Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 21:05   #1
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Smile

Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji


Witam

Zakładam nowy wątek ponieważ nie znalazłam zbyt wielu informacji na ten temat

Mam oliwkową karnację, zimą jaśniejszą, latem ciemniejszą(oliwka, oliwkowy brąz), używam podkładu Pixie na poziomie 3-4 mieszam Tinkerbell + Shaylee pół na pół. I tu pojawia się problem ponieważ nie jest on idealny. Widzę w tej mieszance zbyt wiele szarych i pomarańczowych tonów. Mimo, że jest to najlepsza jaką znalazłam.

Szukam czegoś o zdecydowanie bardziej zielonych+jasnożółtych tonach.


Jeśli któraś z was mogłaby coś doradzić byłabym wdzięczna


Możecie podawać również inne kosmetyki pasujące do oliwkowych cer (firma+odcień) np. szminki, róże, kremy tonujące, mineralne, niemineralne, tradycyjna kolorówka... Itp itd.

Myślę, że te informacje bardzo przydadzą się nie tylko mi, ale też innym

Edytowane przez Adrienne92
Czas edycji: 2011-03-29 o 21:12
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 07:42   #2
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Witam ciemną oliwkę!
Ja używam Lucy - kolor Tan Olive. Zimą mieszam z odrobiną Medium Olive i jest super.
__________________





aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:20   #3
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Ja też polecam Lucy.. Na mnie dobrze leżą zarówno żółtki jak i oliwki w zależności od różnych czynników..
Z oliwek mam Pale Olive i Medium Olive
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:13   #4
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Smile Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

To chyba się skuszę na spróbowanie Lucy ;d

Z Meow super wyglądały Ocicaty, ale po zamówieniu próbek okazało sie że są nie żółto zielonkawe, a szare, lekko zielone.

Za to Olive Medium z EDM jest chyba zbyt żółty... Również używałam i takie sprawiał wrażenie
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:26   #5
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Tez mam zawsze problem z podkladami tradycyjne fluidy jak bralam ciemniejsze kolory to normalnie pomaranczowa solara :/ a jak probowalam jasniejsze to znowu rozowe jak swinka... Z mineralami juz lepiej ale takiej oliwki idealnej tez nie znalazlam celuje bardziej w zoltki bo oliwki sa ziemiste, szaro - brazowe, teraz gdy moja twarz nie widziala slonca ani solarium od tamtego lata to uzywam Meow abyssinian 3, Lucy medium olive, Lumiere golden medium i z Pixie mialam probke shaylee 3 i nawet fajnie wygladal, z EDM medium olive ale w formule matte byl ladny w formule intensive to juz bardziej pomarancz
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 06:21   #6
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Smile Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

To dobrze że go nie wypróbowałam tego koloru w intensivie, ale ogólnie ta formuła mi nie paswała była zbyt ciężka... Poki co czekam na polecane oliwki z Lucy Mam nadzieję, że juz do mnie idą
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:15   #7
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Dziewczyny! Żem się dziś dowiedziała od dość renomowanej wizazystki,że mam skórę o oliwkowym odcieniu Jestem więc lekko zszokowana choć fakt,że całe życie zastanawiam się jak to jest z moja kolorystyka i nie uzyskałam zadowalającej odpowiedzi...
Ogólnie: chłodne lato,jasne,chłodnoniebies kie oczy i jasny blond włosy w zdecydowanie chłodnym,popielatym,a nie złotym odcieniu. A skóra ciepła

Dotąd szukałam żółtych tonów w podkładach,żeby niwelowały moją skłonność do zaczerwienień;a teraz już zupełnie zgłupiałam.
Choć coś w tym musi być - całkiem pasuje mi Buttered Tan (Kseniu - dzięki

Jak u Was z tą ogólna kolorystyką?
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-04-02 o 17:16
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 07:31   #8
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Unhappy Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Ja mam ciemne, ale popielate włosy, oczy w słońcu w kolorze ciepłego brązu, w normalnym świetle ciemny brąz, skóra chłodna żółtawa oliwka.

Na początku też stosowałam podkłady o żółtych tonach do ukrycia zaczerwienień (zwłaszcza na policzkach - mam dość płytko naczynka krwionośne) ale one z czasem się zmniejszyły, a ja sięgnełam po podkłady Lumiere w odcieniu dla chłodnej karnacji, ponieważ myślałam, że taką właśnie mam.

