Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 19:09   #1
Vanilla89
Raczkowanie
 
Avatar Vanilla89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin:)
Wiadomości: 48
GG do Vanilla89

Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???


Cześć dziewczyny!!! Mam mały problem, zastanawiałam się na allegro jaki podkład kupić Revlon Colorstay czy PhotoReady, wybrałam ten pierwszy. Kupiłam kolor Medium Beige, ale okazał się za jasny jak dla mnie, mimo że na zdjeach i recenzjach wydawał się w sam raz (nie za ciemny nie za jasny). Teraz na necie znalazłam zdjecia dziewczyn dla porównania tego PhotoReady i wydaje się ciemniejszy kolor Medium Beige niż w przypadku Colorstay. Teraz nie wiem czy zaryzykować i kupic ten drugi podkład, czy jednak wziąść inny kolor.

Pewnie nie jedna z was używała bądź używa któregoś z tych podkładów, poradzcie mi, czy kolor Medium beige w jednym i drugim podkładzie ma ten sam odcień, czy faktycznie w PhotoReady jest ciemniejszy troszkę? Jeśli nie, to jaki kolor ciemniejszy byście mogły mi poradzić, zeby na wiosne/lato jak buzia bedzie lekko opalona to śmiało mogę kupić? Najlepiej zeby nie miał odcienia różu i pomarańczu.

Czekam na pomoc, z góry dziękuję
Vanilla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 19:34   #2
indywidumm
Rozeznanie
 
Avatar indywidumm
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 976
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Ja mam ten i ten i 100 razy bardziej wolę Photo Ready! Jest lżejszy- co na lato wskazane, ładnie rozświetla tważ - kryje dosyć dobrze. Z kolei Color Stay jest gęstszy i o wiele ciąższy. W CS mam kolorek 180 a w PR 03(o ton jaśniejszy) Ja na twoim miejscu zaryzykowała bym i wzieła PR
Według mnie nr CS 180 jest identyczny jak PR 04
__________________
Przygarnę wkłady do paletki MAC !


indywidumm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:55   #3
veroniquef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 414
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Ja nie miałam odcieniu Medium Beige, ale posiadałam obydwa podkłady. CS jest faktycznie cięższy od PR. Gdyby nie moja tłusta cera to brałabym PR bo jest naprawdę świetny i bardzo lekki, ale niestety strasznie się po nim świecę.
Jeśli nie masz tłustej cery to polecam Ci wziąć PR i dobrać sobie dobry odcień np. w douglasie.
veroniquef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:00   #4
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Ja mam 1 i 2 i wolę CSa wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz i jaką masz cerę jeśli chcesz matującego, kryjącego podkładu nie do zdarcia-wybierz CSa, jeśli rozświetlenia i lekkiego krycia-PR kolory mam zupełnie inne niż Ty więc tu Ci nie poradzę..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 10:29   #5
asha83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Hej, ja również posiadam jeden i drugi. Ponieważ Photoready zamawiałam przez internet, bardzo długo szukałam na różnych forach i zdjęciach koloru odpowiadającego CS 180. Wybrałam kolor 003 SHELL i jest jednak trochę jaśniejszy od SAND BEIGE. Co do samego produktu - PR rzeczywiści lżejszy i może trochę lepiej się rozprowadza, choć ja używam CS dość długo i już nie mam z nim problemu. Mam cerę mieszana i PR troszke za bardzo się świeci, ale z drugiej strony ładnie rozświetla. Jeden i drugi warty wypróbowania.
asha83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 23:46   #6
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Podłączę się pod wątek i również zapytam o odpowiednik kolorystyczny.
Idealnym kolorem dla mnie z Colorstay jest odcien 150 buff. Przeszukałam odcienie podkładu photoready w Douglasie i niestety najjaśniejszy dostępny w tym sklepie był odcień 003 Shell. Pani makijażystka przekonywała mnie, że jest idealny ale obawiam się, że było to spowodowane faktem, iż nie mieli jaśniejszego koloru w ofercie. Zastanawiam się czy 002 Vanilla nie byłby lepszym odpowiednikiem. Shell wydawał mi się lekko za ciemny, jednak z drugiej strony jestem w tym momencie blada jak ściana a lato idzie

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:44   #7
asha83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Podłączę się pod wątek i również zapytam o odpowiednik kolorystyczny.
Idealnym kolorem dla mnie z Colorstay jest odcien 150 buff. Przeszukałam odcienie podkładu photoready w Douglasie i niestety najjaśniejszy dostępny w tym sklepie był odcień 003 Shell. Pani makijażystka przekonywała mnie, że jest idealny ale obawiam się, że było to spowodowane faktem, iż nie mieli jaśniejszego koloru w ofercie. Zastanawiam się czy 002 Vanilla nie byłby lepszym odpowiednikiem. Shell wydawał mi się lekko za ciemny, jednak z drugiej strony jestem w tym momencie blada jak ściana a lato idzie

