clindacne... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-07, 16:02   #31
mirela2001
Raczkowanie
 
Avatar mirela2001
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
Dot.: clindacne...

mam pytanko
czy można używać CLINDACNE tylko punktowo? dosłownie na pryszcza i czy poradzi on sobie z grudkowymi krostkami bo jestem posiadaczka raczej takowych ( ropnych nie miewam). i jeszcze ktos wspominal o wysypie po nim a nastepnie łuszczeniu czy to w każdym przypadku?
mirela2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 16:10   #32
paulinnamalinna
Raczkowanie
 
Avatar paulinnamalinna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 180
Dot.: clindacne...

Miejscowo jak najbardziej, ale na grudki raczej nie pomoże(mi nie pomaga, kłade go tylko na ropne).
__________________
Po prostu Paulina.
paulinnamalinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 21:06   #33
mardoq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: clindacne...

co do wysypu to nie wiedziałem o nim... ale sam się przekonałem... bo wyglądam tragicznie teraz... ale mniejsza o to. Co po tym wysypie?? zacznie działać??
A czy ktoś miał taką sytuacje bo ja np jeszcze 6 m-cy temu miałem od cholery i troche krost na plecach... teraz patrze... NIC! dosłownie zero. Kilka mam na ramionach... ale tak to naprawde nic. Za to o twarzy nie mówie... bo skzoda gadać... postanowiłem zadzwonić jutro i iść do dermatologa. Zobaczymy co powie pozdro
mardoq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 09:54   #34
mirela2001
Raczkowanie
 
Avatar mirela2001
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
Dot.: clindacne...

Cytat:
Napisane przez paulinnamalinna Pokaż wiadomość
Miejscowo jak najbardziej, ale na grudki raczej nie pomoże(mi nie pomaga, kłade go tylko na ropne).

dzieki za odpowiedź, więc raczej sobie odpuszcze, poszukam czegos innego. dokuczaja mi te grudki, bo są bolące, na plecach też mi się takie robia, stosuję na nie benzacne 10 %, ale tylko punktowo, choć za krótko raczej żeby był efekt.
mirela2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 11:49   #35
agat666
Raczkowanie
 
Avatar agat666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 72
Smile Dot.: clindacne...

Cytat:
Napisane przez Bulwiaczek Pokaż wiadomość
hejka dziewczyny! mam pytanie Mam dwie masci Jedna to clindacne a druga to isotrexin czy moge uzywac jeden na dzien np clindacne a isotrexin na noc??? czy nie moja wrazliwa cera nie poniesie zadnych zlych konsekwencji jesli bed euzywac dwoch masci naraz??? prosze o szybka odpowiedz dziekuje
Hej!Mnie tak właśnie kazał dermatolog stosowac, oczywiscie w obydwu przypadkach bardzo cienką warstwe...ale...czy mi to pomogło to ja nie wiem...poszłam do dermatologa bo na policzkach( na dole, jak sie kosci zuchwy zaczynaja) dostałam jakiegos wysypu tajemniczego, po odbydwu stronach.!trzymało sie to dosyc długo więc postanowiłam isc do lekarza bo nigdy czegos takiego jak trądzik nie miałam-tzn nie miała nigdy takich wielkich czerwonych wulkanów w jednym miejscu naraz, które by sie tak długo utrzymywały !!!!
Zapisała lekarka mi te leki...fakt przeszły mi te syfy...ale zostały mi podskórne grudki..takie co sie ich wycisnąc nie da..ani nie rosna dalej...Zauważyłam również ze jak sobie kładłam na syfa jakiegos punktowo ktoras z tych masci to działanie było takie samo!!zostawały trakie krosty...wiec odstawiłam juz te masc...Nawrotu narazie nie mam...pewnie to było cos z hormonami ale cóz..
Moze u Ciebie będzie inaczej działać!!!???
__________________
Gusia
agat666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 12:24   #36
giorgio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1
Question Dot.: clindacne...

cześć! ja już od jakiegoś miesiąca stosuję tzw. leczenie skojarzone. Chodzi mi tu o adapalen + klindamycyna. Lekarz prowadzący przepisał mi Differin(adapalen) i Clindacne(klindamycyna). Jak na razie efekty są marne , ale wiem ze na efekty muszę poczekać dłużej. Czy jest ktoś kto stosował podobne leczenie? Przyniosły pożądane skutki? I czy powinienem stosować coś jeszcze? pozdrawiam serdecznie
giorgio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 20:09   #37
Angeluś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 90
Dot.: clindacne...

moj brat dostał tę masc na plecy.. stosuje ją dopiero drugi dzien.. ciekawe czy będą jakies efekty.. ale mam pytanie, bo mi robią się takie pryszcze, ze prawie zawsze są w tym samym miejscu.. i to nie jest taka krostka tylko ogromne.. taki placek ;( moze doradzicie mi cos..? warto zastosowac ten clindacne..?
proszę o odp, bo akurat mam owego na policzku
Angeluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 09:14   #38
Angeluś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 90
Dot.: clindacne...

up
Angeluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 09:53   #39
Titucha
Przyczajenie
 
Avatar Titucha
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: clindacne...

