Prafina - czy uczula? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 15:39   #1
stopolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3

Prafina - czy uczula?


Witam, jestem nowa w temacie- przegladalam forum i nie znalazlam odpowiedzi na pytanie: czy parafina uczula? Lekarka mojego syneczka- 8 miesiecy ( skaza bialkowa, ATZ) mowi, ze nie, ale wszystkie kremy , ktore mu dala powoduja, ze jego skora plonie! Znalazlam wspolny skladnik czyli parafine czy moze on tak na nia reagowac. Moze ktos moglby mi polecic jakis krem bez parafiny dla niemowlaka ? Jestem zagranica i sama probuje mu pomoc ale nie mam wiedzy i doswiadczenia... Prosze o rady.
stopolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:57   #2
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Prafina - czy uczula?

Witam!
Moim zdaniem parafina jak najbardziej może szkodzić.Ja unikam kremów z nią bo zapycha,ale jak kiedyś próbowałam zmyć makijaż oliwką(gdzieś czytałam o tym sposobie na wizażu),która zawierała głównie parafinę,to później skóra mnie piekła.Zresztą w ogóle oleje mineralne nie są zdrowe i polecane.A już zwłaszcza dla dzieci.Niestety wszędzie ich pełno bo są tanie.
Nie mam dziecka,więc nie napisze o kremach typowo dla dzieci,ale tak ogólnie.Pierwszy(sama nie używałam ale on jest polecany jak najbardziej dla alergików) to krem physiogel: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-i-ciala.html
Z tych co ja używałam to humektan,fajny,krótki skład ale nie wiem czy nie będzie za słaby przy azs.
Jeśli masz tam rossmanna to zainteresuj się kosmetykami hipp,oliwka ma fajny,krótki skład.Zresztą pozostałe kosmetyki z tej serii też są na wizażu powszechnie chwalone.Podobnie zresztą seria babydream.
Tak w ogóle to najlepiej przejrzyj KWC,porównaj składy i opinie.
A może spróbuj samodzielnego mieszania mazideł,np. żel hialuronowy i oleje?Nie wiem czy dla dzieci się to nadaje,ale myślę że tak,bo w sumie nie ma chyba bezpieczniejszej opcji.Ja miałam takie suche placki na ręce i ładnie mi wygoiło.
I pamiętaj,żeby każdy nowy produkt testować na jakimś małym fragmencie dziecka,np. na przedramieniu.Po co ma maluszek cierpieć niepotrzebnie.Choć to pewnie wiesz.

Aha,jeszcze przypomniało mi się.
Kiedyś czytałam że przy azs polecane są kąpiele w krochmalu,tzn. dodaje się krochmal do kąpieli.Nie pamiętam dokładnie proporcji ale na pewno w googlu znajdziesz.
Poza tym(jeśli synek nie ma uczulenia na owies)spróbuj okładów z płatków owsianych na te bolące miejsca.Tylko ja polecam płatki zmielone,mocno rozmiękłe,żeby nie robić mu peelingu,tylko robić delikatnie okłady.Podobnie okłady z siemienia lnianego nawilżają i goją,tylko nie fajnie się je robi.
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-06-18 o 16:02
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:48   #3
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Prafina - czy uczula?

Właśnie zawsze się zastanawiam dlaczego w kremach dla alergików, azsowców itp. jest tyle parafiny! Przecież to jest szkodliwe- zapycha, zaburza przemianę gazową w skórze i może oczywiście uczulać.
Od siebie polecam Babydream np. Extrasensitive- bez parafiny, perfum i barwników.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:48   #4
stopolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Prafina - czy uczula?

Dziekuje za zainteresowanie tematem Dobry pomysl z tym krochmalem i platkami- dzis tak bardzo jest czerwony, popekana i luszczaca sie skorka wokol ust- i nic nie pomaga, mowia zeby hydrocortisonem smarowac ale tez juz chyba nie pomaga. Emolium uzywam do ciala, ale buzi nie moge tym smarowac. Czy skora na buzi jest inna?, dlaczego buzke ma czerwona i goraca a reszta ciala jest ok? czy alergicy tak maja? Jak widac rodzice nie maja pojecia jak pomoc maluszkowi, bo sami nie mamy zadnych tego typu problemow dlatego bede wdzieczna za kazda popdowiedz.
stopolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:13   #5
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Prafina - czy uczula?

