Dawstwo spermy i komórek jajowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 20:59   #1
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286

Dawstwo spermy i komórek jajowych


Co o tym myślicie? Wielu ludzi decyduje się na takie coś ze względu na pieniądze, niektórzy chcą pomóc parom które nie mogą mieć dzieci. Tylko co z faktem, że po świecie będą chodzić nasze dzieci(z biologicznego punktu widzenia). Czy Ci którzy byli dawcami nie mają czegoś takiego, że jak zobaczą jakieś dziecko, to czy nie mają myśli "a może to moje". Może znacie pary które musiały skorzystać z pomocy dawcy, albo kogoś kto był dawcą? Uważacie, że to wielkoduszność, głupota, chciwość? Jakie macie odczucia na temat dawców?
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:46   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

nie mam nic przeciwko gdy robią to inni, sama bym tego nie zrobila i nie chcialabym mieć partnera który tak pracował.
to że korzystają z tego party bezpłodne, to cud medycyny XXI wieku i dobrze dla nich
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:52   #3
elvji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Kurczę, dlaczego ja czytam "dziadostwo spermy"? - myślałam, że to wątek o dziadoskiej jakosci spermy w dzisiejszych czasach lub komórek jajowych .
elvji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:54   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Przed oddawaniem komórek jajowych powstrzymuje mnie tylko upierdliwość procedury. Nie mam nic przeciwko rozprzestrzenianiu swojego materiału genetycznego, ale dzieci rodzić ani wychowywać bym raczej nie chciała.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:54   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Nie potrafiłabym akceptować osoby, która zarabia w ten sposób.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 22:49   #6
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;47350484]Przed oddawaniem komórek jajowych powstrzymuje mnie tylko upierdliwość procedury. Nie mam nic przeciwko rozprzestrzenianiu swojego materiału genetycznego, ale dzieci rodzić ani wychowywać bym raczej nie chciała.[/QUOTE]

No właśnie. Sama też nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie założyć rodzinę, czy będzie mnie stać na dziecko, ale z drugiej strony chciałabym, żeby coś po mnie na tym świecie zostało i myślałam czy to nie byłby sposób. Ale z drugiej strony co jak obudziłyby się we mnie matczyne uczucia, czy nie zaczęłabym się z czasem zastanawiać co z tymi dziećmi się dzieje.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie potrafiłabym akceptować osoby, która zarabia w ten sposób.
Oj chyba się z tego nie wyżyje. Wydaje mi się że to mógłby być sposób na dorobienie, kilka dodatkowych groszy w kieszeni. Ale czy ci co robili to dla kasy zastanawiali się kiedykolwiek nad konsekwencjami tego, że na świecie jest jego dziecko, jego krew, że takie dziecko kiedyś może zachorować i potrzebować pomocy. Podobno kiedyś ktoś pozwał dawce o alimenty
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 22:56   #7
weak
Zadomowienie
 
Avatar weak
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 801
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Co o tym myślicie? Wielu ludzi decyduje się na takie coś ze względu na pieniądze, niektórzy chcą pomóc parom które nie mogą mieć dzieci. Tylko co z faktem, że po świecie będą chodzić nasze dzieci(z biologicznego punktu widzenia). Czy Ci którzy byli dawcami nie mają czegoś takiego, że jak zobaczą jakieś dziecko, to czy nie mają myśli "a może to moje". Może znacie pary które musiały skorzystać z pomocy dawcy, albo kogoś kto był dawcą? Uważacie, że to wielkoduszność, głupota, chciwość? Jakie macie odczucia na temat dawców?
Robienie tego dla pieniędzy - głupota i chciwość, żeby komuś pomóc, jeśli jest się singlem i raczej nie planuje się założyć własnej rodziny (przyszła żona mogłaby być niezadowolona z tego faktu) - okej, aczkolwiek sama nigdy bym się na to nie zdecydowała i nie chciałabym, żeby mój partner to robił. Nie jestem do tego jakoś bardzo uprzedzona, ale myślę, że dawcy mogą mieć takie myśli, o jakich wspomniałaś i nie sądzę, żeby były to przyjemne refleksje. Osobiście nie znam nikogo takiego, kto korzystał z takiej pomocy, ani żadnego dawcy również (a może znam, ale nie opowiada otwarcie o swoich wizytach w bankach spermy).
__________________

You can't change what's already happened.
I wish you could. But... You just can't.



