Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-10, 12:35   #1591
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
I w ogole czekaja mnke niedlugo pierwsze dalsze samotne podroze samochodem z nia i juz mam treme bo ona wrzeszczy wsadzona do fotelika potem podczas jazdy odlatuje ale zanim wyjedziemy z garazu podziemnego to jest histeria. Chyba najpierw sie przejade z nia gdzies blisko na rynek w ramach treningu.
Widzę, ze robisz tak jak ja z Tosia najpierw treningi zanim gdzieś dalej ruszyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 12:45   #1592
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cześć my po spacerku

Noc dziwna, wczoraj wieczorem mały mało zjadł i jak obudził się o 3 w lewej piersi miałam bolące grudki, prawa twarda.. Dałam lewą, pociamkał chwilę i zasnął.. laktator poszedł w ruch ale na te bolące grudki nic nie zdziałał, mało dało się odciągnąć, kilka ml, a czułam że pies pełna a tu nagle mały ssak się obudził, przystawił się, dałam mu lewą i słyszę że łyka, grudki zrobiły się mniejsze, zasnął a mi tak zaczęło lecieć że wszędzie było mleko

Wy o okresach a ja jeszcze plamię po porodzie już pięć tygodni, pomimo że po cc miało być krócej..

Pisałyście że kupa co kilka dni, u nas właściwie przy każdym przewijaniu czyli co 2-3h

Po ciąży jestem cały czas 2 kg na plusie i nie zapowiada się na spadek wagi pomimo karmienia, bo jak jestem zmęczona to zjadam wszystko co się nawinie..
za tydzień wybieram się do fizjoterapeuty, już czuję plecy od noszenia i chciałabym coś zacząć robić z brzuchem
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 12:50   #1593
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzień doberek
Fubizka ja też powiem że u nas przy pierwszym dziecku prawie rozwód był terapia też była i dużo rozmów ... Dzięki temu że walczyliśmy teraz jestem mama trójki ferajny
Ty jak któraś tu pisała chłopy są naprawdę mega prości ale do nich trzeba mówić z capslockiem i proste zdania informacyjne
Przy pierwszym dziecku początki są ciężkie i poqiem Wam że do tej pory jak się kłócimy z moim to tylko odnośnie dzieci...

My odkąd mała śpi mi na brzuchu w nocy to się wszyscy wysyłamy bo ma dłuższe spanie a co za tym idzie rzadziej budzi się na jedzenie fajny sposób
Czy wasze dzieci też po 3tyg więcej chcą jeść ? Moja mała dziś praktycznie cały czas na cycku :/


Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 13:17   #1594
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Talking Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Moja Alicja miała chwilę taki etap że jak tylko auto się zatrzymało to wrzask. Wyobraź sobie jak nienawidziłam czerwonych świateł

Pomysł z teściową i spacerem jest w dychę zawsze to skraca się czas twojej nieobecności, żeby tylko pogoda się wam udała!
Ja cały czas zbieram się do odpalenia laktatora i butli żebym w razie co była wolna ale jakoś nie chce mi się
A tak odnośnie męża, jak mała płacze u niego na rękach to niech spróbuje nosić ja na brzuchu na przedramieniu - powinna się uspokoić (o ile nie ma kupy i nie głodna)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprobuje mu pokazac
Wlasnie deszcz jest slabym punktem tego planu
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dzień doberek
Fubizka ja też powiem że u nas przy pierwszym dziecku prawie rozwód był terapia też była i dużo rozmów ... Dzięki temu że walczyliśmy teraz jestem mama trójki ferajny
Ty jak któraś tu pisała chłopy są naprawdę mega prości ale do nich trzeba mówić z capslockiem i proste zdania informacyjne
Przy pierwszym dziecku początki są ciężkie i poqiem Wam że do tej pory jak się kłócimy z moim to tylko odnośnie dzieci...

My odkąd mała śpi mi na brzuchu w nocy to się wszyscy wysyłamy bo ma dłuższe spanie a co za tym idzie rzadziej budzi się na jedzenie fajny sposób
Czy wasze dzieci też po 3tyg więcej chcą jeść ? Moja mała dziś praktycznie cały czas na cycku :/


Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ja karmie w nocy w lozku i czasami przysypiam przy tym i dzis sie tak obudzilam z reka na jej buzi, na szczescie nie na nosku. Zazdroszcze jak ktos jest w stanie sie kontrolowac przez sen.
Ale w dzien jak ja poloze na brzuchu to znacznie dluzej spi.

