Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-09, 16:35   #211
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Ja najbardziej lubię herbatę białą. Bo po pierwsze jest przepyszna, a po drugie dzięki niej mogę ograniczać cukier, bo sama w sobie jest słodziutka .
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:22   #212
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

moje sposoby na dbanie o siebie:
żywność-niestety mam słabośc do czipsów i raz na tydzien muswze je zjeść,to mój najgorszy grzech,a no i 1 czekolada na raz w ciągu tygodnia również. po prostu taka ciotka klotka ze mnie no nic nie poradzę,żle mi bez tego

herbatę słodzę raz na pół roku może, nie lubię herbaty z cukrem,ale czasem próbuję poexperymentować

warzywa mam z własnej hodowli-więc nie pryskane itp.,solę odrobinę
ale wypróbuje tą owsiankę Wasz przepis

warzyw u mnie dostatek-pod domem, rozdajemy ogórki i pomidory znajomym,nie wspominając o sałacie- bo sałaty wiosną u nas jest fooooooooool i jemy na siłę,ale niskokaloryczna,to OK,do kanapek itp.
sport i rekreacja- czasami mam aż za dużo,zwłaszcza sezon letni,
w szklarni jest jak w saunie,wychodzę zlana potem tak,ale lubię to
-jeżdzę rowerkiem czasami,na zakupki lub z mamą-Ona jeżdzi róznie ale głównie dla kondycji
ja jeżdze do koleżanekkika ulic dalej
-nie palę
-alkoholu nie nadużywam,czasami swojskie winko,czasami kupowane,a piwo towarzysko,nie lubię,więc obecnie soki kupuje w pabach lub herbatki
Sen- różnie,ale 8 h spokojnie na pewno przesypiam,kłade sie spac ok.22-23,a niekiedy i pózniej,zależy
Rytuały kosmetyczne- ostatnio mimo,że mam fool kosmetyków, się zapuściłam
twarz:
-codziennie zmywam wodą z kranu,ale niestety nie zawsze chce mi się myć zelem czy pianką,więc myję dopiero jak widzę że czoło mi się świeci,mam cerę mieszaną
-rzadko sie maluję,latem to już wogóle się nie maluję,no chyba że idę na jakąś imprezkę zimą za to nie wyobrażam sobie moich polików na mrozie nie okrytych podładem
-peeling - zalezy od potrzeb.taki len ze mnie
-maseczka-kiedys czesto-teraz len
włosy:
-myję co 2 dni srednio,obecnie mam pasemka więc obowiązkowo odżywka,w róznych formach:ze spłuk. i bez,w areozolu itp.
-szampony zmieniam jak rekawiczki.każde mycie inny szampon
ciało:
-zauważyłam ze mnie sciaga po prysznicu,więc smaruję się balsamami...jak mam czas,głownie na noc
-dłonie: latem jakoś prawie wogóle nie smaruję łapeknie wiem czemu, raczej nie maluję paznokci chyba ze na okazje , i obcinam na króciutko,po prostu mam dużo pracy"polowej" i domowej
za to paznokcie u stóp muszą być pomalowane,no nie wiem czemu,ale czuje sie głupio bez pomalowanych paznokci stóp
depilacja:
-nogi- obecnie powróciłam do depilatora elektr. mimo,ze 2 dni mam kropki ale mam spokój na 3 tyg.
-bikini-tylko kremy depilacyjne-w zależnosci od mojego lenia w środku,no chyba,że busz mam,to wtdey zabieram się za bikini
-pachy-zalezy albo depilator albo zyletka- obecnie czesciej żyletka,ale to róznie

Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 12:56   #213
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
moje sposoby na dbanie o siebie:
żywność-niestety mam słabośc do czipsów i raz na tydzien muswze je zjeść,to mój najgorszy grzech,a no i 1 czekolada na raz w ciągu tygodnia również. po prostu taka ciotka klotka ze mnie no nic nie poradzę,żle mi bez tego