09.11.2012




Edytowane przez weak
Czas edycji: 2014-07-17 o 22:57
weak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 22:59   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Nie wiem, o ile jestem w stanie zrozumieć desperację niepłodnej pary to w ogóle nie potrafiłabym zaakceptować osoby, która daje spermę czy oocyty dla takich par. Dla mnie to jest... nie wiem, nie że niemoralne, chociaż może też. Nie mam określenia, ale nie potrafiłabym czegoś takiego akceptować. No i do tego to o czym mówisz - świadomość, że gdzieś chodzi w jakiś sposób dziecko tej osoby. Serio nie potrafię sobie wyobrazić emocjonalnej pustki takiej osoby, że jej to nie rusza, a jeśli rusza to znaczy że jest na tyle normalną osobą, że nie powinna się brać za takie sprawy.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez weak Pokaż wiadomość
Robienie tego dla pieniędzy - głupota i chciwość, żeby komuś pomóc, jeśli jest się singlem i raczej nie planuje się założyć własnej rodziny (przyszła żona mogłaby być niezadowolona z tego faktu) - okej, aczkolwiek sama nigdy bym się na to nie zdecydowała i nie chciałabym, żeby mój partner to robił. Nie jestem do tego jakoś bardzo uprzedzona, ale myślę, że dawcy mogą mieć takie myśli, o jakich wspomniałaś i nie sądzę, żeby były to przyjemne refleksje. Osobiście nie znam nikogo takiego, kto korzystał z takiej pomocy, ani żadnego dawcy również (a może znam, ale nie opowiada otwarcie o swoich wizytach w bankach spermy).
A znasz osobę, która NAPRAWDĘ nie chce zakładać w przyszłości rodziny? Nie mówię tu o zbuntowanych feministkach itd. tylko normalnych, poważnych osobach, które nigdy nie chcą zakładać rodziny. Raczej każdego zdrowego człowieka celem jest stworzyć udany związek, miłość i mieć dzieci (a nawet jeśli nie to i tak nie sądzę by partner nie chcący mieć dzieci, zaakceptował by coś takiego.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 23:10   #9
weak
Zadomowienie
 
Avatar weak
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 801
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość



A znasz osobę, która NAPRAWDĘ nie chce zakładać w przyszłości rodziny? Nie mówię tu o zbuntowanych feministkach itd. tylko normalnych, poważnych osobach, które nigdy nie chcą zakładać rodziny. Raczej każdego zdrowego człowieka celem jest stworzyć udany związek, miłość i mieć dzieci (a nawet jeśli nie to i tak nie sądzę by partner nie chcący mieć dzieci, zaakceptował by coś takiego.
Oj, są różni ludzie, typy samotników, którym dobrze się żyje samemu, chociaż masz rację, że większość ludzi do tego właśnie dąży. Chodziło mi również o osoby mające zamiar tworzyć związek, chociażby w przyszłości - nie powinni tego robić.
Taki osiemnastolatek (bodajże, bo nie orientuję się od ilu lat można oddawać) pomyśli sobie, że sobie odda, wpadnie parę groszy, a nie pomyśli o tym, że za kilka lat się ożeni, będzie patrzył na swoje dzieci i będzie się zastanawiał czy to jego jedyne, albo o tym, że jego przyszła żona będzie tym faktem mocno zniesmaczona, i dlatego moim zdaniem to głównie głupota i chciwość takimi dawcami kieruje.
__________________

You can't change what's already happened.
I wish you could. But... You just can't.



09.11.2012



weak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 01:33   #10
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie wiem, o ile jestem w stanie zrozumieć desperację niepłodnej pary to w ogóle nie potrafiłabym zaakceptować osoby, która daje spermę czy oocyty dla takich par. Dla mnie to jest... nie wiem, nie że niemoralne, chociaż może też. Nie mam określenia, ale nie potrafiłabym czegoś takiego akceptować. No i do tego to o czym mówisz - świadomość, że gdzieś chodzi w jakiś sposób dziecko tej osoby. Serio nie potrafię sobie wyobrazić emocjonalnej pustki takiej osoby, że jej to nie rusza, a jeśli rusza to znaczy że jest na tyle normalną osobą, że nie powinna się brać za takie sprawy.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------



A znasz osobę, która NAPRAWDĘ nie chce zakładać w przyszłości rodziny? Nie mówię tu o zbuntowanych feministkach itd. tylko normalnych, poważnych osobach, które nigdy nie chcą zakładać rodziny. Raczej każdego zdrowego człowieka celem jest stworzyć udany związek, miłość i mieć dzieci (a nawet jeśli nie to i tak nie sądzę by partner nie chcący mieć dzieci, zaakceptował by coś takiego.

