Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-27, 18:19   #1
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 230
GG do GabrysiaBrycha

Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o pomoc


Witajcie,
w tym dziale piszę po raz pierwszy. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o pielęgnację profesjonalną. Ostatnio się przeraziłam, moja cera pod oczami a zapewne za chwilkę na całej buzi jest pełna małych zmarszczek. Zaczęłam czytać kilka tematów i muszę się przyznać że zagubiłam się w tym gąszczu informacji, nie wiem od czego zacząć...

Z tego co udało mi sie ustalić:
- mam cerę naczynkową
- cerę suchą, skłonną do przesuszania (takie małe odstające skórki)
- trochę przetłuszczoną w okolicy nosa - choć nie przeszkadza to w tworzeniu się małych suchych skórek.

Co używam:
Micelarny Żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu:
http://www.bangla.babyonline.pl/opin...zu-twarzy-oczu
peeling enzymatyczny lirene / 1 x tydzień
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-owocow.html
maseczkę nawilżającą lirene / 1 x tydzień
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-barbados.html
krem do twarzy pod makijaż Celia woman glow
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...normalnej.html
Olejek multiwitamina, dokładnie o takim składzie jak to
http://auvicon.pl/polecane/multiwitamina-20ml-p-21/
jednak mój wygląda tak jak pierwszy załączony obrazek

W załącznikach wysyłam również kilka fotek mojej buzi... dokładnie to oka i jego okolic. Ostatnie zdjęcie przedstawia delikatny uśmiech.
Pomóżcie proszę wybrać coś co zatrzyma starzenie się skóry i spowoduje spłycenie zmarszczek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151227_190259.jpg (100,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230208--2.jpg (444,9 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230209.jpg (63,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230210.jpg (68,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230211.jpg (57,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230212.jpg (59,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230214.jpg (54,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1230213.jpg (62,2 KB, 40 załadowań)
__________________

Prawda jest jak dupa ...Każdy ma swoją..



GabrysiaBrycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 18:41   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez GabrysiaBrycha Pokaż wiadomość
Witajcie,
w tym dziale piszę po raz pierwszy. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o pielęgnację profesjonalną. Ostatnio się przeraziłam, moja cera pod oczami a zapewne za chwilkę na całej buzi jest pełna małych zmarszczek. Zaczęłam czytać kilka tematów i muszę się przyznać że zagubiłam się w tym gąszczu informacji, nie wiem od czego zacząć...


W załącznikach wysyłam również kilka fotek mojej buzi... dokładnie to oka i jego okolic. Ostatnie zdjęcie przedstawia delikatny uśmiech.
Pomóżcie proszę wybrać coś co zatrzyma starzenie się skóry i spowoduje spłycenie zmarszczek.
Ile masz lat? Zmarszczki mimiczne kiedyś muszą się zacząć pojawiać, nie ma na to siły.
Nic ich nie zlikwiduje, możesz tylko:
-wysypiać się
-chronić się przed słońcem (filtry)
-nawilżać, natłuszczać
-delikatnie obchodzić się z okolicami oczu, nie naciągać, kosmetyki nakładać najlepiej opuszką palca serdecznego (mniejszy nacisk niż wskazującym) wklepując od zewnątrz do środka
Ewentualnie jakaś joga twarzy czy ćwiczenia.
Nic więcej (poza medycyną estetyczną) nie da się zrobić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 18:56   #3
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 230
GG do GabrysiaBrycha
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Dziękuję za odzew,
liczę sobie 31 wiosen... wiem że trochę za późno się obudziłam, ale lepiej późno niż później .. tak to sobie tłumaczę.
Filtr mam w podkładzie - SPF20 (choć wydaje mi sie ze jest za mały), Max Factor, Facefinity All Day Flawless 3 - in - 1 Foundation
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rzy-3-w-1.html

Jakiś konkretny specyfik możesz polecić pod oczy i na twarz?
__________________

Prawda jest jak dupa ...Każdy ma swoją..



GabrysiaBrycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:19   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez GabrysiaBrycha Pokaż wiadomość
Dziękuję za odzew,
liczę sobie 31 wiosen... wiem że trochę za późno się obudziłam, ale lepiej późno niż później .. tak to sobie tłumaczę.
Filtr mam w podkładzie - SPF20 (choć wydaje mi sie ze jest za mały), Max Factor, Facefinity All Day Flawless 3 - in - 1 Foundation
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rzy-3-w-1.html

Jakiś konkretny specyfik możesz polecić pod oczy i na twarz?
Zmarszczki mimiczne pod oczami po 30 to raczej normalna rzecz.

Filtr powinien być SPF50 i z wysokim PPD, czyli w praktyce głównie apteczne marki osiągają te wartości i mają stabilne filtry. Do tego dochodzi jeszcze ilość czyli trochę ponad 1 ml na twarz. Jedni do tego podchodzą bardziej, inni mniej restrykcyjnie, zależy jak skóra znosi filtry. Co by nie mówić, nie są to zbytnio komfortowe produkty, często trzeba dużo przetestować, żeby znaleźć jako tako pasujący, a czasem i to się nie udaje.

Ja mam pod oczami chyba podobne zmarszczki jak Ty, nie znalazłam kremu, który by je choćby chwilowo rozprasowywał. Z reguły nakładam serum wodne, takie samo jak na twarz i potem dokładam tłustszy krem, ostatnio Tołpę 40+ w słoiczku.
Ostatnio się zastanawiałam nad w Redermikiem LRP czy czymś z tej półki.

Co do reszty pielęgnacji nic nie poradzę, bo moim głównym problemem jest przetłuszczanie i zanieczyszczanie i na nim się skupiam, a Ty masz zupełnie inny typ cery.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 20:05   #5
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 230
GG do GabrysiaBrycha
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Dziękuję, sprawdzę to serum wodne.

Ktoś coś jeszcze może dodać?

Edit:

Doczytałam trochę więcej, wyszło mi że na noc mogłabym stsować serum z wit C
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html

a na dzień jakiś krem z filtrem, najlepiiej BB, szukam czegoś fajnego, jak ktoś może coś poleci to chętnie posłucham


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
__________________

Prawda jest jak dupa ...Każdy ma swoją..




Edytowane przez GabrysiaBrycha
Czas edycji: 2015-12-28 o 13:33
GabrysiaBrycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 21:33   #6
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Jedna rzecz-oprocz bb stosuj filtr, nie możesz zastąpić filtra bb...Filtr w kosmetyku kolorowym, czy filtr w bb to za malo.
Druga-po co Ci peeling co tydzień? i to przy naczynkowej cerze?
Masz skorki, czyli dzialasz za mocno za mocnymi preparatami, a skóra nie jest nawodniona i natluszczona, oczywiście część skorygujesz pielęgnacją ale czas zacząć działać również od środka. Myslalaś nad lykaniem oleju? możesz ssać, możesz dodawać do kaszy jaglanej.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 21:39   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez GabrysiaBrycha Pokaż wiadomość
Dziękuję, sprawdzę to serum wodne.

Ktoś coś jeszcze może dodać?

Edit:

Doczytałam trochę więcej, wyszło mi że na noc mogłabym stsować serum z wit C
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html

a na dzień jakiś krem z filtrem, najlepiiej BB, szukam czegoś fajnego, jak ktoś może coś poleci to chętnie posłucham


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Przy Twojej cerze nie musisz się ograniczać do ser wodnych, mogą być też kremowe lub olejowe. Ja kupuję tylko wodne, bo inne są dla mojej twarzy zwyczajnie za tłuste.

Jeśli chcesz się filtrować, to szukaj filtra, a nie BB czy podkładu. Nigdy nie osiągniesz za ich pomocą ochrony deklarowanej przez producenta, bo po prostu nie dasz rady nałożyć tyle, ile trzeba, żeby to działało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 15:21   #8
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 230
GG do GabrysiaBrycha
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jedna rzecz-oprocz bb stosuj filtr, nie możesz zastąpić filtra bb...Filtr w kosmetyku kolorowym, czy filtr w bb to za malo.
Ok, poszukam o tym więcej informacji.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Druga-po co Ci peeling co tydzień? i to przy naczynkowej cerze?
Masz skorki, czyli dzialasz za mocno za mocnymi preparatami, a skóra nie jest nawodniona i natluszczona, oczywiście część skorygujesz pielęgnacją ale czas zacząć działać również od środka. Myslalaś nad lykaniem oleju? możesz ssać, możesz dodawać do kaszy jaglanej.
Tak gdzieś kiedyś przeczytałam, dowiedziałam się i stosuję peeling co tydzień, zmienimy!
Suplementacja od środka? Nie myślałam o tym, ale zażywać kolejne tabsy / żelki mi się nie uśmiecha


