Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-06, 17:42   #31
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Savanoja wlasnie to chcialam przetlumaczyc naszej nowej kolezance ktora z reszta probuje wcisnac ciemnote, ze jej lekarz obsluzy ja lepiej jesli placi 120zl za wizyte i z reszta jakas Kasia mowi to samo co lekarz. ciekawe wiec po co placic tyle kasy skoro mozna posluchac sie Kasi z youtuba?

dobra koncze ta dyskusje, bo to tak jak mowienie do stosu siana
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 19:45   #32
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

la figa Doskonale Cie zrozumiałam, tzn to co pisałaś wcześniej. Ale trochę żal mi dziewczyn (i nie tylko bo i płeć brzydsza tu czytuje) które naczytają się tu niepełnych informacji na dodatek okraszonych pseudo-potwierdzeniami lekarzowo-youtubowymi...
W necie niby sporo jest informacji, ale bardzo chaotycznych, niepełnych. Na domiar tego skóra może różnie reagować, np gwałtownym oczyszczaniem ale też można ją elegancko zapchać wybierając nieodpowiedni olej.

A o lekarzach to już mi się gadać nawet nie chce, bo na dermatologów wydałam masę kasy.... i nic mi nie pomogli Jedna jedyna lekarka powiedziała mi tylko, że to co dzieje się na mojej skórze to efekt namnażania się drożdżaków pod wpływem stresu i najważniejsze to wyleczyć stan zapalny którego się dorobiłam drapiąc to, ale przepisała mi sterydową maść po czym poszła na macierzyński Tym sposobem zmusiła mnie do szukania na własną rękę za co jestem jej bardzo wdzięczna A wcześniej dwóch innych lekarzy nawet nie potrafiło określić co to jest i skąd się bierze.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:13   #33
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

o ja jakie tu jest kolko wzajemnej adoracji no nie mogee, jedna lepsza od drugiej^^ ale to ze wy sie uwazacie za madrzejsze od lekarzy to mnie roz****lo kompletnie buahahahah studiuje taka jedna z druga psychologie pewnie albo inne gowno ale gdzie tam one wiedza najlepiej^^
ps. la figa na serio polecam kurs czytania ze zrozumieniem przyda ci sie w zyciu zlotko skoro w szkole cie nie nauczyli^^

Edytowane przez ResidentEvil20
Czas edycji: 2012-06-06 o 20:24
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:31   #34
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
o ja jakie tu jest kolko wzajemnej adoracji no nie mogee, jedna lepsza od drugiej^^ ale to ze wy sie uwazacie za madrzejsze od lekarzy to mnie roz****lo kompletnie buahahahah studiuje taka jedna z druga psychologie pewnie albo inne gowno ale gdzie tam one wiedza najlepiej^^
ps. la figa na serio polecam kurs czytania ze zrozumieniem przyda ci sie w zyciu zlotko skoro w szkole cie nie nauczyli^^
Zgadzałam się z Twoją opinią na temat OCM,uważam że masz rację w większości.Jednak ton w jakim zwracasz się do dziewczyn jest nie tylko niekulturalny,ale też nie pozwala traktować Cię poważnie.Przeklinać to sobie można ewentualnie w gronie znajomych,ale zwracasz się na forum do obcych ludzi...Widać niektórzy sądzą że w internecie nie obowiązują ich zasady grzeczności.Do ludzi w autobusie też podchodzisz,wcinasz im się w rozmowę i przeklinasz,komentując że 'gówno się znają'?
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:32   #35
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Dziewczyno, do jasnej cho****, przestań już! Bo zaczyna mi tu śmierdzieć opłacanym hejterem (tak, ponoć coś takiego zaczęło istnieć). Czy nie pojmujesz tego, że to do niczego nie prowadzi? Potrafisz jedynie sączyć jad?
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:44   #36
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Mi sie wydaje ze to prowokacja
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:44   #37
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