To, że Ty sobie czegoś nie potrafisz wyobrazić, świadczy jedynie o ogarniczeniu Twojego postrzegania świata i znajomości ludzkiej psychiki... ;/

Ja na przykład nie chcę mieć dzieci. Nie jestem ani 'zbuntowaną feministką', ani nienormalną, niedorosłą osobą, ani chorą (upośledzoną, niepełnosprawną itp), co gorsza wcale nie jestem już taka młoda i moje świadome decyzje nie są tylko gadaniem małolaty, która 'ma jeszcze na to czas'. I jakkolwiek trudno Ci pojąć, a zrozumieniu nawet nie wspomnę, tacy ludzie jak ja, istnieją.


Dla mnie moja komórka jajowa czy plemnik, z moralnego punktu widzenia, takim samym produktem organizmu, jak krew, szpik kostny czy np. narządy, które można przeszczepić. Jedyna różnica jest taka, że nie są 'pierwszej potrzeby' - czyli uratować życia nie mogą. Ale, gdyby proces oddawania był łatwiejszy i nie wiązałby się, w przypadku kobiet, z dawkami hormonów i wszystkimi procedurami, nie miałabym najmniejszego problemu z dzieleniem się.
Ewentualnie dziecko, które mogłoby się urodzić, nie byłoby moim dzieckiem. Byłoby dzieckiem ludzi, którzy je urodzili, którzy na nie czekali i którego chcieli, a następnie wychowywali. Nie klasyfikowałabym siebie, jako matki w żadnej kategorii.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:29   #11
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

To trudna sprawa,ale chyba jestem na nie.Potem po ziemi chodzi klilkoro,kilkanaścioro dzieci takiej osoby,mogą się spotkać,połączyć w pary i sami chcieć mieć dzieci.Taka kompilacja genetyczna nie jest raczej zdrowa:/
Sama nie oddałabym komórek,ani nie chciałabym by mąż to zrobił,ale wiem,że on też byłby przeciwny.To jednak wbrew naturze.Człowiek stara się być od niej mądrzejszy,a często wychodzi jak zwykle
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 09:20   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie wiem, o ile jestem w stanie zrozumieć desperację niepłodnej pary to w ogóle nie potrafiłabym zaakceptować osoby, która daje spermę czy oocyty dla takich par. Dla mnie to jest... nie wiem, nie że niemoralne, chociaż może też. Nie mam określenia, ale nie potrafiłabym czegoś takiego akceptować. No i do tego to o czym mówisz - świadomość, że gdzieś chodzi w jakiś sposób dziecko tej osoby. Serio nie potrafię sobie wyobrazić emocjonalnej pustki takiej osoby, że jej to nie rusza, a jeśli rusza to znaczy że jest na tyle normalną osobą, że nie powinna się brać za takie sprawy.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------



