nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 09:45   #1
Ania Fit
Raczkowanie
 
Avatar Ania Fit
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 62

nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia


Witam, nie wiem jak pielegnowac swoja cere... ale jest to tez zwiazane ze nie wiem jak ją okreslic mam 27 lat... i bardzo brzydką cere kiedys chodziłam na solarium ale od 2 lat nie chodze ewentualnie slonce mnie opali... widze ze chyba mam rumień chociaz nie wiem czy do podrażnienie np po myciu twarzy czy widoczne naczynka... mam jasna cere sklonna do podraznien na policzkach, i tam chyba mam naczynnka delikatne... wypryski i wągry - nos, broda... i skóra bardziej ciezka sucha na czole... do tego po tych pryszczach pozostaja mi blizny... ale nie mam jakiegos specjalnego trądziku... ostatnio zauważyłam ze mimo ze czolo to skora grubsza jest tez zaróżowione juz nie wiem czy to podraznienia czy naczynka widoczne przez jasna skóre...
uzywam żelu do mycia eva - do skory wrażliwej z koniczyna
tonik nivea pure stay clere
i krem ziaja sopot- chce przymaskowac te zaczerwienienia i bladość skory , ziaja krem 30+ pol tlusty kupilam kilka dni temu z kwasem hialuronowym wcześniej używałam koziego mleka, oraz eurecin krem nawilzajacy pod oczy...

nie uzywam podkladów jak juz krem BB bieledny... co mam zrobic jak pielegnowac twarz ... bardzo was prosze o jakies rady na dole dolaczam zdjecia twarz umyta delikatnie nakremowana... jak nie nakremuje zaraz jest sucha i podrqazniona...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (38,0 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (38,8 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (73,5 KB, 98 załadowań)
Ania Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 11:56   #2
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

czy czasem nie przesuszylas tej buzi jakimis kosmetykami z alkoholem ?
krem ziaja półtłusty to raczej nie jest dobry wybór jak masz zaskórniki i problemy z wypryskami.
myślę, że pomogłyby Ci zabiegi z kwasami u kosmetyczki + solidne nawilżanie. Ja np. stosuje krem Uriage dla cery trądzikowej która wymaga nawilżenia i mam super nawilżoną buzię mimo że stosuję Brevoxyl który bardzo wysusza.

Dlaczego nie stosujesz podkładów ? To coś złego ? bo wydaje mi się, że powinnaś.

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2012-10-23 o 11:57
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:41   #3
CleoValentine
Raczkowanie
 
Avatar CleoValentine
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 58
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Zdecydowanie powinnaś pójść do dermatologa i kosmetyczki. Kwasy będą dobrym rozwiązaniem. Oglądając twoją cerę nie pomyślałabym, że masz suchą. Używasz za ciężkich kremów i przez to masz wypryski i rozszerzone pory. Na pewno będziesz musiała zainwestować w droższe kosmetyki. Być może apteczne lub naturalne.
Napisz proszę dlaczego nie używasz podkładów. Revlon na pewno znacznie przykryłby podrażnienia (według mnie to nie naczynka).
__________________
W krzyżówkach jestem niezła, gorzej mi idzie z facetami...
CleoValentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:20   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Mi się nie podobają te pieprzyki/znamiona, zrobiły Ci sie po solarium, czy wcześniej już się z nimi opalałaś? Powinnaś iść do dermatologa, żeby je obejrzał.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 15:04   #5
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Po pierwsze: dobry, polecany dermatolog
Po drugie: krem nawilżający do twarzy, łagodzący
Po trzecie: spróbuj myć twarz delikatnym środkiem myjącym (ja polecam olejki myjące z Biochemii Urody)
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 16:09   #6
Ania Fit
Raczkowanie
 
Avatar Ania Fit
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 62
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

nie stosuje żadnych kosmetyków z alkoholem, krem półtłusty kupiłam teraz z tydzen temu... a znamiona mam od dzieciństwa... zawsze wszędzie dużo... zauwazam pierwsze zmarszczki i dlatego kupilam ten krem ziaji 30+ z kwasem hialuronowym... przejde sie do dermatologa a czy zabieg kwasami nie jest zbyt mocny przy takiej cerze jak moja... aha zapomniałam robie tez czasami piling enzymatyczny oriflame taki delikatny ale tylko na brodzie nosie i czole ... by nie podrażnić policzków... odnoszę wrażenie ze moja cera jest przezroczysta i widac naczynka i bardzo wrażliwa...
podkladów przestałam używac wczesniej loreal true match gdyż stwierdzi lam ze cera ma mi oddychac i nie chcialam jej obciążać... a ten podklad revlon naprawde ie obciąży mi cery?
Ania Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 17:26   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Jeśli chodzi o kwasy, do delikatnej cery można stosować choćby kwas migdałowy

Natomiast co do Revlonu, powiem Ci, że sama mam wrażliwą, cienką skórę lekko naczynkową, a jednocześnie z rozszerzonymi porami i Revlon Colorstay spisuje się u mnie znakomicie
Poza tym, mam wrażenie, że boisz się podkładów, a nie powinnaś.