Nie ma co popadać w paranoję
Raz na tydzień nic się nie stanie,gorzej jakbyś codziennie jadła czipsy i jakieś batony.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:36   #214
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

No dobra, czas na mnie Nie mam jakichś super sposobów, ale powiem jak to wygląda u mnie.
- przez wakacje nauczyłam się pić gorzką herbatę, staram się też by była to zielona
- jem o stałych godzinach mniej więcej co 3h
- staram się unikać tłustego jedzenia (sama dla siebie mogłabym nie jeść tłusto, ale wiadomo że jak tata ugotuje, czy babcia, to zjeść trzeba)
- do kanapek zawsze jakieś warzywko
- przynajmniej raz dziennie owoc
- nie pijam słodkich napojów, woda w zupełności wystarcza
- unikam słodyczy (batonów, czekolad, słodkich bułek) i chipsów; niestety mam słabość do lodów, ale to chyba zdrowsze
- niestety też codziennie kawka z mlekiem i cukrem - uzależnienie ale co zrobię, że uwielbiam ten smak...
- pieczywo każde inne, tylko nie zwykły biały chleb i białe bułki
- codziennie wieczorem kilka minut poświęcam na ćwiczenia na uda, brzuch i pośladki; w ramach możliwości rozciąganie, ale tańczę, w roku szkolnym mam treningi, więc muszę
- demakijaż wykonuję jak najszybciej to możliwe, kiedy wiem, że już nigdzie nie będę wychodzić
- w ciągu dnia, kiedy czuję że moja cera jest za bardzo przetłuszczona, przecieram tonikiem
- wieczorem zawsze najpierw oczyszczenie twarzy mleczkiem, potem mycie żelem antybakteryjnym z Ziaji Pro
- co 2-3 dni peeling twarzy
- na noc AD na całą twarz
- powoli odzwyczajam się od makijażu, chcę dać cerze święty spokój, niech się podreperuje
- depilacja co 2-3 dni
- włosy myję co 2 dni-to już ostateczność
- co drugie mycie odżywka
- mniej więcej co 2 dni po kąpieli balsam albo oliwka do ciała
- paznokcie pomalowane odżywką (mam odzywkę Wibo w mlecznym kolorze, a że zawsze muszę mieć pomalowane paznokcie, to ta odżywka mi wystarcza - dzięki czemu cieszę się ostatnio dość ładnymi paznokciami - ciekawe jak długo jeszcze )
- niestety nie wykonuję peelingu ciała, ale zawsze podczas mycia szoruję się porządnie gąbką
- od czasu do czasu, kiedy widzę, że moje stopy tego potrzebują, szoruję je tarką i kremuję.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 14:46   #215
katkakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Hej Dziewczyny!
Super watek, duzo sie od Was ucze i na pewno wciele w zycie Wasze porady.
Co do mnie, zaczne od dolu:
- czesto peeling stop, pumeksem tre tez zrogowaciala skore wokol palcow, a gdy skora namieknie od wody, zdejmuje (zsuwam, zdrapuje) skorke z paznokci u stop po prostu dlonia, paznokciem. To prostsze niz oddzielna sesja z wycinaczem do skorek
- warto trzymac w lazience gabke taka od garow, z jedna strona zielona i szorstka. pomaga utzrymac dlonie i stopy gladkie i miekkie
- czasem krem do stop albo krem do rak na dlonie i stopy. Zauwazylam, ze gdy wysychaja mi dlonie zima, lepiej na nie dziala krem do stop.
- lydki- depilator. Gdy wrastaja wloski- tonik Folisan
- uda, bikini- wosk
- piling z kawy i soli- za***isty, najlepszy. Na celulit, gladka skore, wrastanie wloskow. Byle nie za czesto, zeby nie podraznic.
- po kazdej kapieli balsam. Teraz na zime taki ciezszy, tlustszy (mleczko Nivea) lub oliwka dla dzieci. Czesto brazujacy- Kolastyna lub Sopot z Ziai. Ten ostatni starsznie smierdzi jak zaczyna dzialac, trudno zasnac. Mocno opala.
- Dokladnie smaruje balsamem piersi, lokcie, ramiona, szyje. Kolezanki mi ciagle marudza, ze mam cycki takie fajne :P
- rece- depilator
- twarz uuu. Mam cere mieszana, partie przetluszcajace sie przetluszcaja sie BARDZO, ma to zwiazek z hormonami. No i to, ze mi broda rosnie tez Ostatnio cos mi przy brodzie Luby majstrowal, mowie: "zostaw, ja mam tam taki gupie meszek". A on: "WOW!!! moglabys w cyrku wystepowac jako kobieta z broda!!!" oczywiscie wyolbrzymienie, usmialam sie dolez ;D
Ale do sedna:
- peeling ze 2 razy w tyg.
- maseczka z drozdzy swietnie robi na pryszcze
- na przebarwienia po wyrywaniu wloskow i wyciskaniu i ogolnie na prychole- bardzo mi sluzy masc acne derm- wazna ti jest jednak systematycznosc.
- rano woda myje kranowa, tonik rumiankowy, acne derm, emulsja Olay;
na noc zel, acne derm, krem tlusty wokol oczu, na reszte wspomagam sie kremem "7" z Olaya
- jak myje twarz to wycieram ja chusteczka lub recznikiem papierowym- to naprawde pomaga! wiem, bo jestem na swiezo- ostatnio zaczelam to robic i odrazu zauwazylam poprawe
- jak juz cos ostatecznie wycisne to porzadnie dezynfekuje woda utleniona
- usta- wazelina czesto, pomadka strawberry shine Nivea nadaje kolor i polysk lepiej niz niejedna pomadka!
- wlosy- przetluszczajace sie. Myje codziennie rano, plukam zimna woda. Odzywka Shwarzkopf spryskiwana- bardzo dobra. Mieciutki, blyszczacy efekt