A znasz osobę, która NAPRAWDĘ nie chce zakładać w przyszłości rodziny? Nie mówię tu o zbuntowanych feministkach itd. tylko normalnych, poważnych osobach, które nigdy nie chcą zakładać rodziny. Raczej każdego zdrowego człowieka celem jest stworzyć udany związek, miłość i mieć dzieci (a nawet jeśli nie to i tak nie sądzę by partner nie chcący mieć dzieci, zaakceptował by coś takiego.
tak. ja nie chce i nigdy nie chcialam.
oczywiscie w malej glowie ci sie nie miesci, prawda? daltego uwazasz ze osoby ktore dzieciakow nie chca sa nienormalne...
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:52   #13
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
To, że Ty sobie czegoś nie potrafisz wyobrazić, świadczy jedynie o ogarniczeniu Twojego postrzegania świata i znajomości ludzkiej psychiki... ;/
Zastanów się, serio, zanim coś napiszesz, zanim zaczniesz kogoś obrażać. To, że czegoś nie akceptuje nie oznacza od razu, że jestem ograniczona itd. To Ty być może jesteś nie rozumiejąc że mogę mieć inny punkt widzenia, na te sprawy, niż Ty. I wybacz ale jesteśmy ewolucyjnie, genetycznie zaprogramowani tak, że chcemy tworzyć udane związki itd. Dlatego jeśli ktoś uważa, że nie chce, i serio nie chce, to coś z nim nie tak, albo jest niedojrzały emocjonalnie, psychicznie. Jego sprawa, taka osoba może być sobie szczęśliwa, ale rzeczywistości nie zaklnie.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
tak. ja nie chce i nigdy nie chcialam.
oczywiscie w malej glowie ci sie nie miesci, prawda? daltego uwazasz ze osoby ktore dzieciakow nie chca sa nienormalne...
Ja tak nie napisałam. Czytaj ze zrozumieniem. A poza tym, ogólnie, argument wyżej.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:56   #14
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Zastanów się, serio, zanim coś napiszesz, zanim zaczniesz kogoś obrażać. To, że czegoś nie akceptuje nie oznacza od razu, że jestem ograniczona itd. To Ty być może jesteś nie rozumiejąc że mogę mieć inny punkt widzenia, na te sprawy, niż Ty. I wybacz ale jesteśmy ewolucyjnie, genetycznie zaprogramowani tak, że chcemy tworzyć udane związki itd. Dlatego jeśli ktoś uważa, że nie chce, i serio nie chce, to coś z nim nie tak, albo jest niedojrzały emocjonalnie, psychicznie. Jego sprawa, taka osoba może być sobie szczęśliwa, ale rzeczywistości nie zaklnie.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------



Ja tak nie napisałam. Czytaj ze zrozumieniem. A poza tym, ogólnie, argument wyżej.
Sorry, ale to bzdury. Tak samo kobieta powinna siedzieć w kuchni, sprzątać i zajmować się dziećmi, a jak tego nie robi, to nie spełnia swojej roli w społeczeństwie, swojej nadanej z góry przez Matkę Naturę roli. Coś z nią nie tak, jest niedojrzała - nie chce zajmować się swoim potomstwem i ogniskiem domowym, wymiguje się od tego - albo nienormalna, bo to przecież naturalna kolej rzeczy. Cała emancypacja jest takim odwróceniem kijem rzeki, bo zaprzecza "naturalnemu" życiu kobiety w społeczeństwie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:00   #15
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Tylko że Ty mówisz tutaj o kwestiach społecznych. A ja mówię o odwiecznej i kierującej całym światem żywym potrzebie posiadania potomstwa. Jest to podstawa podstaw, ewolucyjnie, genetycznie, w ogóle biologicznie. Na tym bazuje fakt, że w ogóle istnieje coś takiego jak życie. Może też źle się wyraziłam, nie chodzi mi o to, że jak ktoś nie chce mieć dzieci i związku to jest chory psychicznie, czy nie wiadomo co. Mówiłam wyłącznie od tej strony bardziej biologicznej. Sama nie chcę mieć dzieci. I co? Nie będę zaklinać rzeczywistości, że to naturalne. Ale też nie robię z tego żadnego halo.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-07-18 o 10:01
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:11   #16
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Nie jestem emocjonalnie związana z moimi jajeczkami. Gdybym je sprzedawała/oddawała to w momencie opuszczenia mojego ciała skończyłby się jakikolwiek związek z nimi. Nie interesowałoby mnie czy powstało z tego jakieś dziecko. Nie przeszkadzałoby mi gdyby mój partner oddawał spermę.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:03   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tylko że Ty mówisz tutaj o kwestiach społecznych. A ja mówię o odwiecznej i kierującej całym światem żywym potrzebie posiadania potomstwa. Jest to podstawa podstaw, ewolucyjnie, genetycznie, w ogóle biologicznie. Na tym bazuje fakt, że w ogóle istnieje coś takiego jak życie. Może też źle się wyraziłam, nie chodzi mi o to, że jak ktoś nie chce mieć dzieci i związku to jest chory psychicznie, czy nie wiadomo co. Mówiłam wyłącznie od tej strony bardziej biologicznej. Sama nie chcę mieć dzieci. I co? Nie będę zaklinać rzeczywistości, że to naturalne. Ale też nie robię z tego żadnego halo.
nie kazdy chce. tak jest i bylo i bedzie. nie masz podstaw do pisacnia ze skoro wiekszosc chce to znaczy ze ci co nie chca sa nienormalni.

