Audiobooki - jakie polecacie.? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 13:07   #1
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193

Audiobooki - jakie polecacie.?


Jakie audiobooki słuchaliście ? Jakie możeCie mi poleCić.?


Napiszcie tytuł i autora + opis o czym jest dany audioobók.?:jupi :
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 18:27   #2
Ragoo
Raczkowanie
 
Avatar Ragoo
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 55
Dot.: Audiobooki - jakie polecacie.?

Dżuma Albert Camus
Lektura szkolna ale chyba najlepsza ze wszystkich. Audiobook mnie urzekł

(z empik.com)"Jedna z najbardziej cenionych powieści XX wieku to nie tylko szkic miasta w czasie wielkiego zagrożenia, to przede wszystkim studium postaci stojących w obliczu Zła. Dżuma, która niezauważalnie wkrada się w bramy Oranu zmienia dotychczasowy porządek rzeczy. Strach, cierpienie, odizolowanie, nieustanna walka z chorobą ukazuje bohaterstwo i determinację niektórych, ale i nikczemność, przebiegłość innych. Paraboliczna kronika odarta ze zbędnego patosu, będąca manifestem humanizmu to ponadczasowa historia ludzkiej solidarności i moralności."

A poza tym
Kronika ptaka nakręcacza bo kocham Murakamiego zarówno czytać jak i słuchać
"Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej, nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność, jest już innym człowiekiem, gotowym zacząć nowe życie."
__________________
"I wanna say it's to me to change the world"
Ragoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 21:14   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Audiobooki - jakie polecacie.?

nie lubię audiobooków ale ponieważ TZ lubi to miałam okazję w samochodzie wysłuchać biografii Steve'a Jobsa (biała okładka z czarno-biały zdjęciem Jobsa - czyli książka która jest obecnie dostępna chyba wszędzie) i myślę, że o ile wersji papierowej by nie przeczytała to wersja audio była bardzo przystępna i interesująca także polecam

a o czym.. o życiu Jobsa - który dla mnie okazał się dzięki tej książce człowiekiem zupełnie innym niż sobie to wyobrażałam a i samo życie miał naprawdę ciekawe, pełne pasji i zaangażowania i mam wrażenie, że mimo iż jest to dzieło obszerne to i tak do końca nie wyczerpuje całokształtu tego człowieka
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2012-05-29 o 21:16
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.