Ja od dermatologa na te grudki dostalam skinoren(na noc) a punktowo clinacne...stosuje juz 2 miesiace i widze ogromna poprawe!!!Grudki znikaja a takie ropne juz mi praktycznie nie wychodzaZa tydzien ide na kontrole do p.Dermatolog i zobaczymy co dalej
__________________
To dream the impossible dream
To fight the unbeatable foe
To bear with unbearable sorrow
To run where the brave dare not go
To right the unrightable wrong
To love pure and chaste from afar
To try when your arms are too weary
To reach the unreachable star
Titucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 14:32   #40
jaclyn
Raczkowanie
 
Avatar jaclyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 60
Dot.: clindacne...

Ja używałam wlasnie tej maści ( clindacne ) i byłam bardzo zadowolona. Byłam dwa dni temu u mojej dermatolog i chciała aby mi przepisała na to recepte i powiedziała ze to jest antybiotyk wiec przy dłużyszm stosowaniu moze przestać po prostu diałac i mogą zaczać wychodzić coś tam coś tam.....nie wiem jak ona to nazwała...dlatego przepisała mi teraz davercin ( 14zl ) jeszcze nie zaczełam stosować bo jeszcze trochę zostało mi tamtej maści więc ją kończe.....dlatego radzę poczekaj te dwa tygodnie do wizyty u dermatologa
jaclyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 08:21   #41
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: clindacne...

Widzę, że mój dermatolog ma podobne sposoby, najpierw miałam clindacne, a od wczoraj davercin w buteleczce. Clinacne u mnie nie sprawdził się na ropne podskórne pryszcze, za to na malutkie jak najbardziej. Teraz mam nadzieję, ze davercin da radę tym zahamowanym podskórnym trzem grudkom. Później już będzie tylko walka z bliznami i przebarwieniami Matko ile to cżłowiek musi w siebie nawcierać, żeby wyjśc kiedyś bez podkładu
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-16, 17:25   #42
Angeliczka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: clindacne...

Ja od 2 dni używam kremu Clindacne dostałam do tego także płyn do stosowania na skórę Aknemycin mam nadzieje ze to zadziała bo używałam już tulu maści i płynów a nic nie pomagało. Mam problem szczególnie z brodą gdyż mam tu okropny trądzik już wolała bym gdzie indziej niz na brodzie ;P wstyd tak chodzim mam tez blizny po poprzednich mam nadzieje że chociaż ta maść mi pomoże
jak coś to napisze wam
pozdrawiam
Angeliczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 06:17   #43
nataliaa
Raczkowanie
 
Avatar nataliaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: daaLekO ;))
Wiadomości: 178
Unhappy Dot.: clindacne...

jezu ale przestraszyyście mnie z tym wysypem... czy on zawsze jest?? bo ja zaczeam stosować clindacne wczoraj, a w sobote mam wazna uroczystosc i teraz nie wiem czy mam go nadal stosować?.. kiedy taki wysyp się pojawia??
__________________

"Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego."






..czekam na ten dzień..
nataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 20:30   #44
bianca:*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: clindacne...

stosuje slindacne od 5 dni, narazie nic nie widac. wrecz przeciwnie wyskakuje mi wiecej ropnych, a ja nie moge sie powstrzymac od wyciskania. boje sie tego "wysypu". kiedy beda widoczne jakies efekty?
bianca:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:22   #45
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: clindacne...

czesc dziewczyny!
dzisiaj byłam u dermatologa i przepisal mi clindacne gel i differin gel w sumie nie mam większych problemów ze skora bo biorę diane 35, ale mam okropne ropne krosty pozostawiajace blizny i przebarwienia.
defferin mial byc na blizny rzeczywiscie jest na blizny?

jak to stosowac, bo lekarka nie powiedziala
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:10   #46
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: clindacne...

