Czy to normalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-16, 19:02   #1
Majlena24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 3

Czy to normalne?


Jestem z chłopakiem od 6 lat. Od jakiegoś czasu zachowuje się nie w porządku wobec mnie. Kiedy nie chce czegoś zrobić, albo zwlekam ze zrobieniem czegoś, każe mnie milczeniem albo odrzuceniem, czyli nie chce się przytulać, całować. Po prostu mnie odpycha. I to nie tak że mu to po pół godziny przechodzi. On potrafi parę dni zachowywać się w taki sposób, żeby ukarać moje nieposłuszeństwo. Czasami zachowuje się jak mój ojciec. Mówi mi kiedy mam jeść, wręcz namawia mnie na to, kiedy mam się nawet umyć (tak, była sytuacja, że nie wykąpałam się wtedy kiedy mówił tylko np godzinę później. Ukarał mnie brakiem seksu, bo trzeba było się wykąpać wcześniej) Kiedy się pokłócimy nie chce ze mną o niczym rozmawiać, zamyka się w sobie. Odwraca plecami i zero tematu. Odpycha mnie, nie daje sobie nic wyjaśnić. Ja jestem osobą bardzo uczuciową, uwielbiającą bliskość z partnerem i takie zachowanie bardzo mnie rani. Nie lubię się kłócić i wolę sobie wszystko od razu na spokojnie wyjaśnić, ale z nim nigdy tak się nie dało. Mam wrażenie, że trenuje mnie jak jakiegoś psa. Masz być posłuszna, bo jak nie to kara. Nie wiem już co o tym myśleć.
Majlena24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:48   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Majlena24 Pokaż wiadomość
Jestem z chłopakiem od 6 lat. Od jakiegoś czasu zachowuje się nie w porządku wobec mnie. Kiedy nie chce czegoś zrobić, albo zwlekam ze zrobieniem czegoś, każe mnie milczeniem albo odrzuceniem, czyli nie chce się przytulać, całować. Po prostu mnie odpycha. I to nie tak że mu to po pół godziny przechodzi. On potrafi parę dni zachowywać się w taki sposób, żeby ukarać moje nieposłuszeństwo. Czasami zachowuje się jak mój ojciec. Mówi mi kiedy mam jeść, wręcz namawia mnie na to, kiedy mam się nawet umyć (tak, była sytuacja, że nie wykąpałam się wtedy kiedy mówił tylko np godzinę później. Ukarał mnie brakiem seksu, bo trzeba było się wykąpać wcześniej) Kiedy się pokłócimy nie chce ze mną o niczym rozmawiać, zamyka się w sobie. Odwraca plecami i zero tematu. Odpycha mnie, nie daje sobie nic wyjaśnić. Ja jestem osobą bardzo uczuciową, uwielbiającą bliskość z partnerem i takie zachowanie bardzo mnie rani. Nie lubię się kłócić i wolę sobie wszystko od razu na spokojnie wyjaśnić, ale z nim nigdy tak się nie dało. Mam wrażenie, że trenuje mnie jak jakiegoś psa. Masz być posłuszna, bo jak nie to kara. Nie wiem już co o tym myśleć.
Naprawdę nie wiesz co o tym myśleć? Bo brzmi jak trollowanie. Jeżeli nim nie jest, to masz jedno wyjście: zakończyć toksyczny związek.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:59   #3
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 443
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Naprawdę nie wiesz co o tym myśleć? Bo brzmi jak trollowanie. Jeżeli nim nie jest, to masz jedno wyjście: zakończyć toksyczny związek.


Plus pójście na terapię i przepracować schematy powielane z dzieciństwa skoro chłopaka porównała do ojca.
bloom26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:00   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez bloom26 Pokaż wiadomość


Plus pójście na terapię i przepracować schematy powielane z dzieciństwa skoro chłopaka porównała do ojca.
Oczywiście to również.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:03   #5
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Czy to normalne?

A ja czuję że ta historia ma drugie dno. Od tak nagle facet zaczął być despotą i Cię ustawiać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:19   #6
Jogurtowe_love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 294
Dot.: Czy to normalne?

Wiej póki możesz i dziękuj losowi, że facet już pokazał jaki jest. U mnie to wyszło dopiero po ślubie, ciąży i wspólnym kredycie.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

I nie wierz w to, że się zmieni. Nawet jeśli chwilowo będzie lepiej. Jak ktoś ma zapędy do kontrolowania Cię w takich absurdalnych sytuacjach, to jest zaburzonym człowiekiem. Z czasem będzie tylko gorzej.
Jogurtowe_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:34   #7
Majlena24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy to normalne?

Z ojcem nie miałam nigdy jakiegoś bliskiej relacji, po 23 latach nawet nie potrafię z nim pogadać o czym kolejek. Może nie zachowuje się dosłownie jak mój ojciec, ale jak osoba którą się mną w jakiś sposób "opiekuje"?. Każe to, tamto jakby był po prostu moim rodzicem.

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Łatwo powiedzieć trudniej zrobić...

Dzieje się to tak na prawdę od paru lat ale ostatnio coraz bardziej się nasila. Staram się to ignorować, ale mam charakter miękkiej kluchy i nijak mi to wychodzi..
Majlena24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 20:49   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy to normalne?

