Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-05, 18:20   #2011
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
A mojemu maluszkowi cos dolega i.nie.wiem jak mu pomoc. Spi tylko po godzince i przez sen strasznie sie preguje krzywi, nie wiem czy to brzuszek bo dzis mniej kup niz zwykle. Masuje mu brzuszek.ale nie pomaga.
jezeli męczy go kupka to ciepły okład wystarczy
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 18:27   #2012
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

O mamo, moja byla tak zmeczona, ze ladnym sopranem dawala przy cycku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:13   #2013
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
A mojemu maluszkowi cos dolega i.nie.wiem jak mu pomoc. Spi tylko po godzince i przez sen strasznie sie preguje krzywi, nie wiem czy to brzuszek bo dzis mniej kup niz zwykle. Masuje mu brzuszek.ale nie pomaga.
Tez tak mielismy ostatnie pare dni, do tego jeszcze przerazliwy krzyk
Pomaga malej termofor na brzuszku (polecam termofor-zabawke Mr B, sprawdza sie mega), masowanie I przyciskanie nozek do brzuszka.
U nas mysle, ze to jest kwestia polykania powietrza przy cycu bo mala je bardzo lapczywie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:15   #2014
_music_girl
Raczkowanie
 
Avatar _music_girl
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 297
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez nudnylogin Pokaż wiadomość
Głównie mm, cyc tylko zeby troche popila, bo u mnie z pokarmem słabo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nudnylogin,
Mam tak samo. Jedziemy na mm, bo ponad miesiąc temu miałam zapalenie piersi i straciłam prawie cały pokarm.
Nie wiem jak to odzyskać.
Ile dajesz mm? Ja kompletnie nie wiem jak karmić i ile dawać. Każdy mówi co innego. Pediatra żeby dawać pierś przed mm a potem trochę mm (?), położna żeby dawać więcej mm ale najpierw a potem pierś. Neonatolog żeby ściągnąć 20 ml z piersi dodać wzbogaczacz pokarmu i dalej pierś. Pogubiłam się...
Mała je do 90 ml. Ma prawie dwa miesiące, wiek korygowany to- powinna się urodzić po świętach.
__________________
Czekamy na dziewczynkę 25 grudnia
Jest już!! Urodzona 11 listopada

Edytowane przez _music_girl
Czas edycji: 2017-01-05 o 19:18
_music_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:33   #2015
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Nudnylogin,
Mam tak samo. Jedziemy na mm, bo ponad miesiąc temu miałam zapalenie piersi i straciłam prawie cały pokarm.
Nie wiem jak to odzyskać.
Ile dajesz mm? Ja kompletnie nie wiem jak karmić i ile dawać. Każdy mówi co innego. Pediatra żeby dawać pierś przed mm a potem trochę mm (?), położna żeby dawać więcej mm ale najpierw a potem pierś. Neonatolog żeby ściągnąć 20 ml z piersi dodać wzbogaczacz pokarmu i dalej pierś. Pogubiłam się...
Mała je do 90 ml. Ma prawie dwa miesiące, wiek korygowany to- powinna się urodzić po świętach.
a na mleku nie masz podanej ilosci ile podawac? ja bym dawała najpierw piers pózniej mm. Na poczatek rób wiecej i zobacz ile wypija i tyle rób

A co do laktacji to podobno metodą 77/55/33 można rozkręcić
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:38   #2016
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Dziewczyny moja tez miala tak z noskiem i dalam po 2 kropelki soli fizjologicznej a na noc ten psikacz Disnemar a na drugi dzien juz bylo ok

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Moja sie chyba wyspala za Wasze dzieci..
Od 1:30 do 7:30 od 8 do 11 od 12 do 16:30 !!! W nocy bedzie lambada jak nic dobrze ze mąż ma 3 dni wolnego
Jak Ty to robisz ze Twoje dziecko przesypia ciągiem 6 godzin? 😮 mój nie przespał więcej niż 3,5 h nawet w nocy... Zazdrooo 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:50   #2017
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Jak Ty to robisz ze Twoje dziecko przesypia ciągiem 6 godzin? 😮 mój nie przespał więcej niż 3,5 h nawet w nocy... Zazdrooo 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie wiem ogólnie wieczorem ciezko jej jest zasnąć i zawsze sie namęczymy obie ale jak juz zasnie to śpi ładnie jak zasneła o 12 to wstała o 16:30 juz mi sie nudziło i robiłam hałas a ona nic haha ostatnio miała ciężki dzien bo miałysmy kryzys laktacyjny i cały dzien na cycku i spała po 20 min na szczescie szybko przeszło
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 19:57   #2018
nudnylogin
Rozeznanie
 
