moja przedziwna cera- POMOOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-03, 10:44   #1
wroclawiankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2

moja przedziwna cera- POMOOCY!!!


witam, jestem 20letnia wrocławianka, nowa na forum)
i baaardzo prosze o pomoc. Wiem ze pojawialo sie juz mnostwo watkow na temat typu cery, ale uwierzcie mi- robilam dziesiatki roznych testow i kazdy uznawal moj typ cery za inny- cera mieszana, tlusta lub sucha. POMOZCIE MI BLAGAM!!!! Juz nie wiem jak mam dbac o swoja cere....
Skóra twarzy jest zazwyczaj czerwona(;/), po umyciu woda jest nieprzyjemnie sciagnieta(cala twarz) i piecze (strefa T), ponadto tuz po umyciu cala sie swieci. Na policzkach i nosie mam niezliczona ilosc zaskprnikow z ktorymi juz tez nie mam pojecia jak walczyc. jesli chodzi o pryszcze- zdarzaja sie, ale sporadycznie, w ogole mi nie przeszkadzaja. w ciagu dnia wydziela sie ogromna ilosc sebum, wlasciwie wystarczy godzina-dwie po nalozeniu makijazu, aby cera byla nieprzyjemnie tlusta i sie swiecila. Blagam was dziewczyny, doradzcie, jakich kosmetykow powinnam uzywac, co robic, JAKA JA MAM CERE?;/ ile razy dziennie myc twarz? za kazdym razem gdy jest tlusta? to dobrze na nia dziala? POMOCY!!!
wroclawiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 12:29   #2
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

na pewno nie myj twarzy wodą tylko jakimś żelem, może emlusja Cetaphil? Poza tym polecam wizytę u dermatologa, jeśli sama sobie nie radzisz i nie umiesz ocenić typu cery. Ale moim zdaniem to mieszana/ tłusta. Zobacz wątki o takiej cerze.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'

Edytowane przez beaucoup
Czas edycji: 2011-08-03 o 12:31
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 12:50   #3
cbab6038fa2d8b6807118ea8918f02bf2a489cf0_5f77b0f29e2aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

Treść usunięta
cbab6038fa2d8b6807118ea8918f02bf2a489cf0_5f77b0f29e2aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 13:58   #4
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

Skoro suchą masz tylko po umyciu, to używasz zbyt ostrych kosmetyków. Ogólnie, z tego co piszesz masz cerę tłustą. Polecam łagodny żel do mycia twarzy dla takiego typu cery (bez alkoholu) i np. krem siarkowy.
Ale do dermatologa nie zaszkodzi się wybrać
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:54   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

Nie tłustą, ale wrażliwą, przesuszoną i odwodnioną przez nieumiejętną pielęgnację. Przede wszystkim odstaw wszystkie kosmetyki do cery "tłustej", bo one robią więcej złego, niż dobrego. Używaj delikatnych kosmetyków i poczekaj, aż cera się ustabilizuje. Wtedy będzie można rozstrzygnąć, co w niej jest takiego niezwykłego. Bo póki co ja widzę tylko niewłaściwą pielęgnację. Zacznij od tego cethapilu, toniki z ziaji są dobre i tanie (polecam bio aloes), do tego krem nawilżający do cery wrażliwej (może być AA help, mają całkiem niezłe). Dobra jest też taka różowa emulsja nawilżająca z olay na dzień, jeśli AA okazałby się za ciężki. To nie są drogie rzeczy, a powinny szybko przynieść poprawę.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:56   #6
mazurkens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

hej,
to teraz może ja poproszę o pomoc.
Moja cera na pierwszy rzut oka jest w porządku, mam raczej rzadkie problemy z wypryskami. Ale nie potrafię dobrać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Zawsze efekt jest albo 'zbyt suchy' albo 'zbyt tlusty'. Mam lekko zaczerwienioną cerę na policzkach w okolicy nosa. Na nosie wągry i regularne przetłuszczanie się. Czoło - jeśli jakieś wypryski się pojawiają to z reguły własnie w tym miejscu na twarzy, choć nie zauważam ani nadmiernego przetłuszczania się ani przesuszenia. Ogólnie kremy nawilżające sprawiają ze cerę mam tłustą, z drugiej jednak strony łatwo jest ją przesuszyć co wychodzi szczególnie przy używaniu podkładu i klasycznych skórkach które się uwydatniają (masakra), szczególnie w okolicy nosa. Peeling z drobinkami odpada, cere po nim mam podrażnioną czerwoną i szuchą przez jakieś dwa dni. Generalnie to jakich kosmetyków bym nie wybrała to i tak nie jest dobrze. Obecnie używam multilipidowego kremu odżywczego pharmaceris - w porządku ale bez rewelacji, dla mnie raczej krem na zimę. Na noc loreal tripple activ - zdecydowanie za ciężki budze się z cerą mega tłustą. Poprzednie kosmetyki też były albo za ciężkie albo przesuszały mi cerę.
Może jesteście w stanie mi coś polecic? Cenowo nie jestem w tej kwesti ograniczona ponieważ wychodzę z założenia że kazda cena jest dobra za piękno i zdrowie cery ;-) jak dotąd nie używałam jednak mega drogich kosmetyków ponieważ z moją cerą nigdy nie miałam pewności że to będzie to.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
mazurkens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:52   #7
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

