Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 21:40   #1531
mes-bijoux
Rozeznanie
 
Avatar mes-bijoux
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 613
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

jutro mam bardzo trudny egzamin, więc oczywiście moja nerwica żołądka wkroczyła do akcji :-/ O 20.30 wzięłam drugą tabletkę z opakowania po 7 dniowej przerwie. O 21.30 miałam wizytę w kibelku, nie jakąś straszną, ale bardziej biegunkową niż mniej. Wcześniej dziś były 2 razy, ale nie bardzo intensywne. Przepraszam, że tak o tym piszę, ale jednak te fakty są istotne. Nie wiem czy wziąć jeszcze jedną tabletkę. We wtorek w nocy kochałam się z moim TŻ i on kończył we mnie. Myślę, że może MacGyvery nie przeżyły do tej pory, chociaż mogą żyć całkiem sporo... wolałabym mieć pewność. Co radzicie. Proszę o szybką odpowiedź.
__________________
Moje Biżu - kolekcja ślubna w lipcu

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
odliczanie do Wielkiego Dnia
8.08.2009

Edytowane przez mes-bijoux
Czas edycji: 2009-02-05 o 21:50
mes-bijoux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 19:21   #1532
katterina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ja biorę te tabletki już 1,5 roku i na początku było wszystko ok, ale ostatnie 3 miesiące dostawałam okresu w ostatnim tygodniu brania tabletek, a jak mialam przerwę w braniu to mialam okres drugi raz tylko duzo słabszy... więc chyba pora zmienić tabletki
katterina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 13:08   #1533
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

katterina
hmm a moze gina zapytac sie co moze byc powodem?

ja teraz mam sesje, maaatko jakiego stresa zalapalam przed jedny exam/co w czwartek mialam 5go/, az zla bylam na siebie, rowniez w danym tygodniu mialam dostac okres, pon-nic wt-nic sr-tez nic no ok czw? o kurde brak, ale jakos pod wieczor dostalam, ale strasznie skapy jest

dziewczyny mialayscie wlasnie taki przypadek iz bierzecie tabsy, a nie pojawil sie okres ze stresu? tak z zciekawosci pytam, bo 2lata temu jak mialam mature, to nie pojawil sie, ale z tego co wiem, jest to "norma" i nie ma co sie obawiac, jednak wtedy mialam tez przerwe w tabsach

mes-bijoux hmmmm wiesz nie mialas jeakies mega biegunki, tylko "stresowa" ze tak to ujme moze bierz dod tez np. stoperan? w momentach gdy wiesz, ze bedziesz miala te objawy, nie sadze aby tak to bezposrednio wplywalo, ale nie moge Ci napisac- iz napewno
bowiem jak mialo sie biegunke, a nie minely 4h od wchloniecie, to powinno wziasc sie nasepna, tyle ze musisz sama ocenic, czy to byla taka bieguneczka, czy biegunka
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:05   #1534
Ewqa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Mysle ze mi pomożecie :(

witam!
Ostatnio mam pewien problem. napisze wszystko od poczatku. Przez 3 miesiace brałam yasminelle musiałam zmienic bo wszystko mnie drażniło, lekarka przepisała mi mercilon wszystko było by ok gdyby nie w 2 tygodniu brania pojawiły sie nie wiem jak to nazwać kłucie, ból w brzuchu i towarzyszy az do teraz . A oprocz tego w trakcie stosunków pojawia sie mała ilosc krwi (wspólzyje od prau miesiecy) i ta krew sie zdarza za kazdym razem wspołzycia
Ostatnio bardzo sie przeraźiłam bo w trakcie kochania sie musielismy przerwac bo bol był okropny az mi łzy pociekły. dodam jeszcze ze kochamy sie tylko w weekndy bo taka jest obecna nasza sytuacja ze nie mozemy w tygodniu.
Jak mysliscie co to moze byc, czy moge miec cos w srodku jakis torbiel guzek. Prosze pomózcie. Chce znac wasze zdanie a jak nie to pędze szybko do lekarza. Czekam na odpowiedzi
Ewqa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:10   #1535
Muesli
Raczkowanie
 