Szukam jeszcze najlepszego kremu na dzień pod makijaż, taki który pomoże przeciwdziałać pojawianiu się zmarszczek.... czy taki sam krem można używać tez pod oczy?
__________________

Prawda jest jak dupa ...Każdy ma swoją..




Edytowane przez GabrysiaBrycha
Czas edycji: 2015-12-29 o 15:24
GabrysiaBrycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 17:59   #9
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez GabrysiaBrycha Pokaż wiadomość
Ok, poszukam o tym więcej informacji.


Tak gdzieś kiedyś przeczytałam, dowiedziałam się i stosuję peeling co tydzień, zmienimy!
Suplementacja od środka? Nie myślałam o tym, ale zażywać kolejne tabsy / żelki mi się nie uśmiecha


Szukam jeszcze najlepszego kremu na dzień pod makijaż, taki który pomoże przeciwdziałać pojawianiu się zmarszczek.... czy taki sam krem można używać tez pod oczy?
Możesz używać krem do twarzy pod oczy, sama raz na jakiś czas maseczkuję sie wazeliną jako krem pod oczy. Nie napisałam nic o żadnych tabsach czy zelkach...są naturalne sposoby-siemię lniane, dobre oleje.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 22:22   #10
alicja_korpielka
Przyczajenie
 
Avatar alicja_korpielka
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

[QUOTE=GabrysiaBrycha;5391 7839]Dziękuję za odzew,
liczę sobie 31 wiosen... wiem że trochę za późno się obudziłam, ale lepiej późno niż później .. tak to sobie tłumaczę.

Co prawda obudziłam się jedynie 3 lata wcześniej, ale jestem podobnym laikiem w tym temacie, więc z chęcią się podepnę

Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, które wszystkie są między 25 a 30 rokiem, okazało się, że jedynie ja nie używam żadnego kremu przeciwzmarszczkowego Ten czas tak szybko pędzi, że nie przeszło mi nigdy przez myśl, że może już pora przerzucić się z matująco-nawilżających specyfików na te przeciwzmarszczkowe właśnie. Nigdy nie używałam kosmetyków z tzw. wyższej półki, moje kremy nie przekraczały zazwyczaj 30 zł za 50 ml, a stan swojej cery poza tym, że zauważam już pierwsze zmarszczki (a może to autosugestia po rozmowach z koleżankami), oceniam na zadowalający. Święcę się od zawsze w strefie T, ale nie spędza mi to snu z powiek.

Po poszperaniu trochę na temat wiem, że ciężko będzie znaleźć krem przeciwzmarszczkowy, który będzie i nawilżający i matujący, dlatego na ten pierwszy raz zastanawiam się najbardziej nad Dekoderem Genów Młodości Perfecty (http://www.dax.com.pl/pl/product/874...zien-i-noc-25/) oraz nad Ziają, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a dokładniej nad kremem wygładzającym 25 + (http://e-ziaja.com/pl/kremy-do-twarz...87019428.html#).

Poradźcie proszę co Wy, bardziej doświadczone już w temacie, byście wybrały. Zrobiłam już sporą selekcję, ale nie jestem w stanie zdecydować się między tymi dwoma kremami. Ja i moje początkujące zmarszki będziemy wdzięczne za każdą radę
alicja_korpielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:09   #11
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

[QUOTE=alicja_korpielka;54 022149]
Cytat:
Napisane przez GabrysiaBrycha Pokaż wiadomość
Dziękuję za odzew,
liczę sobie 31 wiosen... wiem że trochę za późno się obudziłam, ale lepiej późno niż później .. tak to sobie tłumaczę.

