Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-27, 13:28   #2371
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
W sumie takim starszakom też musi być ciężko pojąć co jest grane bo właśnie z jednej strony kochają rodzeństwo a z drugiej czują, że dynamika w rodzinie się zmieniła. Ciekawe czy przy trzecim dziecku to przychodzi łatwiej? W sensie nikt nie traci pozycji jedynaka.



Mała spała wczoraj prawie cały dzień, całą noc i znowu śpi. Zatraciła całkiem etap aktywności. To jakaś faza rozwojowa?



I mało ulewa. A te dwie noce temu było rzyganie na odległość. A przecież żołądek ma ten sam, ja jem to samo. Ocochodzi

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

W ogole gin mi wczoraj proponował pigułkę, ale na razie nie chciałam, więc dość długo mi powtarzał, że MOGĘ ZAJŚĆ w ciążę i za każdym razem mnie aż trzepało na samą myśl Ogólnie chyba miał ubaw z tego brrrr



A spotkałyście się kiedyś, żeby ktoś tak szybko zaszedł w drugą ciążę? W sensie różnica wieku np 11 miesięcy? Bo ja najmniej to znam chyba 18 ale coś mi świta że jedna koleżanka ma mniej. Ciekawa jestem czy to się ogóle zdarza
Tak moja przyjaciółka jest młodsza od swojej starszej siostry niecały rok. I mój kuzyn ma troje dzieci rok po roku.


Mój średni jest rozpieszczony jedynakiem, ale mimo urodzenia siostry dalej jest jedynakiem wiec nie stracił swojej pozycji


U nas też nie ma zazdrości

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 13:34   #2372
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
3 miesiące po porodzie jeśli karmisz piersią masz prawie pewne ze nie zajdziesz. Piszę "prawie" bo wiadomo wyjątki się zdarzają Ja jestem taka, że akurat jestem spokojna i nie zakładam, że będę miała tyle pecha (a może i szczęścia) żeby być tym wyjątkiem.
A właśnie dziewczyny, co seksem? Macie już za sobą swoj pierwszy raz po porodzie? 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że szansa jest mała ale nie lubię życia na krawędzi

My jeszcze nie, czekaliśmy do wizyty, co zdziwiło lekarza i prawdę mówiąc dopiero od 2 dni mała ma drzemki które pozwalają na coś więcej niż wysikać się, umyć i zjeść śniadanie o 14

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Margosia czyli to nie mit
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 13:38   #2373
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
3 miesiące po porodzie jeśli karmisz piersią masz prawie pewne ze nie zajdziesz. Piszę "prawie" bo wiadomo wyjątki się zdarzają Ja jestem taka, że akurat jestem spokojna i nie zakładam, że będę miała tyle pecha (a może i szczęścia) żeby być tym wyjątkiem.
A właśnie dziewczyny, co seksem? Macie już za sobą swoj pierwszy raz po porodzie? 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas był seks i nie było różnicy jestem jeszcze przed wizytą u gina, idę w kolejny piątek.
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Najlepsza różnica (jeśli chce się w miarę niewielką między dziećmi) to taka żeby ten pierwszy starszy osobnik był w miarę samodzielny, na tyle żeby potrafił sam jeść, korzystać z nocnika etc. U mnie jest 2l i 2m różnicy i jest prawie idealnie. Nie wyobrażam sobie mieć dwójkę dzieci z czego to starsze jeszcze nawet nie chodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz stwierdzam, że nie ma idealnej różnicy i każda niesie ze sobą mniejsze lub większe problemy. Wiem, bo zgłębiam dość intensywnie temat bo żem myślała, że moje 3 lata będą idealne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:08   #2374
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja z seksami to chyba zaczekam aż wezmę jakieś tabletki czy coś teraz to panicznie bała bym się tego że mogę zajść.

