mydła w płynie a pH ??? - pytanie do kosmetyczek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-18, 16:51   #1
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi

mydła w płynie a pH ??? - pytanie do kosmetyczek


Jakie pH mają mydła w płynie?
Czy "w płynie" oznacza, że automatycznie pH jest neutralne albo 5,5, czy też mogą być zasadowe? Nie na wszystkich produktach jest podana ta informacja.
I jeszcze pytanie czym w zasadzie różnią się mydła w płynie od żeli pod prysznic? Czy może to to samo, tylko inna nazwa.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 21:01   #2
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: mydła w płynie a pH ??? - pytanie do kosmetyczek

Mydła w płynie mają taki sam odczyn jak te w kostce - różnią sie tylko 'stanem skupienia' Musi być wyraźnie zaznaczone że kosmetyk ma neutralny odczyn.
Żele pod prysznic mogą zawierac inne detergenty niz mydło, na przyklad podobne do tych które są w szamponach. No i sama konsystencja żelu jest gęstsza niż płynu.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 15:55   #3
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
dubel

kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 15:56   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: mydła w płynie a pH ??? - pytanie do kosmetyczek

Dominiko mogłabyś proszę podać źródło tej informacji?
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 04:44   #5
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: mydła w płynie a pH ??? - pytanie do kosmetyczek

1. To że mydło w płynie, podobnie jak te w kostkach otrzymywane jest z zasady sodowej lub magnezowej znalazłam tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Myd%C5%82o
2. To że inne środki myjące (np niektóre zele czy płyny pod prysznic) zawierają inne detergenty przecztalam w książce Pauli Begoun "biblia urody - od alfahydrokwasów do zmarszczek" wyd Mada 1998 ISBN 83-86170-30-1
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 05:34   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: mydła w płynie a pH ????/Nie na temat... :)))

Ja przepraszam za wtręt. [img]icons/icon10.gif[/img] Ale ja może mam jednak zadatki na chemiczkę zajmującą się komsetyką, bo zrobiłam mydło kiedyś. [img]icons/icon7.gif[/img] Smakowało jak mydło, wprawdzie pachniało inaczej, myć się tym nie myłam, ale moja chemiczka stwierdziła, że to było mydełko... [img]icons/icon10.gif[/img] A ja byłam z siebie taaaka dumna... [img]icons/icon10.gif[/img]

Tylko jakś mi się odechcaiło po tym myć mydłem. [img]icons/icon10.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 15:47   #7
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: mydła w płynie a pH ??? -

Dominiko, dziękuję za żródła, ja chciałabym dodać jeszcze, że ten podział na mydła w płynie i żele nie zawsze jest tak oczywisty, czasem są to tylko rózne nazwy a podobne produkty zawierające te same rodzaje detergentów, o podobnej konsystencji i pH. Czyli kierowanie się tylko nazwą może być mylne. Jeśli chodzi o zakres pH neutralnego dla ludzkiej skóry to zakres ten jest szerszy, nie jest to tylko dokładnie 5,5. Ogólnie zakres ten podaje się jako od pH 4 do pH 7 , każdy z nas jest inny i ma inny stopień tolerancji, w każdym razie na pewno pH powyżej 7 czyli zasadowe nie jest korzystne dla skóry. Tak jak zaznaczyła Dominika lepiej wybierać żele na których zaznaczono, że pH jest neutralne, choć aby mieć całkowitą pewność warto skorzystać z papierków wskażnikowych do pomiaru pH jesli ktoś ma dostęp.
Detergenty stosowane w żelach do twarzy czy ciała, płynach do kąpieli (które można traktować jak żele myjące) , szamponach i wielu mydłach w płynie, należą do tych samych klas. Najsilniejsze i najbardziej podrażniające to detergenty anionowe najbardziej popularne to sodium lauryl sulfate, sodium lareth sulfate i inne odmiany kończące się na 'lauryl sulfate" lub 'laureth sulfate" które lepiej unikać zwłaszcza jeśli stoją w składzie na drugiej pozycji, a już na pewno omijać je w żelach myjących do twarzy przy delikatnych cerach.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-04, 17:10   #8
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: mydła w płynie a pH ??? -

Temat jest bardzo ciekawy ale nie znam sie na składach chemicznych, czy możecie mi odpowiedzieć, czy sodium lauryl sulfoacetate i sodium chloride i inne "sodium " rzeczywiście nie wpływają dobrze na skórę?. Często myję( moczę) ręce i mam dosyć suche mimo stosowania po każdym myciu rąk kremu. Jakie mydła w płynie są najbezpieczniejsze? Ostatnio kupiłam Sebamed.Czy znacie naprawdę neutralne środki do mycia ciał i rąk? Moze płyny ziaji do higieny intymnej będą odpowiednie?
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.