QueenofDamned czy cos w tym stylu, nie ucz mnie jak mam się zwracać, to wolny kraj, a forum jest takim smietnikiem gdzie kazdy mowi to co chce , otoz ja nie musze tolerowac jak ktos mnie nazywa "dziewczyna od wciskania ciemnoty" bo skrytykowalam kogos wypowiedz, poza tym nie obrazam nikogo w sposob ewidentny ;]
fredka- nie , mam ubaw po pachy ;-)
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 20:48   #38
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
QueenofDamned czy cos w tym stylu, nie ucz mnie jak mam się zwracać, to wolny kraj, a forum jest takim smietnikiem gdzie kazdy mowi to co chce , otoz ja nie musze tolerowac jak ktos mnie nazywa "dziewczyna od wciskania ciemnoty" bo skrytykowalam kogos wypowiedz, poza tym nie obrazam nikogo w sposob ewidentny ;]
fredka- nie , mam ubaw po pachy ;-)
No widać ktoś musi Cie nauczyć skoro w szkole i domu Cię nie nauczyli.I nie,forum nie jest 'śmietnikiem' tylko na nim też obowiązują takie same zasady jak w życiu.Jeśli ktoś nazwał Cię 'dziewczyną od wciskania ciemnoty' to też się nie wykazał.Ale skoro czujesz się mądrzejsza to chyba powinnaś to pokazać a nie rzucać mięsem na prawo i lewo..
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:54   #39
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

hehe kochanie czy tekst " skoro w domu i w szkole cie nie nauczyli" obrazajacy moja osobe i rodzine pokazuje ze jestes na tyle dojrzala i mądra zeby prawic mi morały? myślę że niebardzo ...;-)
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:02   #40
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
hehe kochanie czy tekst " skoro w domu i w szkole cie nie nauczyli" obrazajacy moja osobe i rodzine pokazuje ze jestes na tyle dojrzala i mądra zeby prawic mi morały? myślę że niebardzo ...;-)
Nie,stwierdzam fakty po prostu.I gratuluję wnioskowania z tego,że jestem 'niebardzo' dojrzała i mądra...
A 'kochanie' to sobie możesz mówić do swojego chłopaka,o ile jakiegoś masz.
Zero kultury,jak do ściany.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:07   #41
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

nie stiwerdzasz faktow tylko chcesz mnie obrazic z czego prawilas mi moraly ehh widzę taka sama jak jej kolezanki z forum ;] i pokazujesz wlasnie swoj jadzik bo chcialas bys mądra ale sie nie udalo ajj ;]
TEMAT JEST O OCM a nie o waszych problemach z wlasnym ego dziewczyny
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 21:09   #42
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Wiesz co oznacza słowo "hipokryzja"?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
hehe kochanie czy tekst " skoro w domu i w szkole cie nie nauczyli" obrazajacy moja osobe i rodzine pokazuje ze jestes na tyle dojrzala i mądra zeby prawic mi morały? myślę że niebardzo ...;-)
Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20
ps. la figa na serio polecam kurs czytania ze zrozumieniem przyda ci sie w zyciu zlotko skoro w szkole cie nie nauczyli^^

paulinkka chyba ma rację
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:11   #43
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
nie stiwerdzasz faktow tylko chcesz mnie obrazic z czego prawilas mi moraly ehh widzę taka sama jak jej kolezanki z forum ;] i pokazujesz wlasnie swoj jadzik bo chcialas bys mądra ale sie nie udalo ajj ;]
TEMAT JEST O OCM a nie o waszych problemach z wlasnym ego dziewczyny
Fakt jest taki że nie nauczył Cię nikt kultury,a że to Cię obraża to sie nie dziwie.Ja pokazuje jad?No faktycznie... Dobra kończę tą rozmowę,wydawałaś mi się rozsądna ale widze że się przeliczyłam.Do widzenia,upajaj się zwycięstwem i mądrością przez resztę wieczoru
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:16   #44
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

ehh i nadal dzielnie bronisz swojej wypowiedzi jaka to ja niewychowana ^^ smiech na sali
a dziekuje dziekuje dobrze się dzis bawię w ten nudny srodowy wieczor
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 10:48   #45
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

dziewczyny uwazam, ze przemowienie tej pani do rozsadku nie skutkuje niczym. jak to dzis czytalam "nie uswiadamiaj komus, ze jest glupem, bo przez ogrom glupoty i tak nie pojmie"

uwazam ten watek za prowokacje zwlaszcza, ze prosze zauwazyc ResidentEvil20 i fredka86 maja podobna liczbe postow i udzielaja sie generalnie jedynie w tym watku

koncze ta bezsensowna dyskusje, bo szkoda mi mojego czasu

__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 12:42   #46
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

hah wiedzialam ze nie odpuscisz sobie, jestes taka glupia czy blondynka? ) sądzac po twojej ilosci komentarzy twoje zycie nie moze byc zbyt ciekawe )
uciekam do ciekawszych rzeczy ciaoo
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 13:49   #47
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Ja też nie mam już ochoty na głupie przepychanki ze zblazowaną i szukającą zadymy Evil coś tam...
Jak nic to trol i nic więcej
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 00:44   #48
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
mydlo z gliceryna przy cerze tradzikowej - BRAWO!