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź
Odpowiadając na Twoje pytanie, nigdy nie widziałam "na żywo" koloru 150 Buff, więc trudno ocenić czy rzeczywiście Shell byłby dla ciebie za ciemny. Ale skoro jest jaśniejszy od Sand Beige, myślę że powinien być w sam raz, tymbardziej że idzie lato
asha83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 19:47   #8
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Obejrzałam dzisiaj dokładnie odcień Shell w Rossmanie, w ogromnym lustrze przy dobrym oświetleniu w pobliżu szyby ze światłem dziennym. Kolor nie jest absolutnie za ciemny, doskonale stapia się z moją skórą, jest zupełnie niewidoczny nawet nałożony miejscowo. Już teraz nie mam żadnych wątpliwości Zamawiam w takim razie z allegro photoready shell i colorstay dla suchych bab buff
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 13:47   #9
andate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 26
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Kupiłam ostatnio Revlon Colorstay z polecenia koleżanki, ale kurcze zupełnie mi nie pasi. Marnie kryje - może inaczej - jeśli ktoś potrzebuje dobrze kryjącego podkładu to color stay lepiej odpuścić

Czekam z utęsknieniem na koniec buteleczki. Muszę znaleźć coś w zamian co nie będzie rujnowało mojego portfela tak jak mój ukochany Double Wear.
andate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 09:32   #10
Marta_022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Witam. Chciałabym zakupić Colorstay ponieważ większość opinii jest za tym że bardzo dobrze kryje ale przed zakupem chciałam się poradzić Was bardziej doświadczonych kobitek. Mianowicie chodzi mi o dobór koloru do mojej karnacji będę kupowała do suchej i normalne jeśli to ma znaczenie do tej pory używam Pharmaceris kolor SAND a jaki wybrać Revlon colorstay nie mam pojęcia dlatego proszę Was pomóżcie. Pozdrawiam.
Marta_022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 21:21   #11
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Ja osobiście jestem zwolenniczką Revlonu, zarówno podkładów, jak i cieni i szminek. Oczywiście rodzaj zależy od typu skóry. Często pracuję na Colorstay w przypadku cery, któa wymaga lepszego, mocniejszego krycia. W przypadku cer bez problemów, lepiej sprawdza się Photoready - delikatnie rozświetla i daje bardziej naturalny rezultat.
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 11:59   #12
engel sein
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 7
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Używałam obydwóch- co do PR w wersji dla cery mieszanej- odpada. Jest chyba zbyt lekki, ściera się. Po trzech godzinach u mnie nie było go już widać.

CS trochę lepszy, mega plus za wybór kolorów.

Nie wrócę już do tego podkładu, ale gdybym miała wybrać to CS.
engel sein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 17:51   #13
Magdalelena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 14
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Cytat:
Napisane przez andate Pokaż wiadomość
Kupiłam ostatnio Revlon Colorstay z polecenia koleżanki, ale kurcze zupełnie mi nie pasi. Marnie kryje - może inaczej - jeśli ktoś potrzebuje dobrze kryjącego podkładu to color stay lepiej odpuścić

Czekam z utęsknieniem na koniec buteleczki. Muszę znaleźć coś w zamian co nie będzie rujnowało mojego portfela tak jak mój ukochany Double Wear.
Tak? Ja mam ColorStay i dla mnie jest, aż zbyt kryjący. Teraz kupiłam PhotoReady wczoraj, ale jeszcze nie wypróbowałam, jutro zamierzam. Double W to u mnie robi maskę, u Ciebie nie zatyka? Ciężko mi go też palcami nakładać, a jakoś pędzlem też nie idzie, od razu zastyga...
Magdalelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 17:02   #14
los_magdos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Ja lubię colorstaya jest jak farba olejna kryje super i śmierdzi ale kocham go <3 Photoready nie ma takiego krycia.
los_magdos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 10:45   #15
mmmiley
Rozeznanie
 
Avatar mmmiley
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 610
Dot.: Revlon Colorstay a Revlon PhotoReady???

Colorstay kiedyś chyba lepiej krył... teraz mam problem żeby zakryć nim dorbne przebarwienia a co dopiero jakieś wypryski :/ Kusi mnie żeby znaleźć jakiś zamiennik.
__________________
We love you, Arsenal, we do!
mmmiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-02 11:45:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.