Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-28, 13:47   #61
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Kurczę, nic takiego z moimi pędzlami się nie dzieje... Uzywam pędzli z CS i mixing medium nie robi im żadnej krzywdy...
Pędzle wyschły i chyba wróciły do normy MM jest jednak świetne. Mam zrobiony dzisiaj makijaż pigmentem Nyx Nude i Charcoal i zaglądam co chwilę w lusterko. Napatrzeć się nie mogą-jedyny minus to okulary. No i na bazie Artdeco troszkę ciężko rozprowadzić cienie mokrym pedzelkiem.
Co do pędzli też mi się marzą te z CS ( pędzli nigdy nie za dużo - teraz mam 4 z Inglota), ale ja niegramotna jeżeli chodzi o zamowienia z tych zagranicznych stron, no i mały problem byłby z kartą, chociaż to od biedy dałoby się załatwić.


Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doleciała do mnie dzisiaj pusta paletka z starsmakeupheaven... Później ją obfotografuję, ale jestem bardzo zadowolona- mała, zgrabna, estetyczna Mam zajęcie na dziś wieczór- przekładanie cieni z trójek NYX- a do tej paletki
Czekam na zdjęcia. Te z cieniami w środku również
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:30   #62
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość


Naprawdę mixing medium nic a nic nie podbiło koloru cieni? Może za bardzo wyschło na powiece? Przyznam, ze w takim razie cienie buff'd to by były pierwsze, które nie reagują na mm... A do mnie kilka pigmentów z buff'd wlaśnie leci...

Za bardzo nie wyschlo, bylo idealne ani za mokro ani tym bardziej za sucho.
Chyba bez bazy sie nie obejdzie, musze sprobowac tą JOKO.

Ja mam Copper Penny i Fuchsia z Pigmentow, pierwszy przepiekny kolor, ale duzo wyrazniejszy kolor osiągam maczajac aplikator w wodzie a potem nakladajac ten pigment (jakos wyrazniej mi idzie aplikatorem niz pedzlem bo pedzlem mam naprawde malo ciekawy kolor..) Fakt ze nie wytrzymuje to długo, raptem 3 godziny i juz rolka...

Zuawazylam ze cienie mi sie zrolowaly na glicerynie, ale nie wyblakly

Jutro sprobuje glicerynke z jakas zwyklą Paletką!
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:30   #63
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Za bardzo nie wyschlo, bylo idealne ani za mokro ani tym bardziej za sucho.
Chyba bez bazy sie nie obejdzie, musze sprobowac tą JOKO.

Ja mam Copper Penny i Fuchsia z Pigmentow, pierwszy przepiekny kolor, ale duzo wyrazniejszy kolor osiągam maczajac aplikator w wodzie a potem nakladajac ten pigment (jakos wyrazniej mi idzie aplikatorem niz pedzlem bo pedzlem mam naprawde malo ciekawy kolor..) Fakt ze nie wytrzymuje to długo, raptem 3 godziny i juz rolka...

Zuawazylam ze cienie mi sie zrolowaly na glicerynie, ale nie wyblakly

Jutro sprobuje glicerynke z jakas zwyklą Paletką!
ja sobie nie wyobrażam nakładania żadnych cieni bez bazy- nieważne, czy używam mixing medium, czy żelowego linera z CS jako bazy, to i tak zawsze, zawsze używam Lumene.. To ona ma za zadanie przedłużyć trwałość cieni. Mixing medium służy raczej do wydobywania koloru, ale raczej nie zapobiega rolowaniu i ścieraniu się cieni..Ale Lumene nie kazdemu odpowiada...Mi nie odpowiada Artdeco, ale znam wiele jej zwolenniczek


Kagan - cieszę się, że Tobie glicerynowa mieszanka się podoba Ja też uważam, że sypkie NYXy bardzo zyskują na kolorze nałożone właśnie z mm.. Tylko mi też okulary przeszkadzają w podziwianiu ich blasku
A co do zamówień (nie tylko z CS)- uwierz mi, to naprawdę nie jest skomplikowane, jeżeli tylko posiadasz konto bankowe (zakładasz paypala i .... szalejesz Ale jest ryzyko uzależnienia, więc może trochę Ci zazdroszczę, że oparłaś sie i do dzisiaj nie założyłas konta na paypalu, bo uwierz mi, ciężko wtedy się powstrzymac od kolejnych zakupów

