Tabletki na pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 10:43   #1
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004

Tabletki na pryszcze


Cześć

Znacie może jakieś skuteczne tabletki na pryszcze?
Moja koleżanka kiedyś stosowała jakieś i najpierw jej wysypało na twarzy a potem znikły po jakimś czasie. Jednak nie utrzymuję z nią kontaktu i nie mogę zapytać jakie to były tabletki.
Ale może wy macie jakieś sprawdzone?
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 11:03   #2
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Tabletki na pryszcze

Najlepiej idź do dobrego dermatologa (przed umówieniem wizyty zobacz w internecie opinie danego dermatologa) Ja polecam w Warszawie Doktor Agnieszke Giederewicz Baran <3 <3 <3 cudowna nie ignoruje problemu pacjentów <3
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 21:07   #3
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Smile Dot.: Tabletki na pryszcze

Mi pomógł dopiero Izotek. Nastolatką nie jestem już od bardzo dawna a pryszcze robiły mi się na tle hormonalnym ogromne bolące i bardzo długo się goiły. Kiedyś leczyłam antybiotykami ale przestały pomagać. Izotek poleciła mi dr dermatolog leczenie trwało pół roku, tabletki nie są tanie ale efekt był już po miesiącu. Ze względu na skutki uboczne kuracja musi się odbywać pod kontrolą lekarza, lek na receptę. Co miesiąc robiłam na zlecenie pani dr badania krwi ponieważ leki te podnoszą poziom cholesterolu i mają wpływ na próby wątrobowe. Innymi skutkami ubocznymi jakie miałam była suchość w nosie, niekiedy krwawienia z nosa, suche spierzchnięte usta- to są skutki wystepujące raczej zawsze przy tym leku, poza tym bardzo bolały mnie stawy. Nie wolno się opalać ani depilować mechanicznie ani laserem, skóra jest wrażliwa, a poza tym Izotek należy do retinoidow, ulega fotodegradacji. Jest to lek teratogenny więc wskazana jest przy nim antykoncepcja gdyż absolutnie nie wolno zachodzić w ciąże przy kuracji ponieważ płód mógłby się uszkodzić itp. Pomimo skutków ubocznych, ktore u mnie wystąpiły stwierdziłam, że wytrzymam kurację i jestem zadowolona z efektów. Jak na razie od roku mam gładką, ładną cerę bez krost i zaskórników dodam, że raz w tyg smaruję twarz żelem epiduo to też na zalecenie lekarza, wizytę kontrolną mam na wrzesień, mam nadzieje, że ten efekt będzie się utrzymywał.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 00:06   #4
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Tabletki na pryszcze

jakie nasilenie masz tych pryszczy? bo jak nie za dużo to szkoda się faszerować takimi mocnymi tabletkami,z tych naturalniejszych, pij drożdże i bratek, może inna pielęgnacja? maseczki z zielonej glinki, podobno spirulina się sprawdza, może coś jesz, że je masz? moja koleżanka zawsze miała po czekoladzie ja używam maści cynkowej i jestem zadowolona, łagodzi zaczerwienienia
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 10:55   #5
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Tabletki na pryszcze

No tak ja faktycznie poleciałam z grubej rury zamiast zapytać jak nasilony masz trądzik. Po prostu podałam na swoim przykładzie kurację, która odniosła skutek ponieważ inne metody zawiodły, ale jak pisze Heru19 możesz zacząc od tego co poleca, ja od siebie dodam jeszcze, że możesz też spróbować merz special dragees są to minerały i witaminy - mojej koleżance pomagały. Cynk jest też dobry na trądzik, poza tym można do tego spróbować peelingi kwasami najlepiej migdałowy bo jest chyba najbezpieczniejszy ale to w lecie odpada. Maseczki ze spiruliny jak najbardziej polecam też stosuję. Jeszcze mogę polecić do smarowania pryszczy olejki takie jak herbaciany, tamanu bądź z czarnuszki, co wolisz do wyboru bo nie ma sensu wszystkich na raz stosować.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 15:27   #6
pannasia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 48
Dot.: Tabletki na pryszcze

