Przesuszona trądzikowa cera.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-30, 23:03   #1
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 101

Przesuszona trądzikowa cera..


Witam . Zawsze miałam cere mieszaną, jakies wypryski pojawiały mi sie czasem na brodzie, jednak najczesciej na czole i skusiłam sie na maść BENZACNE zaczelam stosowac poczatkowo swietne dzialanie lecz strasznie przesuszylam sobie skore na czole az mi sie luszczyla odstawilam maść cera sie juz nie luszczy jednak znow pojawily sie wypryski na czole wiem ze na poczatku od przesuszenia lecz teraz jaka polecacie mi maść ? Badz lub jakie kosmetyki. JA uzywam tonik podstawa pielegnacji >garniera i zel antybakteryjny gleboko oczyszcajacay .
kamilaa1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:00   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

ja nie ufam drogeryjnym kosmetykom
moze je odstaw i zasiegaj te z aptecznej polki...
nawilzanie przy masci typu benzacne podstawa jest nawilzanie, wiec sie nie dziwie, ze przesuszylas skore...
zainwestuj w apteczny krem nawilzajacy HUMEKTAN (ok11zl.)
i daj teraz odpoczac skorze od benzacne...
gdy juz w miare sie unormuje, zacznij na nowo jej uzywac, tym razem zadziej (tzn raz na np 2-3 dni) i nawilzaj!
bedzie lepiej...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:08   #3
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 16:26   #4
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Możesz używać Benzacene np. raz na 2 dni, jeśli codziennie zbyt bardzo wysusza Ci skórę, a w przerwach Emolium (ja kupuję go w aptece) - to baaardzo tłusty krem, ale bogatszy niż kremy nawilżające. A jeśłi takie tłuste mazidło Ci nie odpowida to jest jeszcze Physiogel, który ma skłąd taki jak naturalna warstwa lipidowa skóry. I on jest bardziej nawilżający niż tłusty. Aha, to że trochę może szczypać przy nakładniu Physiogelu to normalne - tak mi powiedziłą Pani dermatolog
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 16:35   #5
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Polecam rewelacyjny krem Avene - Cicalflate - tłusty jak diabli ale super działa antybakteryjnie (ale nie wysusza!!!! ) , regeneruje i łagodzi i nie zapycha.
I daj sobie spokój z Garnierem - dla naszych cer tylko kosmetyki apteczne czyli dermokosmetyki
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-12-01 o 16:37
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 21:40   #6
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 101
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Dzięki za wszystkie odpowiedzi .
kamilaa1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 10:58   #7
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Polecam rewelacyjny krem Avene - Cicalflate - tłusty jak diabli ale super działa antybakteryjnie (ale nie wysusza!!!! ) , regeneruje i łagodzi i nie zapycha.
I daj sobie spokój z Garnierem - dla naszych cer tylko kosmetyki apteczne czyli dermokosmetyki
Ja też bardzo lubie kremik Avene, jest baardzo wydajny i polecam jeszcze Humektan, fajny kremik
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 11:54   #8
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

ja też używam Benzacne, ale ogólnie go lubie choć bardzo wysusza skóre, ale dzieki niemu strópki po "masakrze" szybko odpadają. ważne jest w tym przypadku nawilżenie, nie trafiłam jeszcze na mój ulubiony krem, ciągle testuje na sobie cos nowego. na pryszcze polecam NUNO z Ziaji.
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:17   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Ja również polecam humektan albo physiogel
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 21:44   #10
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Ja polecam AVENE Clean-Ac Krem nawilżajaco-łagodzący po/w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej.

Jest naprawde super. Bardzo wydajny. Na Allegro w cenie ok 40zł.

