Diametralna zmiana przepisów! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 20:55   #1
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Thumbs down

Diametralna zmiana przepisów!


Hej dziewczyny oto co znalazłam na stronie www.prawko.com.pl


Dla młodych kierowców (tych którzy posiadają prawo jazdy przez okres nie dłuższy niż 2 lata) przewiduje się okres próbny trwający 2 lata w trakcie którego osoba:
  1. przez pierwsze 7 miesięcy będzie musiała jeździć samochodem oznakowanym z przodu i z tyłu zielonym liściem
  2. będzie musiała, pomiędzy 5 a 7 miesiącem od uzyskania prawa jazdy, odbyć dodatkowy kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym,
  3. przed upływem 7 miesiąca od uzyskania praw jazdy nie będzie mogła przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy oraz osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem.

Wystraszyłam sie trochę. W tamtym tygodniu zdałam prawko i czy jak to wejdzie w zycie np latem jak to przewidują to mnie bedzie tez dotyczyc?
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:00   #2
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Też się chętnie dowiem coś więcej na ten temat, bo jestem w trakcie robienia prawa jazdy.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:08   #3
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Cytat:
Napisane przez sparx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny oto co znalazłam na stronie www.prawko.com.pl





Dla młodych kierowców (tych którzy posiadają prawo jazdy przez okres nie dłuższy niż 2 lata) przewiduje się okres próbny trwający 2 lata w trakcie którego osoba:
  1. przez pierwsze 7 miesięcy będzie musiała jeździć samochodem oznakowanym z przodu i z tyłu zielonym liściem
  2. będzie musiała, pomiędzy 5 a 7 miesiącem od uzyskania prawa jazdy, odbyć dodatkowy kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym,
  3. przed upływem 7 miesiąca od uzyskania praw jazdy nie będzie mogła przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy oraz osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem.
Wystraszyłam sie trochę. W tamtym tygodniu zdałam prawko i czy jak to wejdzie w zycie np latem jak to przewidują to mnie bedzie tez dotyczyc?
Nie wczytywałam się za bardzo co, kiedy, jak i czy jest szansa, że to będzie obowiązywało, ale:
ad.1 - nie głupio, inni kierowcy wiedzą wtedy, że mają bardziej uważać i większość będzie też bardziej wyrozumiała.
ad.2 tak naparwdę taki kurs przydałyby się niejednemu kierowcy ze stażem. Przed zdaniem prawa jazdy lekcje teoretyczne są lekko bez sensu, bo zwykle są zanim nawet zaczniemy jazdy, taka powtórka co i jak nie byłaby głupia. Pozatym po kilku miesiącach zwykle wpadają do głowy różne problemy co i jak kiedy i możnaby się dopytać. Pytanie tylko kto za to zapłaci i jak znaleźć czas?

ad.3 - totalny bezsens i to będzie jeden z najbardziej martwych przepisów polskiego ustawodawstwa jak to wejdzie w życie w zakresie nie przekraczania podanych prędkości. Reszta może i nie głupia.


EDIT: doczytałam, że to jest projekt z 2007 roku:
http://www.prawko.com.pl/content/view/62/2/
o tym napisałaś?
ten artykuł też jest z 2007, więc myślę, że jak nic nowego nie słychać o projekcie to nie ma co się bać.
Można jeszcze sprawdzić na stornie ministerstwa.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-04-27 o 21:13
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:27   #4
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie wczytywałam się za bardzo co, kiedy, jak i czy jest szansa, że to będzie obowiązywało, ale:
ad.1 - nie głupio, inni kierowcy wiedzą wtedy, że mają bardziej uważać i większość będzie też bardziej wyrozumiała.
ad.2 tak naparwdę taki kurs przydałyby się niejednemu kierowcy ze stażem. Przed zdaniem prawa jazdy lekcje teoretyczne są lekko bez sensu, bo zwykle są zanim nawet zaczniemy jazdy, taka powtórka co i jak nie byłaby głupia. Pozatym po kilku miesiącach zwykle wpadają do głowy różne problemy co i jak kiedy i możnaby się dopytać. Pytanie tylko kto za to zapłaci i jak znaleźć czas?

ad.3 - totalny bezsens i to będzie jeden z najbardziej martwych przepisów polskiego ustawodawstwa jak to wejdzie w życie w zakresie nie przekraczania podanych prędkości. Reszta może i nie głupia.


EDIT: doczytałam, że to jest projekt z 2007 roku:
http://www.prawko.com.pl/content/view/62/2/
o tym napisałaś?
ten artykuł też jest z 2007, więc myślę, że jak nic nowego nie słychać o projekcie to nie ma co się bać.
Można jeszcze sprawdzić na stornie ministerstwa.
tak to tez przeczytałam. hmm no nie wiem ale mysle ze to bedzie dotyczyc kierowcow zdajacych juz po wejsciu tej ustawy.
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:44   #5
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

http://www.prawko.com.pl/content/view/63/2/
A to co napisałaś to stąd?
Bo to, jak dobrze widzę też artykuł z 2007 roku. I też tylko jako o projekcie także nic pewnego.

