Złota biżuteria - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 13:59   #1
sylwiakuczera
Przyczajenie
 
Avatar sylwiakuczera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7

Złota biżuteria


Witam!
Drogie wizażystki pełno tu tematów o biżuterii ręcznie wykonywanej.
A ja mam do Was pytanie.
Co sądzicie o kupowaniu, noszeniu biżuterii złotej, markowej?
Czy naprawdę mało która taką kupuje?
Zauważyłam że większość kupuje pozłacane, posrebrzane albo jeszcze inną, dlaczego tak?
Ja osobiście jestem fanką jak sama to nazywam "inwestowania w złoto". Co o tym myślicie?
__________________
Moda z najwyższej półki

http://www.sylwiakuczera.blogspot.com

Zapraszam!

Taka mała taka droga...
sylwiakuczera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:45   #2
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez sylwiakuczera Pokaż wiadomość
Witam!
Drogie wizażystki pełno tu tematów o biżuterii ręcznie wykonywanej.
Hmmm, jak popatrzysz na górę to masz: Forum Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama > Biżuteria rozumiem że to Ci nic nie wyjaśnia?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:54   #3
sylwiakuczera
Przyczajenie
 
Avatar sylwiakuczera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Złota biżuteria

Owszem wyjaśnia z tym że brakowało mi miejsca na temat taki jak ten, a skoro biżuteria to jeden wątek nikomu nie szkodzi Zrób to sama może dotyczyć też kolekcjonowania np charmsów, w ten sposób też jakby tworzymy swoją biżuterię )
__________________
Moda z najwyższej półki

http://www.sylwiakuczera.blogspot.com

Zapraszam!

Taka mała taka droga...
sylwiakuczera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:12   #4
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Złota biżuteria

hehe. z punktu widzenia twórcy - inwestowanie w złotą biżuterię nie wiem czy jest siebie warte z prostego powodu - jeżeli nie jest to biżuteria która przedstawia wartość kulturową itp. to niewarto bo za 50 lat będzie miała wartość zwykłego złomu złotego. idąc tym tropem lepiej aby zainwestować w kruszec- co najmniej kupujesz za aktualną cenę kruszcu a nie za Bóg jeden wie w drogich sieciówkach a'la apart gdzie znacznie się przepłaca za proste modele warte 40 % ich ceny [choć nie zawsze]
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 11:46   #5
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Złota biżuteria

Czy ja wiem czy maja takie duże marże? Poza tym kupując złotą biżuterie z 6 lat temu nawet z marżą i sprzedając teraz jako złom to i tak byśmy pewnie zarobili.
Ze srebrem już by to nie zadziałało bo marża jest o wiele większa niż cena surowca, np. teraz cena srebra około 3zł za g a cena w sklepie 10-20zł.

A co do pytania czemu kobiety wybierają srebrną albo pozłacaną? To bardzo proste, z biedy.
Kogo dzisiaj stać nawet na trochę większą srebrną biżuterie, a co dopiero złotą.

P.S.
Pracownicy niższego szczebla nie zarabiają wcale mniej w czasie kryzysu, cierpią tylko z powodu wyższych cen (albo zwolnienia ), to właściciele i ludzie trochę wyżej mają poobcinane pensje, a to głównie tacy kupowali złoto w większych ilościach.
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2012-07-22 o 11:51
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:15   #6
Bazylides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 40
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez sylwiakuczera Pokaż wiadomość
Ja osobiście jestem fanką jak sama to nazywam "inwestowania w złoto". Co o tym myślicie?
Inwestuj, inwestuj, pewnie kryptoreklama zamieszczona tutaj napędzi Ci sporo oglądaczy Twojego bloga z artykułami sponsorowanymi. A wtedy to już grosz do grosza a będzie piękna bransoleta z apartu...
Bazylides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 08:52   #7
sylwiakuczera
Przyczajenie
 
Avatar sylwiakuczera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Złota biżuteria