Avatar Muesli
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 265
GG do Muesli
Dot.: Mysle ze mi pomożecie :(

myslę, że te tabletki nie są dla Ciebie, najlepiej idź do lekarza
Muesli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:51   #1536
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mysle ze mi pomożecie :(

ból może wynikać z jakiś urazów mechanicznych i infekcji także, ale ponieważ jesteś na etapie dobierania pigułek, to też bym szukała przyczyn właśnie tam.
wizyta lekarska czeka tak czy siak
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 23:06   #1537
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Mysle ze mi pomożecie :(

idz do lekarza, bo to krwawienie to moze byc np. nadżerka
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 09:16   #1538
Ewqa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mysle ze mi pomożecie :(

Dziekuje za konkretną odpowiedz
Ewqa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 23:27   #1539
Elizabeth:)
Rozeznanie
 
Avatar Elizabeth:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań / Warszawa
Wiadomości: 474
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam.
od 2 dni biore novynette i sa to moje pierwsze tabletki anty. I czytałam, ze tabletki mogą "nie utrzymać" mi cyklu, bo np. okaze się,ze mają za małą dawkę hormonów jak dla mnie. Czy w związku z tym pewność, że jestem zabezpieczona będę miała dopiero przy 2 opakowaniu?
Pytam, bo mój poprzedni ginekolog mówił,że novynette działa od 1. tabletki(ale nie zaczelam wtedy antykoncepcji hormonalnej) a ginekolog, u którego byłam ostatnio przepisując mi novynette powiedział, że do drugiego opakowania mam stosować dodatkowe zabezpieczenie. A zawsze bylam przekonana o skuteczności już od 1. tabletki 1. opakowania...
__________________
Obecny stan ducha: Czy miłość jest w stanie uchronić przed samotnością? Nie zapominajmy, że "Bóg ukrył piekło w samym sercu raju"
Elizabeth:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 23:29   #1540
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Kiedys tez stosowałam novynette. Myśle, ze na początku lepiej stosowac dodatkowe zabezpieczenie...
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 23:33   #1541
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elizabeth:) Pokaż wiadomość
Witam.
od 2 dni biore novynette i sa to moje pierwsze tabletki anty. I czytałam, ze tabletki mogą "nie utrzymać" mi cyklu, bo np. okaze się,ze mają za małą dawkę hormonów jak dla mnie. Czy w związku z tym pewność, że jestem zabezpieczona będę miała dopiero przy 2 opakowaniu?
Pytam, bo mój poprzedni ginekolog mówił,że novynette działa od 1. tabletki(ale nie zaczelam wtedy antykoncepcji hormonalnej) a ginekolog, u którego byłam ostatnio przepisując mi novynette powiedział, że do drugiego opakowania mam stosować dodatkowe zabezpieczenie. A zawsze bylam przekonana o skuteczności już od 1. tabletki 1. opakowania...
nietrzymanie cyklu nie ma nic wspolnego z zabezpieczeniem.
Ulotki głosi ze zabezpieczenie jest od pierwszej i tak jest
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 23:56   #1542
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny, a jak ja dostałam tabsy na uregulowanie cyklu i zmniejszenie bólów towarzyszących okresowi, a jestem już po 3 opakowaniu i nie ma w sumie skutków tzn. że powinnam poprosić i jakieś mocniejsze tabletki?