Cytat:
Napisane przez stopolka Pokaż wiadomość
Dziekuje za zainteresowanie tematem Dobry pomysl z tym krochmalem i platkami- dzis tak bardzo jest czerwony, popekana i luszczaca sie skorka wokol ust- i nic nie pomaga, mowia zeby hydrocortisonem smarowac ale tez juz chyba nie pomaga. Emolium uzywam do ciala, ale buzi nie moge tym smarowac. Czy skora na buzi jest inna?, dlaczego buzke ma czerwona i goraca a reszta ciala jest ok? czy alergicy tak maja? Jak widac rodzice nie maja pojecia jak pomoc maluszkowi, bo sami nie mamy zadnych tego typu problemow dlatego bede wdzieczna za kazda popdowiedz.
A nie ma on czasem też naczynek?Ja mam skórę naczynkową na twarzy i co na twarz się nie nadaje to zużywam na ciało.Może on też tak ma.Nie muszą to być takie popękane naczynka,u mnie to raczej rumień,uczucie pieczenia,takie rozpalone i przesuszone policzki właśnie.
U mnie skóra na twarzy jest ekstremalnie wrażliwa.
W moim przypadku szkodzi propylen glycol,też często stosowany w kremach dla alergików i naczyniowców.No i unikaj alkoholu w kosmetykach.W ogóle nie masz wyjścia,przy każdym kremie czytaj składy.Polecam ten dział,można się naprawdę dużo dowiedzieć.
Wrzucę Ci linki do baz to sobie sama składy posprawdzasz:
http://www.cosmeticdatabase.com/ingr...315&nothanks=1

http://www.biodizionario.it/biodizio.php

Jeszcze jedno,hydrocortison to nie jest przypadkiem steryd????
Jeśli tak to odstaw jak najszybciej,bo będzie gorzej niż jest.Na początku będzie ciężko,ale potem skóra się przyzwyczai.
Już znalazłam,to jest steryd,w ogóle nie wiem kto to zapisał takie małemu dziecku.
Poczytaj tu:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1068
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-06-18 o 19:20
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:43   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prafina - czy uczula?

O matko co za bzdury tu czytam. parafina nie uczula. Jesli maly ma AZS to bardzo dobrze ze w kosmetykach jest parafina. Prawdopodobnie podraznia go inny skladnik. Moze perfum w skladzie? No i pytanie na co maly jest uczulony. Moze byc tak ze w kremie znajduje sie jakis wyciag roslinny i dziecko wlasnie uczula ta roslinka.