Avatar nudnylogin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 958
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Nudnylogin,
Mam tak samo. Jedziemy na mm, bo ponad miesiąc temu miałam zapalenie piersi i straciłam prawie cały pokarm.
Nie wiem jak to odzyskać.
Ile dajesz mm? Ja kompletnie nie wiem jak karmić i ile dawać. Każdy mówi co innego. Pediatra żeby dawać pierś przed mm a potem trochę mm (?), położna żeby dawać więcej mm ale najpierw a potem pierś. Neonatolog żeby ściągnąć 20 ml z piersi dodać wzbogaczacz pokarmu i dalej pierś. Pogubiłam się...
Mała je do 90 ml. Ma prawie dwa miesiące, wiek korygowany to- powinna się urodzić po świętach.

Ja daje cyca przed karmieniem, albo w nocy kiedt Tz robi mleko, zeby Mała sie nie denerwowała, tak na przeczekanie. Ale wiem, ze sie tym nie najada, nawet jak sciagan laktatorem to caly guzik tego mleka jest.

Teraz za kazdym razem daje jej 90ml, czasami wciagnie calosc, ale zwykle po 60ml ma odlot i zasypia wydaje mi sie, ze jej wystarcza. Je co 3-3,5h, glownie wybudza sie sama. We wtorek bede u pediatry to wypytam ile powinna zjadac i sprawdzimy ile wazy. Jak wychodzilysmy miala 3270g. Ciezko ocenic czy zjada dobre porcje, bo nie mam jej jak regularnie wazyc, ale tak jak dziewczyny mi napisaly, kieruje sie tym, ze nie krzyczy ani nie placze, po butli sama zasypia wiec chyba jej to wystarcza. A no i nasza Hania ma 2tygodnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nudnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 20:01   #2019
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Eee zadne chorobsko
Lelus taz spi 1,5 godz ale zaczela sie wiercic, wiec pewnie zaraz sie obudzi... o juz cos skomli...
Skad kupujecie pampery?? Ja dostalam pampersa i jestem zachwycona jakie sa cienkie normalnie moge zalozyc rozmiar mniejsze body Lence
Myslalam, ze bede kupowac dada bo sa tanie i niby tez ok ale pampers bije je na glowe

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------



Do mnie kurier chyba nie dojedzie z szumisiem
My chyba najbardziej lubimy pampersy bo po Dada mamy czerwoną pupkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 20:59   #2020
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

DoDoo, my kupujemy w Gemini pieluchy, tez Pampers najlepiej sie sprawdza Nie probowalismy jeszcze tych z Rossmann i Happy Bella. Lidlowskie najgorsze, sztywne jak nie wiem Dady tez bez szalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:42   #2021
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

mi polozna kazala najpiere cyc a potem mm

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 22:06   #2022
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

My przeszlysmy juz na dwojki z pampersow i super o wiele lepiej leżą mam dużą paczkę Lidlowych i chyba je komus opchne bo sa beznadziejne... Biedronkowe sa spoko ale szkoda ze nie maja wskaznika bo przy jedynkach sie przyzwyczailam
Ale orginalne pampers bija wszystkie na glowe na noc sa najlepsze
Chce wyprobowac te bella happy ale nigdzie ich nie ma u mnie..
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 23:30   #2023
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Kazik miałam coś w środku w śluzówce szyte. Jakieś mikro urazy. Na zewnątrz zostałam ocalona 😆

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
U nas nocka i ranek spokojny jedzonko.co 3 godz. Za to pobudka o 11.30 na jedzonko juz nie byla taka slodka mraton przy cycku ponad godzine a na koniec chlust mleka z grudkami i to wszystko takie zolte...(
Moje mleko też takie żółtawe. Zwłaszcza na wkładce widzę

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
mój mały tez czesto ulewa i to nawet spore ilości... Ale wydaje mi sie ze to przez to ze on ciagle chce do cyca, a z cyca ciagle leci. A przeciez ma malutki żołądeczek :| Ale bez cyca płacze, nie wiem co robic
Pozwalać jeść dalej 😊 Moja też potrafi co chwilę jeść i je dopóki nie zaśnie 😉