Widze ze nie tylko u mnie przeboje przy pierwszym dziecku. Ja mysle ze on nigdy tak naprawde nie zrozumie co to znaczy karmic co chwila i 90% dnia siedziec z dzieckiem na brzuchu. Wyglada to moze faktycznie jak obijanie sie ale wystarczy sprobowac posiedziec z taka bomba zegarowa szczegolnie jak sie rozryczy i potem strach sie ruszyc zanim zasnie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 14:57   #1595
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, a może spróbuj odciągnąć porcję pokarmu żeby mąż mógł nakarmić małą, a Ty będziesz miała dłuższy czas na odpoczynek?
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:07   #1596
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Witam się
My już w domu, Tz zaraz przywiezie dzieciaki. Ogólnie to mam sporo do ogarniania, ale mam nadzieję, że jutro już będzie idealnie.
Jeszcze dużo rzeczy choćbym chciała to nie daje rady zrobić, bo rana ciągnie.

Niestety moja psychika siadła i nie wiem czy kiedyś wróci do normy. Odkąd wróciłam to non stop ryczę, ale muszę się powstrzymać. Nie chcę żeby dzieci widziały mnie w takim stanie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:22   #1597
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Fubizka, a może spróbuj odciągnąć porcję pokarmu żeby mąż mógł nakarmić małą, a Ty będziesz miała dłuższy czas na odpoczynek?
Ciagle sie do tego zbieram jak pies do jeza. Musze i tak odciagnac i pokazac mu jak sie karmi butla, juz drugi tydzien sam mnie o to prosi a ja dupa...
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Witam się
My już w domu, Tz zaraz przywiezie dzieciaki. Ogólnie to mam sporo do ogarniania, ale mam nadzieję, że jutro już będzie idealnie.
Jeszcze dużo rzeczy choćbym chciała to nie daje rady zrobić, bo rana ciągnie.

Niestety moja psychika siadła i nie wiem czy kiedyś wróci do normy. Odkąd wróciłam to non stop ryczę, ale muszę się powstrzymać. Nie chcę żeby dzieci widziały mnie w takim stanie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
A ten stan wynika z jakiejs konkretnej przyczyny czy po prostu "wszystko"?
Ja moze nie jestem dobra osoba zeby to mowic bo sama jestem rozwalona ale uwazam ze na pewno psychika wroci do normy. Od 3 doby do ok 3 tygodnia to podobno fizjologiczne zjawisko o ile nie jest tak nasilone, ze np nie jestes w stanie wstac do dziecka albo masz mysli zeby zrobic sobie albo dziecku krzywde.


Czy ktoras z Was uzywala nosidla np Tuli? Bo kolezanki moje poszly bardziej w to niz w chusty. Maz tez raczej chusty sobie nie zalozy a to to raczej bez problemu.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 19:19   #1598
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

My używaliśmy tuli ale ona zdecydowanie przy większym dziecku, takim siedzącym. Wiem że są wkładki dla niemowląt ale mnie to jakoś nie przekonuje.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 19:34   #1599
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja mam caboo Carrier.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 21:25   #1600
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Wlasnie tez mam watpliwosci.
Twn caboo fajny bo to w zasadzie taka chusta

Dzis sie mala jakos dziwnie zachowuje. Wieczorem placze i histerie, nic nie pomagalo wiec dalam espumisan, dalej nic, co zasypiala mi na rekach to sie budzila z krzykiem. Dalam smoczka to szarpala go nerwowo z godzine, a 2h z nim spala i musialam pilnowac zeby nie wypadl. Najedzona byla.
Potem jak z nia lezalam to zatrzymywala oddech na pare sekund i przywracal go odruch moro co chwila. Teraz je ale tez szaleje na tym cycku i sie krztusi i szarpie.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 22:47   #1601
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, opcja z teściową jest ok. W deszczu też można spacerować albo posiedzieć w galerii czy iść na kawę w okolicy
Co do twojego tża - ostatnio pisałaś, że proponował ci, żebyś wyszła. Rozumiem, że bardziej brakuje ci snu, ale to wystarczy mu powiedzieć, że wychodzisz spać do drugiego pokoju albo iść na durny spacer przewietrzyć głowę. Teraz też piszesz, że pyta o szamę dla małej. No ja też bym się bała zostać z takim maluchem bez amunicji A o wyjścia do kibla czy pod prysznic nie powinnaś prosić, lecz komunikować jak dla mnie. W nocy może małą przewinąć. Rozmawiajcie. Dziecko jest wasze, obie strony mają być zadowolone.