Heh liczyłam na pomoc i odpowiedź ale widzę że spotykam się tylko z falą krytyki. Tak uwielbiam złotą biżuterię i głownie kupuję w salonach apart i yes, dlatego o nich piszę na blogu. Skoro piszę na blogu to chciałam zapytać też inne osoby co o tym myślą, bo nie lubię mieć tylko jeden punk widzenia. Mam nadzieję że pojawi się ktoś jeszcze w tym wątku z sensowną odpowiedzią.
orangecountry co masz na myśli wartość kulturową? kageki dziękuję za odpowiedź. Tak masz rację, ale czy ktoś jeszcze podziela moje zdanie że lepiej mieć jeden złoty pierścionek (cena ok 300zł) niż 10 z sixa (cena za jeden 20-30zł)? Później z tymi "pierścioneczkami" nie mamy co zrobić, leżą i brzydną.
__________________
Moda z najwyższej półki

http://www.sylwiakuczera.blogspot.com

Zapraszam!

Taka mała taka droga...
sylwiakuczera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 10:03   #8
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Złota biżuteria

Złota biżuteria, pierścionki Owszem mam i nie tylko jeden ale trzy.
Jeden od rodziców na 18-tkę dostałam, drugi-zaręczynowy i trzeci bo brakowało mi czegoś na środkowy palec. Do tego złota bransoletka, kolczyki, łańcuszek i przywieszka no i obrączka oczywiście Mam ten zestaw od bardzo wielu lat, nigdy go nie powiększyłam o kolejne drobiazgi i nie zamierzam nic więcej dokupować bo nie lubię złota. Kocham srebro i nawet nie jestem w stanie podać ilości łańcuszków czy bransolet a co dopiero przywieszek, pierścionków czy też obrączek jakie posiadam. Grube, cienkie, delikatne i masywne Noszę wszystko po kolei w zależności od nastroju i nic mi nie ,,leży i brzydnie,, (nie podoba mi się to Twoje określenie)
Złoty zestawik mam tylko i wyłącznie dlatego, że srebro nie zawsze pasuje mi do kreacji jaką noszę i na pewno nigdy go nie powiększę dla przyjemności posiadania kolejnego drobiazgu, prędzej z konieczności (jeśli coś zgubię).
ps.
nie posiadam nic pozłacanego ani posrebrzanego .
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:52   #9
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez sylwiakuczera Pokaż wiadomość
orangecountry co masz na myśli wartość kulturową? kageki dziękuję za odpowiedź. Tak masz rację, ale czy ktoś jeszcze podziela moje zdanie że lepiej mieć jeden złoty pierścionek (cena ok 300zł) niż 10 z sixa (cena za jeden 20-30zł)? Później z tymi "pierścioneczkami" nie mamy co zrobić, leżą i brzydną.
powiem obrazowo. przykładowo biżuteria secesyjna np brosza projektu alfonsa muchy ma obecnie OGROMNĄ cenę w porównaniu do ceny za którą była zakupiona przez właścicielkę. w dodatku ma wartość kolokcjonerską, muzealną. niestety pierścionek kupiony u jubilera gdzie wiemy że wszystko pochodzi z form odlewniczych robionych masowo [np przez arent'art - najwięcej miejsca zajmują maszyny, obrabiarki CNC,tokarki, polerki - ludzie tylko te maszyny obsługują - ZERO pracy ręcznej poza kolekcjami autorskimi gdzie i tak praca jest maksymalnie zmechanizowana- 'dostawca' firmy apart - apart to marka sprzedażowa - aren't zajmuje się produkją. oddzielne dwie firmy jakby - dokładnie się nie orientuję bo się w to nie wgłębiałam intensywniej. ] niom. to taki pierścionek nie będzie miał za np 50 lat takiej wartości ponieważ na świecie będzie ich mnóstwo i wnuczki będą je nosiły jako sentymentalny pierścionek bo po babci - a sprzedać ... czy to się opłaca za cenę kruszcu? niom. przetopią jak na obrączki będą chcieli.
takie o coś mam na myśli. jeżeli chodzi o pierścioneczki za 20-30 zł hm. no cóż. nie jestem pewna za ile teraz stoją pierścionki srebrne w sklepach bo jestem samowystalczalna w tym temacie ale u mnie srebro tyle nie kosztuje a podobno moje ceny nie są zbyt wygórowane.
jeżeli chodzi o biżuterię posrebrzaną czy pozłacaną - mi jako kobiecie jeżeli coś się spodoba na konkretną okazję to kupię... tylko ze wiem że jest to zakup jednorazowy bo później nie założę czegoś zniszczonego a wiadomo utlenia się i niewiadomo co się z tym dzieje... wolę kupić coś rzadziej ale w srebrze - za złotem nie przepadam specjalnie mocno - nie ten typ urody abym mogła sobie na nie pozwolić ale jezeli ktoś woli nosić złoto ...? dlaczego nie ? jednak nie traktowałabym tego jako inwestycji na przyszłość - lepiej zainwestować w kruszce - ale ważne jest to że za jakiś czas przykładowo 50 lat ta biżuteria będzie miała tak czy siak jakąś wartość a tanie lub nietanie posrebrzaki [widziałam niedawno bransoletę za 300 z hakiem i była POZŁACANA jedynie ] tej wartości już nie będą miały... no co najwyżej poza tą sentymentalną...
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 15:09   #10
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: Złota biżuteria