Moj synek tez na AZS i wyprobowalam na nim wiele rzeczy. Mialam preperaty przepisywane przez lekarza i roznie z nimi bylo. Wkoncu zaczeolam sama szukac i polecam kazdemu produkty z nagietkiem i z olejek z wiesiolka. Jak do tej pory kazdy komu polecilam kosmetyki z takimi ziolkami byl zadowolony. Jesli twoj maly nie wykazuje alergii na te ziola to polecam rowniez. bardzo doby jest balsam lub krem( krem ma lzejsza konsystenje) Trixera od Avene , dostepne w aptece. Nie wiem w jakim kraju jestes, wiec nie wiem jak z dostepnoscia, wiec nie zlosc sie na mnie jesli bedziesz miac jakies problemy ze znaleziemien tych kosmetykow.
Jak synek byl maly robilam ju tez natluszczajace kapiele. To bardzo wazne , kapalam go z dodatkiej oliwki codziennie, chodz lekarka zalecala raz na tydzien. najpierw mialam oliwki z apteki, potem wyprobowalam tansze z drogerii. Bardzo fajna jest oliwka Calendula Öl od Bübchen, ale i Babydream tez zawiera nagietek. bardzo fajyn jest nowy Öl Bad od Babydream z serii extrasensitive. Nie uzywaj za duzo kosmetykow. ja uzywalam tylko zelu tego z pompka od Baybdream z seriii niebieskiej( wczesniej nie bylo tej nagietkowej serii). Uzywalam do calego ciala, mylam nim tez wlosy. teraz przezucilam sie na Waschbalsam lub na plyn do kapieli z serii nagietkowej, bo jak pisalam wczesniej, nagietek super lagodzi wszelkie podraznienia u mojego synka i lagodzi egzeme. Dziecko nie potrzebuje odzielnego zelu do mcia i szamponu do wlosow. Wystarczy umyc takiego malucha uniwersalnym zelem i tez nie za duzo. Wystarczy dodac troche do wody i taka woda przecierac cialko. Potem gdy dziecko jest wieksze mozna nymydlic mu wloski i gdy jest duze i mobilne to tez bardzij sie brudzi. Po przyjsciu z piaskownicy maly malego moruska w domu, wiec mozna go namydlic tym zelem . Balsam z tej serii jest fajny tlusty ale na dluzsza mete jednak jest za malo, potrzebujemy Trixera bo zawiera olej z wiesiolka, ktory jest bogaty w kwasy Omega, a te sa dobre dla atopowej skory. jak synek byl maly to uzywalam tez Töpfer Kleiebad

http://www.toepfer-shop.de/index.php...Kinderbad.html
te dwa pierwsze produkty w proszku. jeden jest z olejem drugi bez. To tez mu pomagalo, ale oczywiscie nie obylo sie bez natluszczania skory po myciu/kapieli. Nasmarowac odzywczym balsamem trzeba.

Oczywiscie musisz patrzec na sklady, jesli na jakis skladnik maly reaguje alergia to nie da rady trzeba szukac dalej. ja mialam dobrze bo moj synek nie wykazuje alergii. jadl wszystko i tylko skupilam sie na dobraniu odpowiednich kosmetykow ktore natluszcza odpowiednio skore i zlikwiduja egzeme i maly nie bedzie sie drapal az do krwi.

Popatrz co jest jeszcze w tych kosmetykach co dostalas, bo napewno nie uczula go parafina. Ona jest zbawienna przy tak suchej skorze. Moze w skladzie substancji perfumujacej jest jakis skladnik perfumujacy ktory wywoluje alergie ?

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2009-06-18 o 19:47
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:12   #7
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Prafina - czy uczula?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O matko co za bzdury tu czytam. parafina nie uczula. Jesli maly ma AZS to bardzo dobrze ze w kosmetykach jest parafina. Prawdopodobnie podraznia go inny skladnik. Moze perfum w skladzie? No i pytanie na co maly jest uczulony. Moze byc tak ze w kremie znajduje sie jakis wyciag roslinny i dziecko wlasnie uczula ta roslinka.
(...)

Popatrz co jest jeszcze w tych kosmetykach co dostalas, bo napewno nie uczula go parafina. Ona jest zbawienna przy tak suchej skorze. Moze w skladzie substancji perfumujacej jest jakis skladnik perfumujacy ktory wywoluje alergie ?
A na jakiej podstawie stwierdzasz,że napewno nie uczula go parafina?
Super,że Ci i Twojemu dziecku pasowała,ale każdy organizm jest inny i to co jednemu służy drugiemu niekoniecznie.
Przykład z bazy:
http://www.cosmeticdatabase.com/ingr...ngred06=703977
I jak widać jest opcja,że może uczulać.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 20:52   #8
stopolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Prafina - czy uczula?

