mikrodermabrazja czy kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-05, 17:30   #1
Nelza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6

mikrodermabrazja i kwasy


Jak długo po zabiegu mikrodermabrazji (nie głębokiej)można zacząć używać preparatów z kwasami AHA np Glyco-A?Czy zabiego mikrodermabrazji można wykonywać na zmianę z pilingiem kwasami?
Nelza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-05, 18:26   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: mikrodermabrazja i kwasy

Przy zabiegach z mikrodermabrazją ukierunkowanych na zmniejszenie przebarwień kwasy wykorzystywane są w trakcie zabiegu (w moim gabinecie - kwas glikolowy 22%) . To czy możesz stosować glyco-A w trakcie zabiegów zależy od wrażliwości Twojej skóry - ja np. przez cały "zimowy" sezon używam go codziennie, ale tego dnia w którym mam zabieg z mikrodermabrazją to nie - bo szkoda byłoby nałożonych na twarz preparatów pielęgnacyjnych.
Teraz oczywiście NIE jest seson ani na zabiegi z kwasami AHA, ani używanie glyco-A. Proponuję zacząc w II-giej połowie września najwcześniej.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-05, 18:39   #3
Nelza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6
Re: mikrodermabrazja i kwasy

A czy mogę używać latem Glyco-A pod warunkiem że nie będę się opalać i używać filtru ochronnego(60)?
Nelza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 10:36   #4
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: mikrodermabrazja i kwasy

chyba lepiej nie ryzykowac, bo nawet filtr 60 moze okazac sie za maly
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:02   #5
>@pinkie@<
Raczkowanie
 
Avatar >@pinkie@<
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 33
GG do >@pinkie@<
Dot.: mikrodermabrazja i kwasy

Systematica!! A gdzie jest twoj gabinet?
__________________
.:pstyna:.
>@pinkie@< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:35   #6
anniess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Smile Dot.: mikrodermabrazja i kwasy

mozesz stosowac po jakims czasie lekko zluszczajacy krem
wiem,bo sama cos tkaiego stosowalam
Glyco Cream z lini AHA firmy Clarena; to mozna kupic tylko u kosmetyczki albo jako kosmetyczka zamowic w tej firmie
krem delikatne zluszcza,z dnia na dzien a jest b.delikatny i nie podraznia
anniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 18:19   #7
lizrevee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 63
mikrodermabrazja czy kwasy

witam
mam problem z cera-wagry rozszerzone pory
zastanawiam sie nad mikro. albo kwasami nie wiem co jest lepsze i po czym dluzej utrzymuje sie efekty?prosze o porade
lizrevee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 19:10   #8
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

właśnie dziś byłam drugi raz na kwasach u kosmetyczki, moj problem to zaskórni(a)ki, ale tez wągry na brodzie, na razie nie ma efektów, poza super mięciusią skórą.. zobaczymy po 5 zabiegach bo tyle przewidzialam.. do tego kosmetyczka poleciła mi po wszystkim zrobić mikrodermabrazje... no i chyba sie skusze... mam nadzieje ze zlikwiduje to moje niedoskonałosci na buzi )
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 20:51   #9
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Ja osobiscie moge polecic mikro.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 09:44   #10
ladybalbina90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Zalezy jakimi kwasami? sa rozne kwasy, maja rozne pH, rozne stezenia. Maja rozne zastosowania. Mikrodermabrazja po kwasach!
ladybalbina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 17:09   #11
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Cytat:
Napisane przez satie Pokaż wiadomość
właśnie dziś byłam drugi raz na kwasach u kosmetyczki, moj problem to zaskórni(a)ki, ale tez wągry na brodzie, na razie nie ma efektów, poza super mięciusią skórą.. zobaczymy po 5 zabiegach bo tyle przewidzialam.. do tego kosmetyczka poleciła mi po wszystkim zrobić mikrodermabrazje... no i chyba sie skusze... mam nadzieje ze zlikwiduje to moje niedoskonałosci na buzi )
wągry to larwalna forma tasiemca, a zaskórniaki to drobne pieniądze, w kosmetyce do okreslania zatkanych porow uzywa sie slowa zaskórniki

