Pielęgnacja stóp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-07, 01:01   #1
Gruby16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1

Pielęgnacja stóp


Witam drogie Panie i może jakiś Panów, od kilku lat zlewałem totalnie opiekę nad swoimi stopami przez co podeszwa moich stóp jest niemiła w dotyku oraz okropnie wygląda. Nie chce pokazywać swojej dziewczynie ich wyglądu, więc postanowiłem napisać tutaj na forum gdzie główniej dyskutują kobiety.

Moje stopy są suche oraz brudne, jednak najlepszym opisem będzie zdjęcie podeszwy i tak zrobiłem:
http://imgur.com/f5fllNc

Mam nadzieje, że podarujecie kilka rad co mam robić z góry mówię, że całkowicie się nie znam na sprzęcie którym dysponuje kobieta, ale zawsze można użyć wiertarki
Gruby16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 05:31   #2
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Pielęgnacja stóp

Darowałam sobie oglądanie zdjęcia , ale myślę że bez porządnego namaczania i pumeksu się nie obejdzie. Do miedniczki ciepłej wody, można dolać trochę np. płynu do kąpieli (malutko) albo wsypać jakieś sole (ja używam płynu borowinowego tołpy), namoczyć i powolutku, pumeksem ścierać stwardniały naskórek. Wysuszyć i wetrzeć krem do stóp (w drogeriach masz zatrzęsienie tego typu kremów). Powtarzać regularnie

Ja się zajmuję, jak wyżej, stopami mojego TŻ, ale bardzo to lubię... Chyba mam jakiś fetysz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:05   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja stóp

Cytat:
Napisane przez Gruby16 Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie i może jakiś Panów, od kilku lat zlewałem totalnie opiekę nad swoimi stopami przez co podeszwa moich stóp jest niemiła w dotyku oraz okropnie wygląda. Nie chce pokazywać swojej dziewczynie ich wyglądu, więc postanowiłem napisać tutaj na forum gdzie główniej dyskutują kobiety.

Moje stopy są suche oraz brudne, jednak najlepszym opisem będzie zdjęcie podeszwy i tak zrobiłem:
http://imgur.com/f5fllNc

Mam nadzieje, że podarujecie kilka rad co mam robić z góry mówię, że całkowicie się nie znam na sprzęcie którym dysponuje kobieta, ale zawsze można użyć wiertarki
Wymoczyć, ale tak porządnie, czyli z 30 minut trzymać stopy w bardzo ciepłej wodzie. Potem zabrać się do ścierania naskórka. Najskuteczniejsze są wycinaki, takie z wymiennymi żyletkami, ale trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie wyciąć za dużo, przesuwać je powoli i z minimalnym naciskiem. Potem zeskrobać resztę tarką metalową, ceramiczną, wygładzić drobnoziarnistym pumeksem. Na koniec wetrzeć krem i potem używać go regularnie codziennie.
Alternatywą dla mechanicznego złuszczania jak wyżej są kremy z dużym steżeniem mocznika czyli powyżej 30%, czasem też dodatkiem kwasów. Np najmocniejszy na rynku Xerial SVR z 50% mocznika lub tańsze apteczne Cerkoderm z mocznikiem i kwasami AHA.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:16   #4
ann_adamczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja stóp

Jeśli stopy są bardzo zaniedbane to najlepiej by było pójść kilka razy do salonu i zrobić porządny pedicure (około 3 razy w odstępie 3 tygodni), a potem dbać już w domu, ale nie dopuszczać ich do złego stanu (regularne pilingi, tarka - ale nie za często, kremy - najlepiej takie, które mają w składzie mocznik).
ann_adamczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 14:45   #5
monioras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 92
Dot.: Pielęgnacja stóp

Ja bym się wybrała do kosmetyczki, żeby frezarką się z tym uporała. Niewprawiona ręka może poszarpać skórę ścinakiem :/
monioras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 15:45:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.