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Mi w szpitalu tez mowily, ze dziecko powinno wisiec 20-30min na cycku co 3h, ale co ja mialam zrobic jak mojemu wystarczylo 5-10min... przeciez nie wcisne w niego wiecej, skoro sie najadl i.idzie spac
Ja robilam probe karmienia w szpitalu i z takiego spontanicznego karmienia (nie na glodnego) wyciagnal jakies 50g

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Sranie w banie z tym 20-30 minut. Dziecko je tyle ile chce 😊

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Czasami dziecko chce się tylko napić i pociumka 1 minutę i wystarcza

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Moja dziś od 9 spala łącznie może 40 minut... I poplakuje przez sen ...
Goraczki nie ma...
Może cos jej dolegac mimo ze nie ma gorączki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może jakiś zły sen? Np oddalajacy się cycek? 😆

---------- Dopisano o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
A mojemu maluszkowi cos dolega i.nie.wiem jak mu pomoc. Spi tylko po godzince i przez sen strasznie sie preguje krzywi, nie wiem czy to brzuszek bo dzis mniej kup niz zwykle. Masuje mu brzuszek.ale nie pomaga.
Poruszaj pupą to poluzuje 😊 na moją to działa
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 02:58   #2024
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Lekarka wiecie co kazala zrobic z pepkiem?? Pomacala tam i go tak odciagnela i powiedziala, ze w domu mamy go...urwac on sie trzymal na samym wlosku juz. Fuj zrobilismy to w domu, jesu myslalam ze padne bo tam juz zaczelo sie babrac pod kikutem. Normalnie mnie takie rzeczy nie brzydza ale urywac cos wlasnemu dziecku to mnie zlamalo
NIGDY WIECEJ KIKUTOW
DoDoo co Ty tam masz za zestaw lekarzy ?

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Boze, moje dziecko produkuje tyle prania, ze az mnie to przeraza Czy Wy tez przebieracie sie pol miliona razy dziennie? Dobrze, ze jednak mam tyle ciuszkow
Tak my tez pól miliona razy lalunia modelka mi rosnie z tego chłopaczka wszystko przez to ulewanie

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
W czym śpią Wasze Maluszki? Nasza w rożku ale zaczyna być powoli za krótki. Zamówiłam w smyku śpiworek do spania.
Pod kocykiem. W rożku byłaby awantura bo nie lubi byc taki owinięty

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mój syn często ulewa, wiec przebieram go minimum 4-5 razy
My tak sano

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
U mnie było napisane "skierowanie do poradni preluksacyjnej". To usg.
My dzis byliśmy - to usg. Plus oględziny i pokazywał jak ćwiczyć stawy i kręcić nóżkami. Ogólnie usg wyszło zaskakująco dobrze jak na nasze 4 tyg. Dobrze rozwinięte.

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dobrze zrozumialam, ze Tobie tez udało się uniknąć pęknięcia/nacinania?
Jak mowie komuś ze nie mam szwów to każdy zdziwiony
Zazdroszczę
Ja zawsze mowilam ze wole cc niz SN bo tu przynajmniej rana na brzuchu a nie w kroku... a potem sobie ubzdurałam ze przeciez moze sie uda bez nacinania.... No i prawie 5 tyg po porodzie a ja sądze ze sex to moze juz nigdy nie wypalić

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
W weekend przyjezdzaja do nas tesciowie nie dosc, ze nie ciesze sie w ogole na wizyte to jeszcze ani nie mam jak posprzatac, a o gotowaniu nawet nie mysle... ugh.
A to standard wiec sie nie przejmuj


Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość

Skad kupujecie pampery?? Ja dostalam pampersa i jestem zachwycona jakie sa cienkie normalnie moge zalozyc rozmiar mniejsze body Lence

Myslalam, ze bede kupowac dada bo sa tanie i niby tez ok ale pampers bije je na glowe
My sie rozpaskudzilisny pampers premium care!! Kupiliśmy potem pampers te zielone i mały wyje po każdym siku a w tamtych sikał na pewno pare razy i miał sucho

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Moje dziecko kocha swieze powietrze!!! Aniol. Spacerujemy sobie. Wlasnie sobie uswiadomilismy, ze mamy polski wozek i mamy tylko jedna zapasowa dętke a paczka z pl idzie tu okolo tydzień. Wiec jesli strzelilaby opona(choc nie wiem czy ona sie psuja, ale chyba tak bo widzialam u produecnta ze mozna dokupić detki) to bylybysmy tydzień bez spacerów. Pierwsze co po powrocie robie to zamawiam jedna extra duza i jedna extra mała.
Moje dziecko jak tylko wsadzisz do wózka i wyjdziesz z domu to spi

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ja jadlam w ciazy jajko na miekko i sadzone tez z plynnym zoltkiem.