Jakie było moje zdziwienie kiedy po nałożeniu twarz była jakoś tak nienaturalnie różowa i bardzo odcinała się od szyi I złość bo kupiłam już biga tego podkładu

To samo było z odcieniami beżowymi.

A teraz żółte tony najczęściej są zbyt zółte, neutralne (z Lumiere) są zbyt neutralne , oliwki są szare.

Za tym wszystkim idzie też problem w doborze odcieni szminek i np. kremów tonujących.

Uwielbiam szminki Nyxa, głownie w kolorach nude. Rea jest zbyt ciemna i różowa, Honey zbyt ciepły i wpadający w pomarańcz. Nude Attitude Revlona - zbyt łososiowa. Więc sobie leżą, a ja już nie mam pojęcia jak dobrać odpowiedni kolor
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 09:17   #9
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Adrienne92 Pokaż wiadomość
Ja mam ciemne, ale popielate włosy, oczy w słońcu w kolorze ciepłego brązu, w normalnym świetle ciemny brąz, skóra chłodna żółtawa oliwka.

Na początku też stosowałam podkłady o żółtych tonach do ukrycia zaczerwienień (zwłaszcza na policzkach - mam dość płytko naczynka krwionośne) ale one z czasem się zmniejszyły, a ja sięgnełam po podkłady Lumiere w odcieniu dla chłodnej karnacji, ponieważ myślałam, że taką właśnie mam.

Jakie było moje zdziwienie kiedy po nałożeniu twarz była jakoś tak nienaturalnie różowa i bardzo odcinała się od szyi I złość bo kupiłam już biga tego podkładu

To samo było z odcieniami beżowymi.

A teraz żółte tony najczęściej są zbyt zółte, neutralne (z Lumiere) są zbyt neutralne , oliwki są szare.



Za tym wszystkim idzie też problem w doborze odcieni szminek i np. kremów tonujących.

Uwielbiam szminki Nyxa, głownie w kolorach nude. Rea jest zbyt ciemna i różowa, Honey zbyt ciepły i wpadający w pomarańcz. Nude Attitude Revlona - zbyt łososiowa. Więc sobie leżą, a ja już nie mam pojęcia jak dobrać odpowiedni kolor
Heh, witamy w klubie skolowanych Ja zanim doszlam do tego ze jestem zolta oliwka (no bo przeciez nie jestem zielona! ) przeszlam jak i Ty przez coole, neutrale itp. Do dzisiaj z EDM mam pelno probek zupelnie od czapy, maluje nimi czasem kolezanki. Teraz przypomnialam sobie ze na poczatku malowalam sie Ivory Intensive, a dzis celuje w goldeny i oliwki poziom light medium/medium , bylam taka trupio piekna ze no comments... :p
A probowalas pomieszac szara oliwke z zoltym? wyjdzie bardziej stonowany kolor, mniej zoltego zrobilam tak z Buff'd z ich oliwka i goldenem. moze taki Ci podpasuje? W lumiere brakuje typowych oliwek Jakie firmy oprocz nich probowalas? Szukalas w Meow (ja uzywam Abyssinian)? Albo Pixie (Shaylee- sporo zolci, Tinkerbell jest szarawe)? Maja ogromny wybor kolorow

Edytowane przez dudkaaa
Czas edycji: 2011-04-03 o 09:26
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 05:29   #10
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
Heh, witamy w klubie skolowanych Ja zanim doszlam do tego ze jestem zolta oliwka (no bo przeciez nie jestem zielona! ) przeszlam jak i Ty przez coole, neutrale itp. Do dzisiaj z EDM mam pelno probek zupelnie od czapy, maluje nimi czasem kolezanki. Teraz przypomnialam sobie ze na poczatku malowalam sie Ivory Intensive, a dzis celuje w goldeny i oliwki poziom light medium/medium , bylam taka trupio piekna ze no comments... :p
A probowalas pomieszac szara oliwke z zoltym? wyjdzie bardziej stonowany kolor, mniej zoltego zrobilam tak z Buff'd z ich oliwka i goldenem. moze taki Ci podpasuje? W lumiere brakuje typowych oliwek Jakie firmy oprocz nich probowalas? Szukalas w Meow (ja uzywam Abyssinian)? Albo Pixie (Shaylee- sporo zolci, Tinkerbell jest szarawe)? Maja ogromny wybor kolorow
Próbowałam, ale wtedy kolor wychodzi taki nijaki ;p i nie ma w nim odcieni zielonego, który bardzo by się przydał i ta żółć nie jest taka hmm 'cytrynowa' tylko cieplejsza, wpada w odcień miodu... Niewiem jak inaczej to określić

Z Meow używałam Ocicatów
Z Pixie - Tinkerbell Shaylee, Tinkerbell - razem, osobno, w różnych kombinacjach

Zaciekawił mnie trochę zielony 'korektor tonu' do podkładu Silk Natrurals...
Jeśli nie znajdę odpowiedniego odcienia, to chyba będę musiała się nim zainteresować
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 06:58   #11
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Bo żółć może być zimna (jak w Brazilian Blusche) albo ciepła (jak w FAwn EDM).