Zdjęcia palety będą wieczorem późnym, bo moja rodzinka się coś burzy, że jak nie pracuję, to siedzę na wizazu Jak towarzystwo pójdzie spać, to wezmę się za rozbieranie trójek (o ile się nie poparzę przy tym) i przekładanie do nowej palety... Szkoda tylko, że trzy nowe trójki jeszcze do mnie nie doleciały, miałabym całą paletkę wypełnioną i lepiej by wyglądała

jeszcze jedna uwaga- bardzo proszę, jeżeli macie jakieś pytania odnośnie prasowania, używania mixing medium, palet itd, to zadawajcie je na tym wątku- moja skrzynka znowu pełna tych samych pytań i przyznam, iż nie zawsze mam czas każdemu z osobna odpowiedzieć..

Poza tym- nie tylko ja eksperymentuję z mm, więc nawet, jeżeli nie będę umiała odpowiedziec na jakieś pytanie, to może znajdzie się inna dobra dusza, która odpowie

Lista pytań z ostatnich PW:
* czy można prasować róże- pewnie tak, bo widziałam kilka prób na różnych forach, ale przyznam, iż ja tego nie robiłam, więc nie wiem jeszcze, jak się do tego zabrać, jakich mieszanek i proporcji użyć i czy wszystkie róże się do tego nadają
* jaka jest odpowiednia ilość mixing medium dla cieni vollare- nie ma gotowego przepisu- najlepiej (choć wiem, że to czasem trudne i bolesne ) samemu eksperymentowac, gdyż każde cienie zachowują się inaczej i tylko metodą prób i błędów możemy znaleźć odpowiednie proporcje i odpowiednie składniki.
* czy w polsce można dostać gotowy preparat do prasowania cieni- o ile mi wiadomo, jeszcze nie, ale jakby ktoś coś gdzieś słyszał, to będę wdzięczna za informację
* czy można wysuszyć suszarką wymieszany cień przed jego sprasowaniem- pewnie można, nie próbowałam
* czy sypkie pigmenty MAC-a można sprasować ze zwykłym spirytusem? - spirytus dostępny w aptekach i sklepach jest zbyt słaby (potrzebny do tego jest roztwór przynajmniej 80-90%)
* czy można użyć do prasowania serum na końcówki AVonu (też ma w składzie glicerynę i podobne jest do biosilka) - nie mam zielonego pojęcia, ale wydaje mi się, że (z tego, co przeczytałam), to serum ma zbyt wiele składników, których nie odważylabym się położyć na oczy, ale... Skoro biosilk podobno się sprawdza, to... Chociaż nie, Avonu zdecydowanie nie lubię i ja bym się nie skusiła
* czy można skleić pokruszony cień tą metodą? - tak, wystarczy go po prostu dokładnie pokruszyć na proszek i wtedy mamy sypki cień, ktory możemy sprasować, aczkolwiek dużo pewnie zalezy od rodzaju tego cienia

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-28 o 16:42
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:56   #64
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Lista pytań z ostatnich PW:
* czy można prasować róże- pewnie tak, bo widziałam kilka prób na różnych forach, ale przyznam, iż ja tego nie robiłam, więc nie wiem jeszcze, jak się do tego zabrać, jakich mieszanek i proporcji użyć i czy wszystkie róże się do tego nadają
do mnie wlasnie leci pokruszony roz, ktory wlansie ma mi posluszyc jako obiekt do prasowania jak sie uda to super, jak nie to plakac nie bede. na czyms trzeba sie uczyc.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:01   #65
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja sobie nie wyobrażam nakładania żadnych cieni bez bazy- nieważne, czy używam mixing medium, czy żelowego linera z CS jako bazy, to i tak zawsze, zawsze używam Lumene.. To ona ma za zadanie przedłużyć trwałość cieni. Mixing medium służy raczej do wydobywania koloru, ale raczej nie zapobiega rolowaniu i ścieraniu się cieni..Ale Lumene nie kazdemu odpowiada...Mi nie odpowiada Artdeco, ale znam wiele jej zwolenniczek
Np. ja A za dwa miesiące stanę się dodatkowo posiadaczką bazy Urban Decay.


Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Kagan - cieszę się, że Tobie glicerynowa mieszanka się podoba Ja też uważam, że sypkie NYXy bardzo zyskują na kolorze nałożone właśnie z mm.. Tylko mi też okulary przeszkadzają w podziwianiu ich blasku
Mi do tego stopnia, ze zaczynam myśleć o szkłach kontaktowych, chociaż nie wiem, czy przy mojej wadzie coś da się zrobić.