Używasz kremu z filtrami?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2012-10-23 o 17:28
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 17:47   #8
Ania Fit
Raczkowanie
 
Avatar Ania Fit
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 62
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

zapomniałam wspomnieć ze uzywam jeszcze kremu na dzień i na noc ziaji kuracja naczynkowa... osobno kremu nie używam a przynajmniej nie teraz latem prędzej...
Ania Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:18   #9
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

[QUOTE=Ania Fit;37213759]a czy zabieg kwasami nie jest zbyt mocny przy takiej cerze jak moja... ... odnoszę wrażenie ze moja cera jest przezroczysta i widac naczynka i bardzo wrażliwa...
QUOTE]
WLASNIE kwasy w przypadku cery bardzo wrazliwej WRAZLIWEJ na dotyk,nawet podczas mycia,czy wcierania kremu robi sie zaczerwieniona ,w celu zlikwidowania przebarwien stosowanie kwasow POGORSZY SPRAWE!!
rowniez podkla Revlon colorstay pogorszy sprawe!! przy cerze problematycznej wskazane jest uzywanie podkadu,ale wybierz apteczny jakis VICHY DERMABLEND-jako korektor ,albo VICHY NORMA TEINT

JA rowniez mam cere bardzo wrazliwa zaczerwieniona(na srodku czola,okolice nosa,policzki) jak po myciu twarzy nakladam krem nawilzajacy to robi sie czerwona(zaczerwieniona)+ mam blizny ,przebarwienia CZERWONE na policzkach i SZUKAM SKUTECZNEGO SRODKA ktory usunie mi te CZERWONE PRZEBARWIENIA POTRADZIKOWE Ale jednoczesnie nie PODRAZNI mojej bardzo WRAZLIWEJ SKORY Zeby nie wpasc w bledne kolo...
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:41   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
WLASNIE kwasy w przypadku cery bardzo wrazliwej WRAZLIWEJ na dotyk,nawet podczas mycia,czy wcierania kremu robi sie zaczerwieniona ,w celu zlikwidowania przebarwien stosowanie kwasow POGORSZY SPRAWE!!
rowniez podkla Revlon colorstay pogorszy sprawe!! przy cerze problematycznej wskazane jest uzywanie podkadu,ale wybierz apteczny jakis VICHY DERMABLEND-jako korektor ,albo VICHY NORMA TEINT
Nie przesadzaj
Pod okiem kosmetologa/dermatologa nic się skórze nie stanie.
Tym bardziej, że istnieją bardzo delikatne kwasy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 21:29   #11
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Rowniez potrzebujesz cos co USUNIE PRZEBARWIENIA i NIE PODRAZNI wrazliwej skory + jakis naprawde dobry krem nawilzajaco kojacy NIE NATLUSZCZAJACY zeby nie dusil skory,nie zapychal MOZE KTORAS Z Wizazanek cos doradzi? ktory krem?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 22:51   #12
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Rowniez potrzebujesz cos co USUNIE PRZEBARWIENIA i NIE PODRAZNI wrazliwej skory + jakis naprawde dobry krem nawilzajaco kojacy NIE NATLUSZCZAJACY zeby nie dusil skory,nie zapychal MOZE KTORAS Z Wizazanek cos doradzi? ktory krem?


Może olej arganowy/malinowy + kwas hialuronowy jako nawilżenie?

Musisz pisać z tym capslockiem? Strasznie to irytujące i nieczytelne.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 00:12   #13
Magdusia_Z
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 66
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

hmmm - najlepiej żeby wypowiedział się na ten temat dermatolog, ale jak na moje oko, to za dużo tych wszystkich kremów i skóra szaleje. Przydałoby się coś na zwężenie porów - np. odpowiedni żel (garnier, loreal i eveline mają takie w swojej ofercie - no i vichy oczywiście, ale te są już dużo droższe), tonik do skóry naczynkowej, w ciągu dnia jakiś lekki podkład - to nieprawda, że skóra nie będzie oddychać - będzie, a jednocześnie będziesz ją chronić przed warunkami atmosferycznymi. I przed umyciem buźki żelem koniecznie płyn do demakijażu - zmywa pierwszy bród i nie "wcierasz" go wgłąb skóry. Raz na jakiś czas wizyta u kosmetyczki też byłaby wskazana - doradzi Ci jakie zabiegi będą najlepsze - może mikrodermabrazja...

Polski Bursztyn - kremy nawilżająco-kojące - physiogel albo cetapil - dostępne tylko w aptekach

Edytowane przez Magdusia_Z
Czas edycji: 2012-10-24 o 00:14
Magdusia_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 15:41   #14
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: nie potrafi okreslic cery - moje zdjecia- naczynka wrazliwa przebarwienia

zadne garniery, loreale(to od serii loreal zaczol sie moj problem z cera)... i inne drogeryjne badziewia... wysuszacze skory...
zanim zakupisz podklad, a juz bedziesz po wizycie u dermatologa wiedzac na czym stoisz, proponuje poczytac recenzje na naszym KWC o danym produkcie, jest mnostwo dziewczyn z takim badz podobnym problemem skornym jak Ty... napewno cos dobierzesz wlasciwego dla siebie
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.