odstepstwa od biologii sa zawsze.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:08   #18
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Nie mówiłam, że każdy chce. A podstawy mam, zważywszy że przeczy to podstawom sensu życia ogólnie. Ale to nie ma większego znaczenia, po prostu stwierdziłam fakt i zamiast go zaakceptować to odebrałyście to jako atak na osoby, które nie chcą mieć dzieci, nie wiem na jakiej podstawie...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:16   #19
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie mówiłam, że każdy chce. A podstawy mam, zważywszy że przeczy to podstawom sensu życia ogólnie. Ale to nie ma większego znaczenia, po prostu stwierdziłam fakt i zamiast go zaakceptować to odebrałyście to jako atak na osoby, które nie chcą mieć dzieci, nie wiem na jakiej podstawie...
Eeee, serio? Napisałaś, że osoby, które nie chcą mieć dzieci, są chore. "Raczej każdego zdrowego człowieka celem jest stworzyć udany związek, miłość i mieć dzieci."oraz "Dlatego jeśli ktoś uważa, że nie chce, i serio nie chce, to coś z nim nie tak, albo jest niedojrzały emocjonalnie, psychicznie."

W ogóle nie mam w tym negatywnych znaczeń. Obsypywałaś osoby niechcące mieć dzieci kwiatkami
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 11:19   #20
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Ok, ale czy stwierdzenie, że coś z kimś jest nie tak to obrażanie kogoś? W obliczu stwierdzenia faktu, raczej nie... To jest na takiej zasadzie, że mówię: posiadanie jednej nogi zamiast dwóch nie jest normalne i coś z kimś takim jest nie tak. A osoba po amputacji się oburza, że ją obrażam i w ogóle. Podczas gdy stwierdziłam fakt i tyle. Ludzie są nadwrażliwi. Mniejsza z tym, bo offtopujemy już trochę.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:27   #21
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ok, ale czy stwierdzenie, że coś z kimś jest nie tak to obrażanie kogoś? W obliczu stwierdzenia faktu, raczej nie... To jest na takiej zasadzie, że mówię: posiadanie jednej nogi zamiast dwóch nie jest normalne i coś z kimś takim jest nie tak. A osoba po amputacji się oburza, że ją obrażam i w ogóle. Podczas gdy stwierdziłam fakt i tyle. Ludzie są nadwrażliwi. Mniejsza z tym, bo offtopujemy już trochę.
Powiedz osobom homoseksualnym, że jest z nimi coś nie tak, w końcu też nie pasują do "prawidłowego modelu rodziny". Albo bezpłodnym starającym się usilnie o dziecko, powiedz, że kobieta bezpłodna jest chora i nienormalna, bo powinna mieć dzieci. Powiesz prawdę, ale taaak, ona jest nadwrażliwa - powinna się cieszyć, że ktoś jej to powiedział i nie ukrywa przed nią prawdy.
Idąc tym tokiem rozumowania z każdym jest coś nie tak, więc... nie ma "czegoś tak". Jest tylko "nie tak". Więc ze wszystkimi jest wszystko w porządku?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-07-18 o 11:28
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:31   #22
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie mówiłam, że każdy chce. A podstawy mam, zważywszy że przeczy to podstawom sensu życia ogólnie. Ale to nie ma większego znaczenia, po prostu stwierdziłam fakt i zamiast go zaakceptować to odebrałyście to jako atak na osoby, które nie chcą mieć dzieci, nie wiem na jakiej podstawie...
Sensu życia? Czegokolwiek nie powiesz o "sensie życia", to nie będzie żadna naukowa wiedza, tylko co najwyżej twoja opinia na ten temat.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:39   #23
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Ale przecież tak jest, podstawą ewolucji, w ogóle tego że powstało życie jest to, że zaczęło się powielać.

