Trądzik a pielęgnacja skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-19, 13:43   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Trądzik a pielęgnacja skóry


Mam tłustą cere i trądzik (na szczescie nie mam zmian ropnych ani za wielu czerwonych krost), ale zaskórniki zawsze są.
Czy w związku z tym prawdą jest że: (rady koleżanek)
-nie powinnam smarować na noc twarzy kremem z olejkami (konkretnie mam Nivea z arganowym) bo jeszcze bardziej bedzie tłusta
-nie powinam myć częsciej twarzy niz 2 razy dziennie bo zmyje sebum
-najlepiej latem nie nakładać fluidu ani pudru, bo zatyka pory
-nie stosować pilingu częściej niz 2-3 razy w tygodniu, bo podrażnia skóre
-zmieniać często poszewke na poduszke, bo kurz naniej przenosi się na twarz?
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 19:36   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Trądzik a pielęgnacja skóry

- olejki zawsze dobre, ale parafina, trójglicerydy i cała reszta kompanii już niekoniecznie (ja na noc smaruję olejkiem antytrądzikowym )
- twarz można myć częściej, jeżeli jest taka potrzeba - np. zmycie makijażu po przyjściu do domu, należy jednak zwracać uwagę na to jak i czym się myje,
- czy ja wiem, czy pora roku ma znaczenie - jak na mój gust to podkład i puder niestety zapychają zawsze,
- nie ma sensu częściej, wystarczy nawet 1-2, nie powinno się używać mechanicznych peelingów przy ropnych zmianach trądzikowych,
- no tak - kurz (czyli martwy naskórek), a z nim bakterie.

zapraszam do wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post41398690, polecam blogi Kascyska i Italiany, jeżeli chcesz linki do moich wpisów (na prawdę nie mam siły pisać tego samego kolejny raz) - przejrzyj poprzednie wątki pod hasłem trądzik, mogę też podesłać Ci linki do mojego bloga na pw, coby nie było reklamy (ale chyba tego, co na wizażu jeszcze nie pisałam)
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 22:16   #3
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Trądzik a pielęgnacja skóry

Jeśli chodzi o podkłady i fluidy latem to według mnie należy brać pod uwagę to że skóra się poci i może to powodować rozwój bakterii, ale na pewno na zapychanie nie ma to wpływu.

Mycie twarzy. Według mnie powinno myć się 2 razy dziennie i wtedy kiedy jest na to zapotrzebowanie. Np. kiedy się spocimy, żeby usunąć bakterie. Oczywiście wpływ ma czym myjemy. Najlepiej raz coś mocniejszego, a potem delikatniejszego. Ja bym poleciła ci mydło Alep raz dziennie (najlepiej na wieczór), a do kolejnych myć Białego Jelenia.

Każdy peeling nie powinno się stosować częściej niż 2-3/tydzień. To nie zależy od rodzaju skóry.

Co do pościeli to oczywiście racja.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:43   #4
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Trądzik a pielęgnacja skóry

ja myje twarz żelem-spłukuje oczywiście. A po stosowaniu płynu miceralnego nie trzeba zmywać twarzy-tylko wystarczy jak się tonikiem przetrze? I czy mleczka do demakijażu nie są wskazane przy tłustej cerze?
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 08:45   #5
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Trądzik a pielęgnacja skóry

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
ja myje twarz żelem-spłukuje oczywiście. A po stosowaniu płynu miceralnego nie trzeba zmywać twarzy-tylko wystarczy jak się tonikiem przetrze? I czy mleczka do demakijażu nie są wskazane przy tłustej cerze?
Ja muszę, mój płyn micelarny zostawia na skórze warstwę, którą bałabym się pozostawić niespłukaną. Myślę, że mleczka są jak najbardziej wskazane, ważne tylko, żeby miały odpowiedni skład - bez parafiny i silikonów.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 17:10   #6
ksenawojowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 207
Dot.: Trądzik a pielęgnacja skóry

Generalnie płyn micelarny to dokladnie to samo co woda, bo micelele jedynie zbierają brud, po tym oczywiście trzeba użyć toniku - bo tonik uzywa sie aby przywrocic neutralne PH a nie bo ma sie tradzik czy cokolwiek. W ogóle jeżeli chodzi o skórę tłustą to często ją przesuszamy używając własnie np antytradzikowych preparatów co sprawia ze blyszczy nam sie jeszcze bardziej (reakcja obronna skory, wytwarzanie o wiele wiecej łoju)
Normotonia rady koleżanek lepiej odłożyć na bok:
Twarz myjemy rano i wieczorem własnie po to aby sebum (łój) i toksyny zmyć bo to jest niepotrzebna tłusta warstwa na skórze!
Peeling używa się minimum raz w tyg bo złuszcza martwy naskórek dzięki czemu krem się lepiej wchłania, a nie wolno go używać tylko wtedy kiedy masz np zmiany na twarzy, bo możesz je roznieść!
Nivea krem nic Ci nie da bo nie ma żadnych składników aktywnych, to jest tylko placebo.
Jeżeli używasz podkład mineralny (90% minerałów) a nie byle jaki matowy z drogerii to ani nic nie zatyka a wręcz przeciwnie chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
W razie pytań z miłą chęcią odpowiem, szkoliłam się z zakresu pielęgnacji skóry od specjalistów w tej dziedzinie
__________________
Zmiany na lepsze
ksenawojowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 19:26   #7
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Trądzik a pielęgnacja skóry

Cytat:
Napisane przez ksenawojowniczka Pokaż wiadomość
Generalnie płyn micelarny to dokladnie to samo co woda, bo micelele jedynie zbierają brud, po tym oczywiście trzeba użyć toniku - bo tonik uzywa sie aby przywrocic neutralne PH a nie bo ma sie tradzik czy cokolwiek. W ogóle jeżeli chodzi o skórę tłustą to często ją przesuszamy używając własnie np antytradzikowych preparatów co sprawia ze blyszczy nam sie jeszcze bardziej (reakcja obronna skory, wytwarzanie o wiele wiecej łoju)
Normotonia rady koleżanek lepiej odłożyć na bok:
Twarz myjemy rano i wieczorem własnie po to aby sebum (łój) i toksyny zmyć bo to jest niepotrzebna tłusta warstwa na skórze!
Peeling używa się minimum raz w tyg bo złuszcza martwy naskórek dzięki czemu krem się lepiej wchłania, a nie wolno go używać tylko wtedy kiedy masz np zmiany na twarzy, bo możesz je roznieść!
Nivea krem nic Ci nie da bo nie ma żadnych składników aktywnych, to jest tylko placebo.
Jeżeli używasz podkład mineralny (90% minerałów) a nie byle jaki matowy z drogerii to ani nic nie zatyka a wręcz przeciwnie chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
W razie pytań z miłą chęcią odpowiem, szkoliłam się z zakresu pielęgnacji skóry od specjalistów w tej dziedzinie

mam pytanie: czy po użyciu płynu micealnego mogę od razu zastosowac krem na twarz (rano i wieczorem), czy zawsze po płynie miceralnym musi być tonik?
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-03 20:26:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.