najlepsze efekty daloby polaczenie kwasow z mikrodermabrazą (najlepiej mikro potem kwasy, najlepiej zaraz po sobie)

robienie mikro zaraz po kwasach jest niezbyt rozsadne, nie musze chyba tlumaczyc dlaczego...
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 18:12   #12
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Zdecydowanie zgadzam sie z truskawkowawiosna
sama jestem kosmetologiem i stosuje w gabinecie takie polaczenie.
Jezeli skora jest gruba to mozna przed kwasami zrobic mikro a po niej kwasy - to tez zalezy od stezenia i pH. Ew.mozna w 1 tygodniu zrobic mikro a w nast.kwasy i tak na zmiane zeby zrobic 5 zab.mikro i 5 kwasow (ew.mniej, to juz kosmetyczka ocenia).
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:36   #13
lizrevee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 63
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

a jak dlugo utrzymuja sie efekty?
lizrevee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 14:38   #14
ladybalbina90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Napewno efekty beda przynajmniej przez kilka miesiecy. Mozna kwasy robic naprzemiennie z mikro, lub zrobic serie kwasow a potem mikro. Wiadomo, ze w odpowiednich odstepach czasu
ladybalbina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 15:00   #15
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Wezmy pod uwage,ze zrobie serie 5 zabiegow z kwasami i 5 mikrodemrabrazji, naprzemiennie, to jest mozliwosc,ze moja buzia za kilka miesiecy znowu bedzie brzydka i beda wyskakiwac pryszcze? Czy te serie zabiegow poprawiaja stan skory i cery trwale czy tylko przez jakis czas?

Osobiscie mam ogromna chcec zrobic cos takiego, by miec zdrowa i ladna twarz, ale mam tradzik bodajze lojotokowy i rozowy, do tego rozszerzone pory i kilka wagrow, na dniach jestem umowiona u dermatologa i zapewne przyspisze mi nowe masci i antybiotyki i nastepnie, kiedy tradzik sie juz troche zaleczy, chce poddac sie tym zabiegom. Jak sadzicie, beda to zabiegi odpowiednie dla mojej skory? Po jakim czasie zalecze tradzik? 2-3 miesiace? [taaa.. marzenia]
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 09:23   #16
ladybalbina90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Skad wiesz ze masz tradzik rozowaty? gdyby tak bylo to masz przeciwskazanie i do kwasow i do mikrodermabrazji. Jezeli nie to z pewnoscia twoja cera znacznie poprawi sie po tych zabiegach. problem moze po czasie powrocic lub juz nie.
ladybalbina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 10:42   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Wezmy pod uwage,ze zrobie serie 5 zabiegow z kwasami i 5 mikrodemrabrazji, naprzemiennie, to jest mozliwosc,ze moja buzia za kilka miesiecy znowu bedzie brzydka i beda wyskakiwac pryszcze? Czy te serie zabiegow poprawiaja stan skory i cery trwale czy tylko przez jakis czas?

Osobiscie mam ogromna chcec zrobic cos takiego, by miec zdrowa i ladna twarz, ale mam tradzik bodajze lojotokowy i rozowy, do tego rozszerzone pory i kilka wagrow, na dniach jestem umowiona u dermatologa i zapewne przyspisze mi nowe masci i antybiotyki i nastepnie, kiedy tradzik sie juz troche zaleczy, chce poddac sie tym zabiegom. Jak sadzicie, beda to zabiegi odpowiednie dla mojej skory? Po jakim czasie zalecze tradzik? 2-3 miesiace? [taaa.. marzenia]
jezeli masz lojotkowa cere to te zab.sa jak najbardziej odpowiednie. jesli natomiast masz tradzik rozowaty - w co watpie bo dotyka on osoby dopiero w starszym wieku ok.40-50 lat, choc nie zawsze - to jest to przeciwwskazanie do tych zabiegow.
Pisalam w innym watku o kwasach leczacych tr.rozowaty, bo sa takie, z tym ze wiem tylko o 1 firmie ktora je ma.