Podajcie proszę nazwy delikatnie oliwkowych podkładów na poziomie jasności 2 (w skali czterostopniowej nie licząc skór afroamerykańskich))
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 12:20   #12
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

mhm0808, widzę, że masz podobnie do mnie, ale chyba ciemniejszą nieco cerę.

Ze swoich doświadczeń mogę polecić Pale Olive Lucy Minerals (ewentualnie złamane Medium Olive, jeśli uznasz, ze za jasne) oraz podkłady Adorned with Grace Minerals w odcieniach Peace 3.5 - 4.0 (ja używam 3.0, ewentualnie 3.5) oraz Hope 3.0 (sporo żółcieni, jak dla mnie za dużo). Ogólnie ADWG to jak dla mnie jedne z lepszych podkładów jakie do tej pory testowałam, mają też bogatą gamę jasnych kolorów, co akurat mnie cieszy.
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:20   #13
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Adrienne92 Pokaż wiadomość
Próbowałam, ale wtedy kolor wychodzi taki nijaki ;p i nie ma w nim odcieni zielonego, który bardzo by się przydał i ta żółć nie jest taka hmm 'cytrynowa' tylko cieplejsza, wpada w odcień miodu... Niewiem jak inaczej to określić

Z Meow używałam Ocicatów
Z Pixie - Tinkerbell Shaylee, Tinkerbell - razem, osobno, w różnych kombinacjach

Zaciekawił mnie trochę zielony 'korektor tonu' do podkładu Silk Natrurals...
Jeśli nie znajdę odpowiedniego odcienia, to chyba będę musiała się nim zainteresować

Jeszcze na kolorowce znalazlam zielen chromowa
http://www.kolorowka.com/119,zielen-chromowa.html
z opisu: "Jest stosowany w niewielkich ilościach do regulacji barwy w podkładach, pudrach, brązerach, różach oraz cieniach."
Kupilam u nich kilka probek pigmentow, bardzo fajna sprawa. Mialam jakies 1783 probki niedopasowaych podkladow, teraz jest ich nieco mniej Niestety tego zielonego nie kupilam, a bym Ci przeslala, bo pewnie starczy ociupinka do zmiany odcienia. Na moje oko z zoltym pigmentem wyjdzie oliwka
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 17:23   #14
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Mam takie same problemy z odcieniami podkladow, jak Wy Z tym że jestem raczej na poziomie "light".
Najlepiej dopasowanym odcieniem był Light Almond EDM, ale go wycofali... A był jedyny, który mial wystarczająco dużo zielonych tonów dla mnie. Fawn jeeszcze też daje radę, ale to już nie to..

Z innych firm pasowały i jako tako:
Pixie Tinkerbell 2 (i 3 na lato)
Lucy Pale Olive zmieszany z Medium Olive (ale tylko Pale Olive jest wystarczająco zielony, reszta ich oliwek zdecydowanie za ciepła. a Pale Olive za jasny solo.)
Adorned with Grace Minerals Hope 3.0 i 3.5

Ja nabyłam wlasnie niedawno zieleń chromową, ale nie mogę się zdobyć na to mieszanie jeszcze.. może się zmobilizuję, bo to chyba jednak najlepsza opcja.

A w ogóle kolorystycznie do cery (i włosów - mam popielaty blond) pasują mi chłodne odcienie, raczej różowe róże (a nawet fioletowawe, jak Best Friend EDM), zimne zielenie, granaty, fiolety, zimne brązy.