My się wzajemnie poprawiamy, ale bez złośliwości, a jak robi się gorąco, bo któreś rzuci coś durnego z niemocy, druga strona nie ciągnie wątku i zaraz jest spokój.
W sumie wg mnie początki to taka nużąca nuda, później może być goręcej, gdy przyjdzie decydować, co dziecko je, ogląda i takie tam.

Zostawiłam dziecię drzemiące na brzuchu, poszłam schować pranie, wracam, a ten z głową w drugą stronę.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 01:56   #1602
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Nie ja na szczescie az tak nie odlecialam zeby prosic o kibel
On mi zreszta nie odmawia.
Jasne bez zarcia go nie zostawie z nia bo ostatnio ciagle chce jesc to by sie skonczylo dramatem w 5 aktach.
Dzis mala zaczela kwilic wstaje ale czekam bo oczy nie dzialaja przewijam ja a on sie mnie pyta czy ona chce cos czy tylko tak przez sen. Bo jak byla miejsza to takie dzwieki niebedace syrena to byly przez sen. Tylko teraz dziecko juz nauczylo sie w ten sposob prosic i dopiero jak na proszenie nie ma reakcji to wyje. Na to bym nie wpadla ze on czeka.

Moja tez tak przeklada glowe a jakie miny cierpiace lezy tym robi ze glowa taka ciezka
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 08:47   #1603
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Brzuch mnie boli jak na miesiączkę . Mam nadzieję, że jeszcze nie przyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 09:13   #1604
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Moze to zwijanie sie macicy jeszcze? Nadzieja umiera ostatnia mnie tez pobolewa dziwnie.

Gdybys mi nie powiedziala o tym delicolu to bym dalej durna dawala raz dziennie
Moja ulotka jest tak napisana jakby to byla dobowa dawka. Ulotka na doz juz ewidentnie mowi ze to do 1 karmienia.

Zamowilam jednak mini sesje. Pani oprocz bycia fotografem jest tez doula wiec zna sie na noworodkac bardziej niz zwykly fotograf. I powiedziala mi zebym godzine przed sesja wybudzila dziecko zeby bylo w fazie aktywnej to na sesji nam zasnie.

Brzmi jak totalna abstrakcja jak ja wybudze kiedy nievtrzeba to bedzoe sie darla 3h a nie zasnie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 09:18   #1605
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Moze to zwijanie sie macicy jeszcze? Nadzieja umiera ostatnia mnie tez pobolewa dziwnie.

Gdybys mi nie powiedziala o tym delicolu to bym dalej durna dawala raz dziennie
Moja ulotka jest tak napisana jakby to byla dobowa dawka. Ulotka na doz juz ewidentnie mowi ze to do 1 karmienia.

Zamowilam jednak mini sesje. Pani oprocz bycia fotografem jest tez doula wiec zna sie na noworodkac bardziej niz zwykly fotograf. I powiedziala mi zebym godzine przed sesja wybudzila dziecko zeby bylo w fazie aktywnej to na sesji nam zasnie.

Brzmi jak totalna abstrakcja jak ja wybudze kiedy nievtrzeba to bedzoe sie darla 3h a nie zasnie
Oby to jeszcze nie to @ .
Nie durna. Tak ta ulotka jest dziwnie napisana.
Nooo też bym się bała wybudzania choć póki co, mego ciężko wybudzic jak już zaśnie
Na kiedy macie sesje?