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 23:59   #1543
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hmmm...nie wiem czy mocniejsze pomoga?.. Ale w tej kwestii chyba specjalista powinien sie wypowiedziec
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 01:39   #1544
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak ja dostałam tabsy na uregulowanie cyklu i zmniejszenie bólów towarzyszących okresowi, a jestem już po 3 opakowaniu i nie ma w sumie skutków tzn. że powinnam poprosić i jakieś mocniejsze tabletki?
Myśle ,że nie ma potrzeby zmiany. Zanim zaczełam brac tabsy miałam bardzoooo bolesne miesiaczki, pierwszego (anjabardziej bolesnego ) dnia szło ze 3 ibupromy i ze 2 ketonale,które są juz napawde mocne.Dopiero po kilku miesiacach brania zauwazyłam w tej kwestii różnice, zdecydowanie mniej mnie boli - czasem nawet bezTabletkowo sie obejdziechoc tez spodziewałam sie braku bólu od pierwszej tabletki
Ale inna kwestia jest taka,ze od czrewca biore novynette,najpierw było ok potem przytyłam kilka kg o mi przeszkadzawieczorami puchną mi palce u dłoni,i wogóle mam obniżony nastruj + zero energi,chęci i entuzjazmu.Myślałam nad zmina i chciałam spytac,te dziewczyny które zmianiały co dostały innego? jakie?pytałam moja gin ,ale ona nie za przyjemna jest powiedzia ła tylko,ze cana wzriośnie o ok drugie tyle,czyli ponad 40 zł bo to leki nowszej generacji, te o mniejszej dawce hormonów....
I jeszcze chciałam spytac,bo ja przy novynette nie miałam ani razu palmien, okres mi sie zmnirejszył i skrucił,czy zaczynając nowe tabletki istnieje ryzyko plamien?czy to występuyje tylko podczas tego pierwszego "szoku" na hormony w organizmie?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 12:43   #1545
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Mam pytanie dotyczace Novynette. Otóż dzisiaj kupiłam 2 opakowanie i dzisiaj biore pierwsza tabletke z tego blistra. Wczoraj był ostatni dzien 7-dniowej przerwy, wktorej wystapiło krwawienie przypominajace krwawienie menstruacyjne (tak jak pisało w ulotce). I tu pojawia sie moje pytanie : kiedy bede miala normalna miesiaczke ?
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 13:53   #1546
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Nie będziesz miała normalnej miesiączki - nie ma owulacji, nie ma menstruacji Są jedynie krwawienia z odstawienia,podczas 7-dniowych przerw.
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 14:22   #1547
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alcatella Pokaż wiadomość
Nie będziesz miała normalnej miesiączki - nie ma owulacji, nie ma menstruacji Są jedynie krwawienia z odstawienia,podczas 7-dniowych przerw.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:18   #1548
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Naprawde? i tylko to ? nie wiedziałam...
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:58   #1549
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Przy dobrym układzie krwawienie z odstawienia będzie dla Ciebie dużo mniej uciążliwe od miesiączki, więc tylko się cieszyć A jeśli chodzi Ci o to, że miesiączka była sygnałem, że nie jesteś w ciąży to krwawienie z odstawienia też tak można traktować (choć jeśli raz się nie pojawi, nie musi być to od razu powodem to paniki )
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 20:23   #1550
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