Ufff nie tylko ja taka wyrodna matka

Edytowane przez mademoiselle_m
Czas edycji: 2017-01-06 o 13:00
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 03:16   #2025
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Hejka z nocnego kp!🙆

Czy znalazłyscie już dobre pozycje do karmienia tak, że nie macie spiętych wszystkich mięsni? Mi nie zawsze się jeszcze udaje ale coraz lepiej 💪najlepiej jak mnie Mężuś poobkłada poduchami albo na leżąco
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 03:17   #2026
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
A mojemu maluszkowi cos dolega i.nie.wiem jak mu pomoc. Spi tylko po godzince i przez sen strasznie sie preguje krzywi, nie wiem czy to brzuszek bo dzis mniej kup niz zwykle. Masuje mu brzuszek.ale nie pomaga.

Daj rumianek. Chyba Dariunia to polecała a my przetestowaliśmy i powiem tak - kupa jak ta lala pieluch nie zdążyliśmy zmieniać a dziecko od razu takie szczęśliwe
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 03:19   #2027
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Mademoiselle my też pampers premium care 👍😊
A co do bardzo dobrego wyniku usg bioderek - często dajecie na brzuszek? I jakie cwiczenia Wam polecali?
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 03:25   #2028
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Moje dziecko ogarnia slimaczka i sloneczko z lezaczka, slucha muzyczke, patrzy na swiatelka w lezaczku. .Dzizas czym ja ja zainteresuje za miesiac??? za 2 miesiace to ona bedzie mnozyc i dzielic

Nasz zgodnie z planem TZ w maju zdaje mature

---------- Dopisano o 04:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:20 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Mademoiselle my też pampers premium care
A co do bardzo dobrego wyniku usg bioderek - często dajecie na brzuszek? I jakie cwiczenia Wam polecali?

My na brzuszku rzadko bo Kuba nie cierpi. Ćwiczenia taki rowerek nóżkami przy przewijaniu albo kręcenie nóżkami - takie kołeczka dookoła stawów biodrowych

---------- Dopisano o 04:23 ---------- Poprzedni post napisano o 04:21 ----------

Swoja droga jest 4.27 a ja jeszcze nie poszłam spac

---------- Dopisano o 04:25 ---------- Poprzedni post napisano o 04:23 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Brzuszek miekki, a i kupy były dzisiaj
Wydaje mi się ze trochę gorzej oddycha, z takim charczeniem jakby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nam powiedzieli ze jak tak pochrapuje to za mała wilgotność
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 03:31   #2029
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
Nam powiedzieli ze jak tak pochrapuje to za mała wilgotność
Dobrze wiedzieć 😊 Nasza też nie cierpi na brzuszku leżeć. Tak krzyczy, że serce mi pęka.

---------- Dopisano o 04:31 ---------- Poprzedni post napisano o 04:28 ----------

Roksi zasnęła idę dalej w kimono 👍 z szumisiem 👅uwielbiam!
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-06, 06:22   #2030
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Witam sie z karmienia mala spala od 00:30 do 7 teraz je i widze powoli odlot
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 06:40   #2031
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Witamy sie z Lili cioteczki!

Stawiam dzis tort z okazji 28 urodzin👌🎂🍾 i informuje, ze Lili ma pierwszy tydzien zycia za soba. Zaczela pieknie sypiac w nocy. Pokochala swoj kozyk6 mojrzesza do tego stopnia, ze po 3h nie dala sie obudzić, mimo ze piersi mi prawie eksplodowaly i musialam sie rat9wac lakratorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:01   #2032
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Jesteśmy w domu!!! Tesciowa z tz wszystko idealnie przygotowali. Zupka mi sie gotuje i ide za chwile odespac szpital.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Wogole Lili urodzila sie w pt z waga 3220g, a dzis ma 3310. Idziemy do przodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Porod mialas bardzo stresujacy, dobrze ze lekarze mieli reke na pulsie i szybko zareagowali.
Gratuluje powrotu do domu

