Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-21, 07:41   #1
ciotkaklotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 76

Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.


Cześć,
od ponad pół roku zapuszczam włosy, żeby powrócić do naturalnego koloru- ciemnego blondu, gdyż rozjaśnianie bardzo je przesusza. Stają się sianowate (chociaż nigdy nie miałam rozjaśnionej całości, jedynie wierzchnią warstwę) i każdorazowo muszę suszyć je na szczotce, żeby wyglądały przyzwoicie w miarę. Nie było tego problemu przed farbowaniem. Natomiast dużo osób powiedziało mi, że ten jaśniejszy ożywia mi twarz. Jak myślicie- zostać przy jaśniejszych, nawet kosztem męczenia, czy wracać do swoich? Załączam dwa zdjęcia- obydwa nie są zbyt precyzyjne. Na tym w czarnym płaszczu mam swoje włosy, ale zdjęcie trochę ciemne, także wyglądają na chłodniejsze niż są w rzeczywistości (PS to ciemne przy głownie to nie odrost- tak wyszło), z kolei jasna wersja mocno prześwietlona i kolor wyszedł nienaturalny (takiego bym nie chciała)- w rzeczywistości włosy były spokojniejsze i nie takie jednolite. Zamieszczam poglądowo, żeby pokazać, jak facjata w jaśniejszej oprawie wygląda. To co robić, pomożecie? Dzięki i pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 231037_128954000512318_100001931574529_188168_5674590_n.jpg (27,3 KB, 244 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DiK.jpg (20,5 KB, 243 załadowań)
ciotkaklotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:13   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Zdecydowanie naturalne. Natura zawsze najbardziej pasuje (moim zdaniem). Poza tym w tym jasnym blondzie wyglądasz troszkę jak pusta blondynka, a twój własny kolor dodaje ci czegoś pozytywnego.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:26   #3
ciotkaklotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Czyli jeden głos za "normalnymi". Dzięki i miłego dnia.
ciotkaklotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:46   #4
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

też uważam, że naturalne, ale dlatego, że bardziej pasują do Twoich oczu.

natomiast nie zgadzam się z tym, że każdemu ładnie w naturalnych. to nieprawda, często farbowanie nadaje kobiecie charakteru, tego czegoś, podczas gdy w swoim naturalnym kolorze wygląda jak szara mysz. trzeba tylko dobrać odpowiedni odcień farby.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 09:03   #5
ciotkaklotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Dzięki!
ciotkaklotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:20   #6
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Cytat:
Napisane przez ciotkaklotka Pokaż wiadomość
Cześć,
od ponad pół roku zapuszczam włosy, żeby powrócić do naturalnego koloru- ciemnego blondu, gdyż rozjaśnianie bardzo je przesusza. Stają się sianowate (chociaż nigdy nie miałam rozjaśnionej całości, jedynie wierzchnią warstwę) i każdorazowo muszę suszyć je na szczotce, żeby wyglądały przyzwoicie w miarę. Nie było tego problemu przed farbowaniem. Natomiast dużo osób powiedziało mi, że ten jaśniejszy ożywia mi twarz. Jak myślicie- zostać przy jaśniejszych, nawet kosztem męczenia, czy wracać do swoich? Załączam dwa zdjęcia- obydwa nie są zbyt precyzyjne. Na tym w czarnym płaszczu mam swoje włosy, ale zdjęcie trochę ciemne, także wyglądają na chłodniejsze niż są w rzeczywistości (PS to ciemne przy głownie to nie odrost- tak wyszło), z kolei jasna wersja mocno prześwietlona i kolor wyszedł nienaturalny (takiego bym nie chciała)- w rzeczywistości włosy były spokojniejsze i nie takie jednolite. Zamieszczam poglądowo, żeby pokazać, jak facjata w jaśniejszej oprawie wygląda. To co robić, pomożecie? Dzięki i pozdrawiam.
Miałam problem podobny do Twojego, choć inny rodzaj włosów (długie, bardzo gęste, puszące się i meeega suche siano) i w pewnym momencie tez stanęłam przed podobnym dylematem: nadal rozjaśniać całe włosy na blond (mam jasną oprawę oczu i wszyscy powtarzają że w blondzie mi najlepiej) za cenę suchych, zniszczonych włosów albo powrót do naturalek. Całkowity powrót do naturalnych mi nie odpowiadał, ponieważ jednak najlepiej mi jest w jasnych włosach, albo chociaż z jasnymi pasmami koło twarzy... więc wybrałam wyjście które chyba było najlepszym kompromisem: ombre - flamboyage
Teraz mam coraz dłuższe pasma naturalne u góry, a końce nadal blond, plus kilka pasemek blond wokół buzi, wszystko się fajnie przeplata i jestem zadowolona, bo mam "dwa w jednym"
Tak więc, może spróbuj jakiejś takiej koloryzacji - na początek?? Żeby wilk był syty, i owca cała... Bo z doświadczenia wiem, że jak blondynka po latach rozjaśniania przeistacza się w szatynkę, to taki kolor bardzo szybko się nudzi i zaczyna się czuć jak "szara mysz".
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:43   #7
ciotkaklotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Ja z tymi coraz większymi odrostami zaczynam wyglądać właśnie tak "podwójnie". Tonuję to co jakiś czas szamponem ciemny blond, który praktycznie zlewa mi odrost z farbowaniem do momentu zmycia. Powiem, że efekt, o którym mówisz, to ja osiągałam naturalnie w lato, gdyż słońce bardzo silnie rozjaśnia mi włosy. Tylko zimą ten efekt zanikał i pojawiała się zimna barwa od głowy. Mnie do tego blondu skusiła głównie ziemista cera, która przy cieplejszych i jaśniejszych odcieniach trochę życia nabierała. Jednak struktura włosa (a ja też nigdy nie farbowałam całości-tylko warstwy wierzchnie i to też nie na "płasko")-siano matowe to z kolei argument przeciw. Pozdrawiam!
PS W ingerowanie w ziemistą, bladą cerę przestałam się bawić, bo zawsze przegrywałam z tym. Opalenizna- tylko chwilę wyglądała w miarę, potem zmieniała się w brzydki, poszarzały odcien-juz lepiej z dwojga złego jako bledziuch występować. Samoopalacze (nawet te delikatne, stopniowe, na odpowiednio przygotowaną cerę)-tragedia. Podkład- zaraz się warzy na tłustej, grubej cerze. W tym wypadku postawiłam na eksperymenty kolorystyczne z włosami, które nie obyły się bez skutków ubocznych. Najbardziej przy tym blondzie było mi żal utraty blasku, który był takim rzucającym się w oczy atutem moich typowo słowiańskich włosów (tak zakwalifikował je fryzjer). Nawet przy szamponach koloryzujących po paru myciach stawały się matowe.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