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
A co do zamówień (nie tylko z CS)- uwierz mi, to naprawdę nie jest skomplikowane, jeżeli tylko posiadasz konto bankowe (zakładasz paypala i .... szalejesz Ale jest ryzyko uzależnienia, więc może trochę Ci zazdroszczę, że oparłaś sie i do dzisiaj nie założyłas konta na paypalu, bo uwierz mi, ciężko wtedy się powstrzymac od kolejnych zakupów
Mam konto w PKO BP. Mogłabym ewentualnie skorzystać z karty męża, tylko wtedy troszkę inaczej wyjdzie przelicznik ( ma angielską kartę ). Największy problem jednak to język jak co do czego przychodzi, to nie umiem doczytać, co ta jest napisane
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:12   #66
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Kagan nie musisz korzystać z karty kredytowej. Płacąc przez PayPal nie ma prowizji

A co do bariery językowej, pytaj, na pewno ktoś Ci zawsze pomoże
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:15   #67
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

ja tez chwale sobie art deco
a co do szkiel to polecam, chociaz ja od pol roku wrocilam do okularow i szkla nosze sporadycznie. jakos tak jak bylam caly dzien poza domem to wygodniej w soczewkach, a teraz gdy wiekszosc czasu w domu to jednak okulary wygodniej
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 17:37   #68
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Kagan nie musisz korzystać z karty kredytowej. Płacąc przez PayPal nie ma prowizji

A co do bariery językowej, pytaj, na pewno ktoś Ci zawsze pomoże
Głupio tak ciągle pytać Staram się korzystać ze słownika lub translatora, ale nie zawsze sobie radzę. Proste rzeczy owszem, ale z trudniejszymi to porażka
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:43   #69
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

E tam, nie przejmuj się Z reguły dziewczyny dokładnie opisują co i jak, ale jak będziesz miała wątpliwości to pytaj i już. W końcu po to jest forum.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:58   #70
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
E tam, nie przejmuj się Z reguły dziewczyny dokładnie opisują co i jak, ale jak będziesz miała wątpliwości to pytaj i już. W końcu po to jest forum.
Dzęki Idę poczytać jak założyć Pay-pal.
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:38   #71
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

okazuje się, że NYX-y można z powodzeniem całkiem dobrze sprasować. W załączniku paleta ze sprasowanymi sypkimi pigmentami NYX- a. Zadałam dziewczynie pytanie, czym je sprasowała, zobaczymy, czy dostanę odpowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sprasowany nyx.jpg (50,7 KB, 201 załadowań)
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 22:15   #72
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
okazuje się, że NYX-y można z powodzeniem całkiem dobrze sprasować. W załączniku paleta ze sprasowanymi sypkimi pigmentami NYX- a. Zadałam dziewczynie pytanie, czym je sprasowała, zobaczymy, czy dostanę odpowiedź
Świetnie ta paleta wygląda . Ciekawe, czy Ci odpisze.
Ja właśnie pomazałam rękę mm i próbuję resztę pigmentów NYX. Niestety dwa mi się rozsypały przy otwieraniu, mimo, ze dobrze postukałam, żeby pigment opadł z zakrętki
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 23:03   #73
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy! przez Ciebie teraz bede marzyc o takiej palecie! jeszcze jak jest dobrze napigmentowana i ladnie te Cienie sie rozprowadzaja i sa takie wyraziste.. ehhh, rozmarzylam sie. ide spac.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 23:35   #74
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Kagan Pokaż wiadomość
Świetnie ta paleta wygląda . Ciekawe, czy Ci odpisze.
Ja właśnie pomazałam rękę mm i próbuję resztę pigmentów NYX. Niestety dwa mi się rozsypały przy otwieraniu, mimo, ze dobrze postukałam, żeby pigment opadł z zakrętki
mnie się za każdym razem rozsypywały, więc wszystkie mam teraz przesypane do takich pojemniczków zakręcanych na ozdoby na paznokcie - łatwiej stamtąd nabierać i nic się nie wysypuje