Margosia, wiesz. No nie pomagasz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 09:40   #1606
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Na sobote rano. Mysle ze bede musiala w nocy wstac i sie przyszykowac bo rano pewnie bedzie sajgon

I odbieram dzis do chustonosidlo z olx to wezme do fizjoterapeuty zeby mnie sprawdzil czy dobrze ja wsadzam. O ile da sie wsadzic
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 10:11   #1607
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Mnie ostatnio bolał lewy jajnik, jak dostanę @ zaraz po połogu to zwatpie. Przy synku dostałam trzy tygodnie po odstawieniu od piersi.

My dziś jedziemy na obiad do mamy, liczę na drzemkę, bo wczoraj zamiast spać to ogarnialam temat prezentów na święta. A młoda spała od 18:15 do północy...
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 10:50   #1608
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wlasnie tez mam watpliwosci.
Twn caboo fajny bo to w zasadzie taka chusta

Dzis sie mala jakos dziwnie zachowuje. Wieczorem placze i histerie, nic nie pomagalo wiec dalam espumisan, dalej nic, co zasypiala mi na rekach to sie budzila z krzykiem. Dalam smoczka to szarpala go nerwowo z godzine, a 2h z nim spala i musialam pilnowac zeby nie wypadl. Najedzona byla.
Potem jak z nia lezalam to zatrzymywala oddech na pare sekund i przywracal go odruch moro co chwila. Teraz je ale tez szaleje na tym cycku i sie krztusi i szarpie.
Mój wczoraj też miał takie dziwne zachowania, jakiś bardziej nerwowy, sen krótki i niespokojny, przy karmieniu nagle zaczynał głośno płakać, rzucać głową i nerwowo szarpać oczywiście przyssany, zmasakrował mi totalnie brodawki

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio bolał lewy jajnik, jak dostanę @ zaraz po połogu to zwatpie. Przy synku dostałam trzy tygodnie po odstawieniu od piersi.

My dziś jedziemy na obiad do mamy, liczę na drzemkę, bo wczoraj zamiast spać to ogarnialam temat prezentów na święta. A młoda spała od 18:15 do północy...
Nieźle pospala a w nocy była aktywniejsza czy też ładnie spała?
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:04   #1609
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Na sobote rano.
I odbieram dzis do chustonosidlo z olx to wezme do fizjoterapeuty zeby mnie sprawdzil czy dobrze ja wsadzam. O ile da sie wsadzic
Pokaż później zdjęcia
Jakie chustonosidlo kupujesz?
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio bolał lewy jajnik, jak dostanę @ zaraz po połogu to zwatpie. Przy synku dostałam trzy tygodnie po odstawieniu od piersi.
Długo karmilas? Ja mimo ciągłego kp dostałam miesiączki 6 miesięcy po porodzie. Niech i teraz tak przyjdzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 11:52   #1610
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Mój wczoraj też miał takie dziwne zachowania, jakiś bardziej nerwowy, sen krótki i niespokojny, przy karmieniu nagle zaczynał głośno płakać, rzucać głową i nerwowo szarpać oczywiście przyssany, zmasakrował mi totalnie brodawki



Nieźle pospala a w nocy była aktywniejsza czy też ładnie spała?
Jedna z przyczyn jaka podala mi polozna ze tak wariuje na piersi jest to ze mleko z pierwszej fazy leci czesciej niz one by chcialy i zeby albo troche odciagac przed albo jak tylko troche pociamka dana piers to nastepne karmienie robic tez z tej samej piersi. Ale u mnie wczoraj to musialo byc co innego, chyba bąki znowu.
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Pokaż później zdjęcia
Jakie chustonosidlo kupujesz?

Długo karmilas? Ja mimo ciągłego kp dostałam miesiączki 6 miesięcy po porodzie. Niech i teraz tak przyjdzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znalazlam osiedle obok to caboo close na olx
Poczytalam i wychodzilo na to ze ono jest chyba najlepsze dla takiego malucha, jest jeszcze podobne niemieckie schwiszzz costam, nie ogarniam niemieckiego i cybex. Tula free to grow (ta do ktorej juz nie trzeba wkladki bo jest miekka) tez ponoc ok ale minimalnie gorsza pozycja niemowlaka.
Ja i tak na dlugo jej nie bede wsadzac w to na razie bo faktycznie poki nie siedzi to moze trzeba sie wstrzymac. Ale matka musi jesc sniadanie bo padnie

A Wy chodzicie gdzies dalej juz w tym urzadzeniu?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 13:56   #1611
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Jedna z przyczyn jaka podala mi polozna ze tak wariuje na piersi jest to ze mleko z pierwszej fazy leci czesciej niz one by chcialy i zeby albo troche odciagac przed albo jak tylko troche pociamka dana piers to nastepne karmienie robic tez z tej samej piersi. Ale u mnie wczoraj to musialo byc co innego, chyba bąki znowu.

