Kochałam a znienawidziłam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-13, 21:07   #1
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819

Kochałam a znienawidziłam


Cześć

Szukałam podobnego wątku, ale niestety znalazłam tylko odwrotny- jeśli przeoczyłam, uprzejmie proszę moderację o połączenie

Pięć lat temu miałam obsesję na punkcie perfum Gucci Envy Me- wydawały mi się takie delikatne, subtelne i kobiece. Zużyłam chyba z 3 setki, i jakoś tak wyszło że nie zamówiłam kolejnej.

Po dwóch latach nieużywania Envy Me, postanowiłam wrócić do zapachu. Zamówiłam skromny flakonik, dziś rano psiknęłam na szyję i nie mogłam go znieść. Przez cały czas czułam go na sobie, i było mi autentycznie niedobrze, rozbolała mnie głowa, i skończyło się na gorączkowym szorowaniu szyi w uczelnianej toalecie Mimo to, zapach cały czas mnie prześladował. Śmiało mogę stwierdzić że nienawidzę go, i nie wiem jak mogłam ich kiedyś używać. Teraz odbieram je jako sztuczne, chemiczne i migrenogenne.

Ogólnie zauważyłam że kiedyś kochałam świeże, kwiatowe, cytrusowe zapachy, a teraz mam z nimi problem. Podobnie mam z DKNY Woman i Versace Versence (chociaż nie aż w takim stopniu jak Envy Me). Jedynymi zapachami które mnie nie odrzucają w upalne dni są Chloe L'eau i AoD Le Secret których paradoksalnie kiedyś nie lubiłam W ciąży absolutnie nie jestem.

Zastanawiam się czy miałyście kiedyś podobnie- znienawidziłyście kochane wcześniej zapachy? Zachęcam do podzielenia się doświadczeniami
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 06:39   #2
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Cześć

Szukałam podobnego wątku, ale niestety znalazłam tylko odwrotny- jeśli przeoczyłam, uprzejmie proszę moderację o połączenie

Pięć lat temu miałam obsesję na punkcie perfum Gucci Envy Me- wydawały mi się takie delikatne, subtelne i kobiece. Zużyłam chyba z 3 setki, i jakoś tak wyszło że nie zamówiłam kolejnej.

Po dwóch latach nieużywania Envy Me, postanowiłam wrócić do zapachu. Zamówiłam skromny flakonik, dziś rano psiknęłam na szyję i nie mogłam go znieść. Przez cały czas czułam go na sobie, i było mi autentycznie niedobrze, rozbolała mnie głowa, i skończyło się na gorączkowym szorowaniu szyi w uczelnianej toalecie Mimo to, zapach cały czas mnie prześladował. Śmiało mogę stwierdzić że nienawidzę go, i nie wiem jak mogłam ich kiedyś używać. Teraz odbieram je jako sztuczne, chemiczne i migrenogenne.

Ogólnie zauważyłam że kiedyś kochałam świeże, kwiatowe, cytrusowe zapachy, a teraz mam z nimi problem. Podobnie mam z DKNY Woman i Versace Versence (chociaż nie aż w takim stopniu jak Envy Me). Jedynymi zapachami które mnie nie odrzucają w upalne dni są Chloe L'eau i AoD Le Secret których paradoksalnie kiedyś nie lubiłam W ciąży absolutnie nie jestem.

Zastanawiam się czy miałyście kiedyś podobnie- znienawidziłyście kochane wcześniej zapachy? Zachęcam do podzielenia się doświadczeniami
Oczywiście. CK Eternity, Angel edp, Aod Le Secret.
To tak na szybko.
Z tym że Angela przez ciaze
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 11:16   #3
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Ja chłopskiego Amouage Honour pierwszą wersję uwielbiałem, był cudowny, aktualna wersja, czyli najnowsza niby niewiele się różni, ale na tyle, że czar prysł i zapach mnie irytuje i drażni. A może to jakiś podświadomy żal, że prawie pół setki pierwszej wersji mi skisło, bo flakon miał malutką nieszczelność
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 21:48   #4
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Belle d'Opium najpierw , potem , nie byłam w stanie ani minuty wytrzymać, bo dostawałam mdłości . Z tej samej flaszki zapach więc nie reformulacja wystarczyły 3 miesiące przerwy .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 22:30   #5
bizbizub
Zadomowienie
 
Avatar bizbizub
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 975
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

U mnie (może nie do rangi nienawiści) uczucia zmieniły się diametralnie w stosunku do:
Versace Versense
Jesus del Pozo Duende
S. Oliver Woman
Britney Spears Midnight Fantasy
Diesel Fuel for life