Kochani, czytam dokladnie co piszecie bo bardzo mnie to interesuje. Dobrze, ze sa rozne opinie -rzeczywiscie musze zaczac czytac ten sklad albo zaczac douczac sie Maly ma egzeme, nie wiadomo co go uczula- testy tyko potwierdzily alergie na mleko i jajka. Mam jeszcze jedno pytanie- czy skore czerwona, podrazniona mozna umyc i smarowac kremem nawilzajacym? Hydrocortizon to steryd 1% kaza go stosowac zeby dziecko nie dostalo zakazenia ( rozdrapuje skore jesli go swedzi wiec ta masc ma zapobiec temu -niby!)
stopolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:45   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Prafina - czy uczula?

wysokooczyszczona parafina (farmaceutyczna) jest uznawana za substancję zupełnie obojętną, i trzeba by mieć wyjątkowego pecha, zeby być na nią uczulonym.

skoro jest problem ze dobraniem smarowidła, to można poprosić dermatologa o wypisanie recepty na jakąś "delikatną" maść robioną w aptece
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 19:19   #10
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Prafina - czy uczula?

Uczula. Np. diprobase - jedyny składnik parafina - brak perfum. W ulotce napisane że mogą wystąpić działania niepożądane.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:12   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prafina - czy uczula?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Uczula. Np. diprobase - jedyny składnik parafina - brak perfum. W ulotce napisane że mogą wystąpić działania niepożądane.

Napewno?

Ja znalazlam tutaj
http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100004782.html

takie aktywne skladniki
Liquid paraffin, white soft paraffin, cetomacrogol, cetostearyl alcohol

Co tam jeszcze jest w skladzie trzeba by poszukac palnego skladu INCI

znalazlam jeszcze cos takiego
Chlorocresol, Gelomacrogol, Cetosteayl alcohol, liquid paraffin, white soft paraffin.
Moze to jest pelny sklad?

edit: mam jeszcze takie cos


Chlorocresol

Macrogol Cetostearyl Ether (Cetomacrogol)

Cetostearyl alcohol

Liquid paraffin

White soft paraffin

Phosphoric acid

Sodium dihydrogen phosphate

Sodium hydroxide

Purified water

to wydaje mi sie byc pelnym skladem. Czyli jednak skladnikow jest wiecej niz tylko jeden

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2011-06-02 o 15:18
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 21:38   #12
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Prafina - czy uczula?

Czy na ulotce w takim razie nie powinni tego napisać?
A kosmetyk polecony na atopowe zapalenie skóry, podobnie jak Emolium ( w składzie też parafina ujęta na ostatnim miejscu mimo że jest jej najwięcej) i małe podejrzenia co do Oilatum ( parafina ciekła) - w efekcie zaczerwienione te miejsca które u dziecka miały tylko przestac byc suche plus kaszka w skupiskach na nóżkach.
Będę przyglądać się jej bliżej bo szukając na necie jednak trochę osób też uczuliła.

Monika a czym u Twojego synka charakteryzował się AZS i jak sobie dalej radzicie jesli można spytać.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:14   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prafina - czy uczula?

Moj ogolem moge powiedziec ze wyrosl, czasami zdarzy sie troche cuchsze miejsce, ale to juz to nie co mial jak byl calkiem malutki( moj ma juz 6 lat i prawie spokoj od 3 lat), a czym sie charakteryzuje? Noi jak neurodermitys, wystarczy wpisac w wyszukiwarke to slowo i pokawiaja sie zdjecia lzejszych i mocniejszych przypadkow. ta opisana przez ciebie kaszka, zaczeriwniona skora i sucha, do tego swedzaca ze dziecko roztrapywalo ja do krwi. Koretyzonu nigdy nie stosowalam, a ze maly mial lekka forme i porzadnego lekarza to tez nie musialam jakos sie wielce bronic przed tym swinstwem. Dla mnie kortyzon to ostatecznosc, na bardzo ostry stan, gdzie nic nie pomaga. Moje dziecko mialo o tyle lepiej ze ja nie widzialam zadnej alergii pokarmowej u niego. jadl wszystko i skora sie nie pogarszala. Teraz ma potwierdzona alergie na pylki drzew wczesnie kwitnacych, ale zakraplam mu nos i oczy i skora sie nie pogarsza. Myje go plynem z parafina bo ladnie natluszcza jego skore( Penaten Öl Bad) i jak trzeba natluszczam wazelina albo Melkfett mit Calendula( wazelina z dodatkami w tym przypadku z nagietkiem). Wczesniej stosowalam produkty z kwasami Omega i z wyciagiem z wiesiolka jak Eucerin i Avene Trixera, ale tylko balsamy , do mycia Babydream . jak byl niemowlakiem uzywalam rzeczy co przepisala mi lekarka jak Balneum itp, jednak zaczelam sama szukac bo apteczka oliwka nie byla taka skuteczna jak chcialam za to oliwkowy plyn do kapieli Ziajka od Ziaji na parafinie tak ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 14:32   #14
thinskinned
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Prafina - czy uczula?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Czy na ulotce w takim razie nie powinni tego napisać?
A kosmetyk polecony na atopowe zapalenie skóry, podobnie jak Emolium ( w składzie też parafina ujęta na ostatnim miejscu mimo że jest jej najwięcej) i małe podejrzenia co do Oilatum ( parafina ciekła) - w efekcie zaczerwienione te miejsca które u dziecka miały tylko przestac byc suche plus kaszka w skupiskach na nóżkach.
Będę przyglądać się jej bliżej bo szukając na necie jednak trochę osób też uczuliła.