Znalazlam osiedle obok to caboo close na olx
Poczytalam i wychodzilo na to ze ono jest chyba najlepsze dla takiego malucha, jest jeszcze podobne niemieckie schwiszzz costam, nie ogarniam niemieckiego i cybex. Tula free to grow (ta do ktorej juz nie trzeba wkladki bo jest miekka) tez ponoc ok ale minimalnie gorsza pozycja niemowlaka.
Ja i tak na dlugo jej nie bede wsadzac w to na razie bo faktycznie poki nie siedzi to moze trzeba sie wstrzymac. Ale matka musi jesc sniadanie bo padnie

A Wy chodzicie gdzies dalej juz w tym urzadzeniu?
Do sklepu bo łatwiej mi tak, niż ciągnąć się z wózkiem i dwulatkiem a tak mam wolne ręce fajna sprawa te chusty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 14:32   #1612
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Sklep to tez dobra opcja bo ja mam taki pod blokiem ze musze wozek zostawic przy kasie, skok do polki nie spuszczajac wozka z oczu, potem stoje w kolejce przy tym wozku "jakby co ja stoje za pania!" a potem szybko zaplacic patrzac na wozek. Masakra

Czeszecie dzieciom glowki? Ja lekko masowalam szczotka z wlosia i teraz zaczela jej sie cala skora na glowie zluszczac (wczesnien zluszczyla sie z calej reszty ciala) tylko ma jakies dwa totalnie czerwone placki. I mysle czy to jakies podraznienie czy moze to naturalne wlosie ja uczulilo.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 15:16   #1613
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Sklep to tez dobra opcja bo ja mam taki pod blokiem ze musze wozek zostawic przy kasie, skok do polki nie spuszczajac wozka z oczu, potem stoje w kolejce przy tym wozku "jakby co ja stoje za pania!" a potem szybko zaplacic patrzac na wozek. Masakra

Czeszecie dzieciom glowki? Ja lekko masowalam szczotka z wlosia i teraz zaczela jej sie cala skora na glowie zluszczac (wczesnien zluszczyla sie z calej reszty ciala) tylko ma jakies dwa totalnie czerwone placki. I mysle czy to jakies podraznienie czy moze to naturalne wlosie ja uczulilo.
Albo się ciemieniucha robi Oli też się jakoś teraz zaczęła łuszczyc skóra na głowie. Obserwuje, ale podejrzewam, że ciemieniucha. Dużo dzieci to ma i co ciekawe Tosie to ominęło.


Od dwóch dni mamy kolki. I są to kolki, a nie inne marudki życiowe co ja dotykają na każdym kroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 15:53   #1614
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Pokaż później zdjęcia
Jakie chustonosidlo kupujesz?

Długo karmilas? Ja mimo ciągłego kp dostałam miesiączki 6 miesięcy po porodzie. Niech i teraz tak przyjdzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pol roku

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Mój wczoraj też miał takie dziwne zachowania, jakiś bardziej nerwowy, sen krótki i niespokojny, przy karmieniu nagle zaczynał głośno płakać, rzucać głową i nerwowo szarpać oczywiście przyssany, zmasakrował mi totalnie brodawki



Nieźle pospala a w nocy była aktywniejsza czy też ładnie spała?