Co do różnicy wieku znajoma ma 12 miesięcy różnicy... Przypadkiem zaszli ale ma teraz niezły meksyk

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:19   #2375
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
3 miesiące po porodzie jeśli karmisz piersią masz prawie pewne ze nie zajdziesz. Piszę "prawie" bo wiadomo wyjątki się zdarzają Ja jestem taka, że akurat jestem spokojna i nie zakładam, że będę miała tyle pecha (a może i szczęścia) żeby być tym wyjątkiem.
A właśnie dziewczyny, co seksem? Macie już za sobą swoj pierwszy raz po porodzie? 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już daaawno, niecale 3 tyg po porodzie 🤭 z CC to chyba jednak inaczej, bo nie zauważyłam żadnej różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:24   #2376
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A probowalyscie modelek odplamiajacych? Super, bardzo czekała na brata . Chociaż wolałaby siostrę we wszystkim pomaga i tak serio mam w niej pomoc, poda, popilnuje, nawet pampersa zapnie.


Chociaż od wczoraj ma jakieś dziwne zachowania ... Jak wychodzi na podwórko i jest ciemno to chce na ręce (no i ja niosę ...). A już dawno jej nie nosilam. Nie wiem czy to faktycznie strach przed ciemnością czy "cofanie się".
Bawiłyśmy się wczoraj lalkami na podłodze, mały się obudził, mąż go nosił, ale zgłodniał, więc mówię daj nakarmię go siedząc na podłodze i dalej się bawiąc , a potem ponosisz odbijesz to ona nie chciała , żebym go wzięła. W nocy obydwoje wstali to małego karmiłam na siedząco,a druga ręką musiałam ją głaskać. Z jednej strony opiekuje się nim, martwi się o niego, całuje, a z drugiej jakby chciała mnie od niego odsunąć.

A jak Wasze starszaki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój starszy też teraz częściej na ręce chce. Wydaje mi się, że to kwestia tego co obserwuje. Widzi, że małego mam non stop na rękach i często sam domaga się noszenia.
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Nie dziwię Ci się.. napewno ciężko ogarnąć wieczorem dwójkę.. ja czasem wymówkami przy jednym a jakbym miała jeszcze położyć drugie to chyba bym psychicznie nie ogarnęła.
Ja mam większą różnice bo moi mają 5 i 6 lat więc się kładą na bajki i pół godziny później wykańczamy i śpią .. oni nie okazują zazdrości wręcz cały czas przychodzą całują przytulają ale to pewnie dlatego że są starsi.
Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Miałam Cię właśnie pytać jak było z pierworodnym bo widzę rok różnicy masz między dziećmi,ale już doczytalam.
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
3 miesiące po porodzie jeśli karmisz piersią masz prawie pewne ze nie zajdziesz. Piszę "prawie" bo wiadomo wyjątki się zdarzają Ja jestem taka, że akurat jestem spokojna i nie zakładam, że będę miała tyle pecha (a może i szczęścia) żeby być tym wyjątkiem.
A właśnie dziewczyny, co seksem? Macie już za sobą swoj pierwszy raz po porodzie? 🤣
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam tego w planach w najbliższej przyszłości chyba mam traume po tym co widziałam mąż mówi, że jest jak było (odważyłam się mu pokazać), ale boję się, że jednak nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Już daaawno, niecale 3 tyg po porodzie 🤭 z CC to chyba jednak inaczej, bo nie zauważyłam żadnej różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy cc różnicy nie będzie to chyba jedyny plus cc jak dla mnie - wspolzylismy bardzo szybko po cc i do tego wszystko "po staremu". A teraz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:48   #2377
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

