Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-29, 21:38   #1
serwatka345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Smile

Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....


Witam Mam cerę naczynkową, bardzo wrażliwą, bladą i z tendencją do wyprysków w strefie T. Wszelkie żele typu nivea, garnier mnie uczulały. Od pewnego czasu każdego wieczoru robię tak: najpierw makijaz zmywam żelem z AA dla alergików,opłukuje twarz , wysuszam i wysuszoną juz twarz przemywam naparem z szałwii. I tak zostawiam mokrą twarz,żeby to samo się wchłonęło. Stosowałam juz szałwie, rumianek i nagietka. Rumienek wysuszał, ale szałwia działa świetnie, mam mniej krostek. Nagietek z kolei nawilża i poprawia koloryt- przynajmniej ja to u siebie zaobserwowałam. Kupuję w aptece takie zioła z firmy fix czy cos takiego, te zioła są w torebkach. Parzę takie 2 torebki. Nie mieszam ich razem np rumienek z nagietkiem, tylko zawsze jedno stosuje. Dziewczyny, a czy Wy cos takiego stosujecie? Co o tym sądzicie?
serwatka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:35   #2
didi_b
Rozeznanie
 
Avatar didi_b
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 947
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Na pewno wypróbuję! Jak dotychczas z rumianku robiłam płukankę do włosów (jestem blondynką).
Mam dość wrażliwą skórę, też po niektórych produktach wyskakuje mi uczulenie, lub po prostu piecze. Ja mam skórę tłustą, dlatego lubię smarować się miąższem z aloesu. Działa kojąco na podrażnienia i daje mi uczucie świeżości
didi_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:11   #3
Deserted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Przemywam wieczorem twarz naparem z rumianku (od ok. 3 msc-y), który ściąga skórę. Ostatnio przez przypadek zmywając go tonikiem zauważyłam, że pokrywa skórę żółtą powłoką. Trafiłam kiedyś na wątek (raczej nie na wizażu), na którym dziewczyna pisała, że używa rumianku rano i wieczorem. Nie malując się. Wychwalała go pod niebiosa, więc ja zachwycona skusiłam się.
Tylko zapomniała dodać, że rumianek stosowany jako tonik, skóry nie oczyszcza.
Przejechałam sobie tym rumiankiem twarz i chodziłam tak przez pół dnia, wydaje mi się, że na cerze zebrała się jeszcze większa warstewka brudu niż zazwyczaj...

Przemywałam jeszcze naparem z zielonej herbaty- efekt ściągnięcia
I z liści orzecha włoskiego, o i le dobrze pamiętam. Tutaj mi pomogło na krosty i zaczerwienienie.
Liście trzeba zaparzyć wrzątkiem i trzymać pod przykryciem.
Jak trochę przestygnie to położyć sobie te liście na twarz na 15 / 20 min.
A na koniec obmyć twarz wodą. Napar można wypić.
Tak ja robiłam, zależy jak komu wygodnie bo liście spadają


Teraz pokombinuje z szałwią

Edytowane przez Deserted
Czas edycji: 2013-04-16 o 17:26
Deserted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:31   #4
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Natomiast ja zrobiłam raz okład z rumianku i pozostawiłam waciki nim nasączone na twarzy przez godzinę. Następnego dnia zauważyłam tylko, że skóra była tak jakby bardziej ożywiona, nabrała kolorków, ale niestety wyskoczyło mi kilka pryszczy, co zniechęciło mnie do tej metody Zdesperowana "kaszką" na brodzie, siedziałam z okładami ze skrzypu polnego przez ponad godzinę. Na drugi dzień nie zauważyłam absolutnie żadnej poprawy. Jednak nadal będę próbować, bo rzadko kiedy uczę się na błędach. Dzisiaj zamierzam zrobić po raz drugi te okłady ze skrzypu + parówkę z rumianku i szałwii ^^
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 09:27   #5
gracy
Raczkowanie
 
Avatar gracy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

A czy takie napary można stosować na drugi dzień czy już raczej się nie nadają?
gracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 17:28   #6
n_a_taliii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Pamiętajcie że parówki nie mogą być stosowane u osób z cerą wrażliwą i naczynkową
n_a_taliii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 16:45   #7
AniaB7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Lepiej nie za długo. Ja staram się robić wieczorami i używam od razu oraz następnego dnia rano. Potem wylewam. Koniec końców wszystkie zioła w torebkach to ok. 5 zł za 20-30 saszetek, więc luz. Ja wydaję na to ok. 15 zł miesięcznie.
Używam rumianku, pokrzywy i skrzypu. Wszystkie 3 zarówno na cerę jak i włosy. Robię napary i płukanki. Rumianek - na obrzęki, jak mam oczy spuchnięte, przekrwione, ma właściwości rozjaśniające, więc włosy rozświetli. Pokrzywa - na porost włosów, uwaga, bo jasne i suche może farbować, na twarz pomaga na trądzik, działa bakteriobójczo. Skrzyp - na mocne włosy, na cerę naczynkową, goi rany.
Wszystkie można pić, a nawet się w nich kąpać!
AniaB7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 13:23   #8
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Ja kladlam pod oczy torebki z rumiankiem, pomagalo. Oczy byly mniej zmeczone i te "wory" mniej widoczne. I to tak naprawde jedyne ziolko, ktore uzywam do pielegnacji. Zdecydowanie wole kosmetyki znanych i lubianych przeze mnie firm. Do cery naczynkowej kupilam sobie niedawo krem i emulsje micelarna od bielendy z serii dr medica. Efekt jest zadowalajacy, zaczerwienienia skory sa mniej widoczne, a ja poprostu czuje sie z tym lepiej
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 17:09   #9
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

Cytat:
Napisane przez n_a_taliii Pokaż wiadomość
Pamiętajcie że parówki nie mogą być stosowane u osób z cerą wrażliwą i naczynkową
Właśnie dlatego ja nie powinnam stosować, mam cerę naczynkową... Lepsze są jakieś maseczki. Słyszałam też że przy zmywaniu makijażu ważne jest żeby najpierw stosować olejek żeby zmyć makijaż, dopiero potem żel do mycia twarzy lub płyn micelarny. Wtedy dopiero skóra jest dobrze oczyszczona i nie robią się syfy, muszę wypróbować ten sposób
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 14:05   #10
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Przemywanie twarzy naparami z ziół- szałwii, rumianku....

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 20:55
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 14:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.