Jezeli nie masz popekanych naczynek w duzej ilosci, jesli nie masz ciaglego wrecz rumienia na twarzy, to tr.rozowaty cie raczej nie dotyczy

Daj znac jednak co dermatolog stwierdzi

Aha! te zabiegi nie dadza ci trwalego efektu pieknej cery na lata... po skonczonej kuracji na pewno aby utrzymac efekt trzeba bedzie raz w m-cu wykonywac mikro lub kwasy - pamietajac o tym by stosowac po nich wysokie filtry i nie opalac sie! Do tego nalezy pic duzo wody mineralnej, dobrze nawilzac skore w domu (nie stosowac zadnych agresywnych srodkow do mycia twarzy czy wysuszajacych kremow - chyba ze kosmetyczka przepisze kuracje do stos.w domu z kwasami, to co innego).
Do kilku dni po zab.nie chodzic na basen, do sauny czy zadymionych pub'ow i innych miejsc- bo skora moze jeszcze bardziej ucierpiec i nie
bedzie efektow.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 11:33   #18
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

nie kazdej buzce wszystko sie nada
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 17:17   #19
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Dziekuje serdecznie z tym tradzikiem rozowatym, to faktycznie sie chyba pomylilam,ale bede pewna,ze to nie on, po wizycie u dermatologa dziekuje jeszcze raz! Dam znac na pewno
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 10:58   #20
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Byłam u dermatologa, pani doktor powiedziala mi,ze moj rodzaj tradziku wystepuje glownie u mezczyzn i jestem 'fenomenem' zas poprzedni lekarz popelnil blad,ze przypisywal mi masci, bo one mi i tak nie pomoga [faktycznie nie bylo zadnego efektu, moze poza wysuszaniem skory]
Pani dermatolog chce przeprowadzic kuracje TRETINEXEM,ale zanim to musze zrobic badania krwi i moczu i pojsc do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, bo podczas brania tego leku nie mozna pod zadnym pozorem zajsc w ciaze [bylam i pani ginekolog przypisala mi DIANE35].
Za 1,5h musze sie ponowie stawic u dermatologa i pokazac wyniki i powiedziec czy sie zgadzam na leczenie tretinexem i powiedziec, jakie tabletki anty mi przypisano.
Na leczenie tretinexem oczywiscie sie zgodze,w sumie nie mam wyjscia mimo tego, ze nie bede mogla chodzic na solarium, pic alkoholu, jesc tlustych rzeczy itd itp zdecyduje sie na to, aczkolwioek najbardziej obawiam sie kuracji diane35
Wiekoszsc dziewczyn strasznie tyje po tych tabletkach, a jako,ze ja mam ogromne[!!!!] tendenceje do przybierania na wadze, to jestem pewna,ze rowniez przybedzie mi sporo kg
Moze orietujecie sie, czy pani dermatolog zgodzi sie, abym brala tylko tretinex bez tego koszmarnego diane35 ?? [zaznacze,ze nie sypiam z chlopakiem i w najbliszym czasie nie planuje zaczac, tym bardziej, jesli mam sie leczyc tym tretinexem]
Co do mikrodermabrazji i kwasow, to owszem polecono mi te zabiegi, ale mozna je zrobic dopiero po pol roku od skonczenia kuracji
Czeka mnie dluga droga w walce z tradzikiem,ale wierze,ze warto!
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~