ODZYWANIE:
- szklanka wody po przebudzeniu, rozrzedza soki zoladkowe, oczyszcza
- jak nie mam za***iscie wielkiej ochoty to nie jem slodyczy bez sensu
- duuuzo herbat- zielonej, czerwonej, czarna czasem, oczywiscie nieslodzona
- duzo warzyw i owocow, marchew szczegolnie i soki zniej. Kupilam sokowirowke i codziennie pije swieze soki. Mam wrazenie, ze to wlasnie marchwi zawdzieczam ten ladny koloryt buzi i ciala.
nie uzywam kranowy do picia herbaty, tylko zrodlana butelkowa
- staram sie wybierac produkty nieprzetworzone
- by przedziwdzialac zakorkowaniu jelit, z czym mam ogolnie problem- codziennie kilka fig suszonych, ew. bakalie, pelnoziarniste pieczywo
- unikam owocowych jogurtow. To bardziej desery niz cos zdrowego. W 0,5l jogurtu itnego/kefiru jest nawet 15 lyzek cukru! cukier postarza, blokuje spalanie tluszczy.
- ruch... kiedys regularnie, teraz glownie biegam po sklepach. jak mnie cos najdzie to biegam. Unikam windy. Jak mam gdzies pojsc a mi sie nie chce to zachecam sie spalaniem kalorii- wyrzucenie smieci, do sklepu, albo porzadki...:P
I naprezam miesnie jak siedze na wizazu

Chyba niezle mi wychodzi, bo Luby adowolony, ja w sumie tez sie sobie podobam

Edytowane przez katkakasia
Czas edycji: 2008-12-11 o 17:53
katkakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 17:48   #216
aaanaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