brawo dla lekarza
Ale Gliceryna, czyli Glycerin obecny w tak wielu kremach itp. ma komedogenność zerową z tego co pamiętam. Sprawdzałam to kiedyś w wykazach składników komedogennych.

http://blogcaskady.blogspot.com/2012...nne-lista.html - tutaj jest na liście w alkoholach (Glycerin 0 0 )

http://www.sekretyurody.eu/profesjon...o/769/glycerin
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 08:10   #49
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
A no nie moze byc dobry dla tlustej cery, chyba ze go potem zmyjemy micelem po ocm, ale oczywiscie wy wiecie lepiej od lekarzy ( tym bardziej wykladowcy co jezdzi po swiecie) wiec ta rozmowa nie ma sensu, mam nadzieję że autorka tematu wyciągnie z tej rozmowy dobre wnioski, a propo jeszcze jedna wskazowka, która skłoniła mnie do uwierzenia w lekarza u ktorego bylam to to ze nie czarowal mnie jakimis kosmetykami aptecznymi tylko powiedzial ze do pielegnacji nie sa mi potrzebne jakies drogie wymyslne kosmetyki wystarczy zwykle mydlo z gliceryna czy zel za 5 zl by tylko myl i jakis zwykly krem bez parafiny i tyle, takze JA PRZESTRZEGAM przed tą metodą mlode dziewczyny z meiszana i tlusta cera ;]
hmmm, z tego co mi wiadomo to micelarne plyny sa na bazie olejow, wiec jaki w tym sens
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 10:50   #50
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

W metodzie OCM chodzi o oczyszczanie i nic więcej. Jeśli ktoś oczekuje, że to wyreguluje jego hormony i wyleczy istniejące problemy skórne to może się bardzo zdziwić. Bo OCM nie leczy... ale bardzo pomaga w leczeniu! Oczywiście pod warunkiem że używać się będzie lekkich olejów i dokładnie zdejmie się wszystkie tłuszcze z twarzy po czym zamknie pory. I jeśli twarz będzie systematycznie oczyszczana w ten w sumie delikatny sposób to uważam, że zdecydowanie pomaga w leczeniu, regulacji pracy gruczołów łojowych.
Nie widzę minusów tej metody.
A jeśli komuś zaczyna wywalać nagle to co zalegało gdzieś pod zaczopowanymi porami to chyba dobrze?! Zresztą ResidentEvil20 pisała, że lekarz przestrzegał przed parafiną i zalecał mydło z gliceryną. Ale sama zauważyłam, że oczyszczanie mydłem się nie umywa do OCM-owego. Rano myję twarz właśnie mydłem z dużą zawartością gliceryny (sama robię mydło a gliceryna wytrąca się w procesie saponizacji z olejów).

Warto poczytać składy tego co nakłada się na twarz, każdej maści... często dodawana jest parafina by otrzymać "kompres ze składników leczniczych" która równocześnie zapycha totalnie!
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 15:05   #51
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Savanoja, w swojej wypowiedzi zawarłaś chyba to co najistotniejsze OCM jest to metoda oczyszczania a nie leczenia, z reszta na jutubie dziewczyny podkreślają, ze w przypadku ropnego nasilonego tradziku potrzebny jest dermatolog a ocm jest metodą do stosowania po leczeniu lub w przypadku zwykłej cery ( kilka pryszczy od czasu do czasu)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 23:50   #52
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Odświeżam temat.

OCM zaczęłam stosować ok. 1-1.5 miesiąca temu. Na początku spoko. Później - moja cera (wcześniej mieszana w kierunku tłuściocha) zaczęła się przesuszać. Okropnie. Wyglądałam jakbym miała z 10 lat więcej. Była też mocno podrażniona. Tragedia okrutna, każda mimiczna zmarcha na wierzchu. Ale nie poddałam się, w końcu ustąpiło (podrażnienie też). Ale przyszedł zaraz kolejny problem - zaczął się wysyp. Byłam przygotowana, tak cera musi się odtruć. Ale już rodzina i znajomi zaczęli mi zwracać uwagę - co ci się stało z twarzą? Takiego wysypu nie miałam nawet jako nastolatka :/

Teraz mam tragedię - sebum niby się nie produkuje nadmiernie, ale cera jest okropna w dotyku, taka tłusta i to zaraz po nałożeniu makijażu. Podkład nie trzyma mi się dłużej niż godzinę.