Ja nie kupuję złota, bo generalnie nie lubię. Mam kolczyki, obrączki i łańcuszek komunijny i w ogóle tego nie noszę.
Lokata kapitału? Zazdroszczę
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 15:36   #11
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Złota biżuteria

Zgadzam się z Przedmówczyniami.
Złota po pierwsze zwyczajnie nie lubię (nie do wiary, że jest nas aż tyle ), po drugie wolę kupić jakiś jedyny w swoim rodzaju biżut ze srebra niż złotą masówkę - która nie dość, że jest zwykle niewarta swojej ceny, to jeszcze dokładnie taki sam egzemplarz mają tysiące innych osób.
Ale, co kto lubi.

A pozłacanej i posrebrzanej biżuterii nie noszę wcale.
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 22:40   #12
pastelowo
Rozeznanie
 
Avatar pastelowo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 826
Dot.: Złota biżuteria

a ja jestem na złoto zwyczajnie uczulona, więc jeden dylemat mi odpada
__________________
Mój biżu-wątek na Wizażu

Blożek

Falowana!
Dbam o włosy od początku 2013 roku
pastelowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:00   #13
sylwiakuczera
Przyczajenie
 
Avatar sylwiakuczera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Złota biżuteria

Z tymi pierścionkami z sixa chodziło mi nie o srebrne tylko właśnie takie posrebrzane, pozłacane, które są tanie, ludzie kupują ich bardzo dużo a tak naprawdę mają bardzo krótki żywot

Ogólnie nie podoba Wam się złoto, czy np zamieniłybyście wszystkie sreberka na białe złoto (gdy kasa nie ograniczała ;p)?
__________________
Moda z najwyższej półki

http://www.sylwiakuczera.blogspot.com

Zapraszam!

Taka mała taka droga...

Edytowane przez sylwiakuczera
Czas edycji: 2012-07-25 o 11:02
sylwiakuczera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:25   #14
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Złota biżuteria

Noszę trzy obrączki. Nigdy się nie zastanawiałam z czego są, ostatnio odkryłam że dwie mają wybitą próbę, a trzecia nie, więc pewnie posrebrzana albo i nawet nie. I jak się głębiej zastanowić, to noszę je wszystkie gdzieś tak od połowy liceum, czyli od kilkunastu lat. Zdejmuję tylko jak biorę do ręki łopatę, szuflę do odśnieżania albo widły

Złota nie lubię bo jest złote. Mam nawet jakieś chrzcielnokomunijne łańcuszki, ale leżą sobie w pudełku i pewnie będą leżeć dalej.
W ogóle złoty kolor jakoś mnie nigdy nie bawił, chyba że w koralikach - złote koraliki uwielbiam. I takie szklane we wszystkich odcieniach bursztynu, od jasnego złota po ciemne brązy kolekcjonuję maniacko, chociaż nie lubię też brązów.