*unikanie słodyczy, fast foodów, produktów pszennych, ziemniaków :| zresztą to już bardziej do diety by się zaliczało
*2 razy w tygodniu maseczka - papka z morza martwego (fajnie normuje cerę, błyszczenie znika), 1 w tyg. peeling tego samego pochodzenia,
*przy przesuszeniu gruba warstwa jakiegoś dobrego kremu nawilżającego pozostawiona na twarzy do wchłonięcia
*parówka raz na tydzień lub dwa
*kolagen na twarz + szyje
*dobry żel do mycia twarzy, z moją wrażliwą skórą akurat Iwostin, następnie
*WYCIERANIE TWARZY RĘCZNIKAMI PAPIEROWYMI - poprawa stanu skóry maksymalnie dziewczyny, szczególnie dla tych które miewają czasem niemiłe 'niespodzianki' , doradziła mi to dobra kosmetyczka mówiąc, że nawet jeżeli często zmieniamy ręcznik to zdarza się że zostaje on mokry lub nawet wilgotny w łazience zbierają się roztocza rozmnażają bakterie a nast. dnia z rana wycieramy nim świeżo umytą buźke" grr
*po rozdrapaniu czegoś na twarzy szybka apteczka, coś antybakteryjnego i na zasuszenie raz dwa- chociaż najlepiej żeby nie było konieczności tego stosowania
*picie dużej ilości wody mineralnej
*sok z marchewki / karotella
*kawitacja u kosmetyczki - b.fajna sprawa

no i właśnie stwierdziłam że to co napisałam ogranicza się głównie do dbania o cerę, być może dlatego że bywa ona nadto problematyczna :/

więc z tego co pamiętam poza tym, to;
*świetny peeling naturalnego pochodzenia : CUKIER, MLEKO, ŁYŻKA OLEJU I MIODU
efekt super polecam
*duża warstwa kremu do rąk na noc
*ochronna pomadka na usta albo sporo nivei
*nałożenie odżywki do włosów i pozostawienie na jakiś czas.. najlepiej nie przed wyjściem żeby włosy nie były ulizane
* i oczywiście RELAX

wcześniejsze kładzenie się spać jakoś mi nie wychodzi :/
a i do ćwiczeń zmusić się nie moge...
aaanaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 18:11   #217
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

upuje bo super wątek
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 10:32   #218
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

słyszałam ze na mocne paznokcie dobrze jest wcierac w nie oliwe z oliwek
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 12:28   #219
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Dopiero od niedawna dosc solidnie wzielam sie za siebie bo normalnie to leniwa bylam i nigdy nie chcialo mi sie niczego wcierac w siebie. Ale ucze sie w szkole kosmetycznej i takpowoli docierado mnie ze trzeba "sie pielegnowac". Jestem juz bardziej systematyczna ale czasem mi sie nie chce. A wyglada to u mnie tak:
Rano:
-myje twarz woda
-przemywam tonikiem CC przeciw wagrom
-nakladam krem (wczesniej garnier przeciw niedoskonalosciom, a od 2 dni uzywam Ziaja Nuna czy jakosc tak-antytradzikowy)
-podklad, kredka, cienie tusz
-Dezdorant lady speed stick (czy jak to sie pisze)
-perfumu Pur Blanca Avon
-zabki tez myje

Wieczorem:
-szampon ostatnio z Joanny
-odzywka Ziaja nawilzajaca w spreyu i Biosilk
-mydlo Ziaja kawowe
-peeling mandarynkowy do ciala Joanna (raz w tygoniu, musze kupic bo sie skonczyl)
-w ogolone nozki wcieram oliwke lub krem Dave
-makijaz zmywam plynem dwufazowym Ziaja
-twarz myje zelem Garnier czysta skora lub Ziaja Pro
-peeling ogorkowy Ziaja (2 razy w tygodniu)
-krem ten co rano
-pod oczy krem rozjasniajacy cienie Ziaja z blawatkiem
-zabki myje
-w skorki wokol paznokci oliwka Joko
-krem do rak Orifame
-na usta wazelinke.