może i ja zapytam o moją cerę. mam z nią straszny problem, kompletnie nie umiem dobrać kosmetyków,zawsze coś jest nie tak, a to za bardzo ściągnięta skóra, albo się świeci, eh
sprawa wygląda tak: skóra na policzkach raczej jest normalna, choć dość wysoko, na granicy górnej policzków a skóry pod oczami mam zaskórniki otwarte, ciemne kropeczki które można by było wycisnąć, ale nie robię tego, bo skóra w tym miejscu jest zbyt delikatna.

czoło ewidentnie suche,ściągnięte, zmarszczki i też czarne punkciki

Nos to tragedia, cały w wągrach a skóra schodzi mimo to płatami, wygladam fatalnie przez to, po każdym peelingu, czy to mechanicznym czy enzymatycznym jest to samo

broda raczej tłusta, w jej załamaniu pełno tłuszczu i białych kropek, które można wyciskać.
ogólnie wygląda na cerę mieszaną, normalną i tłusą w strefie T ale czemu wtedy schodzi mi skóra sucha z nosa?? używałam kosmetyków nawilżających i nie pomogło, do cery tłustej też nic. już nie wiem co mam zrobić żeby unormować sytuację
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 10:22   #8
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

Iść do dobrej kosmetyczki, która poleci Ci odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:38   #9
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

chyba będę musiała, ale miałam styczność z wieloma kosmetyczkami, i naturalną siłą rzeczy zawsze określały moją cerę jako właśnie mieszaną, normalną na policzkach no i tłustą w strefie T. wszystko mi też się zgadza, więc problem tylko w tym, czemu kosmetyki do cery tłustej nie pomagają a szkodzą? pewnie dlatego, że zazwyczaj są mocno wysuszające, więc dlatego moja cera się buntuje. Nawilżające też nie pomagają, bo wtedy świecę się, no wiadomo. Ale pomyslałam, że może spróbowałabym z kosmetykami do cery wrażliwej, może najpierw muszę tą moją cerę 'uspokoić'. Bo cera jest rozstrojona, na nosie pełno wągrów, a mimo to skóra schodzi płatami moim zdaniem jest przesuszona przez kosmetyki do cery tłustej. będę próbować, dziękuję za poradę
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:16   #10
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

do autorki - moim zdaniem, masz tłustą, ale odwodnioną

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Nie tłustą, ale wrażliwą, przesuszoną i odwodnioną przez nieumiejętną pielęgnację. Przede wszystkim odstaw wszystkie kosmetyki do cery "tłustej", bo one robią więcej złego, niż dobrego. Używaj delikatnych kosmetyków i poczekaj, aż cera się ustabilizuje. Wtedy będzie można rozstrzygnąć, co w niej jest takiego niezwykłego. Bo póki co ja widzę tylko niewłaściwą pielęgnację. Zacznij od tego cethapilu, toniki z ziaji są dobre i tanie (polecam bio aloes), do tego krem nawilżający do cery wrażliwej (może być AA help, mają całkiem niezłe). Dobra jest też taka różowa emulsja nawilżająca z olay na dzień, jeśli AA okazałby się za ciężki. To nie są drogie rzeczy, a powinny szybko przynieść poprawę.
to ja tez się spytam, bo mam podobny problem - ja mam cere tłustą/mieszaną odwodnioną, nie powiedziałabym,że wrażliwą, no może trochę. mam pełno zaskórników, czasem pryszczy (a mam 27 lat).

