Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 16:24   #1
xxooxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3

Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?


Cześć wszystkim!

Jestem tegoroczną maturzystką. Zastanawiam się na wyborem studiów pielęgniarskich lub terapii zajęciowej. Nie ukrywam, że oba te kierunki mi się podobają i są dla mnie ciekawe. Wiem, że pielęgniarka w Polsce to jeden z mniej szanowanych zawodów ale w przyszłości raczej myślę wyjechać za granicę (Niemcy lub Włochy).
Wiem, że decyzja należeć będzie do mnie ale chciałabym poczytać który z tych kierunków wy byście wybrali i dlaczego? Może ktoś z Was jest po którymś z tych kierunków i mógłby opowiedzieć co nieco?
Bardzo interesują mnie informacje o Terapii, ponieważ na necie jest mało informacji o tym kierunku.
Ahhh... i podstawowe pytanie : Planuję wyjechać. Więc gdybym skończyła terapię zajęciową to czy moje kwalifikacje będą uznawane we Włoszech lub w Niemczech? (wiem, że po pielęgniarstwie są uznawane jednak o terapii nic nie znalazłam)

Dziękuję wszystkim za każde wskazówki, będą dla mnie na prawdę cenne
xxooxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:01   #2
nursii
Zadomowienie
 
Avatar nursii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 253
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Pielęgniarstwo zdecydowanie.
nursii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:55   #3
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Pielęgniarstwo o ile masz predyspozycje i nie sugerujesz się widokiem pracy pielęgniarek w szpitalu w Leśnej Górze.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 14:44   #4
ewelina1471
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Cytat:
Napisane przez xxooxx Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Jestem tegoroczną maturzystką. Zastanawiam się na wyborem studiów pielęgniarskich lub terapii zajęciowej. Nie ukrywam, że oba te kierunki mi się podobają i są dla mnie ciekawe. Wiem, że pielęgniarka w Polsce to jeden z mniej szanowanych zawodów ale w przyszłości raczej myślę wyjechać za granicę (Niemcy lub Włochy).
Wiem, że decyzja należeć będzie do mnie ale chciałabym poczytać który z tych kierunków wy byście wybrali i dlaczego? Może ktoś z Was jest po którymś z tych kierunków i mógłby opowiedzieć co nieco?
Bardzo interesują mnie informacje o Terapii, ponieważ na necie jest mało informacji o tym kierunku.
Ahhh... i podstawowe pytanie : Planuję wyjechać. Więc gdybym skończyła terapię zajęciową to czy moje kwalifikacje będą uznawane we Włoszech lub w Niemczech? (wiem, że po pielęgniarstwie są uznawane jednak o terapii nic nie znalazłam)

Dziękuję wszystkim za każde wskazówki, będą dla mnie na prawdę cenne
z czego piszesz maturę planując iść na jeden z tych kierunków? też myślę nad pielęgniarstwem, ale maturę piszę dopiero za rok i zastanawiam się czy rozszerzenie z bioli mi wystarczy..
ewelina1471 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 14:53   #5
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Cytat:
Napisane przez ewelina1471 Pokaż wiadomość
z czego piszesz maturę planując iść na jeden z tych kierunków? też myślę nad pielęgniarstwem, ale maturę piszę dopiero za rok i zastanawiam się czy rozszerzenie z bioli mi wystarczy..
Na większość uczelni wystarczy Ci nawet podstawa.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 16:26   #6
xxooxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Zdaje biologię rozszerzona ale z podstawa tez można się dostać
xxooxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:25   #7
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Pewnie każdy uważa że terapia zajęciowa to rysowanie i lepienie z gliny - warto o tym poczytac bo.studia Tz różnią się od szkół policealnych. Terapia zajeciowa na wyższych uczelniach (krakow i wrocław) to bardziej terapia ręki(w fizjoterapii bardziej stawia się na kończyne dolną za to w tz na rękę) obejmuje to ćwiczenia, masaz, ergonomie, dostosowania mieszkania, projekty pomocy np ortopedycznych... Czy nawet dostosowania samochodu ( za granica terapeuta pracuje np w Skodzie i pomaga przy tworzeniu projektów). Praktyki odbywaja się na oddziałach rehabilitacjnych, w szkołach specjalnych, w ośrodkach rehabilitacji neurologicznej i różnych ciekawych miejscach. Ciekawa sprawa
W polsce jeszcze nie ma nikogo z ukończona uczelnia wyższa będącego terapeuta bo ten.kierunek jest dopiero od 2 lat więc nie wiem jak będzie z.praca... Powiem za rok problem jest tylko z książkami bo większość jest w języku angielskim. Jakbys miała pytania to chętnie odpowiem na pw


Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalk
__________________
When life gives you lemons add vodka.

