obgryzanie skórek ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-28, 18:30   #31
12345678910111213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: obgryzanie skórek ;)

jako dziecko obgryzałam skórki przenamiętnie wyglądały obrzydliwie jako 15-latka zaczęłam nosić paznokcie żelowe i od tego momentu jak ręką odjął teraz mam ładne naturalne paznokcie i całkowicie gładkie skórki bez zaczerwienień Teraz dbam o nie wmasowując w nie olejek z wit. E i kremy
12345678910111213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 12:22   #32
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Dobrze ze trafilam na ten watek. Ja mam problem takiego rodzaju ze mam bardzo suche palce i skorki. Nie wiem co mam zrobic, bo kremy aloesowe nie dzialaja, kremy nawilzajace tez nie. Nie wiem czemu od zawsze mam bardzo suche palce (opuszki) u dłoni.
Znacie jakis sposob na natluszczenie porzadne?
Maczalam sobie juz w jogurtach i rowniez nic :/ Olejki i inne duperelki tez juz przeszlam
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 20:00   #33
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Podczepiam się z moim wątkiem:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381106
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 22:41   #34
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Witam wszystkich,
Piszę tu po raz pierwszy. Od dzieciństwa mam ten sam problem Skubię i obgryzam skórki Wiem, po prostu przestać ale to nie jest takie łatwe. Być może regularne wizyty u kosmetyczki pomogłyby ale tak potwornie wstydzę się moich rąk, że nigdy się na to nie odważę Ale trochę mnie zmotywowałyście, zacznę więcej dbać, będę się pilnować Może coś pomoże

Edytowane przez kasiakg
Czas edycji: 2010-02-20 o 22:41
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 16:15   #35
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Może wspólnie będziemy się wspierać, żeby wreszcie przestać je obgryzać ! ;-)
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:42   #36
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: obgryzanie skórek ;)

ja nie obgryzam juz 5 dzien chyba i smaruje smaruje smaruje...olejkiem rycynowym i kremamikurcze nie wiedzialam ze mi tak pazurki szybko rosna bo po tych 5 dniach juz odskoczyly a skorki zrobily sie miekkie i coraz bardziej wygladajana wygojonedziewczyny razem damy rade!koniec z tymjutro ide po skrzypowite;P
__________________
od karmienia do karmienia, od pieluchy do pieluchyzycie jest piekne
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 17:03   #37
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Olejek rycynowy jest wskazany ?! Bo ja nie wiedziałam..
Co prawda stosuję go na brwi i rzęsy, żeby wzmocnić, ale nic nie słyszałam, żeby smarować skórki.. chyba muszę zacząć !!
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 17:18   #38
dimin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: obgryzanie skórek ;)

witam
ja również mam taki problem na początku obgryzałam paznokcie, a z czasem przerzuciłam się na skórki... i doprowadza mnie to już do szału. Co z tego, że zapuszczę paznokcie, pomaluję jak te paskudne skórki szpecą moje dłonie delikatnie mówiąc. Mam już tego dość, naprawdę. Chyba jutro skoczę po ten preparat "paluszek" do apteki i spróbuje.. bo wiem że moja silna (a raczej słaba) wola niestety ale nie daje rady bez wspomagaczy :P
dimin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 21:58   #39
olcia lolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 46
Dot.: obgryzanie skórek ;)

ehh...mam ten sam problem-obgryzam skórki od kilku lat bez opamiętania,najczęściej z nerwów lub po prostu z nudów!
Ratunek dla moich biednych skórek jest jeden-żelekiedy mam założone tipsy skórki wyglądają normalnie-znaczy się zdrowo-wtedy w ogóle ich "nie dotykam"
olcia lolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 13:16   #40
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Mnie róniez dotyczy ten problem, moim sposobem jest malowanie paznokci na ciemne kolory. zrobię sobie takie paznokcie namorduje się przy tym i wtedy skóek nie ruszam. Wystarczy jednak że zmyje lakier , to juz po 3 dniach zaczynam obgryzać, zatem saram się mieć zawsze ładnie zrobione paznokcie to chroni moje skórki
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 13:59   #41
fadeaway90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 37
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Hej. Jeszcze niedawno sama podpisałabym się pod postem o obgryzaniu skórek. Mam 20 lat i od zawsze obgryzałam paznokcie i skórki. Kiedy zaczęłam prace w firmie gdzie muszę mieć zadbane dłonie musiałam tez oduczyć się obgryzania. Z pazurkami poszło łatwo, gorzej ze skórkami. Długo walczyłam z tym nałogiem, aż znalazłam super krem do skórek firmy Yves Rocher. Niestety krem 8 marca będzie wycofany ze sprzedarzy sklepowej. Kosztuje 16 zł - to nie tak strasznie duzo. Smarujesz skórki 2-3 razy dziennie, po pierwsze tak mocno je nawilża że nie odstają, stają się miękkie i "nie masz za co złapać zębami" a po drugie skórki szybciej się goją i nie odrastają nigdy twarde! Polecam serdecznie!! Ja od miesięcy juz nie gryzę i nigdy nie miałam tak ślicznych pazurków.
Pozdrawiam
fadeaway90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 14:32   #42
creating
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Teeeż mam ten problem, już nawet nie pamiętam kiedy miałam ładne i zadbane skórki. Ale od pewnego czasu się zawzięłam i tego nie robię ponad to milion razy dziennie smaruję skórki preparatem z avonu, jest świetny. już na drugi dzień widać diametralną różnicę. No a żebym nie obgryzała skórek zmotywowało mnie to że chciałam zrobić sobie tipsy, i stwierdziałam ze głupio było by iść do kosmetyczki z tak strasznymi skórkami. teraz są już do przeżycia. wyglądają nienajgorzej, chociaż chciałabym aby jeszcze epiej wyglądały.
a tu na zdjęciu jest ten preparat z avonu:

http://www.*************/img/kosmety...von_633_3.jpeg
creating jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 14:45   #43
RosemarieV
Rozeznanie
 
Avatar RosemarieV
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 936
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Hej,

Dla mnie rewelacyjnym preparatem na skórki jest krem z Oriflame- ten malutki balsam. Ja mam o zapachu karmelu i jest świetny.

Jeśli wieczorem posmaruję skórki, rano mam już prawie całkowicie wygojone, nawet jeśli wcześniej były w tragicznym stanie.

Miałam też kiedyś problem z pękniętą wargą- nie chciała się zrosnąć przez kilka tygodni, raz posmarowałam grubą warstwą balsamu z Oriflame i na drugi dzień warga była w idealnym stanie.

Kremik pomaga na wszystkie suche lub pęknięte partie skóry ;-)
RosemarieV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 17:52   #44
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ten kremik faktycznie jest super - prawie na wszystko
Ja też skubię skórki, są takie twarde - chyba muszę po prostu kupić sobie jakiś preparat do odsuwania skórek, bo one mnie cały czas denerwują :/
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:37   #45
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: obgryzanie skórek ;)

ten kremik działa podobnie jak tisane czy mi się wydaje?
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 11:37   #46
RosemarieV
Rozeznanie
 
Avatar RosemarieV
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 936
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Hmm, nie mam Tisane, więc nie wiem
RosemarieV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:48   #47
Karolinnaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Karolinnaa_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 735
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez RosemarieV Pokaż wiadomość
Hmm, nie mam Tisane, więc nie wiem
ja smaruję Tisane, i muszę powiedzieć, ze jest poprawa, skórki nie są takie twarde, ale wiadomo - trzeba czasu i przede wszystkim silnej woli
__________________
r a z e m od 20 września 2008 r.
szczęśliwa.
~ Filologia polska III rok.
~ dbam o siebie
~ ćwiczę systematyczność

Karolinnaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 23:06   #48
chomiG
Rozeznanie
 
Avatar chomiG
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 705
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cześć dziewczyny

Ja co prawda nie obgryzam skórek, ale przez miesiąc miałam wakacyjną pracę, w której przez 8 godzin musiałam nosić rękawice z materiału, który przeokrutnie zahaczał mi skórki. Gdy po miesiącu oceniłam już na spokojnie stan swoich skórek (i niestety paznokci ), byłam w szoku. Nie mam zdjęcia, bo przecież takim pazurkom zdjęć się nie cyka :p ale łatwo sobie wyobrazić. Dookoła suche, niektóre sterczące i twarde skórki. Wstyd do ludzi. ALE.. "Pożyczyłam" ( ) od mamy olejek do skórek i paznokci, który jest moim numerem 1! Przed użyciem oczywiście obcięłam i wyrównałam co się da i do dzieła. Teraz smaruję nim całe paznokcie i skórki dookoła (duuużo, na bogato ) w przerwie między zmywaniem i nakładaniem odżywki (Nail Tek II, Intensive Therapy, rewelacyjna ). Zostawiam na co najmniej 15 minut, potem dokładam kolejną warstwę i kolejną, ale to już moja nadgorliwość Teraz kiedy tylko mam czas to sięgam po olejek i maltretuję skórki wokół paznokcia, które przyznam szczerze coraz bardziej mi się podobają i to zaledwie po 3 dniach
Aha, ja mam olejek Essentials Solar Oil (kosztuje 15 zł, kupiony u kosmetyczki), ale wydaje mi się, że na pewno jest wiele takich świetnych specyfików
Aha nr 2: To ważne, żeby Nail Tek'iem nie pomalować przypadkiem skórek! Trzeba na nie uważać, bo bardzo wysusza i niweluje efekty stosowania olejku.