To chyba tyle. Ehh my kobiety. Moj narzeczony jak mu to kiedys wymienilam to powiedzial ze zaczyna sie zastanawiac czy wieczore caluje mnie czy tez moze moje kremy
specialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 22:08   #220
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

ja lubie w lato spac przy otwartym oknie ale raz wpadł nietoperz wiec teraz jedynie uchylone
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:27   #221
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Nietopeż?! Współczuje !

moje sposoby:

-zero słodyczy i fast foodów (juz ponad 1,5 roku)
-mycie twarzy babydream bez SLS lub zelem do h. intymnej
-cevikap dla dzieci jako serum z wit. C
-serum ujedrniajace z Eveline na twarz, na noc, w celu pozbycia sie "pućków" xD i ujedrnienia skory
-do dloni i stop parafina za 2 zl z apteki
-biala lub jasna kredka do oczu w celu powiekszenia ich
-w celu nawilzenia mojej tlustej cery stosuje dermogal kapsulki z wit A +E
-krem Calma HCL Ziaja jako maseczka bo inaczej zapycha
-codzienny masaz gabka Syrena z rossmana! swietny efekt, likwiduje cellulit, minimalizuje rozstepy, ujedrnia
-peelingu z cukru, babydream'a, kawy, miodu, mleka, cynamonu i czego sie nawinie do twarzy i ciala ;d
-peeling enzymatyczny z gruszka Dax Perfecta
-na skore pod pachami woda utleniona w zelu (miekkie, jasne wloski!)
-plukanie wlosow w zimnej wodzie lub rumianku
-masaz kostkami lodu twarzy lub zamrozonym rumiankiem
-codziennie robie cwiczenia na brzuch ;d
-coziennie zapisuje godzine i posilek, co zjadlam, bo lecze sie z jedzenia kompulsywnego
-aloes do twarzy, kupuje sok z aloesu w aptece lub supermarkecie i psikam twarz, wlosy lub podraznienia
-zel aloesowy Palomy na skalp, rosna mi nowe wloski albo czasem woda brzozowa na skalp
-olejek kokosowy 100%-owy na wlosy
-masc z wit. A pod oczy i na usta, paznokcie
-oliwka Hipp do twarzy, ciala, wlosow (zawiera same naturlne skladniki i perfum)
-dodaje czasem kropelke olejku herbacianego do kremu, dziala antybakteryjnie
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 15:55   #222
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

hymm...ciekawe z tą wodą utlenioną w żelu. chyba wypróbuje :P a nadaje sie też na inne partie ciała;p? bo chciałabym co niego przyciemnić niektóre włoski a nie chcę ich golić bo będzie jeszce gorzej np. na rękach ;/ hym.. a co ze skórą? bo jestem nieżle opalona teraz ( cieżko sie opalam ale :P wakacje robia swoje :P) a booje się ze po tej "kuracji" cała męczarnia opalania na nic :PP
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 22:22   #223
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Jutte dziala na wszystkie wloski na ciele, tylko trzeba systematycznosci
Skory nie odbarwia, ja tego u siebie nie zauwazylam ; )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 09:56   #224
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

hym... a jak często smarowałaś i po jakim czasie były efekty ? noo to ja chyba pójdę ( biegiem :P ) do apteki:P hehe a to jest taka 3% czy więcej? bo 12% chyba jest na receptę..;/
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:11   #225
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