Edytowane przez Lubell
Czas edycji: 2014-02-15 o 17:31
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 18:45   #8
olunia16
Raczkowanie
 
Avatar olunia16
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 80
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Cytat:
Napisane przez Lubell Pokaż wiadomość
Pewnie każdy uważa że terapia zajęciowa to rysowanie i lepienie z gliny - warto o tym poczytac bo.studia Tz różnią się od szkół policealnych. Terapia zajeciowa na wyższych uczelniach (krakow i wrocław) to bardziej terapia ręki(w fizjoterapii bardziej stawia się na kończyne dolną za to w tz na rękę) obejmuje to ćwiczenia, masaz, ergonomie, dostosowania mieszkania, projekty pomocy np ortopedycznych... Czy nawet dostosowania samochodu ( za granica terapeuta pracuje np w Skodzie i pomaga przy tworzeniu projektów). Praktyki odbywaja się na oddziałach rehabilitacjnych, w szkołach specjalnych, w ośrodkach rehabilitacji neurologicznej i różnych ciekawych miejscach. Ciekawa sprawa
W polsce jeszcze nie ma nikogo z ukończona uczelnia wyższa będącego terapeuta bo ten.kierunek jest dopiero od 2 lat więc nie wiem jak będzie z.praca... Powiem za rok problem jest tylko z książkami bo większość jest w języku angielskim. Jakbys miała pytania to chętnie odpowiem na pw


Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalk
Za przeproszeniem ale wydaje mi się że od tego jest fizjoterapeuta a nie terapeuta zajęciowy. Wiem coś o tym bo skończyłam policealne studium i nie wprowadzaj dziewczyny w błąd.

Tak poza tym (to już do autorki) spójrz na oferty pracy wszędzie szukają osób po pedagogice raczej więc ciężko bd dostać pracę w tym zawodzie. To jest raczej mało rotacyjny zawód z tego co zauważyłam. Mało nowych osób przyjmują do pracy. Jasne że potrzeby odnośnie terapii zajęciowej są duże ale nie ma kasy na tworzenie miejsc w WTZ DPS itd. dla nowych podopiecznych więc i pracy nie ma. Radziłabym jednak pielęgniarstwo. A terapię zajęciową można zrobić spokojnie w studium. Pozdrawiam
__________________
matura 2014
walka o własne marzenia
,,nie zgubię marzeń kiedy wstanie świt "
olunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:59   #9
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Jeśli faktycznie planujesz wyjechać to wybierz pielęgniarstwo. Sama jestem pielęgniarką i niestety muszę zdecydować się na emigrację. Jutro zaczynam kurs języka niemieckiego.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 08:46   #10
xxooxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Pielęgniarstwo o ile masz predyspozycje i nie sugerujesz się widokiem pracy pielęgniarek w szpitalu w Leśnej Górze.
Czy mam predyspozycje to myślę, że wyjdzie to dopiero na zajęciach praktycznych Nie da się z góry stwierdzić kto się do czego nadaje

Nie, noe nie kieruje się takim widokiem bo wiem że to nie jest na polskie warunki Przez rok chodziłam na wolontariat do szpitala i wiem jak to wygląda
xxooxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 12:23   #11
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Terapia zajęciowa czy Pielęgniarstwo ?

Cytat:
Napisane przez xxooxx Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!



Jestem tegoroczną maturzystką. Zastanawiam się na wyborem studiów pielęgniarskich lub terapii zajęciowej. Nie ukrywam, że oba te kierunki mi się podobają i są dla mnie ciekawe. Wiem, że pielęgniarka w Polsce to jeden z mniej szanowanych zawodów ale w przyszłości raczej myślę wyjechać za granicę (Niemcy lub Włochy).

Wiem, że decyzja należeć będzie do mnie ale chciałabym poczytać który z tych kierunków wy byście wybrali i dlaczego? Może ktoś z Was jest po którymś z tych kierunków i mógłby opowiedzieć co nieco?

Bardzo interesują mnie informacje o Terapii, ponieważ na necie jest mało informacji o tym kierunku.

Ahhh... i podstawowe pytanie : Planuję wyjechać. Więc gdybym skończyła terapię zajęciową to czy moje kwalifikacje będą uznawane we Włoszech lub w Niemczech? (wiem, że po pielęgniarstwie są uznawane jednak o terapii nic nie znalazłam)



Dziękuję wszystkim za każde wskazówki, będą dla mnie na prawdę cenne
Polecam pielęgniarstwo, bardziej przyszłości zawód, możesz wyjechać po studiach za granicę. Terapeuci zdjęciową mają mało godzin do rozdzielenia w ogóle, bo jest ich sporo w zawodzie.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-17 13:23:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.