Udaj sie do dermatologa, on przepisze Ci cos odpowiedniego do Twojej skory. Mowiac tabletki masz na mysli tabletki bez recepty typu CeraNova lub Visaxinum, czy cos silniejszego jak wspomniany wczesniej izotek? Mi pomogl wlasnie dopiero izotek, ale jest on na recepte
pannasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 17:46   #7
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Tabletki na pryszcze

No właśnie nie mam dużo pryszczy. Czasem mam fajną cerę, a czasem nagle pojawi się na złość cała masa. Różnie bywa. Myślałam, że to może być od jedzenia, ale czekolady np nie jadam więc to na pewno odpada. Nie wiem więc od czego

Póki co kupiłam sobie Skrzypovitę i słyszałam też o dobrym działaniu olejku z drzewa herbacianego. Słyszał coś ktoś na ten temat?

Chyba pójdę za Waszymi radami i spróbuję póki co czegoś łagodniejszego. Jeśli chodzi o bratka to kupuje się jakąś herbatkę z bratka czy coś?
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 19:49   #8
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Tabletki na pryszcze

to masz taką sytuację jak ja, olej z tamanu może być dobry ale w składzie ma też omega 9 który lubi zapychać. Mnie omega 9 często zapycha, nawet omega 3 mi zrobiło kuku( przy czym punktowe smarowanie olejem z pachnotki jak już mi coś wyskoczyło działało jak należy wyprysk się zmniejszał i znikał, taki paradoks), najlepsze są oleje z omega 6, bo są lekkie, olej z pestek arbuza albo czarnej porzeczki, co do olei czytaj tu: http://www.wiedzmabloguje.com/2012/0...nia-wedug.html . Zwróć uwagę, czego używasz, może coś cię zapycha? mnie takie niespodzianki robił podkład z firmy soraya, albo zły olej. Kiedy ci wywala najwięcej? mnie przed okresem, dlatego wtedy częściej profilaktycznie nakładam maść cynkową. Wiem jakie to wkurzające jak jest kilka niby nic ale mimo tego to mnie irytuje dobry jest też krem siarkowy z Barwy tylko trzeba uważać, żeby znowu nie przesuszyć skóry bo wpadniesz w błędne koło co do tabletek, ja nie jestem przekonana do żadnych tego typu, to jest chemia a brzuszek tylko jeden jakby nie patrzeć, więc jak się da naturalnie to lgnę do tego, poza tym stężenie tych substancji, które mają działać jest różne, np: tabletki drożdżowe nie działają już tak dobrze jak same drożdże w czystej postaci, pokrzywa, skrzyp, bratek, to zwykłe herbaty parzysz i pijesz tylko lepiej pij wieczorem zwłaszcza pokrzywę bo działa moczopędnie, bratek niby też tak działa ale ja nie parzę go 3 razy dziennie tylko raz wrzucam dwie torebki zalewam cały kubek i trudno, oszalałabym jakbym miała to robić według zaleceń , wszystko do kupienia w aptece, supermarkecie ( kaufland leclerc gdzie indziej nie widuję) albo na necie na doz. pl i masz odbiór osobisty w aptece a jest taniej niż stacjonarnie jakbyś kupiła Wiem, że dziewczynom się też robią cuda wianki jak biorą tabletki antykoncepcyjne, ale co z tym robić w taki przypadku nie mam pojęcia

Edytowane przez Heru19
Czas edycji: 2015-06-24 o 19:53
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 20:55   #9
wampi23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 61
Dot.: Tabletki na pryszcze

kurcze, ja w Twoim przypadku poszłabym faktycznie do dermatologa, nie ma co testować na swojej twarzy, żeby nie było odwrotnego efektu, niż zamierzony :/
wampi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 21:24   #10
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Tabletki na pryszcze

Tak, herbatka z bratka przy ciągłym stosowaniu pomaga. Przy pierwszym piciu niestety jest wysyp, który zanika potem i cera robi się fantastyczna. Ale na ten efekt będziesz musiała poczekać z rok.