sharlotka az wzielam lusterko i sobie zajrzalam przez Ciebie w koncu

No i nic mi nie dalo bo nie pamietam jak to wygladalo wczesniej

Skoro mąż nie ma awersji po inspekcji to nie martw się. Chłop dorosły to pewnie spodziewa się, że po porodzie nie będzie tam błony dziewiczej. A później pochwa się obkurczy do końca. Jeśli masz podejrzenia, że coś jest naprawdę nie tak, to idź do fizjo, szkoda czekać. Mi gin powiedział, że może być uczucie luzu na początku ale szczerze no nie spodziewałam się, że będzie inaczej, także zobaczymy
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 15:07   #2378
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Rany kiedy wy macie czas tak pisać? Ja to chyba średnio jestem zorganizowana, bo czytać czytam, ale pisać ledwo daje radę.
Mi by wygodniej na fb było... nie chcemy się przenieść? Kogo nie ma na fb?
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ja planuje tak. Jeszcze waham się co do menigo. Myślę, że zaszczepie dopiero przed rokiem nim pójdzie do żłobka. A tak na pierwszej wizycie 6w1 + rota. Na drugiej rota + pneumo. A potem znowu 6w1 i pneumo. I już dalej to będzie mmr, może się wyrobimy przed zlobkiem. Ospe też muszę ogarnąć, no i nad menigo się zastanowić. Nie pamiętam ile dawek jest pneumo, bo Tosie na to nie szczepilam, bo nie było refundowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi właśnie lekarka ostatnio mówiła, że są najnowsze badania, zer lepiej szczepić na jednej wizycie więcej niż jedną szczepionką niż rozwlekać no sama nie wiem, ale twój schemat mi się podoba. Ja chyba będę szczepić już teraz na meningo , bo Wojtek w przedpolu to boję się, że coś przyniesie.
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Jakieś 10 pieluch jedynek mi zostało i już kupiłam paczkę dwojek moja kruszynka przestaje być kruszynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eee to my już 2 będziemy żegnać
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Likka ta pozycja do odbicia na brzuszku się super u nas sprawdza, dzięki
Jaka pozycja ? Pokazać mi proszę, bo przegapiłam
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
To masz dużego człowieka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Jak byłam ostatnio na usg bioder to Ola była najmniejsza wśród dzieciaków. A wszystkie mniej więcej w tym samym wieku. Dziwnie mieć małe dziecko, Tosia zawsze była raczej średniakiem. Teraz jest bardziej kurduplem ma 93cm (prawie 3lata i 4 miesiące)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejj jaki kurdupel mój 3,5 lat i tylko 5cm ma więcej
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A probowalyscie modelek odplamiajacych? Super, bardzo czekała na brata . Chociaż wolałaby siostrę we wszystkim pomaga i tak serio mam w niej pomoc, poda, popilnuje, nawet pampersa zapnie.


Chociaż od wczoraj ma jakieś dziwne zachowania ... Jak wychodzi na podwórko i jest ciemno to chce na ręce (no i ja niosę ...). A już dawno jej nie nosilam. Nie wiem czy to faktycznie strach przed ciemnością czy "cofanie się".
Bawiłyśmy się wczoraj lalkami na podłodze, mały się obudził, mąż go nosił, ale zgłodniał, więc mówię daj nakarmię go siedząc na podłodze i dalej się bawiąc , a potem ponosisz odbijesz to ona nie chciała , żebym go wzięła. W nocy obydwoje wstali to małego karmiłam na siedząco,a druga ręką musiałam ją głaskać. Z jednej strony opiekuje się nim, martwi się o niego, całuje, a z drugiej jakby chciała mnie od niego odsunąć.

A jak Wasze starszaki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy 3 lata i 4 miesiące różnicy i mój starszy w sumie brata olewa owszem czasem da mu smoczka czy mi pieluchę poda, ale ogólnie udaje że bo nie ma. Na początku był zazdrosny i były fochy, teraz jest dużo lepiej. Acz z moim strasznym różne bywa, to nie mówię hop
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
W sumie takim starszakom też musi być ciężko pojąć co jest grane bo właśnie z jednej strony kochają rodzeństwo a z drugiej czują, że dynamika w rodzinie się zmieniła. Ciekawe czy przy trzecim dziecku to przychodzi łatwiej? W sensie nikt nie traci pozycji jedynaka.

Mała spała wczoraj prawie cały dzień, całą noc i znowu śpi. Zatraciła całkiem etap aktywności. To jakaś faza rozwojowa?

I mało ulewa. A te dwie noce temu było rzyganie na odległość. A przecież żołądek ma ten sam, ja jem to samo. Ocochodzi

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

W ogole gin mi wczoraj proponował pigułkę, ale na razie nie chciałam, więc dość długo mi powtarzał, że MOGĘ ZAJŚĆ w ciążę i za każdym razem mnie aż trzepało na samą myśl Ogólnie chyba miał ubaw z tego brrrr