Kiedyś namiętnie noszone, teraz tylko powąchać mogę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
wymiana
bizbizub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 07:13   #6
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Kilka takich miałam: Angel, Incandessence, Amor amor, Miss Dior Absolutely Blooming, Si edp, częsciowo Alien.
Głównie z powodu nadmiaru znienawidziłam. Zbyt popularne, zbyt nadużywane przez koleżanki czy otoczenie
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 09:53   #7
Dresden_Doll
Przyczajenie
 
Avatar Dresden_Doll
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Do tej pory tylko z jednymi perfumami tak miałam i było to wieki temu Armani Code Była to miłość od pierwszego niuchnięcia.

Długo przymierzałam się do zakupu, przeprowadziłam po kilkanaście testów, więc był to zakup w pełni świadomy. Porwałam się na największą flaszkę, z której zużyłam może z 10 ml i wtedy miłość się skończyła...
Dresden_Doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-17, 12:36   #8
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Oj, z wieloma tak mam. Chyba najgorzej znoszę Chanel Coco Mademoiselle. Poczuję ten zapach i natychmiast dostaję migreny. Kiedyś lubiłam Aliena i Halloween, teraz są bleee... Tak samo Armani Si i La Vie est Belle - po prostu za dużo tego u wszystkich. Ach i jeszcze jabłuszka Donny Karan - kiedyś uwielbiałam, teraz gdy je wyczuję, to mnie mdli.

__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 19:42   #9
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Oj, z wieloma tak mam. Chyba najgorzej znoszę Chanel Coco Mademoiselle. Poczuję ten zapach i natychmiast dostaję migreny. Kiedyś lubiłam Aliena i Halloween, teraz są bleee... Tak samo Armani Si i La Vie est Belle - po prostu za dużo tego u wszystkich. Ach i jeszcze jabłuszka Donny Karan - kiedyś uwielbiałam, teraz gdy je wyczuję, to mnie mdli.

Mam tak samo z Coco M, ale ja akurat nigdy ich nie lubiłam
Jabłuszka kiedyś kochałam, a teraz uważam je za neutralne, z kolei jabłuszka Niny Ricci strasznie mnie drażnią a kiedyś zlewałam się nimi jak szalona
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 17:18   #10
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Napiszę w jedną i drugą stronę.

Kiedyś nie lubiłam Coco Mademoiselle, teraz lubię. Lubiłam Armani Code, teraz nie lubię. Nie lubiłam świeżaków, zieleniny i cytrusów, teraz niektóre lubię. Uwielbiałam wanilię, teraz rzadko kiedy. Nie interesowałam się w ogóle porzeczką, teraz chcę tylko perfumy porzeczkowe
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 20:00   #11
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Nie wiem czy to nienawiść, raczej aż tak mocnego słowa bym nie użyła Ale miałam tak z Terracottą Guerlain i Angelem edt.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-21, 16:32   #12
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

U mnie nastąpił rozwód z Muglerem. Tak jak uwielbiałam prawie wszystko, co wypuścił, tak teraz robi mi się niedobrze. Najbardziej od Angela, ale Aliena też to dotyczy.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 19:58   #13
paulina_plocka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 3
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Mam podobnie z Alienem, to trudny zapach a do tego chyba po prostu jestem już zmęczona jego przesytem w otoczeniu. Obecnie kurzy się na półce i ilekroć spróbuje spryskać nim nagdarstek kończy się na myciu rąk.
paulina_plocka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 09:25   #14
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Mam tak z większością moich perfum. A wszystko oczywiście przez ciążę we wszystkich słodkich i ciężkich zapachach czuję się jakby mi brakowało powietrza Mam tylko nadzieję, że po porodzie wszystko wróci do normy, bo żal mi będzie puścić w świat Angela, Magnetism czy Kenzo Amour... W związku z tym, od kilku dni intensywnie myślę, co by tu kliknąć, bo nie mam czym pachnieć
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 20:08   #15
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

kenzo flower. Kiedys kochałam teraz sie dusze od nich...
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 13:10   #16
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Klasyczne Opium oraz Crystal Noir. Czasami dochodzi L Lempickiej i Amazingreen CdG.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 12:41   #17
ida-sierpniowa
Rozeznanie
 