Pozdrawiam.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 23:00   #11
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Miałam tan sam problem, na poczatku pojawialy sie wypryski, potem poszlam do lekarza i tradzik znikł za to mialam okroopnie wysuszona skóre, łuszczącą się i pieczącą. zaopatrzyłam się zatem w kosmetyki z 2 serii, tych do suchej skóry i tych do tłustej. Rano myłam buzie żelem głeboko oczyszczającym, i nakładałam krem nawilżający, a wieczorem aby nadmiernie nie wysuszyć myłam tylko micelem i przecierałam tonikiem do tłustej skóry. Teraz jest już dobrze. W razie jakiegoś syfka sięgam po olejek z drzewa herbacianego the body shopu a reszta moich kosmetyków mają za zadanie nawilżanie
Jest jeszcze b. ważna rzecz, musisz uważać na składy kosmetyków!! unikaj czegokolwiek co zawiera parafine! Ja skuszona opiniami wizażanek kupiłam jakis bogaty krem avene z parafina który zrobił mi masakre na skórze, potem dermatolog powiedział mi, że parafina zatyka pory, co powoduje rozwój bakterii beztlenowych i efektem jest buzia z milionami wulkanów! dlatego ja osobicie polecam Ci takie marki jak the body shop, l'occitane czy shiseido Te firmy nie maja parafiny, są może troche droższę ale warto poskładać kase, są naprawde dobre i dają wspaniałe efekty. Ja bym była ostrożna z tymi tłuściochami z apteki ( raczej trzymaj sie z dala)
I najważniejsza rada, pamietaj o oczyszczaniu, to najlepszy sposób na ładną buzie. żele, płyny micelarne, maseczki oczyszczajace - to produkty dla nas. Raczej unikaj peelingów i mleczek do demakijazu
Pozdrawiam gorąco, mam nadzieje że pomogłam
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 14:41   #12
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

...co do parafiny to zawartość jej w składach kosmetyków jest śladowa...skoro krem ma dobrze nawilżać to musi zawierać coś co zatrzyma wodę w skórze. W tym przypadku jest to parafina. Gdyby powodowała "wulkany" Avene nie cieszyła by się tak dobrą opinią-skoro używałam i poprawiła mi sie skóra to to polecam. Reszta wizazanek polecajac też to pewnie miała na myśli. Nie każda skóra tak reaguje na parafinę czy inną substancje nawilżajacą. A jeśli już naprawdę komuś przeszkadza ten składnik to moze poprostu kupić sobie krem z serii La Roche Posay-tańsze i także skuteczne dermokosmetyki.
A co do peelingów to polecam specjalne peelingi na bazie kwasu mlekowego (np Declare). Trzeba pozbyć sie tych złogów zrogowaciałego naskórka który powstał poprzez używanie wysuszajacych masci itp. Przez nie do skóry nie dostaja się cenne substancje odżywcze z kremów a poza tym skóra jest szarawa,brzydka,bez blasku.

Pozdrawiam.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)

Edytowane przez natalkab6
Czas edycji: 2009-12-04 o 14:45
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 22:52   #13
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Akurat ten krem avene który miałam (Avene, Hydrance Optimale Riche) ma parafine na 2 miejscu w skłądzie, co znaczy że jest pewnego rodzaju bazą dla kremu. Poza tym, parafina nie jest substancją nawilżającą. W kremach lrp też jest jej dużo dlatego jestem fanką kosmetyków naturalnych, których substancje natłuszczające są organiczne, nie zatykają i nie są uczulające.
Po drugie, uważałabym z tym peelingiem, roznosi całe zarazki po buzi. A ja nawet słyszałam ( od koleżanki która jest na 3 roku kosmetologii) że peeling tak naprawde uzależnia, gdyż po jego użyciu skóra mocniej rogowacieje, zdarty peelingiem naskórek próbuje się "ratować" i odrasta mocniejszy i szybciej, cos jak z depilacją. Nie uwierzyłam jej na poczatku i zrobiłam test na dłoni, jedną dłoń peelingowałam 3 razy w tyg, i faktycznie zauważyłam, że tą dłoń mam jakąś taką szorstką, dodatkowo piekła podczas mycia. Uwierzyłam mojej koleżance i dlatego teraz uzywam tylko b.l delikatnych peelingów enzymatycznych.
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 23:16   #14
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Jestem takze studentką 3 roku kosmetologii
Krem Avene HYDRANCE OPTIMALE RICHE jest do skóry suchej lub nawet bardzo suchej i odwodnionej! tak wiec nie dziw się ze był on nieodpowiedni dla skóry trądzikowej. Parafina w tym kremie ma za zadanie storzenie powłoczki na skórze (sztuczny płaszcz lipidowy). Dzieki temu woda nie wyparowuje ze skóry, zatrzymuję sie wewnątrz, co za tym idzie - NAWILŻA. Twoja kolezanka miała to na pierwszym roku studiów
Co do peelingu-piszesz ze używanie go uzaleznia...to tak samo jak byś twierdziła ze obcinanie paznokci uzaleznia