Monika a czym u Twojego synka charakteryzował się AZS i jak sobie dalej radzicie jesli można spytać.
Wszystko wskazuje na to że mnie uczula parafina właśnie, rekację alergiczną spowodował krem Avene Tollearance Exreme, składników tylko 9 w tym ciekła parafina, później na okropnie spuchniętą twarz dostałam advantan, dziś, czyli na drugi dzień od pierwszej aplikacji również zaczął mnie uczulać, a substancją która się powtarza w składzie jest właśnie ciekła parafina...
Czy znacie jakiś krem regeneracyjny bez parafiny? Może jest ktoś kto z tym taki sam problem?
thinskinned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:34   #15
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Prafina - czy uczula?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Popatrz co jest jeszcze w tych kosmetykach co dostalas, bo napewno nie uczula go parafina. Ona jest zbawienna przy tak suchej skorze. Moze w skladzie substancji perfumujacej jest jakis skladnik perfumujacy ktory wywoluje alergie ?
Hej Moniu
Moją córkę uczula parafina niestety.
Może to nie jest typowe uczulenia, ale skóra nią potraktowana doznaje czegoś w rodzaju Zapchania bądź zapalenia mieszków włosowych - mnóstwo drobnych czerwonych krosteczek
I to na 100% od parafiny.
Dostałam czystą formę (od koleżanki, która jest farmaceutką) i sprawdzałam (eksperymenty na dzieciach
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 15:44   #16
Picachu
Raczkowanie
 
Avatar Picachu
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 32
Dot.: Prafina - czy uczula?

Hej.
dawno nikt nie zaglądał do tego wątku mimo wszystko chciałabym się odnieść do pytania w nim zawartego i do tej osoby która twierdzi że parafina nie uczula choć też tak kiedyś myślałam.
Jak najbardziej uczula. mój 8-miesięczny synek na egzemę i stosując się do zalecania lekarza natłuściłam jego skórę parafiną w płynie.po minucie zsypało go małymi czerwonymi krostkami.
następnego dnia wróciłam do lekarza, który mi oznajmij że najprawdopodobniej jest uczulony na parafinę i metodą prób i błędów musimy znaleźć coś innego, więc takie uczulenie jest możliwe.
Picachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 12:05   #17
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Prafina - czy uczula?

Mnie też parafina uczula!!!
Ostatnio robiłam test czystą parafiną, myślałam, że zdrapię sobie skórę!

Przyznam, że tułam się od pewnego czasu od dermatologa do dermatologa i słyszałam już kategoryczne stwierdzenie, że "parafina absolutnie nie uczula" ale mój obceny lekarz tego nie potwierdza, twierdzi, że wszystko może uczulić i to prawda. Szukaliśmy razem przyczyny dlaczego reaguję nieznośnym swędzeniem na maście, które sa mi przypisywane, parafina była w każdej, zrobiła się więc główną podejrzaną, po teście czystą parafiną wyszło szydło z worka.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:57   #18
Newra
Przyczajenie
 
Avatar Newra
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 26
Dot.: Prafina - czy uczula?