Cytat:
Artykuł z dnia: 06.12.2007 opracowanie: PRAWKO.COM.PL, źródło: Rzeczpospolita, www.rp.pl, autor: Agata Łukaszewicz

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-04-27 o 22:28
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:52   #6
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 574
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

nawet jesli to prawo nie dziala wstecz, wiec nie moze objąc tych, którzy dokument juz otrzymali albo są w trakcie robienia kursu.
Jesli wejdzie to np od 1 stycznia 2010 roku i bedzie obowiązywac osoby, które wtedy zaczynają kurs.
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:57   #7
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

prawo nie działa wstecz. jeżeli zaczną obowiązywać te przepisy, to będą dotyczyły wszystkich, którzy zrobią prawo jazdy już po ich wejściu w życie.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

oj, awia mnie ubiegła
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 10:12   #8
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Ufff pocieszyłyście mnie to dobrze
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 10:45   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Wątpię aby to była prawda, ponieważ:

Cytat:
Napisane przez sparx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny oto co znalazłam na stronie www.prawko.com.pl

Dla młodych kierowców (tych którzy posiadają prawo jazdy przez okres nie dłuższy niż 2 lata) przewiduje się okres próbny trwający 2 lata w trakcie którego osoba:
  1. przez pierwsze 7 miesięcy będzie musiała jeździć samochodem oznakowanym z przodu i z tyłu zielonym liściem
  2. będzie musiała, pomiędzy 5 a 7 miesiącem od uzyskania prawa jazdy, odbyć dodatkowy kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym,
  3. przed upływem 7 miesiąca od uzyskania praw jazdy nie będzie mogła przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy oraz osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem.
Ad.1. A co z osobami, które nie mają swojego samochodu i jeźdzą raz na jakiś czas pożyczonym? Może nałoży się na nich obowiązek kupna samochodu...?Po drugie kto miałby sprawdzać naklejanie tych listków, specjalny urzędnik? A może lokalny leśniczy? I najlepsze to ciekawe w jaki sposób by to robił... Trudniejsze niż kontrola zapinania pasów. A jak ktoś nie naklei listka na samochód mamy, to co wtedy?

Ad.2. Nie jest takie nierealne, ale skoro ktoś musiałby się dodatkowo dokształcać, to znaczyło by, że pierwszy kurs, który zrobił był niewystarczający - a więc taka osoba nie powinna była jeździć w ruchu ulicznym, skoro nie znała potencjalnych zagrożeń oraz zasad bezpieczeństwa.

Ad.3. I znowu - ciekawe jak sprawdzono by czy ktoś nie przekracza tej prędkości. Ponadto taka osoba jadąca między 50 a 80 km/h autostradą stwarza zagrożenie gdyż utrudnia jazdę i prowokuje do wyprzedzania, trzeba by było więc wyznaczyć im drogi, którymi się mogą poruszać... Nierealne. Natomiast ostatnie jest zupełnie nie prawdziwe. W Polsce mamy swobodę w podejmowaniu działalności gospodarczej oraz w podejmowaniu pracy jeśli mamy wymagane uprawnienia. Nie ma czegoś takiego jak prawo jazdy pozwalające mi dojeźdzać do pracy, a nie pozwalajace mi w trakcie pracy jechać na spotkanie z klientem, to było by ograniczenie swobody obywatela.

Podsumowując ten artykuł to jedna wielka bzdura.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:02   #10
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Cytat:
Napisane przez sparx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny oto co znalazłam na stronie www.prawko.com.pl


Dla młodych kierowców (tych którzy posiadają prawo jazdy przez okres nie dłuższy niż 2 lata) przewiduje się okres próbny trwający 2 lata w trakcie którego osoba:
  1. przez pierwsze 7 miesięcy będzie musiała jeździć samochodem oznakowanym z przodu i z tyłu zielonym liściem
  2. będzie musiała, pomiędzy 5 a 7 miesiącem od uzyskania prawa jazdy, odbyć dodatkowy kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym,
  3. przed upływem 7 miesiąca od uzyskania praw jazdy nie będzie mogła przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy oraz osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem.

Wystraszyłam sie trochę. W tamtym tygodniu zdałam prawko i czy jak to wejdzie w zycie np latem jak to przewidują to mnie bedzie tez dotyczyc?

1) oznakowany samochod duzo osob juz ma, zielonym listkiem, widzialam tylko z tylu, podobno w niektorych miejsach daja takie naklejki wraz z prawo jazdy.
2)kurs jest oczywiscie bez sensu, bardzij by sie przydal tym z wiekszym stazem gdzys zmieniaja sie przepisy ruchu drogowego i starsi kierowcy moga o tym nie wiedziec np. moj ojciec nie wiedzial ze na skrzyzowanie nie mozna dojerzdzac na "luzie" tylko normalnie na biegu, a samochodem jezdzi dobre 30 lat. (taki przyklad nie wiedzy ludzi z dlugim stazem)
3) Na obszarze zabudowanym sa ograniczenia predkosci do 50km/h wiec nie ma to nic wspolnego ze zmiana przepisow, czasem po prostu te ograniczenia sa dzwigane, a 90km/h mozna jechac poza obszarm zabudowanym wiec zmiana i tak ni zauwazalna, a tak wogole czy jest taka osoba ktora ZAWSZE jezdzi przepisowo ? Watpie
A co do pracy arobkowej, totalny bez sens
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:24   #11
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
http://www.prawko.com.pl/content/view/63/2/
A to co napisałaś to stąd?
Bo to, jak dobrze widzę też artykuł z 2007 roku. I też tylko jako o projekcie także nic pewnego.

Tak, przeczytałam to na tej stronie
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.