sobie po bradka aby pozbyc sie tych kilku defektow na skorce...
po tygodniu wyszlo mi tyle pryszczy ze nie wiedzialam co sie dzieje.. pani w aptece stwierdzila ze najpierw skora sie oczyszcza a loju i stad tyle tego wyszlo... ale niestey stan sie nie polepszyl..wiec stwierdzam ze bratek zamiast mi pomoc to pogorszyl stan
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 18:20   #24
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: bratek na trądzik

No to że Ci wysypalo to normalne, bo bratek oczyszcza [to Ci powiedziała P.aptekarka] może nie potrzebnie zrezygnowałaś? Po czasie by Ci wszytko zeszło i byś miała git cere Ale tego bym nie obiecywała, bo nawet niewiem jaki masz typ cery
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 21:34   #25
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: bratek na trądzik

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=bratek proponuje wyszukiwarke
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 10:07   #26
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: bratek na trądzik

Ja nie mam (już ) bardzo dużych problemów z cerą, ale ostatnie klasy podstawówki to był koszmar. Teraz zwykle mam na twarzy jedną-dwie niefajne krostki które maskuję korektorem, podczas okresu czasem trochę więcej. Bratek (a raczej - mieszankę ziół na trądzik, ale bratek jest głównym składnikiem) piję od ponad 3 lat, średnio litr dziennie (ale to dlatego, że nie uznaję innych kubków niż duże), co jakiś czas robię tydzień przerwy. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to pomaga Kiedy zrobię dłuższą przerwę, ok miesiąca to twarz wygląda trochę gorzej, ale znów zaczynam pić i szybko wraca do normy (bez "wysypu"). Jeśli chodzi o "wysyp" na początku stosowania to nie pamiętam, czy u mnie też wystąpił. Na pewno warto go przeczekać
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 17:11   #27
lady_madzia7
Raczkowanie
 
Avatar lady_madzia7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: bratek na trądzik

Bratek i pokrzywa bardzo pomagają na cerę. Wiadomo przez jakiś czas od rozpoczecia kuracji, stan cery nieco się pogarsza, bo to co "złe" musi wyjść na wierzch zamiast ciągle to tłumić w organizmie i męczyć się X lat z trądzikiem. Po paru miesiącach zwykle te zioła pomagają i oczywiście trzeba uważać na dietę i higienę osobistą.
__________________
})i({Są Chwile Które Mogą Jak Motyle Unieść W Górę Moje Sny })i({
lady_madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 18:55   #28
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: bratek na trądzik

Ja wlasnie kupilam sobie bratka i czekam czy cos sie bedzie dzialo
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 05:19   #29
lady_madzia7
Raczkowanie
 
Avatar lady_madzia7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: bratek na trądzik

Copykat tylko bądź CIERPLIWA, nic od razu nie pomoże
__________________
})i({Są Chwile Które Mogą Jak Motyle Unieść W Górę Moje Sny })i({
lady_madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:05   #30
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: bratek na trądzik

Wiem wiem cierpliwa to nigdy nie bylam ale wiem ze nie ma sie co spodziewac cudow od razu. Mam tylko nadzieje ze mnie nie wysypie jakos strasznie a na wlosy ten bratek tez pomaga?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-15 13:56:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.