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Lekarka wiecie co kazala zrobic z pepkiem?? Pomacala tam i go tak odciagnela i powiedziala, ze w domu mamy go...urwac 😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱 on sie trzymal na samym wlosku juz. Fuj zrobilismy to w domu, jesu myslalam ze padne bo tam juz zaczelo sie babrac pod kikutem. Normalnie mnie takie rzeczy nie brzydza ale urywac cos wlasnemu dziecku to mnie zlamalo 😂😂😂
NIGDY WIECEJ KIKUTOW 🙊🙉🙈
Pierwsze slysze ze sie odrywa kikuta :/
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:11   #2033
nudnylogin
Rozeznanie
 
Avatar nudnylogin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 958
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Witamy sie z Lili cioteczki!

Stawiam dzis tort z okazji 28 urodzin i informuje, ze Lili ma pierwszy tydzien zycia za soba. Zaczela pieknie sypiac w nocy. Pokochala swoj kozyk6 mojrzesza do tego stopnia, ze po 3h nie dala sie obudzić, mimo ze piersi mi prawie eksplodowaly i musialam sie rat9wac lakratorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Sto lat




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nudnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:23   #2034
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Witam sie z karmienia mala spala od 00:30 do 7 teraz je i widze powoli odlot
Zazdroszcze. Moja wczoraj urządziła wiszenie na piersi. Cycki puste a ona zła. W końcu zasnęła około 23.30 i spała do 2.30. Kolejne jedzonko o 7.30. Teraz z nia leze i się do siebie uśmiechamy.
Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Witam sie z karmienia mala spala od 00:30 do 7 teraz je i widze powoli odlot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:25   #2035
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Trochę z opóźnieniem opis porodu 😊

W środę 14.12 zostałam przyjęta na oddział jako po tp. Ktg eleganckie, zero skurczy, papierki, opaska na łapkę i gotowe. W międzyczasie moja położna przyszła, pogadały, decyzja: cewnik foleya.

Ugościłam się w sali, Mężuś pojechał. Mam iść do badania. Wywiad z bardzo sympatyczną lekarką. Założyła cewnik (nie bolało) i tak z nim chodziłam do wieczora po korytarzu z małymi przerwami. Dostałam przy tym takich mocnych bóli miesiączkowych.
Rano ok 10 decyzja - idę na porodówkę gdzie czekała na mnie moja położna z sali z wanną
Wyciągnęła cewnik - rozwarcie na dwa palce. Ktg - w końcu jakieś skurcze. Jak sobie masowałam sutki to skurcz był mocniejszy i dłuższy. W międzyczasie badało mnie trzech lekarzy i inna położna co jakiś czas (w tym jeden uczący się jeszcze). Potem zjedlismy kanapki i po snickersie i spacerowalismy z godzinę 😆 Nie pamiętam o której ale chyba ok 13 podali mi oxty. I szybko zaczęły się skurcze konkretne i częste. Stwierdzili, że to potrwa i że optymistycznie urodzę ok północy. Podłaczyli mnie znowu pod ktg i polożna założyła tensa (jest boski). Potem sobie kręciłam biodrami przy lóżku albo pomagałam przy drabince. Skurczybyki dawały popalić i miałam coraz mnie sekund na odpoczynek. Potem na łóżku poczułam jakby coś mi poleciało ale myślalam, że mi się wydawało. Przy badaniu wody wypłynęły konkretnie. Cóż za przyjemne uczucie! Takie cieplutkie. Przyszedł po czasie moment, że spać mi się chciało i czułam się jak naćpana (oczy przymróżone). Na to położna: odpoczywaj Monisiu i zamykaj oczy). Wtedy zaczęła nalewać wody do wanny.
Mężuś cały czas mi kibicował i dodawał siły. Jestem mu taka wdzięczna i aż brak mi slów aby opisać jak bardzo mnie uszczęśliwił 😍😍😍💓 pryskał buzie wodą termalną, dawał wody i przypominał o piciu.
Weszła goła do wanny. Ależ przyjemnie ciepła woda! Spa porodowe. No i skurcze przybrały na częstotliwosci i mocy. Cały czas oddychałam i znalazłam sposób na na ból. W momencie szczytu skurczu maksymalnie nabierałam powietrza do brzucha i potem puszczałam. Były już tak częste, że strasznie mnie zmęczyły. Miałam świadomość, że mogę dopiero rano urodzić a była chyba 18-19. Zaczęło mi się chcieć przeć! I sobie myślę eeee to nie to przecież za wcześnie, pewnie mam rozwarcie na jakieś 4 cm dopiero! Mówię do Mężusia, że jakby mi zaproponowali cesarkę to bym się zgodziła bo tyle czasu jeszcze to potrwa. Tż poszedł do położnej (wiedział, że coś się dzieje bo pamiętał z sr, że jak się prosi o cesarkę to już blisko &#128518. Badanie - 9 cm, rodzimy! 😨 Oparłam się o wannę na kuckach i sobie parłam przez jakiś czas. Przy tych partych mogłam sobie odpocząć bo nie były takie częste. Jeszcze się mnie żarty trzymały bo powiedziałam, że czuje jakby miała wielką kupę zrobić haha W międzyczasie podobno zebrało się jakieś 7 osób naokolo tej wanny (nie kojarzę wielu rzeczy). P kazała mi się obrócić na plecy i nie pozwoliła przeć na skurczy tylko oddychać. O jasna dupa! Jak to nie przeć??? Dałam radę, oddychałam jak piesek byle tylko odwrócić uwagę od parcia. P w tym czasie naciągała skórę i pomagała główce wychodzić. Mogłam dotknąć 😻 Tż nawet zaglądał i żartował czy dziecko czarne czy białe haha i ja się nawet śmiałam heh Tak kilka skurczy musiałam nie przeć tylko oddychać i malutka wyskoczyła. Dali mi ją na klatę, cóż to za bezcenne uczucie! Mówilam jaka Ty jesteś fajna i śliczna i patrzylam na Mężusia. Momentalnie dostałam takiej energii! Zabrali ją do mierzenia gdy musialam urodzić łożysko (ale fajne uczucie jak wychodzi). Tż dostał mała na ręcę. Piękny widok 😍 Potem ja na łóżko, Roksi na klatę, lekarka zszyła małe pęknięcia na śluzówce (dostałam znieczulenie). Urodziłam o 20:20. Totalnie nie mialam poczucia czasu. Pierwszą fazę wpisali mi od 17, parte 35 minut. Pomimo bólu poród wspominam jako nasze piękne i niesamowite doświadczenie. Polożna spisala się na medal! Nawet przygotowała dla mnie cieple prześcieradlo na wyjście z wanny. Mała się przyssała i trochę siarki popila a potem zasnęła na jakieś 11 h😊