Pozdrawiam.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 23:28   #15
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Chodziło mi o to, że uzależnia skóre od peelingowania.
Gdy kupowałam ten krem avene szukałam czegoś do odwodnoinej skóry, bo taką posiadam, dodatkowo zależało mi na nawilżeniu, gdyż po tych wszystkich kuracjach antytradzikowych miałam skóre jak papier a ten krtem miał dobre opinie więc się skusiłam, i ani mi nie nawilżył buzi, dodatkowo dostałam wysypu pryszczy( teraz używam clarisa, albo l' occitane z oliwką i super nawilżają, i nic mi po nich nie wyskakuje). I to właśnie przez parafine, która zatkała mi pory, dlatego nie wydaje mi się, że autorka tego wątku która też ma problemy z tradzikiem byłaby zadowolona kremem z parafiną, to była tylko moja sugestia. Zresztą nie chciałam się z Tobą sprzeczać, napisałam moje spostrzeżenia tylko po to aby pomóc wizażance
a co do peelingu, to skoro jesteś na kosmetologii to wiesz że nie wolno go stosować mając trądzik ( to nawet często piszą na opakowaniach) chybaże ktoś chce narobić sobie gorszcego syfu i blizn
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 23:33   #16
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Cytat:
Napisane przez Dagmara1988 Pokaż wiadomość
a co do peelingu, to skoro jesteś na kosmetologii to wiesz że nie wolno go stosować mając trądzik ( to nawet często piszą na opakowaniach) chybaże ktoś chce narobić sobie gorszcego syfu i blizn
więc niby dlaczego jest tyle peelingów do cery trądzikowej?
peelingi można stosować jak ma się trądzik, słyszałaś o czymś takim jak peeling enzymatyczny?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 23:36   #17
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Ja rozumiem, że ci nie służyła i ze chciałaś ją ustrzec i faktycznie dobrze napisałaś bo ten krem nie nadaje się do takiego typu cery jak wyżej napisałam polecam Avene Clean Ac na skóre wysuszoną kuracją przeciwtrądzikową (nie ma parafiny ) -sama używałam siostra także uzywa i jest zadowolona.
Co do peelingu to owszem, nie używamy go tylko wtedy gdy występują zmiany zapalne,ropne.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 06:07   #18
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
więc niby dlaczego jest tyle peelingów do cery trądzikowej?
peelingi można stosować jak ma się trądzik, słyszałaś o czymś takim jak peeling enzymatyczny?
Przy ropnych to jedynie enzymatyczny !
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:15   #19
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Przy ropnych to jedynie enzymatyczny !
dokładnie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 15:31   #20
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

Jeżeli chodzi o peeling enzymatyczny ja używam Lirene do cery wrażliwej (cena ok. 17 zł) i mogę go polecić z czystym sumieniem. Jest bezwonny i b.delikatny, nie podrażnia skóry.
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:15   #21
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Przesuszona trądzikowa cera..

twoja skora nie jest przesuszona ale odwodniona, a to roznica.

Cery tradzikowe nie przesuszaja sie. Jesli traktuje sie je srodkami "ciezszego kalibru" powoduje sie to usuwanie twojego naturalnej och9rny skory w postaci plaszca lipidowego, ktory to m.in hamuje nadmierne odparowywanie wody z naskorka. W takim przypadku najlepesze bedzie natluszczanie skory i picie duzej ilosci wody. Polecam lipobse nie zapycha cer tradzikowych odpowiedni na noc.

a generalnie powinnas pamietac o nawilzaniu i jeszcze raz nawilzaniu skory mozesz stosowac benzacne raz dziennie czy co drugi dzien i na to za jakies dajmy 15 min nakladac krem nawilzajacy
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.