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Cathy! przez Ciebie teraz bede marzyc o takiej palecie! jeszcze jak jest dobrze napigmentowana i ladnie te Cienie sie rozprowadzaja i sa takie wyraziste.. ehhh, rozmarzylam sie. ide spac.
paletę już mam taką samą, tylko cieni sprasowanych w niej brak.
właśnie poprzekładałam do mojej nowej, dzisiaj otrzymanej paletki, trzy trójki nyxowe i .... wściekłam się, bo przy przekładaniu spadła mi jedna trójka nyxowa i 2 cienie pięknie rozkruszyły się na podłodze... Zostały mi po nich tylko puste foremki.. Chociaż to dobre, bo mam foremki do sprasowania nowych cieni

Za chwilę wrzucę zdjęcia.. Paletka na razie uboga, bo dwa cienie poszły w ..., a 3 nowe trójki jeszcze nie doleciały. Ale przynajmniej pierwsze doświadczeniu w wyjmowaniu trójek z paletki mam za sobą i muszę stwierdzić, że jest to dziecinnie proste- wyjęłam najpierw paletkę z opakowania (trzeba bylo podważyć, zeby wyszła), a potem postawiłam ją na kilka minut na prostownicę, plastik od dołu sie roztopił i przebiłam go małym śrubokrętem, żeby podważyć cień, ktory wyskoczył bez problemu.. Skoro nawet takie beztalencie jak ja sobie poradziło (nie licząc strat w cieniach rozsypanych), to oznacza, że naprawdę jest to proste

ps. ja szkieł nie bardzo mogę nosić, bo mój TŻ stanowczo się buntuje Gdy się poznaliśmy nosiłam kontakty i jak się dowiedział, ze mogę nosić okulary, to skakał z radości, bo on z tych, co wolą dziewczyny w okularach No i przerzuciłam się na okulary (mam 6 różnych par ) i tak chyba zostanie

EDIT:
w załączniku zdjęcia mojej nowej paletki... Właśnie przed chwilą w pustą foremkę sprasowałam sypańca NYX purple- jak wyschnie, sprawdzę, jak się spisuje i dam znać

EDIT2:
wiem już, czym będę prasować moje sypkie NYX-y Zrobilam eksperymentalną mieszankę z płynu micelarnego Ziaji, do tego dodałam odrobinkę (dosłownie odrobinkę) gliceryny i wyszło idealnie. Kolor jest taki sam, jak w opakowaniu, idealnie nanosi się na powiekę, nic się nie osypuje, nie jest ani za twardy, ani znowu za miękki... Tylko ... nie wpadłam na to, by dokładnie odmierzyć proporcje Po prostu odlałam sobie troszkę płynu Ziaji, do tego kropla gliceryny, wymieszałam i to później dolewałam do sypkiego cienia.. No nic, mam nadzieję, że następna próba będzie równie udana

Jutro spróbuję w świetle dziennym uchwycić to, co mi wyszło, bo teraz flesz tak mi przekłamuje wszystko, że nie ma sensu tego wrzucać nawet
i idę spać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paletka.jpg (107,1 KB, 178 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-29 o 04:16
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 10:41   #75
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy gratuluje pomyslu oraz daru przekazania wiedzy w sposob bardzo przystepny Musze kiedys sprobowac MM bo poki co siegnelam znowu po Duraline Inglota i jestem bardzo zadowolona przy czym kiedy mialam z nia "spotkanie"jak tylko pojawila sie na rynku nie bardzo mi przypadla do gustu-moze po czesci dlatego ze jedynie kreski robilam z jej pomoca a teraz zaczelam bawic sie mineralami i pigmentami z CS do ktorych wydaje sie byc stworzona

Warto byloby proprosic ktoregos z Modow Wizazystki aby wrzucil link Twojego watku do Redakcyjnego 100 najczęściej zadawanych pytań
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-01-29 o 10:43
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:38   #76
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
paletę już mam taką samą, tylko cieni sprasowanych w niej brak.
właśnie poprzekładałam do mojej nowej, dzisiaj otrzymanej paletki, trzy trójki nyxowe i .... wściekłam się, bo przy przekładaniu spadła mi jedna trójka nyxowa i 2 cienie pięknie rozkruszyły się na podłodze... Zostały mi po nich tylko puste foremki.. Chociaż to dobre, bo mam foremki do sprasowania nowych cieni
pracowita jestes!
a tych cieni nie dalo sie odratowac i poczynic proby w ich prasowaniu?
mam nadzieje, ze na dniach bedziesz mogla uzupelnic paletke
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:54   #77
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Ja dzis znow nalozylam MM.. odczekalam i pociapałam się Fuksją z buff'd.. i wiecie co?
PARANOJA!
Po 5 godzinach na jednym oku calkowicie sie zrolowało i wyparowalo a na drugim w stanie nienaruszonym!!! (przypomne ze wczoraj rowniez tak samo zrobilam i cienie sie zrolowały na powiekach po 2/3? godzinach)

dodaje zalacznik!