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2015-06-24 o 21:25
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 21:50   #11
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Tabletki na pryszcze

Cytat:
Napisane przez wampi23 Pokaż wiadomość
kurcze, ja w Twoim przypadku poszłabym faktycznie do dermatologa, nie ma co testować na swojej twarzy, żeby nie było odwrotnego efektu, niż zamierzony :/
ze wszystkim trzeba by tak latać, do każdej rzeczy dochodzi się metodą prób i błędów nawet z lekarzem nie ma jakiegoś dużego problemu, są gorsze przypadki i wtedy to ma sens pójście do specjalisty a leki, które lekarze dają mają swoje tańsze i zdrowsze odpowiedniki mój tata ma rozszerzone naczynka lekarz dał mu naprawdę drogie maści kremy, ja lepszy efekt osiągnęłam z tym co mam pod ręką skóra wygląda świetnie, lekarz ci nie poleci czegoś co nie jest z apteki a nie każdej skórze taka chemia służy

Edytowane przez Heru19
Czas edycji: 2015-06-24 o 21:52
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 09:56   #12
pannasia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 48
Dot.: Tabletki na pryszcze

Cytat:
Napisane przez Heru19 Pokaż wiadomość
to masz taką sytuację jak ja, olej z tamanu może być dobry ale w składzie ma też omega 9 który lubi zapychać. Mnie omega 9 często zapycha, nawet omega 3 mi zrobiło kuku( przy czym punktowe smarowanie olejem z pachnotki jak już mi coś wyskoczyło działało jak należy wyprysk się zmniejszał i znikał, taki paradoks), najlepsze są oleje z omega 6, bo są lekkie, olej z pestek arbuza albo czarnej porzeczki, co do olei czytaj tu: http://www.wiedzmabloguje.com/2012/0...nia-wedug.html . Zwróć uwagę, czego używasz, może coś cię zapycha? mnie takie niespodzianki robił podkład z firmy soraya, albo zły olej. Kiedy ci wywala najwięcej? mnie przed okresem, dlatego wtedy częściej profilaktycznie nakładam maść cynkową. Wiem jakie to wkurzające jak jest kilka niby nic ale mimo tego to mnie irytuje dobry jest też krem siarkowy z Barwy tylko trzeba uważać, żeby znowu nie przesuszyć skóry bo wpadniesz w błędne koło co do tabletek, ja nie jestem przekonana do żadnych tego typu, to jest chemia a brzuszek tylko jeden jakby nie patrzeć, więc jak się da naturalnie to lgnę do tego, poza tym stężenie tych substancji, które mają działać jest różne, np: tabletki drożdżowe nie działają już tak dobrze jak same drożdże w czystej postaci, pokrzywa, skrzyp, bratek, to zwykłe herbaty parzysz i pijesz tylko lepiej pij wieczorem zwłaszcza pokrzywę bo działa moczopędnie, bratek niby też tak działa ale ja nie parzę go 3 razy dziennie tylko raz wrzucam dwie torebki zalewam cały kubek i trudno, oszalałabym jakbym miała to robić według zaleceń , wszystko do kupienia w aptece, supermarkecie ( kaufland leclerc gdzie indziej nie widuję) albo na necie na doz. pl i masz odbiór osobisty w aptece a jest taniej niż stacjonarnie jakbyś kupiła Wiem, że dziewczynom się też robią cuda wianki jak biorą tabletki antykoncepcyjne, ale co z tym robić w taki przypadku nie mam pojęcia
Kiedys kupilam olej tamanu na Biochemii urody i wlasnie mnie zapchal. Chociaz kolezanka mowila ze to niemozliwe bo jest on niekomodogenny i zapychac nie powinien.
Powiem szczerze ze nie wierze w naturalne sposoby leczenia wypryskow- rumianki, bratki itd. To sa zmiany skorne, choroba z ktora nalezy udac sie do specjalisty. Nie ma co czekac az wysypie nas w duzych ilosciach na calej twarzy
pannasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 10:12   #13
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Tabletki na pryszcze