Znalazłam coś takiego:

Clindacne
żel
0,01 g/g
15 g
Homeofarm
18.51

Clindacne
żel
0,01 g/g
30 g
Homeofarm
24.18
Klindacin T
żel
0,01 g/g (1%)
30 g
Polfa Tarchomin
24.46


Czy to jest aktualne? Nie umiem znaleźć ceny tego leku.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:12   #47
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: clindacne...

Hmm i jeszcze coś takiego:
Clindacin (Lannacher) - kaps. 300 mg (16 kaps) 21 zł
Clindacne (Homeofarm ) - żel 1% (15 g) 20 zł
Clindacne (Homeofarm ) - żel 1% (30 g) 32 zł
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:27   #48
zyna
Raczkowanie
 
Avatar zyna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Nidzica
Wiadomości: 253
GG do zyna
Dot.: clindacne...

Cytat:
Napisane przez giorgio Pokaż wiadomość
cześć! ja już od jakiegoś miesiąca stosuję tzw. leczenie skojarzone. Chodzi mi tu o adapalen + klindamycyna. Lekarz prowadzący przepisał mi Differin(adapalen) i Clindacne(klindamycyna). Jak na razie efekty są marne , ale wiem ze na efekty muszę poczekać dłużej. Czy jest ktoś kto stosował podobne leczenie? Przyniosły pożądane skutki? I czy powinienem stosować coś jeszcze? pozdrawiam serdecznie
Ja miałam podobne leczenie. Z tym, że nie miałam połączonych razem tych dwóch specyfików Najpierw kuracja Differin'em a potem Clindacne. Nadal stosuje Clindacne a rezultaty są rewelacyjne Tylko czasami coś mi wyskakuje.... wiadomo kiedy
__________________
Bałagan w porządek, smutek w śmiech, dostatek – nie znam, nie wiem...
zyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 20:33   #49
magdalenny
Raczkowanie
 
Avatar magdalenny
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 51
Dot.: clindacne...

Ja zawsze kupuje na recepte... A efekty super! najlepszy lek jaki uzywalam na tradzik! POlecam..
magdalenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 18:54   #50
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

Cześć!
Dzisiaj pani dermatolog przepisala mi clindacne, mam nadzieje ze to podziala.wczesniej przez 4miesiace stosowalam differin z antybiotykiem i nic mi nie pomoglo :/Dopiero jak zaczelam stosowac tabletki Yasmin jest poprawa. mam pytanie czy ktos uzywal kosmetykow firmy IWOSTIN z serii PURRITIN?albo BIODERMA SEBIUM?bo to polecila mi dermatolog a juz nie chce kupowac w ciemno.moze wiecie ktore jest lepsze. Pozdrawiam
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 21:51   #51
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Moja dermatolog też przepisała mi ten żel, plus jakiś robiony lek do stosowania punktowo. Mam nadzieje, że to zadziała bo nie moge na siebie patrzec ;p. Nie wiem czy to normlanie ale rano jak się obudze (po posmarowaniu na noc twarzy clindacne) czuje jakby mi te wszytskie pryszcze przypiekało. Ale jeśli ma to wyleczyć-przecierpie. Skoro szczypie znaczy, że działa .
Będe informować o efektach.
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 22:40   #52
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: clindacne...

Witam! Ja stosuje od miesiaca polaczenie clindacne i duac, moim problemem byl roj podskornych krosteczek na czole-zaskornikow zamknietych, problemu juz nie ma, ale strasznie boje sie nawrotu. odpukac, wypluc tfu tfu!Rezultaty w pelni zauwazalne sa widoczne po okolo3-4 tyg. Pozdrawiam i zycze udanej walki z tradzikiem
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 22:49   #53
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: clindacne...

a mnie Clindacne w ogóle nie piekłonie szczypało.nic, żadnej- ,,reakcji'! może to dlatego nie dawało żadnych rezultatów!? stosowałam 4 tyg, nic nie pomogło.
nie polecam!
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:20   #54
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: clindacne...