No i bez sensu, bo musze jedno oko od nowa malowac

no szok normalnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080635.jpg (16,4 KB, 185 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:11   #78
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja dzis znow nalozylam MM.. odczekalam i pociapałam się Fuksją z buff'd.. i wiecie co?
PARANOJA!
Po 5 godzinach na jednym oku calkowicie sie zrolowało i wyparowalo a na drugim w stanie nienaruszonym!!! (przypomne ze wczoraj rowniez tak samo zrobilam i cienie sie zrolowały na powiekach po 2/3? godzinach)

dodaje zalacznik!

No i bez sensu, bo musze jedno oko od nowa malowac

no szok normalnie
Anecka- a jakiej bazy pod cienie używasz Myślę, że jest kilka opcji, dla których mm u Ciebie się nie sprawdza tak, jak powinno:
- niewłaściwa baza pod cienie
- zbyt dużo mixing medium na powiece
- cienie buff'd nie poddają się mm (sprawdzę to, jak tylko moje do mnie dolecą )
- po prostu mm nie jest dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Cathy gratuluje pomyslu oraz daru przekazania wiedzy w sposob bardzo przystepny Musze kiedys sprobowac MM bo poki co siegnelam znowu po Duraline Inglota i jestem bardzo zadowolona przy czym kiedy mialam z nia "spotkanie"jak tylko pojawila sie na rynku nie bardzo mi przypadla do gustu-moze po czesci dlatego ze jedynie kreski robilam z jej pomoca a teraz zaczelam bawic sie mineralami i pigmentami z CS do ktorych wydaje sie byc stworzona

Warto byloby proprosic ktoregos z Modow Wizazystki aby wrzucil link Twojego watku do Redakcyjnego 100 najczęściej zadawanych pytań
dziękuję Jak już odważysz się na eksperymety, podziel się doświadczeniami

lele- ja też mam nadzieję, że niedługo już będę mogła kolejne cienie tam przerzucić (ale dzisiaj niestety listonosz jeszcze nie przyniósł naszej paczuszki )
A co do odratowania cieni- rozsypały się po podłodze i raczej nie miałam ochoty na zbieranie tego i używanie później na oku
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:27   #79
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

a to juz inna bajka, skoro mialay bliski kontakt z podloga
ale trzeba widziec i te dobre strony- masz miejsce na jeszcze jedna paletke :P
albo na sprasowane pigmenty

ja dzieki mm przywrocilam do lask cien boujourisa, bo zeby byl tak jak lubie widonczy na oku to musialam sie bardoz nameczyc i klasc do tylko na mokro. a teraz na powieki art deco, mm i cien i pieknie. trzyma sie tak od 13 chyba
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 16:29   #80
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Anecka- a jakiej bazy pod cienie używasz Myślę, że jest kilka opcji, dla których mm u Ciebie się nie sprawdza tak, jak powinno:
- niewłaściwa baza pod cienie
- zbyt dużo mixing medium na powiece
- cienie buff'd nie poddają się mm (sprawdzę to, jak tylko moje do mnie dolecą )
- po prostu mm nie jest dla Ciebie


dziękuję Jak już odważysz się na eksperymety, podziel się doświadczeniami
Cathy, nie uzywam narazie bazy bo nie mam funduszy zeby kupic, a jak mam to narazie mam pilniejsze wydatki

Jest 8,5h po pomalowaniu oczu.. no i to jedno oko w stanie IDEALNYM szok kolory zywe, zadnej rolki.. super a drugie.. cale sie starlo Wygladam jak pajac

Zamierzam kupic JOKO bazę za pare tygodni

Chyba sprasuję cień jeden bo w ogole mi sie nie podoba, ale jest go tak malo ze nie wiem czy sie oplaca testowac..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:16   #81
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Cathy, nie uzywam narazie bazy bo nie mam funduszy zeby kupic, a jak mam to narazie mam pilniejsze wydatki

Jest 8,5h po pomalowaniu oczu.. no i to jedno oko w stanie IDEALNYM szok kolory zywe, zadnej rolki.. super a drugie.. cale sie starlo Wygladam jak pajac