olej z tamanu jest pół na pół połowa omegi 9 i połowa omegi 6 w listach olei dziewczyny zaliczają go do tych z przewagą omega 9 dlatego tak ci się zrobiło gdyby to był taki trądzik, który jest non stop i dużo na całej twarzy to bym szła do lekarza dziewczyna sama oceni czy tego potrzebuje mnie na zdrowie wychodzą zioła i odpowiada mi to dlatego to zaproponowałam na początek leki które lekarz da są już bardziej specjalistyczne i silniejsze a czasami brakuje tylko jakiegoś drobiazgu i tak pompujemy w siebie w dzisiejszych czasach za dużo chemii mam inną filozofię hahaha
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 14:13   #14
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Tabletki na pryszcze

Stosowałam olejek z drzewa herbacianego punktowo na pryszcze dlatego właśnie Ci go m.in. powyżej polecałam. Oprócz niego całą twarz smarowałam na noc olejkiem laurowym. Zapachy są specyficzne ale kwestia przyzwyczajenia. Te olejki mają bardzo dużo dobroczynnych właściwości. Jak już pisałam u mnie problem był bardziej złożony dlatego w końcu poszłam do dermatologa ale te olejki z pewnością przyspieszały gojenie. O olejku tamanu i olejku z czarnuszki wspomniałam bo słyszałam dobre opinie dziewczyn. Olej z czarnuszki używała moja koleżanka bo razem robiłyśmy zakupy na zsk i sobie go chwaliła. Musisz próbować, niestety tak to już jest, że każdemu pomaga co innego ponieważ wpływa na to wiele czynników.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 17:17   #15
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Tabletki na pryszcze

Cytat:
Napisane przez OjKatrinka Pokaż wiadomość
Stosowałam olejek z drzewa herbacianego punktowo na pryszcze dlatego właśnie Ci go m.in. powyżej polecałam. Oprócz niego całą twarz smarowałam na noc olejkiem laurowym. Zapachy są specyficzne ale kwestia przyzwyczajenia. Te olejki mają bardzo dużo dobroczynnych właściwości. Jak już pisałam u mnie problem był bardziej złożony dlatego w końcu poszłam do dermatologa ale te olejki z pewnością przyspieszały gojenie. O olejku tamanu i olejku z czarnuszki wspomniałam bo słyszałam dobre opinie dziewczyn. Olej z czarnuszki używała moja koleżanka bo razem robiłyśmy zakupy na zsk i sobie go chwaliła. Musisz próbować, niestety tak to już jest, że każdemu pomaga co innego ponieważ wpływa na to wiele czynników.
dokładnie tak
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 23:00   #16
Myonica
Przyczajenie
 
Avatar Myonica
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki na pryszcze

Ja od niedawna używam olejku z drzewa herbacianego- punktowo na wyskakujące czerwone krostki, które ładnie wysusza i usuwa zaczerwienienia nawet po jednej nocy od nałożenia. Czasem dodaję kilka kropel do jakiegoś kosmetyku do twarzy, np do toniku. Ale z tym radzę uważać, bo w połączeniu z niektórymi może robić zaczerwienienia na całą twarz jak masz wrażliwą cerę a bratek można kupić albo jako ziółka do picia, albo jako tabletki. Ja mam tabletki, bo nie mam za bardzo czasu i ochoty parzyć to trzy razy dziennie :/ są też ogólnie herbatki na cerę, gdzie jest bratek i jeszcze inne ziółka, niestety nie wiem jak działają, na każdego pewnie inaczej życzę wytrwałości w szukaniu odpowiedniego specyfiku
Myonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 09:12   #17
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Tabletki na pryszcze

Pochwaliłam się, a tu jeden pryszcz mi wyskoczył. ale na szczęście juz prawie znikł. A piszę bo kupiłam sobie darsonval, na razie użyłam 3 razy. Zobaczymy jak na dłuższą metę to cudo się sprawdzi. Ostatnio mam fazę na domowe urządzenia chcę sobie jeszcze kupic takie do sonoforezy. Wszyscy tak zachwalają, że uległam bo na zabiegi u kosmetyczki zwyczajnie mnie nie stać oooo.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-28 10:12:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.