A spotkałyście się kiedyś, żeby ktoś tak szybko zaszedł w drugą ciążę? W sensie różnica wieku np 11 miesięcy? Bo ja najmniej to znam chyba 18 ale coś mi świta że jedna koleżanka ma mniej. Ciekawa jestem czy to się ogóle zdarza
Ja znam rodzeństwo zc tego samego roku. Więc ja bym tam metodzie antykoncepcji pod tytułem kp nie wierzyław myśl zasady, że owulacja poprzedza okres

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 15:18   #2379
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

chudiaszek https://www.instagram.com/p/B0QvB_noe-n/?hl=pl

pomijajac ze moze sie zdarzyc owulacja spontaniczna i okres wcale nie wraca tylko takie jajko z niespodzianka
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:05   #2380
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
U nas był seks i nie było różnicy jestem jeszcze przed wizytą u gina, idę w kolejny piątek. Teraz stwierdzam, że nie ma idealnej różnicy i każda niesie ze sobą mniejsze lub większe problemy. Wiem, bo zgłębiam dość intensywnie temat bo żem myślała, że moje 3 lata będą idealne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dwa razy 3 lata różnicy i bardzo chwałę; )
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Rany kiedy wy macie czas tak pisać? Ja to chyba średnio jestem zorganizowana, bo czytać czytam, ale pisać ledwo daje radę.
Mi by wygodniej na fb było... nie chcemy się przenieść? Kogo nie ma na fb? Mi właśnie lekarka ostatnio mówiła, że są najnowsze badania, zer lepiej szczepić na jednej wizycie więcej niż jedną szczepionką niż rozwlekać no sama nie wiem, ale twój schemat mi się podoba. Ja chyba będę szczepić już teraz na meningo , bo Wojtek w przedpolu to boję się, że coś przyniesie. Eee to my już 2 będziemy żegnaćJaka pozycja ? Pokazać mi proszę, bo przegapiłam Ejj jaki kurdupel mój 3,5 lat i tylko 5cm ma więcejMy mamy 3 lata i 4 miesiące różnicy i mój starszy w sumie brata olewa owszem czasem da mu smoczka czy mi pieluchę poda, ale ogólnie udaje że bo nie ma. Na początku był zazdrosny i były fochy, teraz jest dużo lepiej. Acz z moim strasznym różne bywa, to nie mówię hopJa znam rodzeństwo zc tego samego roku. Więc ja bym tam metodzie antykoncepcji pod tytułem kp nie wierzyław myśl zasady, że owulacja poprzedza okres

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ogarniam fb
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
chudiaszek https://www.instagram.com/p/B0QvB_noe-n/?hl=pl

pomijajac ze moze sie zdarzyc owulacja spontaniczna i okres wcale nie wraca tylko takie jajko z niespodzianka
Koleżanka zaszła przed pierwszym okresem ale ona ma 1.5roku różnicy wiec się nie liczy
A najśmieszniejsze jest to, że dowiedziała się dopiero pod koniec 3 miesiąca bo robiła testy ciążowe bo się martwią ze okres nie wrócił i wchodziły negatywne i dopiero poszła do lekarza bo ciagle była senna, zmeczona i miała mdłości. Wysłał ja na betę i dopiero wyszlo

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:08   #2381
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Mój starszy też teraz częściej na ręce chce. Wydaje mi się, że to kwestia tego co obserwuje. Widzi, że małego mam non stop na rękach i często sam domaga się noszenia.

Miałam Cię właśnie pytać jak było z pierworodnym bo widzę rok różnicy masz między dziećmi,ale już doczytalam.

Nie mam tego w planach w najbliższej przyszłości chyba mam traume po tym co widziałam mąż mówi, że jest jak było (odważyłam się mu pokazać), ale boję się, że jednak nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Przy cc różnicy nie będzie to chyba jedyny plus cc jak dla mnie - wspolzylismy bardzo szybko po cc i do tego wszystko "po staremu". A teraz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile lat ma Twój starszak?