No tak po miesiącu włoski były jaśniejsze i słabsze na rękach i twarzy, a pod pachami to jakiegoś 2 tyg temu zaczęłam i narazie efekty minimalne, ale wytrwale smaruje. No tylko 3% jest dostępna. Nazywa się "peroxygel", troche to male, ale wydajne. Szybsze efekty sa chyba zwykla woda utleniona, jesli sie poleje duza iloscia, ale niewygodne to stosowanie.
Sa jeszcze specjalne rozjasniacze np. Sally Hansen do ciala i twarzy, albo podobno dobre efekty daje tez rozjasniacz do wlosow z Joanny za 8zl (on jest do wlosow na glowie) ale nie probowalam jeszcze.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:06   #226
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Witajcie
Mój sposób na zadbanie o siebie .
Rano :
- myję twarz zimną wodą kranówką
- pianka oczyszczająca na twarz
-krem nawilżajacy
Wieczorem :
-stosowanie płynu do demakujażu oczu polecam zjaji
- pianka oczyszczajaca
- krem regeneracyjny-nawilżający Soraya


Do mycia włosów używam szamponów nawilżających czasami końcówki moczę w oliwce dla dzieci

Oczywiscie maseczki i peelingi 2 razy w tygodniu ( oczyszczająca i nawilżajaca. peeling drobnoziarnisty).
Codzienie piję około 2 litrów wody mineralnej lub źródlanej, czerwoną i zieloną herbatę nie słodzę i nie solę potraw .
__________________



Edytowane przez mandragona
Czas edycji: 2009-07-20 o 14:08
mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:04   #227
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

.

Edytowane przez 34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Czas edycji: 2012-09-08 o 16:24
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 15:44   #228
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Podobno wspaniałaym specyfikiem na zmarszczki jest olejek arganowy. Tylko gdzie dostać taki orginalny???
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 16:47   #229
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

cybercat11 poszukaj w sklepach internetowych wysyłkowych
Ja znalazłam na stronach: Natura24, EcoSspa
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 21:57   #230
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

[1=34fe3a3f1642ee889976efd cf3725b13dbe6fccd_61de1a1 5f2413;13339018]Witam Moim domowym sposobem na dbanie o siebie jest używanie:

(czyli co PIĆ NA ZDROWIE ?)
*cytryny(wyciśnięcia połóweczki do picia z wodą co rano)na paznokcie i włosy

*łyżka drożdży+wrzątek co 2 dni do wypicia(także na paznokcie)

*Oprócz wody niegazowanej, polecam herbatkę Vitax Linia Wellness Sekret Piękna (jest rumianek,zielona herbata i inne)

*na PODKRĄŻONE OCZY, sińce można właśnie po wypiciu włożyć do zamrażalnika 2 torebki i rano na oczyska,czasem ogórki,surowe ziemniaki priorytet jednak ma ziaja HerbikaPlant krem rozświetlający (only 7zł?)

*na BŁYSZCZĄCE WŁOSY
maseczki z jajka,olejku rycynowego (2złote w aptece)

*na TWARZ:
maseczki na wągry
(z jogurtu naturalnego+2tabletek aspiryny(polopiryna s)+kilka kropel wody)

*na USTA:
miód+twaróg na 10min dodatkowo dobra pomadka

*na gęste,ciemne piękne ala Penelope Cruz RZĘSY oraz BRWI
olejku rycynowego co wieczór (henny nie polecam bo trzeba być mistrzem )

*na zaczerwienienia,WYPRYSKI, szybsze gojenie się tzw.ranek
maść Tribiotic (mała 2zł w aptece)

jeszcze nie próbowałam : alantanu (5?!) podobno działa przeciw wrastaniu włosków po depilacji wszyscy maja problemy z tym i mało kto wie jak temu zaradzić,no cóż mam nadzieje że pomoże
*aha,depilacja, chociaż raz spróbujcie masy cukrowej (cytryna,cukier,woda) zamiast golarki czy depilatora
mam nadzieje że komuś któraś z moich metod pomoże,chociaż podejrzewam że wizażystki są mocno zorientowane w tych sprawach
miłych wakacji
[/QUOTE]


A dobra jest ta herbatka? Tzn. daje coś, czy taki pic na wodę trochę? Zobaczyłam, że z tej firmy są różne ciekawe herbatki...np. energizująca z guaraną - chyba wypróbuję

