Co wyjdzie? Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 18:22   #1
granica
Raczkowanie
 
Avatar granica
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 136

Co wyjdzie? Proszę o pomoc


W zeszłym roku malowałam włosy farbą z avonu średnim złotym brązem, mój naturalny to ciemny blond, dosyć chłodny. Farba wymywała się na rudawy kolor i jeszcze jest lekko rudawa poświata Myślałam o pomalowaniu średnim blondem albo ciemnym blondem, też z avonu. Tylko martwię się, czy nie wyjdzie bardzo ciemny kolor albo marchewa...
Zależy mi na zakryciu odrostów i na uzyskaniu chłodnego, ciemnego blondu.

Jak myślicie?

Edytowane przez granica
Czas edycji: 2012-03-28 o 18:24
granica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:07   #2
martapolska
Raczkowanie
 
Avatar martapolska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 60
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

nie kupuj z avonu, kup lepiej Joannę, tania a dobra, jest dużo naturalnych blondów
martapolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:09   #3
granica
Raczkowanie
 
Avatar granica
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 136
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez martapolska Pokaż wiadomość
nie kupuj z avonu, kup lepiej Joannę, tania a dobra, jest dużo naturalnych blondów
A czemu nie avon? Cena nie ma znaczenia, bo jak za pierwszym razem farbowałam, to włosy miały ładny połysk i kolor był ciekawy : >
granica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 23:17   #4
dreamfield
Raczkowanie
 
Avatar dreamfield
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 118
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

Witam dziewczęta, również mam dylemat.

Włosy mam naturalnie ciemno brązowe i farbowałam je (najczęściej garnierem) również na ciemny brąz, celem pogłębienia koloru. Po czasie farba się spierała i odrosty były niewidoczne, więc mogłam farbować włosy co pół roku bez niekorzystnego wyglądu.

Zachciało mi się zostać ciemną blondynką, więc na te moje kłaczki nałożyłam fryzjerską farbę na poziomie 8.0. Moje ok. 8cm odrosty zrobiły się złoto-rudawo-jasnobrązowe (co jest nawet znośnym kolorem), ale wcześniej farbowanych włosów w ogóle nie chwyciło.

Pytanie: Czy jeśli nałożę teraz ponownie farbę na poziomie 4 garniera, ciemny brąz jakiś, to czy te jaśniejsze "odrosty" będą wybijać? Czy uda mi się wyrównać kolor? Może lepiej zastosować naturalną farbę z henną i indygo (boje się nałożyć ją na rozjaśnione włosy, że wyjdzie mi zielony kolor)?I ile należy odczekać między farbowaniami?
__________________
http://ninthwitch-urodowo.blogspot.com/

Zapraszam na raczkującego bloga o urodzie. Kosmetyki, recenzje, domowe spa
M.

Edytowane przez dreamfield
Czas edycji: 2012-03-28 o 23:35
dreamfield jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 09:02   #5
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez granica Pokaż wiadomość
W zeszłym roku malowałam włosy farbą z avonu średnim złotym brązem, mój naturalny to ciemny blond, dosyć chłodny. Farba wymywała się na rudawy kolor i jeszcze jest lekko rudawa poświata Myślałam o pomalowaniu średnim blondem albo ciemnym blondem, też z avonu. Tylko martwię się, czy nie wyjdzie bardzo ciemny kolor albo marchewa...
Zależy mi na zakryciu odrostów i na uzyskaniu chłodnego, ciemnego blondu.

Jak myślicie?
chłodny ciemny blond uzyskasz po nałozeniu średniego popielatego blondu, bo rudy neutralizuje popiel. Uzywajac odcienia neutralnego tylko przykryjesz kolor na krótko, za chwile wypłucze sie do rudego. To musi byc cos jak to: loreal excellence 7.1, z 1 po przecinku.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:24   #6
granica
Raczkowanie
 
Avatar granica
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 136
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
chłodny ciemny blond uzyskasz po nałozeniu średniego popielatego blondu, bo rudy neutralizuje popiel. Uzywajac odcienia neutralnego tylko przykryjesz kolor na krótko, za chwile wypłucze sie do rudego. To musi byc cos jak to: loreal excellence 7.1, z 1 po przecinku.
O, dzięki, nie wiedziałam : >
Hm, a Avon średni popielaty blond, to może być, tak? Firma nie ma znaczenia?
granica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:04   #7
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

nie znam zupełnie tych farb, ale z nazwy powinno byc ok. natomiast kazdy producent daje różna ilośc danych pigmentow do farby i tak jeden popiel może wyjsc bardzo szary, inny fioletowo szary a inny raczej srebrny albo nawet zielonkawy. Dlatego trudno jest przewidziec, czy uzyskasz odcien zblizony do tego na opakowaniu, natomiast na pewno po średnim popielatym blondzie, ochlodzisz rudy.

Jeśli nie chcesz, zeby odrost rozjasnil sie do średniego blondu, nałoz tą farbe z nizsza wodą niż zalecana, czyli zamiast 6, daj 3%, mozesz tez rozcienczyc woda z kranu tą wodę utlenioną, co masz dołączoną w proporcji pół na poł.

Polecilam Ci sredni blond, gdyz farby drogeryjne zwykle wychodza ciemniej niz na opakowaniu. nakładając ciemny blond, uzyskalabys brąz, ktory pewnie by sie za chwile wyplukał, ale niepotrzebnie bys sie denerwowala.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 17:47   #8
granica
Raczkowanie
 
Avatar granica
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 136
Dot.: Co wyjdzie? Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
nie znam zupełnie tych farb, ale z nazwy powinno byc ok. natomiast kazdy producent daje różna ilośc danych pigmentow do farby i tak jeden popiel może wyjsc bardzo szary, inny fioletowo szary a inny raczej srebrny albo nawet zielonkawy. Dlatego trudno jest przewidziec, czy uzyskasz odcien zblizony do tego na opakowaniu, natomiast na pewno po średnim popielatym blondzie, ochlodzisz rudy.

Jeśli nie chcesz, zeby odrost rozjasnil sie do średniego blondu, nałoz tą farbe z nizsza wodą niż zalecana, czyli zamiast 6, daj 3%, mozesz tez rozcienczyc woda z kranu tą wodę utlenioną, co masz dołączoną w proporcji pół na poł.

Polecilam Ci sredni blond, gdyz farby drogeryjne zwykle wychodza ciemniej niz na opakowaniu. nakładając ciemny blond, uzyskalabys brąz, ktory pewnie by sie za chwile wyplukał, ale niepotrzebnie bys sie denerwowala.
Okej, dzięki za porady
Ten rudawy to poświata tylko ; )
hm, jeśli jest ryzyko zielonego to ja chyba najpierw wypróbuje na pasemku i jak coś to na całe włosy nałożę ; >
granica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.