Kretka - tylko nie bardzo mnie chyba rozumiesz. To że ktoś ma jakąś tam dysfunkcję czegoś itd. wcale nie znaczy że uważam go za nienormalnego itd. Tak na przykładzie homoseksualizmu (ogólnie, nie będę teraz wdawała się w dyskusje o tym, że są ''normalni'' i ''nienormalni'' homo). Homoseksualizm JEST zaburzeniem rozwoju embrionalnego. Taki jest fakt. No i co? Homoseksualiści muszą to zaakceptować i tyle. Ale to wcale nie znaczy, że będę z góry wszystkich homoseksualistów uważała za nienormalnych itd. bo to że nimi są jest wynikiem jakiegoś zaburzenia w trakcie rozwoju. Tak samo jak ktoś kto urodził się bez nogi itd. Po prostu trzeba rozdzielić fakty od opinii. I faktem jest, że jest to zaburzenie rozwoju embrionalnego, a opinią i poglądem, że to nie znaczy że ma to powodować jakąś negatywną opinię z samego tylko tego powodu co do osób homoseksualnych.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-07-18 o 11:41
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:56   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ale przecież tak jest, podstawą ewolucji, w ogóle tego że powstało życie jest to, że zaczęło się powielać.
Ale jak jest? Co jest podstawą ewolucji według ciebie? Ludzie od zarania dziejów rozkminiją jaki jest sens życia, a tobie wydaje się, że już wiesz. Pomijasz oczywisty fakt, że ludzie mają świadomość, inteligencję i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Sami sobie możemy zdecydować po co chcemy żyć. Jesteśmy ponad naszą biologią, bo możemy nią manipulować już w całkiem dużym stopniu. Stworzenie "zdrowego związku" i zakładanie rodziny, o których pisałaś wcześniej, też nie mogą być definiowane jako 'sens życia', bo zdrowy związek i rodzina to dla każdego coś innego. Nawet jeśli uznasz, że przekazywanie dalej materiału genetycznego jest celem życia, to chyba powinnaś być zachwycona możliwością rozsiewania go w sposób będący przedmiotem wątku
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:58   #25
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Zastanów się, serio, zanim coś napiszesz, zanim zaczniesz kogoś obrażać. To, że czegoś nie akceptuje nie oznacza od razu, że jestem ograniczona itd. To Ty być może jesteś nie rozumiejąc że mogę mieć inny punkt widzenia, na te sprawy, niż Ty. I wybacz ale jesteśmy ewolucyjnie, genetycznie zaprogramowani tak, że chcemy tworzyć udane związki itd. Dlatego jeśli ktoś uważa, że nie chce, i serio nie chce, to coś z nim nie tak, albo jest niedojrzały emocjonalnie, psychicznie. Jego sprawa, taka osoba może być sobie szczęśliwa, ale rzeczywistości nie zaklnie.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------



Ja tak nie napisałam. Czytaj ze zrozumieniem. A poza tym, ogólnie, argument wyżej.
To Ty obrazasz ludzi, ktorzy nie odczuwaja potrzeby rozmnazania sie, oraz tych, ktorzy potrzegaja komorki jako komorki, a nie potencjalne zycie.
Troche nie trafilas, bo ja rozumiem i szanuje ludzi, ktorzy marza o dzieciach, rodzinie, dla ktorych niezgodne z sumieniem i wlasna moralnoscia jest oddawanie roznych elementow i produktow swojego ciala, dla ktorych ledwo zaplodniona komorka jest juz dzieckiem, naprawde rozumiem i nie potepiam, ani tym bardziej nie obrazam wyzywajac od nienormalnych czy chorych, jak robisz to Ty, takze sorry...

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tylko że Ty mówisz tutaj o kwestiach społecznych. A ja mówię o odwiecznej i kierującej całym światem żywym potrzebie posiadania potomstwa. Jest to podstawa podstaw, ewolucyjnie, genetycznie, w ogóle biologicznie. Na tym bazuje fakt, że w ogóle istnieje coś takiego jak życie. Może też źle się wyraziłam, nie chodzi mi o to, że jak ktoś nie chce mieć dzieci i związku to jest chory psychicznie, czy nie wiadomo co. Mówiłam wyłącznie od tej strony bardziej biologicznej. Sama nie chcę mieć dzieci. I co? Nie będę zaklinać rzeczywistości, że to naturalne. Ale też nie robię z tego żadnego halo.
Skoro juz o biologii mowimy, jest pewna, zasadnicza roznica miedzy kazdym innym gatunkiem na ziemi a ludzmi - swiadomosc. I dzieki niej mozemy nad czysto biologicznymi popedami panowac.
W swiecie zwierzat nie ma czegos takiego jak potepienie kazirodztwa, jest za to porzucanie uszkodzonych, niepelnosprawnych, chorych osobnikow, wiec idac Twoim tokiem rozumowania, powinnismy zostawiac na pewna smierc chore i slabe dzieci, bo tak dyktuje natura i to byloby naturalnie. A ze jednak opiekujemy sie slabszymi jednostkami, z biologicznego punktu widzenia jestesmy nienormalni.
Przepraszam, ale Ty to zaczelas - mieszanie (wlasnych) zasad moralnych z 'biologicznymi faktami' i obrazaniem innych.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:59   #26
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;47356610]Ale jak jest? Co jest podstawą ewolucji według ciebie? Ludzie od zarania dziejów rozkminiją jaki jest sens życia, a tobie wydaje się, że już wiesz. Pomijasz oczywisty fakt, że ludzie mają świadomość, inteligencję i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Sami sobie możemy zdecydować po co chcemy żyć. Jesteśmy ponad naszą biologią, bo możemy nią manipulować już w całkiem dużym stopniu. Stworzenie "zdrowego związku" i zakładanie rodziny, o których pisałaś wcześniej, też nie mogą być definiowane jako 'sens życia', bo zdrowy związek i rodzina to dla każdego coś innego. Nawet jeśli uznasz, że przekazywanie dalej materiału genetycznego jest celem życia, to chyba powinnaś być zachwycona możliwością rozsiewania go w sposób będący przedmiotem wątku [/QUOTE]

