hirsutyzm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-13, 12:56   #1
bianka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2

hirsutyzm


Witam!
Od kilku lat choruję na PCO i hirsutyzm. Nie pomogły mi do tej pory żadne leki, choć leczę się i próbowałam już praktycznie wszystkiego . Walczę z tymi koszmarnymi włosiskami (a porastają one praktycznie całe moje ciało), ale jak na razie kolejne batalie sromotnie przegrywam. Traktuje te bestyjki depilatorem, ale ile można... Czasem mam autentycznie dość.
Dziewczyny, od niedawna moim największym kłopotem są włoski, które dość bujnie zaczęły mi rosnąć na twarzy. I nie chodzi tu o mały wąsik, czy kilka drobnych włosków na brodzie. Mam widoczne baczki, owłosioną brodę i podbródek Włoski te są bardzo długie, na razie jasne (choć o zgrozo coraz częściej zdarzają się i te ciemniejsze) i baaaaardzo widoczne. Jest ich tak dużo, że pensetą nie dam rady ich usunąć. Depilatorem boje się je potraktować. Może je pourywać i w efekcie jeszcze bardziej wzmocnić. Jak myślicie może sprawdzi się tutaj wosk? Ale co z podrażnieniami i wrastającymi włoskami?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie, gdyż mam potwornego doła. Na razie staram się zasłaniać baczki i chodzę z rozpuszczonymi włosami, ale niestety niewiele to pomaga i w efekcie staję się ze mnie coraz to większy odludek.
bianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:57   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: hirsutyzm

Cytat:
Napisane przez bianka26 Pokaż wiadomość
Witam!

Od kilku lat choruję na PCO i hirsutyzm. Nie pomogły mi do tej pory żadne leki, choć leczę się i próbowałam już praktycznie wszystkiego . Walczę z tymi koszmarnymi włosiskami (a porastają one praktycznie całe moje ciało), ale jak na razie kolejne batalie sromotnie przegrywam. Traktuje te bestyjki depilatorem, ale ile można... Czasem mam autentycznie dość.
Dziewczyny, od niedawna moim największym kłopotem są włoski, które dość bujnie zaczęły mi rosnąć na twarzy. I nie chodzi tu o mały wąsik, czy kilka drobnych włosków na brodzie. Mam widoczne baczki, owłosioną brodę i podbródek Włoski te są bardzo długie, na razie jasne (choć o zgrozo coraz częściej zdarzają się i te ciemniejsze) i baaaaardzo widoczne. Jest ich tak dużo, że pensetą nie dam rady ich usunąć. Depilatorem boje się je potraktować. Może je pourywać i w efekcie jeszcze bardziej wzmocnić. Jak myślicie może sprawdzi się tutaj wosk? Ale co z podrażnieniami i wrastającymi włoskami?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie, gdyż mam potwornego doła. Na razie staram się zasłaniać baczki i chodzę z rozpuszczonymi włosami, ale niestety niewiele to pomaga i w efekcie staję się ze mnie coraz to większy odludek.
Witam,
Mozesz sprobowac wosku, ale nie zlikwiduje on problemu na zawsze... u sob nie cierpiacych na hirsutyzm woskowanie stopniowo oslabia odrastajace wloski, sa ciensze i jasniejsze...jednak jak to bedzie u Ciebie to nie wiem.
Bylas u ednokrynologa??

Mozesz wyprobowac tez - o ile cie stac - depilacje laserowa (usuwanie owlosienia na stale). W twoim wypadku moze byc potrzebnych ok.5 zabiegow w odstepach ok.1 miesiaca.
Jednak hirsutyzm spowodowany jest poprzez hormony (zbyt duzo meskich) to nie wiem czy laser pomoze
Mozesz tutaj zapytac w watku o depilacji laserowej kogos, czy na ciebie to zadziala.

Pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 14:21   #3
bianka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: hirsutyzm

Maripossa wielkie dzięki za odpowiedź Leczę się u endokrynologa - ginekologa. Brałam Dianę i Yasmin. Bez rezultatu, niestety. Lekarz doradził mi, że z depilacją laserową dobrze byłoby poczekać dopóki moje hormony nie przestaną wariować i unormują się, w przeciwnym razie mogę wyrzucić dość duże pieniążki w błoto. Pozdrawiam!!
bianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.