Spala ladnie, w sumiw budzila sie jeszcze o 3 i 4 a pozniej dopoero po 8
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 15:53   #1615
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Sklep to tez dobra opcja bo ja mam taki pod blokiem ze musze wozek zostawic przy kasie, skok do polki nie spuszczajac wozka z oczu, potem stoje w kolejce przy tym wozku "jakby co ja stoje za pania!" a potem szybko zaplacic patrzac na wozek. Masakra

Czeszecie dzieciom glowki? Ja lekko masowalam szczotka z wlosia i teraz zaczela jej sie cala skora na glowie zluszczac (wczesnien zluszczyla sie z calej reszty ciala) tylko ma jakies dwa totalnie czerwone placki. I mysle czy to jakies podraznienie czy moze to naturalne wlosie ja uczulilo.
Haha też mam taki sklep! Tylko u mnie mój quinny się tam nie mieści, a Jolie już tak. Ale Jolie to spacerówka więc jeszcze muszę poczekać
Czeszę włoski. Póki co nic się nie łuszczy, ale u Matiego tak robiła się ciemieniucha.
Tija, współczuję kolek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 19:41   #1616
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja czeszę, ale u nas ciemieniucha na maksa od jakiegoś czasu, więc walczymy. W ogóle obstawiam, że mała będzie mieć po mnie alergię, bo ma tendencje do różnych skórnych problemów - już mamy za sobą prosaki, trądzik i właśnie ciemieniuchę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:15   #1617
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Rany w końcu Was nadrobiłam. Ogólnie cały tydzień nie mogę złapać zakrętu. Wojtek w domu, młody cały czas na rączkach a tż w pracy a potem na budowie. Ogólnie daje radę, ale starszy ewidentnie zaniedbany. Jutro idzie do przedszkola to przynajmniej będzie miał się z kim bawić a my będziemy mogli z Matim się nosić i tulić. A w środę i czwartek tż jedzie na delegacje i będę sama z nimi 24h. Usypianie nie wiem jak ogarnę, acz może dam radę

Ja ogólnie myślę karmić do roku. Syna karmiłam 8 miesięcy, bo wczesnej wróciłam do pracy i Wojtek poznał komfort butelkiA że z butli łatwiej, to sam zrezygnował z cyca. Teraz ani myślę wracać wczesnej do pracy, stąd myślę do roku kp.

Ogólnie chciałam powiedzieć, że rodzenie na jesień jest nie dla mnie. Te kombinezony, śpiworki, smog i deszcz za oknem uniemożliwiają mi korzystanie w pełni z macierzyństwa. Z Wojtkiem urodzonym w czerwcu było zdecydowanie łatwiej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015

Edytowane przez chudziaszek11
Czas edycji: 2019-11-11 o 20:16
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:40   #1618
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Rany w końcu Was nadrobiłam. Ogólnie cały tydzień nie mogę złapać zakrętu. Wojtek w domu, młody cały czas na rączkach a tż w pracy a potem na budowie. Ogólnie daje radę, ale starszy ewidentnie zaniedbany. Jutro idzie do przedszkola to przynajmniej będzie miał się z kim bawić a my będziemy mogli z Matim się nosić i tulić. A w środę i czwartek tż jedzie na delegacje i będę sama z nimi 24h. Usypianie nie wiem jak ogarnę, acz może dam radę

Ja ogólnie myślę karmić do roku. Syna karmiłam 8 miesięcy, bo wczesnej wróciłam do pracy i Wojtek poznał komfort butelkiA że z butli łatwiej, to sam zrezygnował z cyca. Teraz ani myślę wracać wczesnej do pracy, stąd myślę do roku kp.

Ogólnie chciałam powiedzieć, że rodzenie na jesień jest nie dla mnie. Te kombinezony, śpiworki, smog i deszcz za oknem uniemożliwiają mi korzystanie w pełni z macierzyństwa. Z Wojtkiem urodzonym w czerwcu było zdecydowanie łatwiej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak jest deszcz to nie ma smogu


I tak nam się w tym roku pogoda udała

A usypianie ogarniesz... w najgorszym wypadku padniecie spać nad ranem

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Pol roku




Spala ladnie, w sumiw budzila sie jeszcze o 3 i 4 a pozniej dopoero po 8
To Róża sypia podobnie jak Alka
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Albo się ciemieniucha robi Oli też się jakoś teraz zaczęła łuszczyc skóra na głowie. Obserwuje, ale podejrzewam, że ciemieniucha. Dużo dzieci to ma i co ciekawe Tosie to ominęło.