Najgorsze są pory. Zawsze były widoczne, ale teraz zrobiły się OGROMNE. Mam całe policzki w mini-kraterach. Zaskórniki nie zniknęły, ale nie zrobiło ich się więcej. Za to pół buzi zajmują podskórne bolące gule różnej wielkości. Nie ma dnia, żeby nie wyskoczyła nowa.

Ja naprawdę wszystko rozumiem, ale to trwa już 4 tydzień, naprawdę dostałam doła, miało być tak cudownie, a wstyd mi wyjść do ludzi.

Zaznaczę jak to wszystko robiłam:
-buzia pod strumień gorącej wody aż się nie zrobi ciepło
- olej i masowanko krótkie dla zmycia makijażu
- buzia pod strumień ciepłej wody, paluchami zmywałam olej
- nowa warstwa oleju (już z mniejszą ilością makijażu), masowanko (czasem nawet i 10 minut, a i tak nie widziałam, żeby cokolwiek "wyszło" z tych porów, kompletnie nie rozumiem, o co moze chodzić, bo u mnie nie było żadnych efektów)
-moczyłam ręcznik w gorącej wodzie i delikatnie ścierałam olej
- buzia do zimnej wody

Później na to krem na noc. Dwa tygodnie temu zmodyfikowałam trochę metodę i teraz najpierw zmywam makijaż żelem do twarzy, a później nakładam olej (ale już raz, bo nie ma makijażu).

Rano zmywam krem na noc tylko zimną wodą, twarzy już nie myję (bo zakładałam, że przy OCM nie używa się mydeł i żeli)

Nie wiem co robię źle, takiej ochydnej cery nie miałam nawet w najgorsze upały będąc nastolatką. Teraz ciągle się świecę. Nie wiem, czy sobie darować, bo ta metoda się nie sprawdza, czy kontunuować i mieć nadzieję, że przejdzie (ale boję się, że im dłużej to będzie trwało, tym bardziej zniszczę sobie pory ) :

Dzięki za jakąś pomoc.
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 07:51   #53
kroofka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 781
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Baowiaczana - a jakich olejków używasz?
To ja założyłam ten wątek, napiszę więc jak się u mnie skończyła zabawa w OCM: u dermatologa, z totalnie zanieczyszczoną skórą, najgorszym i najdłuższym w życiu wysypem, który lekarz (uważany za jednego z najlepszych od spraw trądzikowych w Krakowie, czy słusznie - nie wiem) zdiagnozował jako trądzik olejowy. Przez pół roku byłam na antybiotyku doustnym, bez poprawy. Musiałam też od razu zmienić kosmetyki do makijażu na naturalne (głównie mineralne), pomogło trochę. Wreszcie poddałam się i przeszłam na antykoncepcję hormonalną, konkretnie na Lesine - od tej pory cera jest świetna. Ja wiem, że to mało zdrowa opcja, ale to, co przeszłam z cerą odkąd zaczęłam OCM sprawiło, że byłam już zdesperowana i bogu dziękuję za te hormony :/
Możesz być piękna, świetnie ubrana, szczupła, z białymi zębami, ale jak masz pryszcze których nie przykryje żaden makijaż, to czujesz się największą paskudą świata, a Twoją pewność siebie diabli biorą.
kroofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 18:48   #54
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Może spróbuj odwrócić kolejność? Najpierw oczyszczanie olejem a potem mycie żelem. Osobiście uważam, że wszelkie wysypy są zwyczajnie skutkiem niedokładnego usunięcia oleju. To nie są mieszanki przeznaczone by siedzieć na skórze! To tak jakby umyć twarz mleczkiem myjącym a potem je niedokładnie zmyć! Jeśli olej zostanie na twarzy to zapcha. W ogóle to odradzałabym stosowanie Ocm jako samodzielnej metody oczyszczania. Moim zdaniem po oleju powinno się użyć jeszcze czegoś np. żelu albo pianki. To taka moja prywatna teoria.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:09   #55
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez Elphenria Pokaż wiadomość
Może spróbuj odwrócić kolejność? Najpierw oczyszczanie olejem a potem mycie żelem. Osobiście uważam, że wszelkie wysypy są zwyczajnie skutkiem niedokładnego usunięcia oleju. To nie są mieszanki przeznaczone by siedzieć na skórze! To tak jakby umyć twarz mleczkiem myjącym a potem je niedokładnie zmyć! Jeśli olej zostanie na twarzy to zapcha. W ogóle to odradzałabym stosowanie Ocm jako samodzielnej metody oczyszczania. Moim zdaniem po oleju powinno się użyć jeszcze czegoś np. żelu albo pianki. To taka moja prywatna teoria.
Ja sobie w ogóle nie wyobrażam używania oleju solo i nie bawię się w żadne super-hiper-fancy oleje, po prostu mam w kuchni rzepakowy i sobie go używam. A zmywam płynem do higieny intymnej, bo ma odpowiednie pH - wszystkie te żelko-pianki do twarzy nie tylko mają pH z kosmosu, ale też skład na pół tablicy Mendelejewa z aneksem. I żyję, i moja skóra ma się dobrze.