Edytowane przez agneiw
Czas edycji: 2011-04-05 o 17:29
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 06:53   #15
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
Jeszcze na kolorowce znalazlam zielen chromowa
http://www.kolorowka.com/119,zielen-chromowa.html
z opisu: "Jest stosowany w niewielkich ilościach do regulacji barwy w podkładach, pudrach, brązerach, różach oraz cieniach."
Kupilam u nich kilka probek pigmentow, bardzo fajna sprawa. Mialam jakies 1783 probki niedopasowaych podkladow, teraz jest ich nieco mniej Niestety tego zielonego nie kupilam, a bym Ci przeslala, bo pewnie starczy ociupinka do zmiany odcienia. Na moje oko z zoltym pigmentem wyjdzie oliwka

Dzięki, chyba wypróbuję... Wygląda na to, że to będzie jedyne wyjście...

Wczoraj przyszły próbki z Lucy, ale oliwki też wyglądają jedynie żółto Dziś będę testować.

Próbowałam nakładać jeszcze raz Meow, w opakowaniu wygląda zielonkawo, po nałożeniu na twarz jest szarawy ale widać lekko tą zieleń, która niestety znika po około godzinie i pojawia się szary brąz

Widocznie będę musiała znaleźć jakiś prawie idealny podkład w odcieniu lekkiej chłodnej żółci i mieszać z zielenią, a chciałam uniknąć jakichś własnych mieszanek, nie wpominam ich dobrze

Gdyby któraś z was miała tą zieleń i nie było by problemem podesłać choćby malutkiej próbki, byłabym bardzo wdzięczna


agneiw - fioletowawe róże mm uwielbiam ;d
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 07:25   #16
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Lucy Medium Olive - Całkiem ładna, ale raczej żółta, bardzo mało zieleni
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 08:59   #17
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Dziewczyny a jakie kolory róży najlepiej komponują się z oliwkową czy oliwkowo żółtą cerą?
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:09   #18
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie kolory róży najlepiej komponują się z oliwkową czy oliwkowo żółtą cerą?
Z własnego doświadczenia - chłodne i neutralne, jeśli skóra jest bardziej żółtawa - ewentualnie lekko ciepłe ale jeśli chodzi o konkretne odcienie i firmy to też nie wiem
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:42   #19
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Adrienne92 Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia - chłodne i neutralne, jeśli skóra jest bardziej żółtawa - ewentualnie lekko ciepłe ale jeśli chodzi o konkretne odcienie i firmy to też nie wiem
u mnie się sprawdzają różowe, tak samo jak różowe szminki
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 14:38   #20
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Mimo, że jedna z dziewczyn mi to tłumaczyła to nadal nie bardzo wiem jakie to odcienie chłodne, ciepłe, neutralne itd

Mam przeróżne odcienie zarówno różowe (jasne, ciemne, maty, drobinkowe) jak i brzoskwinki..

Najlepiej ostatnio czuję się właśnie w odcieniach brzoskwini, łososia, lub w różu takim jak Time-Share EDM (on jest chyba chłodny tak?)
Tyle, że sama nie wiem które faktycznie pasują do mojej skóry..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 15:58   #21
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie kolory róży najlepiej komponują się z oliwkową czy oliwkowo żółtą cerą?
Od siebie powiem tyle: [zawsze miałam problemy z jednoznacznym określeiem mojej kolorystyki,a wczoraj druga konsultantka (w MACu stwierdziła,że jestem oliwkowa ] dobór różu uzależniam od różnych czynników - mam kilka różnych min. z Clinique pasuje mi zarówno Innocent Peach,Iced Lotus i Aglow... To zależy od dnia,róż nakładam na koniec,tak na oko,co mi tam dziś będzie pasować Niby skórę mam w ciepłym odcieniu,ale już włosy zdecydowanie chłodne,tak samo oczy chłodnoniebieskie.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:56   #22
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

O, nareszcie temat dla mnie tak cieżko znaleźć w tym gąszczu informacji o odcieniach oliwkowych, że właściwie przestałam szukać po przeczytaniu kilku tematów mineralnych. Sama jestem oliwka (jak wiekszość z was byłam zdziwiona, gdy dopasowałam sobie kolorek ) i noszę Light Almond EDM (dobrze, że starcza na bardzo długo, a jeszcze dorwałam jedną sztukę na allegro, jak już oficjalnie na stronie EDM został wycofany.. ). Próbowałam jak na razie tylko pixie- tinkerbell, shaylee, breena i chyba ayperi, niestety jakoś żaden mi nie podpasował- za mało zielonych tonów, albo za zółte, zbyt szaro-ziemiste.... Co prawda jeszcze sporo zostało mi Light Almond, ale wolę już teraz zacząć szukać, żeby nie zostać z niczym... Na razie i tak używam colorstaya i na to cienką warstwę EDM, bo obecnie potrzebuję dużego krycia, a w dodatku EDM nie trzyma się za dobrze na filtrze klorane