Ja sobie zaglądałam gdzieś po 8-10 dniach i było ok ale wsadzać tam cokolwiek sobie na razie nie wyobrażam brr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 16:09   #2382
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

ja w ogole robilam bete 10 albo 11 dpo i wyszla negatywna. ale nie dawalo mi spokoju i 2 dni po terminie okresu zrobilam test i wynik tego testu wlasnie na mnie wisi
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:54   #2383
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Chyba to już tu pisałam? Znajoma która o pierwsze dziecko starała się 5lat i udało się na wspomagaczach, zaszła w druga ciążę przed pierwszym okresem i dostało się jej bliźniaki, też bardzo późno dowiedziała sie o ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:56   #2384
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Od jakiś 2 dni Ola nauczyła się ssać swoje paluszki. Dość dobrze idzie jej trafianie do buzi. Gorzej jak akurat jej nie idzie. Wtedy jest bek taki jakby jej smutno było Wasze też tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Chyba to już tu pisałam? Znajoma która o pierwsze dziecko starała się 5lat i udało się na wspomagaczach, zaszła w druga ciążę przed pierwszym okresem i dostało się jej bliźniaki, też bardzo późno dowiedziała sie o ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba by mnie w kawtanie wywieźli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 17:04   #2385
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Chyba to już tu pisałam? Znajoma która o pierwsze dziecko starała się 5lat i udało się na wspomagaczach, zaszła w druga ciążę przed pierwszym okresem i dostało się jej bliźniaki, też bardzo późno dowiedziała sie o ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu może daruję sobie ten seks

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 dni Ola nauczyła się ssać swoje paluszki. Dość dobrze idzie jej trafianie do buzi. Gorzej jak akurat jej nie idzie. Wtedy jest bek taki jakby jej smutno było Wasze też tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Chyba by mnie w kawtanie wywieźli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja piąstki ssie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 17:20   #2386
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 dni Ola nauczyła się ssać swoje paluszki. Dość dobrze idzie jej trafianie do buzi. Gorzej jak akurat jej nie idzie. Wtedy jest bek taki jakby jej smutno było Wasze też tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Chyba by mnie w kawtanie wywieźli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak moja też i tak śmiesznie głośno je ssie Ale wkurza się niezmiernie jak próbuje wcelować do paszczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 17:26   #2387
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 dni Ola nauczyła się ssać swoje paluszki. Dość dobrze idzie jej trafianie do buzi. Gorzej jak akurat jej nie idzie. Wtedy jest bek taki jakby jej smutno było Wasze też tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Chyba by mnie w kawtanie wywieźli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chol*ra mnie chyba też...
U nas na wsi jest rodzeństwo, dwóch chłopców, jeden ze stycznia drugi z końcówki listopada także tego ...

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Melduje się na wpół żywa. 4 na 5 osob w naszej rodzinie jest chora. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Wojtek od wczoraj gorączką dochodząca do 40 stopni, mąż zawalone zatoki, o sobie nawet nie pisze, no i Róży charczy coś w nosku. Jedynie Hania się trzyma dzielnie inaczej chyba bym usiadła i płakała. Także jak sobie czytam o seksach, różnicy wieku itd. to śmiech przez lzy
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 17:46   #2388
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 dni Ola nauczyła się ssać swoje paluszki. Dość dobrze idzie jej trafianie do buzi. Gorzej jak akurat jej nie idzie. Wtedy jest bek taki jakby jej smutno było Wasze też tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Chyba by mnie w kawtanie wywieźli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lala ssie piąstki
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Chol*ra mnie chyba też...
U nas na wsi jest rodzeństwo, dwóch chłopców, jeden ze stycznia drugi z końcówki listopada także tego ...

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Melduje się na wpół żywa. 4 na 5 osob w naszej rodzinie jest chora. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Wojtek od wczoraj gorączką dochodząca do 40 stopni, mąż zawalone zatoki, o sobie nawet nie pisze, no i Róży charczy coś w nosku. Jedynie Hania się trzyma dzielnie inaczej chyba bym usiadła i płakała. Także jak sobie czytam o seksach, różnicy wieku itd. to śmiech przez lzy
Masakra! Zdrowia!