Ale lektura tego wątku była urocza. Dziękuję za świetną rozrywkę xD

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyno, do jasnej cho****, przestań już! Bo zaczyna mi tu śmierdzieć opłacanym hejterem (tak, ponoć coś takiego zaczęło istnieć).
Jakbyś miała jakieś namiary na firmy, zajmujące się rekrutowaniem takich osób, to daj znać.
Praca marzeń!!!
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 18:55   #56
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Bardzo opóźnione, ale jednak wrócę do tematu - miesiące temu w poprzednim poście pisałam, że OCM u mnie spowodowało tylko gorszy wysyp. Za to obiecanych cudów - zero.

Dałam tej metodzie jeszcze ok. miesiąca, tym razem jednak modyfikując kolejność, tj. najpierw olej, później dopiero otwieranie porów gorącą wodą. Postanowiłam też zmywać resztki oleju żelem, bo na mój chłopski rozum, cały ten brud i kurz z całego dnia, plus resztki makijażu nie są w stanie być usunięte samą wodą i szmatką. Niemniej, z tego co rozumiem, chyba nie o to chodziło w tej metodzie, raczej spodziewałam się, że mamy nie używać mydeł i żeli (bo sztuczne i wysuszają cerę).

Niemniej - mimo ulepszenia pierwotnej metody, moja twarz zaczęła przypominać najgorszy koszmar nastolatki. Jestem już jakiś czas po dwudziestce, całe życie nie miałam problemów z cerą (trądziku czy pryszczy). Jednak po zastosowaniu OCM miałam pryszcza na pryszczu, moja mieszano-tłusta cera zamieniła się w jedną wielką produkcję łoju, nie mogłam nałożyć żadnego podkładu, bo nawet Revlon CS spływał po 2 godzinach. Ze względu na czerwone przebarwienia na policzkach nie wyobrażam sobie paradować na co dzień bez tapety, także ta sytuacja zepchnęła moje poczucie własnej wartości do poziomu Rowu Mariańskiego.

W końcu dałam spokój, przeszłam z powrotem na ten typ zmywania makijażu, jaki stosowałam od lat - żel do twarzy/higieny intymnej i zmywanie wszystkiego za pomocą szczoteczki. Po kolejnym miesiącu twarz się uspokoiła, zmiany ropne i podskórne zniknęły, produkcja sebum wróciła do normalności. Jednak do tej pory nie mogę się pozbyć widoczności dodatkowych porów jakie otworzyły mi się dzięki OCM.

Podsumowując - u mnie OCM to kompletna porażka, zmarnował mi cerę na łącznie ok. 3 miesiące. Jedyną jego zaletą była fakt, że moja mieszana cera nie wydawała się tak sucha w niektórych partiach. Ale cena za coś, co jestem w stanie wyeliminować dobrym kremem nawilżającym, była zdecydowanie za duża.
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 04:31   #57
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
tak samo setki dziewczyn spróbowało i odradza, wiec myj sobie swoim olejkiem twarz ;]
poza tym polecam filmik na youtube MakijazeKasiD ta kobita przynajmniej zna się na rzeczy hcoc nie jest dermatologiem i to samo powiedziala o ocm ;]
Ach Kasia D co myslalam że skoro jest wykładowcą akademickim to zjadla wszystkie rozumy i bazujac na swojej miłości czyli gazecie allure doprowadzila swoja twarz do wygladu 10 lat starszej kobiety, dosc duzym nakladem kosztow. Dopiero dziewczyna z netu zwrocila jej uwage ze robi sobie krzywdę i skończyło sie na wizycie u dermatologa i dlugim leczeniu. Ona tez wysmiewala OCM za to zalecala inne " ciekawe" rzeczy.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 05:31:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.