Czyli jest taki właściwie od zawsze. Cóż, Twoje życie, Twoje wybory.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:54   #9
Majlena24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy to normalne?

Po prostu jestem w gównie po uszy, weszłam w to zbyt głęboko i nie potrafię się wydostać. Tak na prawdę nie mam pojęcia jak powinien wyglądać

zdrowy związek bo nigdy w takim nie byłam. Boje się samotności i odrzucenia. Bo stracić taki 6 letni związek... Chciałam po prostu to z siebie zrzucić i poznać punt widzenia obcych dla mnie osób.
Majlena24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:03   #10
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Majlena24 Pokaż wiadomość
Po prostu jestem w gównie po uszy, weszłam w to zbyt głęboko i nie potrafię się wydostać. Tak na prawdę nie mam pojęcia jak powinien wyglądać

zdrowy związek bo nigdy w takim nie byłam. Boje się samotności i odrzucenia. Bo stracić taki 6 letni związek... Chciałam po prostu to z siebie zrzucić i poznać punt widzenia obcych dla mnie osób.
a nie boisz się straty życia? to nawet psa się nie tresuje w taki sposób, w jaki ten okropny typ tresuje Ciebie... w normalnym związku masz partnera, który Cię wspiera, a nie czubka, który wydziela Ci godziny kąpieli czy jedzenia, a za niedostosowanie się do grafiku kara brakiem czułości czy nieodzywaniem się.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 22:27   #11
Jogurtowe_love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 294
Dot.: Czy to normalne?

6 lat to jest nic w porównaniu z resztą życia. Daj sobie szansę na nowy normalny związek. Związki z takim człowiekiem jak opisujesz są niebezpieczne, bo uzależniają od tej huśtawki emocji, serio uzależniają na poziomie chemii mózgu. Będziesz się coraz bardziej starała robić wszystko żeby tylko on był w humorze i Cię nie karał, ale i tak to nie będzie wystarczające, będzie chciał coraz więcej aż w końcu zajedziesz się psychicznie. Uwierz mi, uciekaj póki nie łączy Was nic, z czego byś się musiała wykręcać latami w sądzie. Im później tym jest trudniej.

Wiesz jak to teraz wygląda u mnie? Ostatnia awantura była o to, że wchodzę do sklepu pod złym kątem, powinnam wejść od razu w bok, a wyszedł mi taki zaokrąglony łuczek. Serio kurła ja bym tego nawet nie była w stanie wymyślić. I miałam aferę na całe popołudnie, że ja go wkurzam bo głupio chodzę. Ja czekam ostatnie 2 tyg do porodu i spierdalam. Mam już prawnika i pozew o rozwód. Czekam tylko dlatego, że boję się żeby coś się nie stało dziecku póki jestem w ciąży.
Jogurtowe_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-17, 07:41   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czy to normalne?

Pomyśl o tym tak - on stosuje wobec Ciebie najzwyczajniej w świecie, przemoc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:06   #13
trzyplusy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 221
Dot.: Czy to normalne?

A ma ten chlopak mozg i czy potrafi go uzywac? Jesli tak to mu powiedz ze sie nie zgadzasz na takie cos i tez sie nie odzywaj. Tylko sie nie zlam. Takie zachowanie to bardzo zly znak niestety. Zaloze sie ze plaszczysz sie przed paniczem i przepraszasz. Nie badz glupia i dbaj swoja wartosc. Jak nie zrozumie ze to durne, toksyczne zachowanie to coz, tego kwiatu jest pol swiatu i szkoda zycia na rozkazujacego, obrazajacego sie toksyka.

Pamietaj jak ktos odwala takie akcje na etapie randkowania to bedzie tylko gorzej. Tez go olej bo na to zaluguje biorac pod uwage jak cie traktuje - czy tu jestes jakas gorsza od niego?
trzyplusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 19:14   #14
cachotterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 47
Dot.: Czy to normalne?

.

Edytowane przez cachotterie
Czas edycji: 2023-11-28 o 10:13 Powód: zamkniecie forum
cachotterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 08:50   #15
mksk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to normalne?

Run Forrest, run!!!!
mksk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 09:46   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy to normalne?

tylko zerwanie. Gosciu ktory ktory sie tak zachowuje powinien byc sam. Ty zreszta tez- zeby sie nauczyc jak byc wolnym , doroslym czlowiekiem,.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 18:26   #17
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Czy to normalne?

Lepiej byc samym niz z kims kto sprawia ze czujesz sie jak kupa��
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 00:37   #18
karakan17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czy to normalne?

To zerwij i nie zawracaj dupy.
karakan17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 12:07   #19
magdalenaCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 377
Dot.: Czy to normalne?

Boisz się samotności a nie boisz się ze ktoś cię dzień w dzień będzie gnoil do końca twoich dni? 6 lat już zmarnowałaś, jeżeli chcesz zmarnować całe życie to droga wolna, to twoje życie. Ja mam super faceta i czytając takie historie coraz bardziej go doceniam i nawet ci nie współczuje bo nikt cię do niego łańcuchami nie przykuł, nawet nie macie dziecka ani kredytu.
magdalenaCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-20 13:07:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.