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 18:05   #2389
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
sharlotka az wzielam lusterko i sobie zajrzalam przez Ciebie w koncu

No i nic mi nie dalo bo nie pamietam jak to wygladalo wczesniej

Skoro mąż nie ma awersji po inspekcji to nie martw się. Chłop dorosły to pewnie spodziewa się, że po porodzie nie będzie tam błony dziewiczej. A później pochwa się obkurczy do końca. Jeśli masz podejrzenia, że coś jest naprawdę nie tak, to idź do fizjo, szkoda czekać. Mi gin powiedział, że może być uczucie luzu na początku ale szczerze no nie spodziewałam się, że będzie inaczej, także zobaczymy
Też znów zajrzałam i ta czeluść, która tam była zniknęła . Ale i tak się boję koleżanka położona mówiła, że u niej po dwóch porodach tak ją zszyli, że seks po porodzie bolał jak za pierwszym razem
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 dni Ola nauczyła się ssać swoje paluszki. Dość dobrze idzie jej trafianie do buzi. Gorzej jak akurat jej nie idzie. Wtedy jest bek taki jakby jej smutno było Wasze też tak robią?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------
Chyba by mnie w kawtanie wywieźli...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedy jest głodny to tak
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A ile lat ma Twój starszak?
Ja sobie zaglądałam gdzieś po 8-10 dniach i było ok ale wsadzać tam cokolwiek sobie na razie nie wyobrażam brr
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 lata i 3 miesiące
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Chol*ra mnie chyba też...
U nas na wsi jest rodzeństwo, dwóch chłopców, jeden ze stycznia drugi z końcówki listopada także tego ...

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Melduje się na wpół żywa. 4 na 5 osob w naszej rodzinie jest chora. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Wojtek od wczoraj gorączką dochodząca do 40 stopni, mąż zawalone zatoki, o sobie nawet nie pisze, no i Róży charczy coś w nosku. Jedynie Hania się trzyma dzielnie inaczej chyba bym usiadła i płakała. Także jak sobie czytam o seksach, różnicy wieku itd. to śmiech przez lzy
Współczuję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sharlotka87
Czas edycji: 2019-11-27 o 18:06
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 18:08   #2390
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Chol*ra mnie chyba też...
U nas na wsi jest rodzeństwo, dwóch chłopców, jeden ze stycznia drugi z końcówki listopada także tego ...

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Melduje się na wpół żywa. 4 na 5 osob w naszej rodzinie jest chora. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Wojtek od wczoraj gorączką dochodząca do 40 stopni, mąż zawalone zatoki, o sobie nawet nie pisze, no i Róży charczy coś w nosku. Jedynie Hania się trzyma dzielnie inaczej chyba bym usiadła i płakała. Także jak sobie czytam o seksach, różnicy wieku itd. to śmiech przez lzy
Współczuję! A tobie nie przechodzi to choróbsko jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 18:14   #2391
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
O o jak wymyślisz jakiś planto da znać bo ja umiem w siłownię tylko jak jestem zdrowa i sprawna Teraz już też wracam do formy ale trzeba ten brzuch wzmocnić zanim się człowiek weźmie za sport.

Właśnie, to prezent, który się na pewno przyda

A przy pierwszym dziecku używałaś wielorazówek?
Jak to wygląda z dopieraniem? Bo ja nawet tych śladów kup ze śpioszków czasem nie mogę doprać chyba, że tylko moja ma takie kupy.
I ile takich pieluch trzeba mieć, żeby sensownie to prać?
Tak używałam ze starszą, już nawet na tym etapie co teraz nasze dzieci są używałam. Wszystko zależy co ile chcesz prac, ja mam chyba 10 pieluszek i co dzień /dwa pralam. Nie miałam problemu z dopraniem. Używałam takich bibulek i one największy brud z kupki zatrzymywly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 18:20   #2392
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Proszę o poradę cycową.
W niedzielę zrobił mi się zastuj. I to taki że jak macam to jest szeroki na trzy palce i długi też na trzy palce. Taki ogólnie guz. I po karmieniu maleje a potem znowu rośnie. Odciągałam laktatorem - zrobiło się miękkie a potem wróciło. Karmiłam na Wilczyce czy jakoś tak i efekt ten sam. Z ciepłą pieluchą mną piersi to samo. Ktoś ma jakiś pomysł? Ogólnie boli tylko jak mleko napływa , acz denerwuje mnie to straszne