heh dzieki za odpowiedzi
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:25   #1551
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alcatella Pokaż wiadomość
Przy dobrym układzie krwawienie z odstawienia będzie dla Ciebie dużo mniej uciążliwe od miesiączki, więc tylko się cieszyć A jeśli chodzi Ci o to, że miesiączka była sygnałem, że nie jesteś w ciąży to krwawienie z odstawienia też tak można traktować (choć jeśli raz się nie pojawi, nie musi być to od razu powodem to paniki )


piszesz to samo, co ja bym napisałą
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:54   #1552
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Mercilon - okres a zostały 3 pigułki

mam taki mały problem dotyczacy wlasnie tabletek Mercilon bo biore dopiero pierwsze opakowanie i zostaly mi 3 tabletki jeszcze do konca a wystapilo juz krwiawienie

moze wam tez sie cos takiego zdarzylo i co wtedy robic?brac dalej czy jak? moze poprostu organizm sie musi przystosowac i to jest normalne?
prosze tez o pomoc pana doktora jesli mozna.
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:00   #1553
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Mercilon - okres a zostały 3 pigułki

Ulotka! W ulotce jest napisane, ze podczas pierwszych trzech opakowan tabletek moga pojawic się plamienia. Ale jest tez napisane, ze nalezy sie zglosic do lekarza jesli wystepuje intensywne krwawienie z drog rodnych. Musisz sama to zinterpretowac.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:34   #1554
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Mercilon - okres a zostały 3 pigułki

Nie czytalas ulotki?
Plamienie i tyle.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:35   #1555
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Mercilon - okres a zostały 3 pigułki

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Ulotka! W ulotce jest napisane, ze podczas pierwszych trzech opakowan tabletek moga pojawic się plamienia. Ale jest tez napisane, ze nalezy sie zglosic do lekarza jesli wystepuje intensywne krwawienie z drog rodnych. Musisz sama to zinterpretowac.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 20:01   #1556
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Mam taki problem. Tabletki odstawiłam jakoś w październiku. Brałam je ok 1,5 roku.
Postanowiłam jednak wrócić do tabletek. Cykl mam strasznie nieregularny i troche mnie to męczyło + doszedł nowy Tż

W każdym razie byłam u mojej gin. Zapisała mi na nowo Novynette i kazała ze spokojem czekać na okres. Spóźniał się 2 tygodnie. Jednak wczoraj w końcu go dostałam. Wzięłam pierwszą tabletkę, wszystko niby ok z pozoru, ponieważ dziś już okresu nie mam... tzn jest takie słabe plamienie a wlaściwie to nawet nie plamienie ale wydzielina lekko zabarwiona na brązowo jak po skończonym okresie... I teraz zaczęłam mieć watpliwości czy aby na pewno jestem w pełni zabezpieczona, czy to wina tabletek, że mój okres trwał 1 dzień czy coś innego na to wpłynęło.
Co o tym myślicie? Powinnam się zabezpieczyć dodatkowo czy nie?

Piszę tutaj ponieważ wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 21:19   #1557
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Mam taki problem. Tabletki odstawiłam jakoś w październiku. Brałam je ok 1,5 roku.
Postanowiłam jednak wrócić do tabletek. Cykl mam strasznie nieregularny i troche mnie to męczyło + doszedł nowy Tż

W każdym razie byłam u mojej gin. Zapisała mi na nowo Novynette i kazała ze spokojem czekać na okres. Spóźniał się 2 tygodnie. Jednak wczoraj w końcu go dostałam. Wzięłam pierwszą tabletkę, wszystko niby ok z pozoru, ponieważ dziś już okresu nie mam... tzn jest takie słabe plamienie a wlaściwie to nawet nie plamienie ale wydzielina lekko zabarwiona na brązowo jak po skończonym okresie... I teraz zaczęłam mieć watpliwości czy aby na pewno jestem w pełni zabezpieczona, czy to wina tabletek, że mój okres trwał 1 dzień czy coś innego na to wpłynęło.
Co o tym myślicie? Powinnam się zabezpieczyć dodatkowo czy nie?

Piszę tutaj ponieważ wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie.
Zadna ze mnie znawczynia;e wydaje mi sie,ze osłabiony okres to wina tabletki.Ja odkad je biore mam znacznie słabszy okres,a po kilku miesiacach brania i mniej bolesny.Skoro okres dostałas, tabletke wziełas,pewnie dzis juz kolejna to mi sie wydaje,ze jestes zabezpieczona.Ja zaufałam od pierwszej tabsy i było ok
Mysle,ze mozesz byc spokojna
Ale ciekawe co reszta novynettek na to??
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 09:29   #1558
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

wiesz, ze lamiesz prawo?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 22:58   #1559
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
wiesz, ze lamiesz prawo?
ja ??czy kto?? i dlaczego jesli można??
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 07:18   #1560
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez misty82 Pokaż wiadomość
ja ??czy kto?? i dlaczego jesli można??
nie Ty, ktoś zamieścił ogłoszenie pod Tobą, że sprzeda tabletki
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.