od ponad miesiąca uzywam łagodnego tonika bez parabenów, sztucznych barwników itd itp, do cery wrażliwej, a mimo to (dawno zrezygnowałam z kremów do cery tłustej) strefa t tłuszczy sie niemiłosiernie!!! to jest straszne
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:48   #11
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

a dzisiaj tez próbowałam zrobić kilka testów, żeby określić rodzaj cery. Ciągle inny wynik. Opiszę Wam dziewczyny, może Wy mi pomożecie. Zacznę od tego, że mam 28lat, jestem alergiczką. Wodą buzi nie myje w ogóle bo strasznie piecze i jest ściągnięta. Typowej strefy T też nie mam ale na nosie i w okolicach skrzydełek nosa, brody i ust mam bardzo dużo zaskórników i czasem robią się pryszcze (kilka na miesiąc). Czoło mam strasznie suche, policzki trochę mniej ale również wydają się przesuszone. Skóra nie świeci się wcale. Dermatolog powiedziała mi, że mam cerę tłustą (miałam kilka pryszczy podczas wizyty, również na plecach i dekoldzie i po tym stwierdziła. zastanawia mnie czy jedna krostka na plecach i 2 na dekoldzie to już cera tłusta? jakoś ta opinia wydawała mi się mało wiarygodna), byłam wtedy przed miesiączką a w tym czasie mam więcej wyprysków niż zwykle.Mimo swojego wieku jestem kompletnie nie zorientowana w tematach wizażowych i bardzo proszę o poradę. Od czasu nasilenia się alergii zaczełam bardziej się tym interesować, żeby móc lepiej dobierać sobie kosmetyki. Z góry Wam dziękuję
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 08:44   #12
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

a ja jestem mile zaskoczona, bo ... otóz, wczoraj kupiłam żel, tonik i krem nawilżająco-matujący z serii Under Twenty (mimo że mam AŻ 27 lat) i ... już po pierwszym zastosowaniu... czoło przestało się błyszczeć!!! policzki co prawda (mam raczej suche czy normalne z tendencją do suchych) musiałam posmarować maścią ziołową (jak zawsze), ale strefa T jest sliczna! tylko jest jeden PROBLEM... pierwsze zmarszczki wokół oczu, mimiczne. wiem,że potrzebuję czegoś mocniejszego, ale skóra tak mi się tłuszcy, że boje sie,ze mnie zapcha
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 19:04   #13
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a ja jestem mile zaskoczona, bo ... otóz, wczoraj kupiłam żel, tonik i krem nawilżająco-matujący z serii Under Twenty (mimo że mam AŻ 27 lat) i ... już po pierwszym zastosowaniu... czoło przestało się błyszczeć!!! policzki co prawda (mam raczej suche czy normalne z tendencją do suchych) musiałam posmarować maścią ziołową (jak zawsze), ale strefa T jest sliczna! tylko jest jeden PROBLEM... pierwsze zmarszczki wokół oczu, mimiczne. wiem,że potrzebuję czegoś mocniejszego, ale skóra tak mi się tłuszcy, że boje sie,ze mnie zapcha
to może by c tak, że faktycznie widzisz efekt juz po pierwszym użyciu, ale to są kosmetyki do cery problematycznej, więc napewno mocno przesuszają, po dłuższym stosowaniu cera może zaczac się bronic przed wysuszeniem i zacznie wydzielac jeszcze wiecej tłuszczu, ja tak miałam na przykład.
a co do zmarszczek mimicznych wokół oczu, to tam jest potrzebny dobry mocno nawilżający krem pod oczy,tylko na tą okolicę twarzy, więc nie zapcha strefy T, ale nie umiem żadnego doradzic, bo puki co sama jakiegos szukam
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 08:57   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

wiesz, od zawsze mam problem z tłustą cera, myslalam,ze z wiekiem to sie zmieni przestalam uzywac kosmetykow "drażniących", ale nie pomoglo, od zwyklego toniku czy kremu dla cery wrazliwej, wiesz,tych bez parabenow, barwnikow itp, cera tluszczy sie jeszcze bardziej,.moze ja potrzebuje chemii
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 17:58   #15
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
wiesz, od zawsze mam problem z tłustą cera, myslalam,ze z wiekiem to sie zmieni przestalam uzywac kosmetykow "drażniących", ale nie pomoglo, od zwyklego toniku czy kremu dla cery wrazliwej, wiesz,tych bez parabenow, barwnikow itp, cera tluszczy sie jeszcze bardziej,.moze ja potrzebuje chemii
ja mam właśnie bardzo podobną sytuację, że od tych nawilżających czy do skóry wrażliwej tłuszczy mi się skóra, ale od tych do cery z problemami mam tak ściągniętą i suchą, że aż boli :/ a boję się, że takie wysuszenie doprowadzi właśnie do tego, że skóra zacznie się bronić i będzie się tłuszczyć jeszcze bardziej. znalazłam taki wątek o cerach tłustych lub mieszanych, ale jednocześnie odwodnionych, podejżewam, że właśnie taką cerę mam, może i Ty? dam linka, poczytaj, może obie tam znajdziemy odpowiedzi co z tą naszą cerą

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 08:28   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: moja przedziwna cera- POMOOCY!!!

dzięki, tak, mam cerę tłustą ale odwodnioną ale brakuje mi WODY, nie tłuszczu, choć i tak nie wiem, jak ą pielęgnowac. no nic, poczytam ten wątek
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.