Zamieniać wszystkie sreberka na białe złoto - a po cholerę, jak je lubię jeśli są sreberkami? Totalny snobizm jak dla mnie, ja się przywiązuję do rzeczy, nie do materiału z którego są zrobione.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:20   #15
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Złota biżuteria

Ja się zgadzam z większością przedmówczyń... Generalnie złota nie lubię... bo jest złote. A obwieszanie się złotem od góry do dołu jest moim zdaniem postrzegane jako lansiarske i kiczowate. Oczywiście, zdarza się złota biżuteria, która chwyta mnie za serce (proponuję wizytę na Ponte Vecchio we Florencji, tam można znaleźć prawdziwą, piękną ręcznie robioną biżuterię ze złota). Tak czy inaczej jest to kwestia gustu, ale sądzę że równie istotny jest czynnik ceny - żeby kupować złotą biżuterię do noszenia na co dzień trzeba mieć sporo więcej kasy niż na srebrną czy nawet tzw. "sztuczną" (choć nie lubię tego sformułowania). A kicz plus kasa to coś na pograniczu snobizmu, co powoduje że ze złotem kojarzą mi się obwieszone od stóp do głów damulki po 50 które mają bogatych mężów, nadmiar czasu i pieniędzy, a ich głównym zmartwieniem jest kondycja paznokci Ot skojarzenie

Niemniej nie mogę pojąć, w jakim celu założyłaś ten wątek, bo sprawiasz wrażenie, jakbyś chciała od nas wszystkich usłyszeć huralne "jjeeee uwielbiamy złoto, kupujemy na kilogramy w sieciówkach i obwieszamy się od stóp do głów" i dziwi Cię niezmiernie, że mało kto podziela Twój entuzjazm w tym temacie. Z resztą to kwestia gustu, a dyskusje na ten temat najczęściej prowadzą do karczemnych awantur

A propos... Załączam fotkę ekspozycji z Ponte Vecchio Jednej z kilkudziesięciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0129.jpg (61,3 KB, 104 załadowań)
__________________
Mój wątek na forum

Edytowane przez loquacee
Czas edycji: 2012-07-25 o 18:23
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 19:09   #16
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez sylwiakuczera Pokaż wiadomość
Ogólnie nie podoba Wam się złoto, czy np zamieniłybyście wszystkie sreberka na białe złoto (gdy kasa nie ograniczała ;p)?
Na platynę jeżeli już. Kolor złoty do mnie nie przemawia

Białe złoto to złoto + nikiel, więc średnia zabawa. Tak, całe białe złoto z och ach firmowych salonów na A i K i Y to niklowe świństwo. Megadrogie, jak na swoją jakość, no ale modne.

Jest jeszcze wersja z palladem, ale baaaardzo rzadko spotykana, bo pallad jest drogi. Nie opłaca się, skoro lud z niklem i tak kupi.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:18   #17
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Złota biżuteria

kocham te z palladem. owszem jest droższe. ale nikt w niektórych salonach nie ostrzaga o zawartości niklu. dlatego ja nie wymienię - zwłaszcza że jestem uczulona a w sieciówkach niestety sprzedawca nie orientuje sie w skladach tego co sprzedaje. wolę dobry oryginalny design od dobrego złotnika na miejscu. jest wielu złotników artystów -tylko trzeba umieć ich znaleźć. w każdym mieście są - w moim jest co najmniej 7 godnych zauważenia. ręczne kolekcje wymiatają. [i wiadomo co jest w czym. ]
składy mieszanek są niesamowicie istotne. nie chcę cisnąć po jedej firmie ale ten przyklad musze podać - kolekcja z przed roku (? lub 1,5) z pierścionkami zaręczynowymi i obrączkami 'na każdą' kieszeń. - na kieszeń tak - ale po pewnym czasie stawały sie podatne na odkształcania. i niestety apart nie respektował reklamacji tłumacząc się zniszczeniami mechanicznymi - że ktoś np młotkiem uderzył. - był to błąd w stopie - i nie wzieli za to odpowiedzialności. ciekawe co sie dzieje z uczuleniowcami ... - miałam niejednego klienta który mi mówił - wie pani... bo ja uczulona/y na srebro jestem.. - pytałam - na jakie metale robili pani badania ? i cóż. zazwyczaj sie okazywało że niestety ale znali wcześniej tylko sieciowki. mam wielu stałych klientów których 'cudownie wyleczyłam' z uczulenia na srebro... i zawsze wracają po więcej.
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 11:18   #18
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez sylwiakuczera Pokaż wiadomość
czy np zamieniłybyście wszystkie sreberka na białe złoto (gdy kasa nie ograniczała ;p)?
Oczywiście, że nie
nie znam się na właściwościach metali ale srebro dla mnie jest cieplejsze niż białe złoto i w odbiorze wizualnym - mniej sztuczne (sorki za określenie). Jeśli już miałabym zamieniać to pod uwagę wzięłabym tytan bo dużo lepiej mi się go nosi i ma w sobie coś takiego .....
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:44   #19
sylwiakuczera
Przyczajenie
 