Edytowane przez bielaczka
Czas edycji: 2009-11-27 o 11:01
bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:27   #21
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa, pani doktor powiedziala mi,ze moj rodzaj tradziku wystepuje glownie u mezczyzn i jestem 'fenomenem' zas poprzedni lekarz popelnil blad,ze przypisywal mi masci, bo one mi i tak nie pomoga [faktycznie nie bylo zadnego efektu, moze poza wysuszaniem skory]
Pani dermatolog chce przeprowadzic kuracje TRETINEXEM,ale zanim to musze zrobic badania krwi i moczu i pojsc do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, bo podczas brania tego leku nie mozna pod zadnym pozorem zajsc w ciaze [bylam i pani ginekolog przypisala mi DIANE35].
Za 1,5h musze sie ponowie stawic u dermatologa i pokazac wyniki i powiedziec czy sie zgadzam na leczenie tretinexem i powiedziec, jakie tabletki anty mi przypisano.
Na leczenie tretinexem oczywiscie sie zgodze,w sumie nie mam wyjscia mimo tego, ze nie bede mogla chodzic na solarium, pic alkoholu, jesc tlustych rzeczy itd itp zdecyduje sie na to, aczkolwioek najbardziej obawiam sie kuracji diane35
Wiekoszsc dziewczyn strasznie tyje po tych tabletkach, a jako,ze ja mam ogromne[!!!!] tendenceje do przybierania na wadze, to jestem pewna,ze rowniez przybedzie mi sporo kg
Moze orietujecie sie, czy pani dermatolog zgodzi sie, abym brala tylko tretinex bez tego koszmarnego diane35 ?? [zaznacze,ze nie sypiam z chlopakiem i w najbliszym czasie nie planuje zaczac, tym bardziej, jesli mam sie leczyc tym tretinexem]
Co do mikrodermabrazji i kwasow, to owszem polecono mi te zabiegi, ale mozna je zrobic dopiero po pol roku od skonczenia kuracji
Czeka mnie dluga droga w walce z tradzikiem,ale wierze,ze warto!
Diane35 przepisuje sie zwykle wlasnie u dziewczyn z tradzikiem... choc nie koniecznie, bo jest jeszcze kilka innych pigulek. Jezeli zaczniesz tyc po tych pigulkach to pojdziesz do gin zeby moze zmienil ci na inne - to ze inne dziewczyny tyja po pigulkach nie znaczy ze ty tez musisz, choc masz do tego tendencje.
to nie ze nie planujesz zajsc w ciaze nic nie zmienia... mozesz nagle "przez przypadek" zajsc w ciaze i co wtedy?(choc przy braniu pigulek rowniez to sie moze zdarzyc...nie ma przeciez 100% ochrony przed niechciana ciaza), nie dowiesz sie przeciez o tym w dniu w ktorym w ciaze zajdziesz tylko pozniej, a masz byc na kuracji tym Tretinexem...wolisz ryzykowac?
zobaczysz co ci derm.powie, ale ja bym narazie nie rezygnowala z pigulek anty.

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-11-27 o 11:28 Powód: dopisek
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 16:26   #22
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

I chyba tak wlasnie zrobie
dziekuje Cie bardzo!!
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:33   #23
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: mikrodermabrazja czy kwasy

Cytat:
Napisane przez satie Pokaż wiadomość
właśnie dziś byłam drugi raz na kwasach u kosmetyczki, moj problem to zaskórni(a)ki, ale tez wągry na brodzie, na razie nie ma efektów, poza super mięciusią skórą.. zobaczymy po 5 zabiegach bo tyle przewidzialam.. do tego kosmetyczka poleciła mi po wszystkim zrobić mikrodermabrazje... no i chyba sie skusze... mam nadzieje ze zlikwiduje to moje niedoskonałosci na buzi )
tzn. twarz jest bardzo ładna po kwasach, natomiast te rozszerzone pory i tak będą i zaskórniki one się zwężą ale nie znikną.
Cytat:
Napisane przez ladybalbina90 Pokaż wiadomość
Zalezy jakimi kwasami? sa rozne kwasy, maja rozne pH, rozne stezenia. Maja rozne zastosowania. Mikrodermabrazja po kwasach!
miałam dziś szkolenie i mówiła że można stosować mikro albo przed albo po obojętnie i mówiła aby nie praktykować tego często .
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:48   #24
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Mikrodemazja plus/lub kwasy na moje problemy?