A co do ogólnej kolorystyki- włosy blond, zawsze wydaje mi się,że popielate, w słońcu, we fleszu są jakby ciepłe nawet z rudawym połyskiem Ale obstaję póki co, że popielate Oczy niebiesko-szare, brwi czarne. Z kolorów używam różów,brązów,beżów,grafit ów (oczy) i delikatnych różów i beżów na usta (żadnych mocnych kolorów bo wydaje mi się, że wyglądam jakbym z cyrku uciekła ) Różu nie używam bo moja cera póki co jest w takim stanie, że ograniczam się jedynie do rozświetlacza i to tylko od czasu do czasu.
Agneiw Widzę, że mamy ten sam kolorek z edm Pozwolisz więc, że skorzystam z Twoich doświadczeń i popróbuję tych podkładów które tu wymieniłaś
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:18   #23
monsum
Raczkowanie
 
Avatar monsum
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Heh.. ja też okazałam się oliwką i to w dodatku bardzo jasną. Obecnie używam Lucy Minerals - Pale Olive (najjaśniejsza opcja). Trzy miesiące uparcie testowałam wszystkie odcienie, oprócz oliwkowych, aż przez przypadek wpadła mi w ręce próbka wspomnianej wcześnie Lucy i tak ku mojej uciesze okazało się, że jest to mój ton. Oj zdziwiłam się bardzo, oj bardzo. Tylko mam jedno małe ale do tego odcienia, bo wyglądam w nim.. hmm.. no nie wiem jak to ując.. jak truposz, tak jakby brakowało mi życia, ale może już taki mój urok
monsum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:24   #24
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Mam podobnie.. Oliwkowy podkład ładnie stapia sie ze skórą szyi a wyglądam czasami "trupio". Wtedy delikatnie bronzerem dodaję sobie kolorku i jest ok
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:57   #25
monsum
Raczkowanie
 
Avatar monsum
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

A możesz coś mi polecić z bronzerów Yasinisi?
monsum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:21   #26
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez monsum Pokaż wiadomość
A możesz coś mi polecić z bronzerów Yasinisi?
W tym temacie nie mam dużego doświadczenia..
Ja mam Everyday Minerals Soft Bronzer (jaśniutki i delikatny) i Warmth z Bare Minerals (dość ciemny, muszę używać go bardzo ostrożnie bo można sobie nim łatwo zrobić krzywdę ). Pozostałe moje bronzery mają drobinki więc nie stosuję ich na całą twarz a raczej do konturowania na policzki..

Tak więc może bardziej doświadczone Wizażanki poleca Ci coś innego..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:32   #27
monsum
Raczkowanie
 
Avatar monsum
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Ok, dzięki Yasinisi
monsum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:34   #28
Adrienne92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 61
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Zamówiłam zieleń z kolorówki

Jeśli dojdzie do piątku to w weekend chyba poeksperymentuję ze źle dobranymi kolorami podkładów
Adrienne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:46   #29
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Mimo, że jedna z dziewczyn mi to tłumaczyła to nadal nie bardzo wiem jakie to odcienie chłodne, ciepłe, neutralne itd

Mam przeróżne odcienie zarówno różowe (jasne, ciemne, maty, drobinkowe) jak i brzoskwinki..

Najlepiej ostatnio czuję się właśnie w odcieniach brzoskwini, łososia, lub w różu takim jak Time-Share EDM (on jest chyba chłodny tak?)
Tyle, że sama nie wiem które faktycznie pasują do mojej skóry..
Jakby Ci to wytlumaczyc chlodne to te odcienie w ktorych przebija jakby niebieski odcien i wyglada wtedy chlodno, a cieple to te ktore maja wiecej pomaranczu, czerwieni i kazdy kolor moze miec odcienie zimne i cieple, heh nie wiem czy cos zrozumialas
Ja niby jestem typ zima ale poludniowa i podobno do mnie chlodne kolory pasuja ale cieply roz i brzoskinka na policzkach tez u mnie ladnie wyglada

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-04-12 o 19:47
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:12   #30
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

ksenko, dziękuję
Odrobinę rozjaśniłaś sprawę.. Jeszcze w 100% nie jestem przekonana czy rozpoznałabym sama czy kolor jest ciepły czy zimny ale wydaje mi się, że wiem więcej niż do tej pory
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-21 14:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.