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
Sprawny porod. Powiedz mi czy dziecko bylo rodzone do wody czy musialas wyjsc?




Co do zoltego mleka cieszcie sie bo tzn ze jest jeszcze siara- a to bomba witaminowa
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:42   #2036
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
My przeszlysmy juz na dwojki z pampersow i super o wiele lepiej leżą mam dużą paczkę Lidlowych i chyba je komus opchne bo sa beznadziejne... Biedronkowe sa spoko ale szkoda ze nie maja wskaznika bo przy jedynkach sie przyzwyczailam
Ale orginalne pampers bija wszystkie na glowe na noc sa najlepsze
Chce wyprobowac te bella happy ale nigdzie ich nie ma u mnie..
Ja sie za bella nawet nie biore bo jak pomysle o ich podkladach albo wkladkach laktacyjnych to sorry ale z tego by trzy zrobil, takie grube

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 07:55   #2037
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Super - obudzil mnie zlosliwiec o 8, wzielam go na poduszke na kolana, wyjmuje cyc a on poszedl spac ! :|
...ale dobra, niech spi, lepsze to niz wrzaski

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 10:19   #2038
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

my dzis nie wyspani..
tez ciagle cyc a przy tym sie denerwowal chyba za malo lecialo. dostal butle i usnal ale na dluugo to nie.n

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 10:34   #2039
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
my dzis nie wyspani..
tez ciagle cyc a przy tym sie denerwowal chyba za malo lecialo. dostal butle i usnal ale na dluugo to nie.n

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Nic nie mow, u nas od drugiej nocnej pobudki co godz sie budzila, masakra... Teraz trzeci raz ja usypiam i nie wiem czy w koncu zasnie...
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 10:38   #2040
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Nic nie mow, u nas od drugiej nocnej pobudki co godz sie budzila, masakra... Teraz trzeci raz ja usypiam i nie wiem czy w koncu zasnie...
nasz to samo.. masakra..
teraz mama go buja

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 11:50:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.