Mikrodermabrazja diamentowa i eksfoliacja kwasem glikolowym 50% STRUPKI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-07, 14:50   #1
Paulaa923
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11

Mikrodermabrazja diamentowa i eksfoliacja kwasem glikolowym 50% STRUPKI


Witam. Nie wiedziałam dokładnie w jakim wątku to zamieścić więc stworzyłam nowy. Wybaczcie, ale już raz zamieściłam post i nikt na niego nie odpisał, a zależy mi na czasie..

Niedawno wykupiłam ofertę pakiet 2 zabiegów na twarz: mikrodermabrazja diamentowa i eksfoliacja kwasem glikolowym 50%.
Wcześniej trochę czytałam, jednak nie do końca wiedziałam co mnie czeka.
Poszłam i kosmetyczka wykonała mi mikrodermabrazję, następnie kwas glikolowy 50%. Dodatkowo maseczka algowa.
Zostałam uprzedzona o zaczerwienionej twarzy (nie było tak źle) i strupkach, ale niepokoją mnie jednak te strupki. Moja twarz w niektórych miejscach wygląda jak porysowana, tak delikatnie podrapana. Zastanawiam się czy zabieg został wykonany prawidłowo.
Odczułam również lekkie pieczenie na całej twarzy, ale chwilowe..
Dlatego też mam do Was pytanie:
Czy to normalne z tymi strupkami?
Jak mam teraz pielęgnować twarz (trochę boje się, żeby nie naruszyć tych strupków, by później nie zostały mi blizny po nich)

Proszę o szybką odpowiedź jeśli wiecie coś na ten temat.
Paulaa923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 11:00   #2
Paulaa923
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mikrodermabrazja diamentowa i eksfoliacja kwasem glikolowym 50% STRUPKI

Nikt nic nie wie Minęły już 5 dni, a ja dalej z twarzą porysowaną, ale też w tych miejscach skóra jakby wysuszona i trochę się łuszczy (jeśli to można tak nazwać). Cały czas smaruje kremem.. Zobaczymy co czas pokaże.
Paulaa923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 16:41   #3
doroteya
Przyczajenie
 
Avatar doroteya
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mikrodermabrazja diamentowa i eksfoliacja kwasem glikolowym 50% STRUPKI

...o maj gad! kwas glikolowy 50 po mikro?

Miałam mikrodermabrazje 3 dni temu i teraz sie zastanawiam czy moge sobie stosowac co wieczor krem dottore zkwasem glokolowym 8 %?? jakies przeciwskazania ?

( dzis sobie posmaraowalam buźke ...po mikrodermabrazji nic mi nie bylo , skrora nie byla porysowana, lekko zaczerwieniona 1 dzien... )

Za 3 tyg chce powtorzyć mikro ? czy moge w tym czasie stosowac krem z kwasem glikolowym 8%? prosze o odpowiedz...


pozdro!

Edytowane przez doroteya
Czas edycji: 2015-11-29 o 16:47
doroteya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 21:47   #4
donqsia
Zadomowienie
 
Avatar donqsia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mikrodermabrazja diamentowa i eksfoliacja kwasem glikolowym 50% STRUPKI

Skórę po zabiegu należy intensywnie nawilżać i stosować kremy odżywcze. Strupków broń Boże nie zrywać i nie ruszać

Czasem zdarza się, że po nałożeniu kwasu na twarzy pojawiają się czerwone rysy wykonane głowicą do mikrodermabrazji, które potem przeradzają się w strupki.

Skóra po ok 7-10dniach zacznie się regenerować, złuszczać i strupki same zejdą a po nich nie pozostanie śladu. Jednak ważna jest teraz odpowiednia pielęgnacja.

Proponuję odstawić wszelkie kremy z kwasami, peelingi, kremy matujące. Skórę koniecznie trzeba odżywiać w procesie łuszczenia i regeneracji aby przebiegł on sprawnie i skutecznie.

Głowa do góry, kosmetyczka wszystko wykonała poprawnie, może ciut zbyt intensywnie jak na pierwszy zabieg ale efekty będą

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez doroteya Pokaż wiadomość
...o maj gad! kwas glikolowy 50 po mikro?

Miałam mikrodermabrazje 3 dni temu i teraz sie zastanawiam czy moge sobie stosowac co wieczor krem dottore zkwasem glokolowym 8 %?? jakies przeciwskazania ?

( dzis sobie posmaraowalam buźke ...po mikrodermabrazji nic mi nie bylo , skrora nie byla porysowana, lekko zaczerwieniona 1 dzien... )

Za 3 tyg chce powtorzyć mikro ? czy moge w tym czasie stosowac krem z kwasem glikolowym 8%? prosze o odpowiedz...


pozdro!
Krem jak najbardziej można stosować jako efekt podtrzymujący i wspomagający serię zabiegów. Po tego typu kuracjach skóra zaczyna się łuszczyć więc proszę pamiętać o stosowaniu na dzień nawilżających i natłuszczających kremów.

Krem z kwasem raczej stosować na noc, a na dzień odżywianie skóry.

Jeśli zabiegi wykonywane są w celu odświeżenia i delikatnego oczyszczenia skóry , można powtarzać je co 3-4 tygodnie. Jeśli jednak mają konkretny cel- konkretny problem ,który mają wyeliminiować polecam wykonać zabiegi nie później niż 14dni od poprzedniego.
donqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-29 22:47:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.