Od dwóch dni mamy kolki. I są to kolki, a nie inne marudki życiowe co ja dotykają na każdym kroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj. Oby te kolki szybko przeszły

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Fubizka, opcja z teściową jest ok. W deszczu też można spacerować albo posiedzieć w galerii czy iść na kawę w okolicy
Co do twojego tża - ostatnio pisałaś, że proponował ci, żebyś wyszła. Rozumiem, że bardziej brakuje ci snu, ale to wystarczy mu powiedzieć, że wychodzisz spać do drugiego pokoju albo iść na durny spacer przewietrzyć głowę. Teraz też piszesz, że pyta o szamę dla małej. No ja też bym się bała zostać z takim maluchem bez amunicji A o wyjścia do kibla czy pod prysznic nie powinnaś prosić, lecz komunikować jak dla mnie. W nocy może małą przewinąć. Rozmawiajcie. Dziecko jest wasze, obie strony mają być zadowolone.

My się wzajemnie poprawiamy, ale bez złośliwości, a jak robi się gorąco, bo któreś rzuci coś durnego z niemocy, druga strona nie ciągnie wątku i zaraz jest spokój.
W sumie wg mnie początki to taka nużąca nuda, później może być goręcej, gdy przyjdzie decydować, co dziecko je, ogląda i takie tam.

Zostawiłam dziecię drzemiące na brzuchu, poszłam schować pranie, wracam, a ten z głową w drugą stronę.
Moja obraca głowę spiac na brzuchu w sumie to chyba od urodzenia nie za każdym razem ale zdarza się jej



I wreszcie ta moja leniwa Lalka dziś ładnie trzymała główkę leżąc na brzuchu może pediatra nas jednak nie skrzyczy

I wydłużyły jej się godziny czuwania (ja to nazywam czasem "życia") potrafi już wytrzymać godzinę do półtorej bez spania tylko gadając a jak zaczyna jej się zbierać na marudzenie to trzeba przytulic do serduszka i odlatuje

PS. Oczywiście czas bólu życia też mamy, żeby nie było za różowo
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały

Edytowane przez Margosia__
Czas edycji: 2019-11-11 o 21:00
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:58   #1619
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Tija cos u Was pomaga? Tylko wieczorem sa placze?

U nas i rano i wieczorem masakra a w ciagu dnia i w nocy tez sie zdarza poplakac. No i ulewa niesamowicie i czasami najwiekszy ryk jest przed ulaniem. A pomaga czasem pionizowanie. Juz nie wiem czy to wzdecia czy ten kwas z zoladka ja piecze w gardlo

To ja myslalam ze czesaniem zapobiegne tej ciemieniusze a tu jak zwykle dupa zawsze z tylu
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 21:10   #1620
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Tija cos u Was pomaga? Tylko wieczorem sa placze?

U nas i rano i wieczorem masakra a w ciagu dnia i w nocy tez sie zdarza poplakac. No i ulewa niesamowicie i czasami najwiekszy ryk jest przed ulaniem. A pomaga czasem pionizowanie. Juz nie wiem czy to wzdecia czy ten kwas z zoladka ja piecze w gardlo

To ja myslalam ze czesaniem zapobiegne tej ciemieniusze a tu jak zwykle dupa zawsze z tylu
Powiem tak, Ola jest mocno placzliwa w porównaniu do Tosi. Tosi wystarczyl cyc 24/7 i dziecko szczęśliwe. A ta panienka wymysla. Jak już się nacyca, to mamo nos mnie, mamo bujaj, ale nie tak, wolę w pionie, ale może jednak chce cyca, to ja sobie poplacze i pokrzycze. I tak wygląda jej czas czuwania. A przez ostatnie dwa wieczory darla się jak obdzierana ze skóry i prezyla i to było falami, jakby co jakiś czas jej coś w brzuchu się działo. Stąd uznałam, że to kolka, a nie ból istnienia. Co pomaga? Raz pomógł espumisan, drugi chyba też. Ale co ciekawe jak jej dawałam tak profilaktyczne espumisan coby kolek nie było to mam wrażenie, że ją bardziej brzuch męczył. A jak dostała jak już ją typowo bolało to pomogło. Delicol też dostaje, ale czy coś daje to szczerze nie widzę różnicy. Biogaie też parę razy dałam i za każdym razem chwilę po było giga ulanie. I tak się nam życie toczy i byle do 3 miesiąca, bo nadal wierzę, że potem będzie eldorado

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.