Załączam zdjęcie skórek sprzed godziny (posmarowane olejkiem) :
chomiG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 11:35   #49
guinessi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 210
GG do guinessi
Dot.: obgryzanie skórek ;)

hej dziewczyny.. sama obgryzałam kiedys skórki krew się lała, a mnie nadal wkurzało to, ze cos mi tam odstaje i nie dało sie tego wyleczyć, bo non stop bryzłam, zwłaszcza kiedy zyłam w stresie ( a jestem nerwusem, więc w zasadzie cały czas to robiłam)... Az zakochałam sie w metodzie stempelkowej KONAD.. no ale takie piekne pazurki obok takich krwisto czerwonych skórek, to nie najlepszy pomysł. no i wzięłam się za nie... różnie preparaty do skórek, olejek rycynowy, jedwabie.. wszystko, zeby je zmękczyć .. no i cały czas ładnie malowałam paznokcie.. jak na nie spojrzałam to od razu odechciało mi sie gryźć skórki..
guinessi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 14:28   #50
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: obgryzanie skórek ;)

guinessi a możesz polecić jakieś zmiękczacze (jedwab?) do skórek? jak to wygląda cenowo i gdzie kupić? (w zwykłych drogeriach nie znalazłam )
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:51   #51
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: obgryzanie skórek ;)

W drogeriach raczej nie ma, w aptekach prędzej
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:36   #52
niemampomyslu111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 64
GG do niemampomyslu111
Question obgryzione skórki ...

Moją zmora są obgryzione skórki wokół paznokci. W internecie piszą tylko o paznokciach, a nie ma porad ja można szybko zregenerowac skórki. Jestem kobietą a wstyd mi pokazać dłonie.... Moczę je w oliwie z wit E i cytryną, ale co moge jeszcze zastosować żeby przyspieszyć regenerację skóry? Czy stosować dodatkowo jakąś odżywkę? Kiedy ślady po obgryzaniu giną na dobre?
niemampomyslu111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:48   #53
zygzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 314
Dot.: obgryzione skórki ...

na dobre to ze 2 tygodnie od zaprzestania obgryzania.
zygzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 18:33   #54
zzzu7460
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: obgryzione skórki ...

podgrzana oliwa z wit a+e, dodatkowo przy wszelkich pracach domowych zakładaj rękawiczki, na noc możesz zakładać na dłonie rękawiczki bawełniane nakłądając wcześniej dość grubą warstwę kremu/balsamu/masła. po każdym myciu rąk - krem, wsmaruj krem w skórki i płytkę, zainwestuj w oliwkę czy sztyft nawilżający (polecam cuccio miód i mleko), ponadto zestaw witamin.
zzzu7460 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:00   #55
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: obgryzione skórki ...

Proponuję zajrzeć do wątku Naturalne Paznokcie Pielęgnacja skórek.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 12:54   #56
Omara1000
Raczkowanie
 
Avatar Omara1000
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: POLAND
Wiadomości: 72
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Hej cieszę się, że nie jestem jedyną z tym problemem. Obgryzam skórki już od podstawówki, czyli dość długo. Mam przez to okropne paznokcie. Ciągle czerwone od ranek, postrzępione, a po kąpieli rozmoknięte
Nic mi nie pomaga zerwać z tym "nałogiem". Smarowałam już je różnymi specyfikami, które miały być gorzkie w smaku ale i tak je obgryzałam. Jedynie co mi pomaga to tipsy ale nie chce ich ciągle nosić. Jest mi wstyd przez nie, ale nie umiem się opanować już nie wiem co z nimi robić.
Omara1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:29   #57
Morelkowa
Raczkowanie
 
Avatar Morelkowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Hej ja tez kiedys odgryzałam skórki, ale w końcu to przegrało ze wstydem i chęcią ładnych pazurków. Na ranki dobra jest maść cynkowa. Giną następnego dnia, potem nie ruszać, nawilżać i po wszystkim
Morelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 08:40   #58
kas_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: obgryzanie skórek ;)

hej dziewczyny ja tez mam powazny problem gdyz paznokcie mam ladne ale niestety skorki wokol sa tragiczne ;( jesli nawet uda mi sie je wyleczyc to zostaja czerwone slady myslicie ze jest na to sposob?
kas_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:03   #59
kas_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: obgryzanie skórek ;)

hej dziewczyny ja mam tez problem, paznokcie mam ladne ale za to skorki wokol sa tragiczne, tak mi sie zadzieraja a do tego obgryzam ze miejsce chore mam az cm od paznokcia ;( niestety jak te skorki wygoje to zostaja mi czerwone miejsca... czy jest na to jakis sposob ??
kas_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 19:48   #60
moniaczek65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Witam. Jestem jedną z Was. obgryzam skórki nieustannie. gdy obgryzam nie czuje nawet bólu...dopiero gdy przestaje widze czerwone ranki które przy każdym dotyku bolą i szczypią... gdy odrastają skórki są twarde szorstkie i to powoduje do ponownego obgryzania...ale znalazłam sposób chodź i tak zdarza się że dorwe się do palców i nie mogę przestać a więc kiedyś przez przypadek zobaczyłam ręce sąsiadki...pomimo że ma dzieci gotuje pierze sprząta są one ładne zdrowe i mają wygląd a nie tak jak moje straszą...od tego momentu gdy chce obgryźć przypominam sb ten widok i jakoś się powstrzymuje...często również nakładam krem na ręce...dzieki temu gdy obgryzam czuje nie smak ale nie moge dokładnie złapać zębami skórki....pamiętajcie obgryzanie może doprowadzić do zakażeń!!!! blee
moniaczek65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-07 11:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.