A masę cukrową próbowałam, ale to zupełnie nie dla mnie - strasznie dużo babraniny, za szybko ta masa zastyga i prawie wcale nie wyrywa moich włosków, nie mam pojęcia czemu
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:51   #231
elomadzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu
Wiadomości: 4
GG do elomadzik
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Moje sposoby na dbanie ciała :
1. Pielęgnacja włosów:
- szampon Garnier antyrecydywista
- odżywka Diamond Gloss
- płukanki z pokrzywy i z kawy ( bez fusów)
- częste czesanie
- teraz zapuszczam włosy więc staram się je czesać w warkocz
- używam mało lakieru i jakich kolwiek pianek
2. Pielęgnacja buzi:
- myję mleczkiem z Ziaji ogórkowym
- potem tonik też ogórkkowy
- nastepnie krem nawilżający z Dove
- nie dotykam skóry brudnymi rękami
- 1 peeling w tygodniu ( sobota)
- 2 maseczki (domowej roboty) na tydzień
- codziennie jak wychodze do szkkoly to nakladam krem antybakteryjny z Ziaji Nuno
3. Śińce pod oczami:
- wysypiam się tak ok.9 h
- rano: łyżki zimne pod oczy i zimne mleko na powieki
- codziennie jakkieś kompresy na oczy
4. Usta:
- masuję szczoteczką miekka potem peeling z cukru, zmywam to i nakładam dużo kremu i usta są takie super miękkie
- przed wyjściem koniecznie jakaś pomadka ochronna i na to kolorowy błyszczyk
5. Ciało:
- 2 razy w tygodniu peeling z kawy a potem jak sie wysusze recznikiem to nakładam krem nawilżający
- wieczorem smaruję kremem do stóp nogi i zakładam bawelniane skarpetki
- pedikir i manikir- 1 lub 2 na tydzien
- jesli wyskoczy mi pryszcz to nie wyciskam tylko smauje go spirytusem salicylowym potem sudokremem i jesli wychodze to korektor
elomadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 20:59   #232
Maritzee
Przyczajenie
 
Avatar Maritzee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 25
GG do Maritzee
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

A może by zrobić zrobić taką akcję pt "Dbamy o siebie" i wcelić te wszystkie zasady w życie, a przy okazji zmotywować te dziewczyny, które zaniedbują się, bądź nie poświęcają sobie wystarczająco czasu. ;>? Za każdą rzecz byłyby przyznawane punkty.. ;] co o tym myślicie?
__________________
Maritzee
Maritzee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 13:20   #233
0701ad653af51fe7d46c15beb30305209a2a4c30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 313
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Witam mam takie małe pytanie.
Czy wy też uważacie że kosmetyki do konkretnej partii ciała należy co jakiś czas zmieniać? Kiedyś słyszałam że po jakimś czasie skóra przyzwyczaja się do składników danego kremu/balsamu i należy go zmienić, lub też stosować 2 kremy z różnymi składnikami na zmianę?
Czy lepiej jeżeli coś pomaga to się tego trzymać?
0701ad653af51fe7d46c15beb30305209a2a4c30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:51   #234
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Myślę, że to sprawdza się bardziej w przypadku kremów/ser do twarzy. Do ciała już bym się tak nie patyczkowała.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 15:05   #235
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Dobry wątek. Odświeżam.

Ja dbam o siebie sadząc po innych stosunkowo mało

Codziennie:
-myje ząbki. Staram się zeby pasta byla w miarę dobra, stosuje np. Elmex.
- włosy myję codziennie lub co drugi dzien. Zalezy czy codziennie cwiczę. Zawsze nakładam maske kreatynową.
- co dziennie nakładam krem ziaji z witaminą c, na dzien i na noc.
- smaruje ciało balsamem.
-maluje rzęsy. a pełny makijaż nakładam rzadko, raczej tylko na jakieś wyjscia ze znaomymi czy wypady do kina. Raczej mam równy koloryt cery i nie wstydze pokazać się bez makijazu np. w spozywczaku, czy przedszkolu.
- myje się. Ale to chyba oczywist.
- staram się codziennie ćwiczyć po godzinie. lub co drugi dzien.
- płyn micelarny.
- depilacja co dwa dni
-antyperspirant
-płyn do higieny intymnej


jak cos mi się przypomni to uzupelnie.