Zamierzam kupic JOKO bazę za pare tygodni

Chyba sprasuję cień jeden bo w ogole mi sie nie podoba, ale jest go tak malo ze nie wiem czy sie oplaca testowac..
nie wiem, czy dobrze zrozumiałam- na obie powieki nałozylas mm i tylko jedno się starło Czy też na jednym było mm, a na drugim nie?
wiesz co? tak sobie myślę, podaj mi na PW adres, to Ci wyślę małą próbkę bazy Lumene na jakieś 3-4 testy... Przynajmniej będziesz wiedziala, czy Lumene Ci odpowiada, czy musisz szukać innej bazy dla siebie

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
a to juz inna bajka, skoro mialay bliski kontakt z podloga
ale trzeba widziec i te dobre strony- masz miejsce na jeszcze jedna paletke :P
albo na sprasowane pigmenty

ja dzieki mm przywrocilam do lask cien boujourisa, bo zeby byl tak jak lubie widonczy na oku to musialam sie bardoz nameczyc i klasc do tylko na mokro. a teraz na powieki art deco, mm i cien i pieknie. trzyma sie tak od 13 chyba
no własnie, po kontakcie z podłogą raczej nie było sensu ich ratowac a co do miejsca- własnie doszłam do wniosku, że KONIECZNIE muszę zakupić jeszcze jedną pustą paletę na trójki (a potem na single) NYX-a, a do tego paletkę z foremkami na moje prasowańce, bo dzisiaj rano nałożyłam sprasowany wczoraj (a raczej dziś w nocy) cień purple NYX-a i nie dość, że bardzo dobrze się nakładał, intensywny kolor, to przetrwał do teraz (po 11 godzinach od nałożenia) prawie w stanie idealnym
Będę prasowac resztę NYXów, tylko pustą paletkę muszę mieć..
Ja zbankrutuję niedługo.. a jeszcze tyle minerałów do wypróbowania i ta promocja na CC...
Fajnie, że mm przydało Ci się do borjouisa- ja swój piękny w opakowaniu emeraude oddałam, bo na sucho był taki nijaki, a na mm kolor piękny, ale nie dla mnie
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:47   #82
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
nie wiem, czy dobrze zrozumiałam- na obie powieki nałozylas mm i tylko jedno się starło Czy też na jednym było mm, a na drugim nie?
wiesz co? tak sobie myślę, podaj mi na PW adres, to Ci wyślę małą próbkę bazy Lumene na jakieś 3-4 testy... Przynajmniej będziesz wiedziala, czy Lumene Ci odpowiada, czy musisz szukać innej bazy dla siebie

Wlasnie na obu powiekach mialam MM wiec to jest naprawde ciekawe..
Co do bazy to w sobote jednak bede testowac JOKO, bo kolezanka ma w domu zapas [jej nie podchodzi], ale dzieki za propozycje.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:59   #83
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy chyba ktos podlapal szal na puste paletki, bo dzis na all widzialam pusta maca licytacjie i juz jest 50 zl

Anecko ja bym to wyjasnila chyba tym, ze na jednym oku moze byla mniejsza warstwa mm i szybciej wyschla i to dlatego.. albo, ze mm sie rozwarstwilo i na jendym oku jest dobre mm a na drugim sama woda.. a gliceryna albo zostala na palcu albo w opakowaniu. w sumei to jest chyba jendye logiczne rozwiazanie sprawy..
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 18:36   #84
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

To może i ja w końcu się podzielę doświadczeniem
Glicerynę zakupiłam już jakiś czas temu i od razu przystąpiłam do testów. Miałam problem z proporcjami - 3:1 to zdecydowanie nie dla mnie. Zwiększyłam ilość gliceryny, zmniejszyłam ilość wody i było już całkiem fajnie, cienie intensywne, dobrze się nakładały.
Ale znudziła mi się taka zabawa (kiedy rano się maluję, zwykle robię to w pośpiechu i nie mam cierpliwości do odmierzania tego wszystkiego) i kupiłam Duraline Inglota.

Muszę jeszcze spróbować sprasować jakiś cień.

edit:
Aha, i ja maczałam pędzelek w MM, potem sypki cień i dopiero na powiekę.
Może tak spróbuj Anecko?

