farba dla alergikow - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-03, 20:53   #31
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: farba dla alergikow

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a takie pytanie do Was, które mają uczulenie na farby do wlosow- czy ogólnie jesteście alergikami? Macie jakieś inne uczulenia?
Ja farbuje włosy od jakichś 20 lat, może 15, stosowałam różne, i drogeryjne, i profesjonalne i nigdy mnie nic nie uczulilo, ale boje się że w końcu mnie coś uczuli i jakiejś anafilaksji dostanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiesz, że to raczej nie ma dużego znaczenie czy ktoś jest alergikiem na inne rzeczy. Uczulenia się nabywa, niestety nasz świat robi sie coraz bardziej napakowany chemią i chyba stąd to wszystko.
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 13:40   #32
SylwiaOnin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: farba dla alergikow

Ja zawsze kupuję farby na bazie naturalnych skłaników po to, aby uchronić się przed jakimiś uczuleniem i łupieżem.
SylwiaOnin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 10:49   #33
agaw75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: farba dla alergikow

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Kochane z tego co wiem to w aptekach są dostępne farby Biokap, co prawda nie miałam z nimi nigdy do czynienia ale ponoć są dla alergików.
Poza tym polecam ogólnie przerzucenie się na farby fryzjerskie, są delikatniejsze niż farby drogeryjne, dodatkowo większość firm wypuszcza specjalną linię np. bez amoniaku.
Dziewczyny pofarbowałam włosy farbą Biokap i mam straszne uczulenie. Głowa mi spuchła i strasznie boli z uszu cieknie ropa. Wszystko swędzi. Jeżeli chcecie użyć tej farby róbcie próbę. Ja już nie wierzę że istnieją farby dla alergików.
agaw75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 13:42   #34
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: farba dla alergikow

dziwne Biokap to delikatna farba ...
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 11:17   #35
katarina19kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: farba dla alergikow

Skoro zawiera parafenylenodiamine to nia nie jest Mi pozostala tylko henna i ja stosuje,co prawda nia nie kozna rozjasnic ale siwe na miesiac pokrywa.
katarina19kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 11:54   #36
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: farba dla alergikow

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
dziwne Biokap to delikatna farba ...
Wcale nie dziwne. Substancje naturalne, roślinne, ziołowe to bardzo silne alergeny. Czasem silniejsze niż chemia syntetyczna, której bezpieczne stężenia są ściśle kontrolowane w laboratorium. Farbowanie włosów bez wcześniejszej próby uczuleniowej to czyste szaleństwo. Sama mam wrażliwą skórę w kierunku atopii i wolę farby chemiczne. Nie polecam ich bez testów, ale u mnie sprawdza się profesjonalna Lecher Geneza i L'oreal Preference, które podrażniają mnie najmniej. To farby na amoniaku, który mnie szkodzi organizmowi niż farby bez amoniaku bo amoniak to gaz, który ulatnia się w pół godziny, a zastępniki amoniaku wnikają do organizmu i są aktywne nawet do 6 miesięcy. Do farb ziołowych nawet się nie zbliżam bo różne zioła często mnie uczulają. Także wrażliwcom polecam próby uczuleniowe i przeproszenie się z amoniakiem jeśli ich nie podrażnia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 12:54:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.