PS A można spytac, w jakim salonie robilas koloryzacje, z której jesteś zadowolona?
ciotkaklotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 12:50   #8
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

A co, jesteś z Trójmiasta?? Kurczę, boję się żeby nie wyszło to na jakąś reklamę... ale pal licho - robiłam w studiu fryzur Emilia na gdańskim Przymorzu Jestem b. zadowolona
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:56   #9
ciotkaklotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Nie jestem, myślałam może, że w jakimś sieciowym salonie i polecisz rodzaj zabiegu. Tak czy inaczej serdeczne dzięki i miłego dnia.
ciotkaklotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:05   #10
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Cytat:
Napisane przez ciotkaklotka Pokaż wiadomość
Nie jestem, myślałam może, że w jakimś sieciowym salonie i polecisz rodzaj zabiegu. Tak czy inaczej serdeczne dzięki i miłego dnia.
Aaaa ok już kumam Co do zabiegu - zażyczyłam sobie po prostu ombre pomieszane z flamboyage, chodziło mi o to żeby oprócz jasnych końcówek mieć jeszcze troszkę blondu koło buzi, no i żeby przejście od ciemnego do jasnego było bardzo naturalne i delikatne, efekt "rozjaśnienia przez słońce"
Pozdrawiam!!
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:59   #11
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

naturalne!

ten blond cię postarza...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 22:40   #12
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

zrób lepsze zdjęcia, z tego w ciemnych włosach niewiele można wynioskować.
na ten moment uważam, że w obydwu kolorach jest ładnie.
popracowałabym nad brwiami, bo to one nadają twarzy "sztuczności" a nie blond, jak ktoś wyżej napisał.
brewki masz odrobinę za cienkie, niepotrzebnie wyostrzają Ci rysy twarzy
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 08:19   #13
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
zrób lepsze zdjęcia, z tego w ciemnych włosach niewiele można wynioskować.
na ten moment uważam, że w obydwu kolorach jest ładnie.
popracowałabym nad brwiami, bo to one nadają twarzy "sztuczności" a nie blond, jak ktoś wyżej napisał.
brewki masz odrobinę za cienkie, niepotrzebnie wyostrzają Ci rysy twarzy
można by też ten blond trochę ochłodzić, bo na zdjęciu wygląda kurczakowato.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 09:29   #14
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

bardziej podobają mi się naturalne.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 09:33   #15
ciotkaklotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Dzięki za uwagi. Co do brewek to i tak są poszerzone cieniami, bo swoje mam bardzo cienkie z natury, więc w tym względzie niewiele jestem w stanie zrobić. Decyzję już podjęłam, zapuszczam na swój kolor, także dziękuję i pozdrawiam.
ciotkaklotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 09:10   #16
lalutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 56
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zdecydowanie naturalne. Natura zawsze najbardziej pasuje (moim zdaniem). Poza tym w tym jasnym blondzie wyglądasz troszkę jak pusta blondynka, a twój własny kolor dodaje ci czegoś pozytywnego.
Tak!.Ładny masz kolor naturalny.ja niestety nie powróce do własnego bo ma bardzo mysi odcien.Z takim kolorem jest się bardzo szarym,bez wyrazu.Tu blond stanowczo za jasny
lalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 19:19   #17
moreangie
Przyczajenie
 
Avatar moreangie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

Zdecydowanie Twój naturalny, ten kolor eksponuje Twoją delikatną urodę.
__________________


http://insospire.blogspot.com
moreangie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:18   #18
halitowy
Raczkowanie
 
Avatar halitowy
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Włosy- wrócić do naturalnych czy farbować.

też jestem za naturalnym
halitowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 11:18:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.