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-01-29 o 18:38
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 21:20   #85
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1064083 7]to jaa od razu z pytaniem - gdzie dostanę puste palety, ale takie naprawdę puste chciałabym umieścić różne kształty cieni, a zwykle są tylko miejsca na takie okrągłe.
znalazłam coś takiego, ale nie ma fotki, co prawda jest napisane, że można wsadzać różne kształty i rozmiary, ale...
http://www.yabycosmetics.com/shop/in...roducts_id=251[/quote]

To sama sobie odpowiem
Napisałam do nich z pytaniem, czy mogą pokazać mi fotkę paletki i czy wysyłają do Polski.
Dali mi linka do filmiku z paletką w roli głównej
http://pl.youtube.com/watch?v=mJQ3UxyZyMs
I tak, wysyłają do Polski.

ALE
Dali mi też linka do tego sklepu www.promakeupstore.com
Mieści się w Amsterdamie. Napisali, że to ich partner i że stąd również wysyłają do Polski, a wtedy i wysyłka tańsza, i szybsza.
Tutaj paletka kosztuje 10E.
Na ich oficjalnej stronie 16,5$, ale kanadyjskich.

Reszty nie sprawdzałam, jak kogoś interesuje to niech sam to zrobi.
edit: Okey, dodałam jedną paletkę do koszyka, wysyłka wyszła 5,25E. Płaci się przez PP. Dodają Ci do zamówienie 19% VATu - ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego? (piszę tu cały czas o tej drugiej stronie)

Jednak zdecyduję się na Inglota.

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-01-29 o 21:26
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 21:28   #86
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1073207 8]To sama sobie odpowiem
Napisałam do nich z pytaniem, czy mogą pokazać mi fotkę paletki i czy wysyłają do Polski.
Dali mi linka do filmiku z paletką w roli głównej
http://pl.youtube.com/watch?v=mJQ3UxyZyMs
I tak, wysyłają do Polski.

ALE
Dali mi też linka do tego sklepu www.promakeupstore.com
Mieści się w Amsterdamie. Napisali, że to ich partner i że stąd również wysyłają do Polski, a wtedy i wysyłka tańsza, i szybsza.
Tutaj paletka kosztuje 10E.
Na ich oficjalnej stronie 16,5$, ale kanadyjskich.

Reszty nie sprawdzałam, jak kogoś interesuje to niech sam to zrobi.
edit: Okey, dodałam jedną paletkę do koszyka, wysyłka wyszła 5,25E. Płaci się przez PP. Dodają Ci do zamówienie 19% VATu - ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego? (piszę tu cały czas o tej drugiej stronie)

Jednak zdecyduję się na Inglota. [/QUOTE]

Ciekawa stronka, tylko brak info czy puste foremki nadają się do magnetycznej kasetki czy nie... Chyba trzeba będzie tam skrobnąć maila...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 21:57   #87
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
mnie się za każdym razem rozsypywały, więc wszystkie mam teraz przesypane do takich pojemniczków zakręcanych na ozdoby na paznokcie - łatwiej stamtąd nabierać i nic się nie wysypuje
Mam takie pojemniczki, tylko, ze ja taki dziwny typ jestem Już miałam e przesypać, ale ręka mi zadrżała One tak fajnie wyglądają w tych swoich pojemniczkach Ot, durna baba

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
że KONIECZNIE muszę zakupić jeszcze jedną pustą paletę na trójki (a potem na single) NYX-a, a do tego paletkę z foremkami na moje prasowańce, bo dzisiaj rano nałożyłam sprasowany wczoraj (a raczej dziś w nocy) cień purple NYX-a i nie dość, że bardzo dobrze się nakładał, intensywny kolor, to przetrwał do teraz (po 11 godzinach od nałożenia) prawie w stanie idealnym
Będę prasowac resztę NYXów, tylko pustą paletkę muszę mieć..
Ja zbankrutuję niedługo.. a jeszcze tyle minerałów do wypróbowania i ta promocja na CC...
Fajnie, że mm przydało Ci się do borjouisa- ja swój piękny w opakowaniu emeraude oddałam, bo na sucho był taki nijaki, a na mm kolor piękny, ale nie dla mnie
Cathy, jak ja Ci zazdroszczę tych prasowańców. Feee to brzydkie uczucie, ale nic nie poradzę. Jak opatentujesz dokładne proporcje, to podziel się nimi, moze wtedy też się skuszę. Na razie mam opory, bo szkoda mi cieni

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1072849 1]To może i ja w końcu się podzielę doświadczeniem
Glicerynę zakupiłam już jakiś czas temu i od razu przystąpiłam do testów. Miałam problem z proporcjami - 3:1 to zdecydowanie nie dla mnie. Zwiększyłam ilość gliceryny, zmniejszyłam ilość wody i było już całkiem fajnie, cienie intensywne, dobrze się nakładały.
Ale znudziła mi się taka zabawa (kiedy rano się maluję, zwykle robię to w pośpiechu i nie mam cierpliwości do odmierzania tego wszystkiego) i kupiłam Duraline Inglota.