Avatar ida-sierpniowa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 686
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Eternity. Kiedyś to był mój ukochany zapach, zużyłam kilka setek. Ostatnio wyczułam te perfumy kilka razy na kimś i jakoś odrzuciły mnie. Wydały mi się ostre, takie migrenogenne, męczące
__________________
Wymienię perfumy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279618
ida-sierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 21:41   #18
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Chanel #5




okropnie mnie duszą.. nie moge wytrzymac
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 10:07   #19
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Kilka lat temu miałam obsesję na punkcie zapachów niszowych. Rozbiórki, kupowanie próbek, szukanie ciągle czegoś nowego. Wydałam ładnych parę tyś. I nagle czar prysnął. Przestały już mnie kręcić. Wyprzedałam całą kolekcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-08, 13:25   #20
daryana55
Raczkowanie
 
Avatar daryana55
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Tak często bywa u mnie była taka sytuacja z J'adore Christian Dior. Uwielbiałam go, ale teraz niestety nienawidzę go
daryana55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 20:51   #21
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Niestety, stało się - moje najukochańsze 1740 zaczęły mnie dusić, rozwijają się zupełnie inaczej niż pół roku temu, są suche, ziołowe, alkoholowe. Jak żyć.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 21:13   #22
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Niestety, stało się - moje najukochańsze 1740 zaczęły mnie dusić, rozwijają się zupełnie inaczej niż pół roku temu, są suche, ziołowe, alkoholowe. Jak żyć.
Schowaj na pol roku albo dluzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 22:18   #23
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Schowaj na pol roku albo dluzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uf, na nadgarstku jest ok, ale masz rację, wrócę do nich późną jesienią, bo najpiękniej rozwijają się w wilgotną pogodę.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 16:24   #24
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

DKNY Be Delicious - kiedys uwielbialam, a pewnego dnia zaczelam miec mdlosci jak tylko poczulam ten zapach i trwa to do dzis.
Givenchy Ange ou Demon - tez kiedys kochalam, a dzis bardzo mnie drazni, az mam bol glowy
Versace Crystal Noir - to samo...wielka milosc,a po miesiacu nie mo9glam tego zapachu zniesc
Pure Poison - uwielbialam, zuzylam ze trzy falkony az nagle zaczal powodowac u mnie dlosci,zaczal mi smierdziec i nie moge sie do niego przemóc

Edytowane przez blueania
Czas edycji: 2018-08-31 o 16:26
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 18:41   #25
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Swego czasu miałam fazę na figę. Zachwycałam się Womanity. Niestety po kilku miesiącach się ich pozbyłam. To jednak nie była moja bajka.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 14:59   #26
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Troche tego bedzie. Kiedys, daaawno temu, szalalam na punkcie Versace Woman, teraz nie moge tego zapachu zniesc. To samo mialam z Dolce Vita. Pare lat temu szalalam na punkcie Crystal Noir EDP, teraz nie umiem ich zniesc. No i rok temu zakochalam sie w Decadence, a teraz mam od tego zapachu migreny.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 11:42   #27
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Kochalam, a "znienawidzilam" Flower by Kenzo edp; "nienawidzilam", a pokochalam klasycznego Aliena. Nadal jestem zaskoczona...

Edytowane przez 95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Czas edycji: 2020-08-22 o 08:41
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 23:35   #28
star_4u
Przyczajenie
 
Avatar star_4u
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

U mnie to był Light Blue. Używałam przez kilka lat i uwielbiałam ten zapach. Nagle z dnia na dzień zaczęłam wyczuwać w nim zapach potu Myślałam, że może perfumy się zepsuły, bo już była resztka na dnie. Na nieszczęście już miałam kupioną kolejną setkę na zapas i ten sam smrodek. Poleciałam do Douglasa obwąchać flaszkę, żeby sprawdzić czy mi się te flakony zepsuły, ale nie... To było kilka lat temu i o dziwo jakoś wymęczyłam ze 3/4 tej zapasowej setki zanim odsprzedałam w końcu. Teraz jak o tym myślę, to zastanawiam się czemu się tak długo męczyłam

I przydarzyło mi się to też z Burberry Body Tender. Zauroczył mnie zapach, kupiłam flakon i może zużyłam z 5ml, i nagle zaczęłam wyczuwać w nim... zapach psującego się mięsa z kurczaka Ale tym razem odsprzedałam flakon w tempie ekspresowym.
star_4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 18:34   #29
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Kochałam a znienawidziłam

Uwielbiałam joopa Le Bain. Zużyłam jedne 50 ml , kupiłam następne i zaczęły mi śmierdzieć . Nawet na kimś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-08 19:34:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.