raz na tydzien robię pilling kawowy.
co do pozywienia 5 małych posiłków a czesto.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 17:26   #236
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

nie wiem czy coś nowego napisze ale dodam coś od siebie!

-unikam paraffinum liquidum w kosmetykach,parabenów i slsów.
-staram sie wybierać jak najczęściej na długie spacery
-unikam cukru,jeśli mam wielką ochote na czekolade to zjem troche ale staram sie nie jeść ''z nudów'',herbate przestałam słodzić ,słodze jedynie kawe ale jeśli ją pije z mlekiem to cukru już nie dodaje albo tylko troszke
-staram sie dużo pić (cisowianka niegazowana) ale różnie to wychodzi..właśnie ją wode polecacie?
-zawsze ale to zawsze zmywam makijaż i myje twarz oczywiście
-krem pod oczy,krem nawilżający wieczorem
-zawsze używam balsamu po kąpieli
-peeling kawowy!mieszam go z żelem do mycia z babydream i masuje masuje ciało
-filtry (chociaż są zdania różne na temat ich stosowania co też doprowadzilo do tego za zaczęłam sie zastanawiac czy ich używać)
-płatki owsiane (kupiłam nawet jakieś eko )
-kasza jaglana wieczorem,naczytałam sie o cudownych właściwościach jest meeega zdrowa i tak mała porcje solo zdrowo sobie zjeść bez żadnych dodatków,tylko ja jakoś zaprzestałam ostatnio,tylko wystarczy filiżanka kaszy(ona bardzo pęcznieje później po ugotowaniu i robi sie jej duużo a nie jest az tak smaczna zeby zjeść dużą porcje ,wiec tyle mi wystarcza)
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 19:11   #237
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE :)

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
nie wiem czy coś nowego napisze ale dodam coś od siebie!

-unikam paraffinum liquidum w kosmetykach,parabenów i slsów.
-staram sie wybierać jak najczęściej na długie spacery
-unikam cukru,jeśli mam wielką ochote na czekolade to zjem troche ale staram sie nie jeść ''z nudów'',herbate przestałam słodzić ,słodze jedynie kawe ale jeśli ją pije z mlekiem to cukru już nie dodaje albo tylko troszke
-staram sie dużo pić (cisowianka niegazowana) ale różnie to wychodzi..właśnie ją wode polecacie?
-zawsze ale to zawsze zmywam makijaż i myje twarz oczywiście
-krem pod oczy,krem nawilżający wieczorem
-zawsze używam balsamu po kąpieli
-peeling kawowy!mieszam go z żelem do mycia z babydream i masuje masuje ciało
-filtry (chociaż są zdania różne na temat ich stosowania co też doprowadzilo do tego za zaczęłam sie zastanawiac czy ich używać)
-płatki owsiane (kupiłam nawet jakieś eko )
-kasza jaglana wieczorem,naczytałam sie o cudownych właściwościach jest meeega zdrowa i tak mała porcje solo zdrowo sobie zjeść bez żadnych dodatków,tylko ja jakoś zaprzestałam ostatnio,tylko wystarczy filiżanka kaszy(ona bardzo pęcznieje później po ugotowaniu i robi sie jej duużo a nie jest az tak smaczna zeby zjeść dużą porcje ,wiec tyle mi wystarcza)

kasza jaglana ma wysoki indeks glikemiczny,ja bym nie polecała na kolację ,lepiej zjeść na śniadanie,a poza tym fajne sposoby
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-10 20:11:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.