[/quote]Ja zrobiłam sobie troszkę mm w pojemniczku na ozdoby W proporcji 2:6, więc starcza na kilka razy
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:05   #88
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Kagan Pokaż wiadomość
Mam takie pojemniczki, tylko, ze ja taki dziwny typ jestem Już miałam e przesypać, ale ręka mi zadrżała One tak fajnie wyglądają w tych swoich pojemniczkach Ot, durna baba
mnie też się podobają w tych swoich pojemniczkach, dlatego pół przesypałam (one jakieś dziwne są, bo przy przesypaniu połowy opakowania udało mi się wypełnić całe pudełeczko na ozdoby ), a reszta siedzi w szafce w tych oryginalnych
Cytat:
Cathy, jak ja Ci zazdroszczę tych prasowańców. Feee to brzydkie uczucie, ale nic nie poradzę. Jak opatentujesz dokładne proporcje, to podziel się nimi, moze wtedy też się skuszę. Na razie mam opory, bo szkoda mi cieni
bedę następne mieszać, jak zamówię kilka pustych palet z starsmakeupheaven, bo tam najtaniej, przesyłka niedroga, a paletka bardzo mi się spodobała... Tylko na jakiś przypływ gotówki czekam, bo koniec miesiąca to zły czas na zakupy, a w dodatku promocja na CC
Cytat:
Ja zrobiłam sobie troszkę mm w pojemniczku na ozdoby W proporcji 2:6, więc starcza na kilka razy
ja też bym chyba zwariowała, gdybym za każdym razem miała przygotowywać nową mieszankę- siedzi sobie w buteleczce z kroplomierzem i jest pod ręką zawsze, kiedy mam ochotę jej użyć A swoją drogą, to muszę poszukać jakiegoś opakowania z pędzelkiem, to sobie zrobić coś na wzór duraline i spróbuję malowac powiekę przed nakładaniem cieni, bo przyznam, iz tego sposobu najrzadziej używam- częściej po prostu maczam pędzelek w mm
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:21   #89
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
mnie też się podobają w tych swoich pojemniczkach, dlatego pół przesypałam (one jakieś dziwne są, bo przy przesypaniu połowy opakowania udało mi się wypełnić całe pudełeczko na ozdoby ), a reszta siedzi w szafce w tych oryginalnych
I to jest najlepsze rozwiązanie Tak jutro zrobię .

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
bedę następne mieszać, jak zamówię kilka pustych palet z starsmakeupheaven, bo tam najtaniej, przesyłka niedroga, a paletka bardzo mi się spodobała... Tylko na jakiś przypływ gotówki czekam, bo koniec miesiąca to zły czas na zakupy, a w dodatku promocja na CC
Widziałam promocję i cuda, które powklejałaś, ale dopiero założyłam PayPala, więc nie skorzystam A na przepis czekam z niecierpliwością, bo może jednak mi również uda zrobić się coś z moich pigmentów

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja też bym chyba zwariowała, gdybym za każdym razem miała przygotowywać nową mieszankę- siedzi sobie w buteleczce z kroplomierzem i jest pod ręką zawsze, kiedy mam ochotę jej użyć A swoją drogą, to muszę poszukać jakiegoś opakowania z pędzelkiem, to sobie zrobić coś na wzór duraline i spróbuję malowac powiekę przed nakładaniem cieni, bo przyznam, iz tego sposobu najrzadziej używam- częściej po prostu maczam pędzelek w mm
Taka buteleczka jak korektor z pędzelkiem. Tylko tam w srodku niestety jest zawartość
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:48   #90
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

tak to ogladam co gromadzisz i mysle sobie ze czasami szkoda ze nie ma karmy

Podziwiam cie za cierpliwosc

Swoja droga sprobuje moje dziwne pseudomineraly z ebaya sprasowac
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-17 00:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.