Co prawda obudziłam się jedynie 3 lata wcześniej, ale jestem podobnym laikiem w tym temacie, więc z chęcią się podepnę

Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, które wszystkie są między 25 a 30 rokiem, okazało się, że jedynie ja nie używam żadnego kremu przeciwzmarszczkowego Ten czas tak szybko pędzi, że nie przeszło mi nigdy przez myśl, że może już pora przerzucić się z matująco-nawilżających specyfików na te przeciwzmarszczkowe właśnie. Nigdy nie używałam kosmetyków z tzw. wyższej półki, moje kremy nie przekraczały zazwyczaj 30 zł za 50 ml, a stan swojej cery poza tym, że zauważam już pierwsze zmarszczki (a może to autosugestia po rozmowach z koleżankami), oceniam na zadowalający. Święcę się od zawsze w strefie T, ale nie spędza mi to snu z powiek.

Po poszperaniu trochę na temat wiem, że ciężko będzie znaleźć krem przeciwzmarszczkowy, który będzie i nawilżający i matujący, dlatego na ten pierwszy raz zastanawiam się najbardziej nad Dekoderem Genów Młodości Perfecty (http://www.dax.com.pl/pl/product/874...zien-i-noc-25/) oraz nad Ziają, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a dokładniej nad kremem wygładzającym 25 + (http://e-ziaja.com/pl/kremy-do-twarz...87019428.html#).

Poradźcie proszę co Wy, bardziej doświadczone już w temacie, byście wybrały. Zrobiłam już sporą selekcję, ale nie jestem w stanie zdecydować się między tymi dwoma kremami. Ja i moje początkujące zmarszki będziemy wdzięczne za każdą radę
Nie ma znaczenia czy na opakowaniu pisze, że kosmetyk jest matujący czy przeciwzmarszczkowy - skóra nie potrafi czytać, a spece z działo marketingowych wypisują co im fantazja podpowie Te kremy które zalinkowałaś to takie typowe placebo z drogerii, one będą tylko nawilżać.

Dziewczyny pisały wyżej, że najskuteczniejszy krem anti-age to filtr z wysokim PPD.
A na noc retinol i kwas glikolowy- oba oprócz pobudzania produkcji kolagenu mają przy okazji działanie zmniejszające pory i przetłuszczanie.
Do tego serum z silnymi antyutleniaczami.
Na istniejące zmarszczki raczej nic nie pomoże (porządnym nawilżeniem można je tylko optycznie spłycić), ale odpowiednimi kosmetykami można trochę spowolnić wiotczenie skóry i powstawanie nowych.
Internet to ocean wiedzy, w kilku postach ciężko zawrzeć wszystkie info.

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2016-01-06 o 10:13
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 10:29   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia czy na opakowaniu pisze, że kosmetyk jest matujący czy przeciwzmarszczkowy - skóra nie potrafi czytać, a spece z działo marketingowych wypisują co im fantazja podpowie Te kremy które zalinkowałaś to takie typowe placebo z drogerii, one będą tylko nawilżać.
Ma to znaczenie, jeśli szuka się konkretnej formuły i właściwości użytkowych np lekkiej przy cerze przetłuszczającej. Nie bez powodu jednak producent umieszcza jakieś tam zalecenia. Kosmetyk do cery suchej będzie najprawdopodobniej za ciężki/tłusty/lepki dla tłustej. Tak samo jak odżywka do włosów suchych i zniszczonych często będzie obciążać włosy normalne, zdrowe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:46   #13
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kuracja przeciwzmarszczkowa - buzia. Jakie kremy przeciwzmarszczkowe, proszę o

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ma to znaczenie, jeśli szuka się konkretnej formuły i właściwości użytkowych np lekkiej przy cerze przetłuszczającej. Nie bez powodu jednak producent umieszcza jakieś tam zalecenia. Kosmetyk do cery suchej będzie najprawdopodobniej za ciężki/tłusty/lepki dla tłustej. Tak samo jak odżywka do włosów suchych i zniszczonych często będzie obciążać włosy normalne, zdrowe.
A no, to racja. Chodziło mi o te mityczne działanie przeciwzmarszczkowe- czy pisze ,że krem jest matujący, czy matująco- przeciwzmarszczkowy, czy po prostu przeciwzmarszczkowy - to na starzenie się skóry nie będzie miało wpływu, faktycznie będzie mieć wpływ na konsystencję i tłustość
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-06 11:46:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.