Ja uzywalam cindacne 2 msc w liceum czyli z 4 lata temu... po 2 tyg byla super poprawa ale niestety potem wszystko wrocilo...jezeli problem tradziku jest wewnatrz(a tak jest w wiekszosci przypadkow) to masci tu nic nie pomoga albo pomoga na chwile...czesc przypadkow jest tez zwiazana z psychika bo choroby skory , tradzik rowniez sa chorobami psychosomatycznym....pozd rawiam i zycze udanej walki!
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 15:01   #55
piter2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: clindacne...

no jak to związane z psychiką??

hej hej wlaznie zobaczylem, że jest to swietne forum wiec czym predzej dolaczam.

a u mnie clindacne nie dziala, stosuje to razem z unidoxem doustnie, od jakichs 10 dni,, zupelnie nic, ropne syfy ciagle sie robią nie jakos duzo ale srednia jedna ropna sie zawsze utrzymuje jak tu zniknie to pojawia sie gdzie indziej:/

do tego moze znikly troche grudki, ale zaczerwieinie jak bylo tak jest...:/ i wstyd sie pokazywać, myslalem ze po na jesieni udam sie an jakas peeling czy coś zeby ladnie sakończyc ta nieprzyejmną sprawę i wyladzic sobie twarz, ale od wakacji jest tylko gorzej a na pewno nie lepiej:/

pozdrawiam wsyztskich ktorzy tez maja te problemy i trzymam za nas kciuki no bo ile mozna:/
piter2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 09:52   #56
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

Czesc,
stosuje clindacne juz ze 3tyg,i jedyne co zauwarzylam to to, ze wyskakuja w nowych miejscach...zalamka:/czy to normalne, czy ze mna jest cos nie tak? ale za to stosuje kosmetyki do pielegnacji twarzy IWOSTIN PURRITIN i polecam bo sa dobre,tylko troszke drogie.i jeszcze krem na przebarwienia IWOSTIN tez dobry.
Pozdrawiam
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 23:27   #57
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: clindacne...

nie martw sie, wysyp jest czymś normalnym tzn nie musi koniecznie występować u każdego, ale niektórzy mają do niego szczęście Twoja buzia się oczyszcza, przeczekaj i będzie ok po niedługim czasie (jakiś tydzień?) pozdrawiam, życzę wytrwałości i daj znać, co sie dzieje z cerą ja też kilka dni temu powróciłam do cilndacne i sama nie wiem, czy reakcja mojej skóry to niemiły skutek przyjmowania yasminelle czy efekt brevoxylu (zrezygnowałam po kilku dniach, cała się łuszczyłam, nie dałam rady) i clindacne.. zobaczymy!
pozdrawiam!
brena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 20:08   #58
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

dzieki odrazu mi lepiej, bo myslalam ze poprostu musze znowu zmieniac masci pogorszyla ci sie cera po yasminelle?ja od 3miesiecy biore yasmin,w sumie to nie wiem czy troche poprawilo mi sie dzieki tabletkom czy jakims innym specyfikom. ten najazd pryszczy trwa juz ze 2tygodnie, a jak mi nie przejdzie to co wtedy...? uzywam 1-2 razy w tyg peelingu do skory tradzikowej,mam nadzieje ze to nie pogorszy sprawy:/dam znac za jakis czas .zycze powodzenia !!
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 23:35   #59
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: clindacne...

jesli nie przejdzie to bedziesz musiala odstawic clindacne, bo 3/4 tyg to juz bedzie chyba za długo, jak na wysyp po nowym specyfiku. a co do peelingu to nie jestem pewna, moze wlasnie on zaostrza stan Twojej cery moze jest zbyt agresywny
a co do mnie - jestem wlasnie w trakcie przerwy po 1 blistrze yasminelle i cera sie uspokaja, choc dzis znow podczas zmywania make-upu widzialam, ze cos wykwitło juz nie wiem, co jest grane. zaczne 2 blister i zobaczymy, jeżeli znów dostane wysyp (bo tylko tak to mozna nazwac, tak to wlasnie wygladało ostatnio) to spróbuje moze yasmin, tym bardziej, ze wiecej mam skutków ubocznych, zobaczymy, co gin powie..........
ach ta cera, tyle wysiłku i kasy, powinna byc idealna, a tu ciągła walka
brena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:48   #60
bianca:*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: clindacne...

Cytat:
Napisane przez piter2121 Pokaż wiadomość
a u mnie clindacne nie dziala, stosuje to razem z unidoxem doustnie, od jakichs 10 dni,, zupelnie nic, ropne syfy ciagle sie robią nie jakos duzo ale srednia jedna ropna sie zawsze utrzymuje jak tu zniknie to pojawia sie gdzie indziej:/
ja tez to stosowalam, teraz dostalam zel na noc i masc na dzien, i oczywiscie nadal unidox - na ropne, bo on tak jakby wydziera to wszystko do wierzchu. dlatedo jeszcze ci wyskakuja ropne
pozdrawiam wszystkich
bianca:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-25 22:50:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.