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja mam dwa razy 3 lata różnicy i bardzo chwałę; )Nie ogarniam fb Koleżanka zaszła przed pierwszym okresem ale ona ma 1.5roku różnicy wiec się nie liczy
A najśmieszniejsze jest to, że dowiedziała się dopiero pod koniec 3 miesiąca bo robiła testy ciążowe bo się martwią ze okres nie wrócił i wchodziły negatywne i dopiero poszła do lekarza bo ciagle była senna, zmeczona i miała mdłości. Wysłał ja na betę i dopiero wyszlo

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ogarniasz ogarniasz. Umiejętność pisania komentarzy wystarczy
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
ja w ogole robilam bete 10 albo 11 dpo i wyszla negatywna. ale nie dawalo mi spokoju i 2 dni po terminie okresu zrobilam test i wynik tego testu wlasnie na mnie wisi
Ja i w pierwszej i w drugiej robiłam test 12dpo i wychodziły piękne II kreski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Czubasku zdrowia wam życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 18:37   #2393
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja też bym wolała fb. My mamy grupę i każdego dnia jest nowy post i piszemy w tym poście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 19:01   #2394
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Ja też bym wolała fb. My mamy grupę i każdego dnia jest nowy post i piszemy w tym poście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak samo. Każdego dnia jedna z nas zakłada post z datą i piszemy na bieżąco pod nim. Dla mnie też to dużo wygodniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 19:18   #2395
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Jak zwykle zostane tu sama

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 19:29   #2396
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Zrobiłam dziś test. Ściągnęłam mleko i później tata miał nakarmić mała. Ona nie wiedziała co z ta butelka zrobić pluła płakała itp . Ale tata stoicki spokój po pół godziny załapała o co chodzi a potem usnęła mi na rękach ... Może jak dziennie będziemy próbować to się uda bez płaczu :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 19:50   #2397
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Proszę o poradę cycową.
W niedzielę zrobił mi się zastuj. I to taki że jak macam to jest szeroki na trzy palce i długi też na trzy palce. Taki ogólnie guz. I po karmieniu maleje a potem znowu rośnie. Odciągałam laktatorem - zrobiło się miękkie a potem wróciło. Karmiłam na Wilczyce czy jakoś tak i efekt ten sam. Z ciepłą pieluchą mną piersi to samo. Ktoś ma jakiś pomysł? Ogólnie boli tylko jak mleko napływa , acz denerwuje mnie to straszne

Ogarniasz ogarniasz. Umiejętność pisania komentarzy wystarczyJa i w pierwszej i w drugiej robiłam test 12dpo i wychodziły piękne II kreski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Czubasku zdrowia wam życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam to samo, chociaż mi praktycznie cala pierś twardniala tak, że nawet po karmieniu była średnia ulga. Po kilku dniach przeszło, reraz obie są mięciutkie jak przed porodem, ale mleko jest więc biorę to na karb stabilizacji laktacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 19:57   #2398
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Mój nie śpi od prawie 5 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 21:31   #2399
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś test. Ściągnęłam mleko i później tata miał nakarmić mała. Ona nie wiedziała co z ta butelka zrobić pluła płakała itp . Ale tata stoicki spokój po pół godziny załapała o co chodzi a potem usnęła mi na rękach ... Może jak dziennie będziemy próbować to się uda bez płaczu :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ha! Też dzisiaj test robiłam, bo jutro do gina idę i tatuś zostanie sam na placu boju. Moja rozchyliła usta, wsadziłam do buźki jak tylko mleko skapnęło zaczęła ssać bez najmniejszego problemu. Ufff. Wytrąbiła 70ml za jeden raz. A za jakieś 20 min 60ml. Starczyło na niecałe 2h bo teraz przy cycu usypia.
Cieszę się bo z pierwsza miałam problem z butelką i chwilę trwało zanim polubiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mój nie śpi od prawie 5 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I co tu robić tyle czasu, ani nie pogadasz, no chyba że monolog jakiś. Mi raz nie spała praktycznie cały dzień. Wieczorem czułam się jak stary, schodzony trampek, za to później miałyśmy 7h niczym nieprzerwanego snu i tego ci życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 00:30   #2400
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Spał potem 4 godziny szok właśnie karmie . Tylko już słyszę je jak dzik, żeby zaraz nie było maratonu odbijania i ulewania jak tak je jakby świat miał się skończyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.