Dokładnie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:02   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie jestem emocjonalnie związana z moimi jajeczkami. Gdybym je sprzedawała/oddawała to w momencie opuszczenia mojego ciała skończyłby się jakikolwiek związek z nimi. Nie interesowałoby mnie czy powstało z tego jakieś dziecko. Nie przeszkadzałoby mi gdyby mój partner oddawał spermę.
Mam bardzo podobne zdanie.

A co do "chcenia", "niechcenia" rozmnażania się, i tego czy jest to normalne czy nie, powiem tylko, że nie każdy chce mieć dzieci i tym bardziej nie każdy powinien je mieć. I to nie jest tak, że każdy dąży do założenia rodziny, w większości to założenie rodziny jest po prostu wpadką, a nie realizacją marzenia życia.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:11   #28
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Moim zdaniem to jest obrzydliwe z jednego powodu - to okradanie dzieci z krewnych i tożsamości.

Ja znam swoich dziadków, ciotki, wujków, pradziadków. Wiem kto na co chorował, kto na co umarł, wiem, że u mnie nie było raka, ale starsze pokolenia miały problem z kręgosłupem -> wiec bardziej o niego dbam.
Znam ze zdjęc pradziadków, wiem po kim mam nos. Wiem, kto jakie miał talenty, co kto lubił, czasami jakieś cechy widzę u siebie. To wazne w budowaniu tożsamości, w odkrywaniu tego kim sie jest.

Tego wszystkiego dzieci od dawców nie wiedzą. Nawet jeżeli mają kochających, wspaniałych rodziców.
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:14   #29
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

dziwne podejście. czyli lepiej żeby ktoś kto bardzo chce dziecka, ale nie może mieć ze swojego materiału genetycznego, nie miał dzieci wcale?
Poza tym bez takiej wiedzy można żyć, nawet bardzo dobrze żyć. Co niby ta wiedza ci dała oprócz potencjalnej profilaktyki chorób? Dziecko się rodzi nie tylko rodzicom, ale też ich dalszej i bliższej rodzinie więc ma dziadków, babcie, ciocie itp. Naprawdę geny wg ciebie mają taką wyższość nad wszystkimi innymi czynnikami?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:15   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dawstwo spermy i komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez greenlemon Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest obrzydliwe z jednego powodu - to okradanie dzieci z krewnych i tożsamości.

Ja znam swoich dziadków, ciotki, wujków, pradziadków. Wiem kto na co chorował, kto na co umarł, wiem, że u mnie nie było raka, ale starsze pokolenia miały problem z kręgosłupem -> wiec bardziej o niego dbam.
Znam ze zdjęc pradziadków, wiem po kim mam nos. Wiem, kto jakie miał talenty, co kto lubił, czasami jakieś cechy widzę u siebie. To wazne w budowaniu tożsamości, w odkrywaniu tego kim sie jest.

Tego wszystkiego dzieci od dawców nie wiedzą. Nawet jeżeli mają kochających, wspaniałych rodziców.
jest 15000 sposobó "okradania dzieci z krwnych i tożsamości" jak choćby zrobienie sobie dziecka z nieodpowiedzialnym patałachem, a potem zerwanie kontaktów w celu ochrony dziecka. no błagam cię
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-20 17:27:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.