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Mnie też parafina uczula!!!
Ostatnio robiłam test czystą parafiną, myślałam, że zdrapię sobie skórę!

Przyznam, że tułam się od pewnego czasu od dermatologa do dermatologa i słyszałam już kategoryczne stwierdzenie, że "parafina absolutnie nie uczula" ale mój obceny lekarz tego nie potwierdza, twierdzi, że wszystko może uczulić i to prawda. Szukaliśmy razem przyczyny dlaczego reaguję nieznośnym swędzeniem na maście, które sa mi przypisywane, parafina była w każdej, zrobiła się więc główną podejrzaną, po teście czystą parafiną wyszło szydło z worka.
Ja też po praktycznie każdym produkcie z parafiną mam chęć zdrapać sobie skórę. Odkryłam ostatnio, że drapałam się nawet przez sen. Nie będę nawet mówić co się dzieje gdy posmaruje czymś takim nogi po goleniu albo gdy jest gorąco...
Newra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:46   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Prafina - czy uczula?

Sama parafina nie uczula, nie zapycha porów jak pisze wizażanka na początku wątku.

Odnośnie tematu:
Cytując:
"(Parafiny) ...nie mają one jednak regenerować zniszczonej warstwy tłuszczowej skory, ale przede wszystkim chronic skórę, zwiększać jej gładkość i decydować o konsystencji preparatów. Nie powodują one podrażnien skory, gdyż parafiny nie wchodzą łatwo w reakcje. Przy zbyt grubej warstwie parafin na skórze może dojść do nadmiernego gromadzenia się ciepla, co u chorych na świerzbiączkę ogniskową może prowadzić do uciazliwego świadu, dlatego osoby chore na tą dolegliwość powinny inikać preparatów zawierajacych parafiny".

zródło: Kosmetyka Dr Imke Peters

Z tego co czytam, to ta choroba dotyka głównie dzieci i niemowlęta.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-01-13 o 17:47
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 15:47   #20
geigerka
Raczkowanie
 
Avatar geigerka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 126
GG do geigerka
Dot.: Prafina - czy uczula?

Jestem z tych pechowców, co mają uczulenie na parafinę. I nie objawia się ono jedynie zaczerwienieniem, czy liszajem. Kupowałam gdy tylko było w promocji i zrobiłam sobie zapas idealnego ( jak dla mnie) mleczka do demakijażu. W pewnym momencie zaczęło coś się dziać ze skórą wokół oczu. Do tego stopnia, że pod nimi pojawiły mi się worki z jakimś płynem. Zajmowały prawie pół twarzy i wyglądałam potwornie. Bardzo swędziało i piekło, a ja dla ukojenie smarowałam mleczkiem, które zawsze łagodziło takie zmiany. Nie sprawdzałam składu, bo sprawdziłam go przy zakupie pierwszej buteleczki. Po naprawdę długim czasie i eliminowaniu po kolei wszystkich kosmetyków zerknęłam na skład i okazało się, że jest w nim parafina, choć wcześniej jej nie było. Zmieniono skład, a ja zostałam z siedmioma buteleczkami kosmetyku. Tak więc, nawet jak dobrze znamy jakieś kosmetyki, to warto od czasu do czasu sprawdzić, czy producent nie zrobił nam niespodzianki.
__________________
Jeunesse Global
Instantly ageless
Ludzkie dorosłe komórki macierzyste- nie z embrionów czy krwi pępowinowej
geigerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 14:23   #21
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Prafina - czy uczula?

Nie wiem czy parafina uczula czy nie uczula..pamiętam jednak, że kiedy moje małe dziecko miało zmiany alergiczne na skórze i po poradzie lekarskiej posmarowałam te miejsca parafiną - skóra zrobiła się upiornie czerwona...podrażniona...
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-16 14:23:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.