Witajcie,
jestem 19 chłopakiem, trądzik leczę od 2 lat.
Mój trądzik to trądzik głównie zaskórnikowy/grudkowy, więc chyba ten nie najgorszy
Moimi problemami są rozszerzone pory (głównie na nosie i policzkach), otwarte zaskórniki (nosek) a także przebarwienia(?) które przypominają kolorem pieprzyk (od jasno do ciemnobrązowego). Zauważyłem, że te plamki pojawiają się na miejscu w którym miałem jakąś zmianę trądzikową (zwykle mam na twarzy 1/2 małe zmiany).
Od niedawna przeniosłem leczenie do lekarza prywatnego, który przede wszystkim zmniejszył mi ilość moich kosmetyków do pielęgnacji, nie przypisał mi również żadnych tabletek, jedynie bardzo lekki żel na trądzik Glamid.

Chciałbym poprawić stan mojej twarzy, tak jak pisałem przeszkadzają mi te zaskórniki, rozszerzone pory i te plamki.
Myślałem nad serią zabiegów. I chciałem się Was doradzić, jakie wybrać.
Oczywiście pomówiłbym jeszcze z dermatologiem, mam nadzieję, że dostanę pozwolenie na nie.
Myślałem na mikrodermabrazją łączoną np. z kwasem migdałowym, albo robioną osobno.
Liczę na Waszą pomoc, może macie jakieś doświadczenie związane z tymi zabiegami?
Pozdrawiam.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:48   #25
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Mikrodemazja plus/lub kwasy na moje problemy?

Myśle że powinieneś o tym porozmawiać z dermatologiem, bo on widzi i zna twoją skórę, a my tutaj nie bardzo
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 18:21   #26
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Mikrodemazja plus/lub kwasy na moje problemy?

A miał ktoś może robioną kiedyś taka serię zabiegów i mógłby się podzielić efektem?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 09:08   #27
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Mikrodemazja plus/lub kwasy na moje problemy?

Jeżeli masz stany zapalne ropne (przy kwasach powyżej ok 10) żadnego z tych zabiegów nie powinieneś mieć wykonywanego. Przejdź się do dermatologa, i wypytaj dokładnie kiedy i czy możesz wykonywać takie rzeczy a po wyleczeniu zapraszam do gabinetu
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 16:09   #28
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Mikrodemazja plus/lub kwasy na moje problemy?

Na twarzy nie mam ropnych zmian. Wypiszę ''niedoskonałości'' które można znaleźć na mojej alabastrowej twarzycce :

a) Rozszerzone pory -> nos, policzki
b) Zaskórniki otwarte -> nos
c) Przebarwienie po trądziku -> prawy policzek
d) Przebarwienia(kropki w różnych odcieniach brązu) - nie wiem nawet jak je nazwać i czy takimi zabiegami mógłbym je rozjaśnić/usunąć.
e) Blizna po zmianie trądzikowej -> policzek
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 16:49   #29
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Mikrodemazja plus/lub kwasy na moje problemy?

Ja miałam robiony peeling kw migdałowym ostatni raz w lipcu. Efekt był dość zadawalający ja miałam robiony tylko dwukrotnie ze względu na pojawiające się stany zapalne musiałam z niego zrezygnować iż trzeba mieć twarz bardzo wygojoną aby móc pozwolić sobie na taki zabieg. Przebawienia miałam m.in na policzkach, dość liczne i bardzo widoczne po 2 zabiegach widoczność ich zmniejszyła się o połowę.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:43   #30
wojtas str
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Mikrodermabrazja czy kwasy?

Witam, pani dermatolog powiedziała mi, że mam zapisać się do kosmetyczki na manualne oczyszczanie twarzy bo już czas, byłem dwa razy i wszystko ok, zaskórniaki na czole i w okolicach oczów i nosa poznikały. Mam na twarzy małe blizny i jest ich mało są one po trądziku, mam też przebarwienia w okolicach policzków. I teraz pytanie do was co jest lepsze na te blizny i przebarwienia? Mikrodermabrazja czy kwasy? I czy można je wykonować latem? Chciałbym mięc na jesien czysta twarz, ale nie wiem czy to możliwe... I jakie są koszty kwasów czy też mikrodermabrazji za zabieg i w jakich odstepach czasu są powtarzane zabiegi?
wojtas str jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-17 12:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.