Avatar sylwiakuczera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Złota biżuteria

WOW! Dziękuję za odpowiedzi! loquacee za zdjęcie z ślicznymi błyskotkami (aż poszukam więcej informacji na ten temat), za wyjaśnienie co z czego są te wszystkie rzeczy zrobione, i ile w większości są tak naprawdę ważne. Już wiem na co zwracać większą uwagę przy zakupach kolejnych błyskotek (chyba się uzależniłam).

Co do obwieszania się złotem jak Panie 50-letnie, niestety może się to tak kojarzyć. Ja noszę złoto, ale nie jest to pierścionek na każdym palcu, 5 łańcuszków i duże kolczyki, lecz delikatne akcenty, lub np jedna większa bransoletka i tyle. Lubię kolor biały i złoto pięknie mi się z nim komponuje
__________________
Moda z najwyższej półki

http://www.sylwiakuczera.blogspot.com

Zapraszam!

Taka mała taka droga...
sylwiakuczera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 15:18   #20
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez sylwiakuczera Pokaż wiadomość
Heh liczyłam na pomoc i odpowiedź ale widzę że spotykam się tylko z falą krytyki. Tak uwielbiam złotą biżuterię i głownie kupuję w salonach apart i yes, dlatego o nich piszę na blogu. Skoro piszę na blogu to chciałam zapytać też inne osoby co o tym myślą, bo nie lubię mieć tylko jeden punk widzenia. Mam nadzieję że pojawi się ktoś jeszcze w tym wątku z sensowną odpowiedzią.
orangecountry co masz na myśli wartość kulturową? kageki dziękuję za odpowiedź. Tak masz rację, ale czy ktoś jeszcze podziela moje zdanie że lepiej mieć jeden złoty pierścionek (cena ok 300zł) niż 10 z sixa (cena za jeden 20-30zł)? Później z tymi "pierścioneczkami" nie mamy co zrobić, leżą i brzydną.
Mimo wszystko nie bardzo rozumiem w jakim celu zadałaś to pytanie

Większość dziewczyn, która tu bywa, tworzy sama biżuterię, której koszt jest znacznie wyższy niż koszt samych surowców (na ogół srebra). I to jest główny atut tej biżuterii - jej niepowtarzalność, czas i praca stworzona w jej zrobienie. I to też właśnie decyduje o jej wartości i cenie.
Piszesz o kupowaniu biżu ze złota w ramach inwestycji - a orientowałaś się, jaka jest cena złotego złomu? Bo ja to sprawdzałam jak zamawialiśmy obrączki ślubne, było to niecały rok temu - okres gdy ceny złota poszły w górę - ale gwarantuję, że interesu się na tym zrobić nie dało, wręcz przeciwnie Zdecydowanie bardziej opłacało się kupić gotowe obrączki, bo wartość sprzedawanego złota była nieproporcjonalnie niska wg wyceny.

Wszystko jest kwestią gustu, jak ktoś lubi złoto to dlaczego ma go nie nosić Ale czasami pierścionek wykonany hand-made ze srebra kosztuje drożej niż złoty kupiony w sieciówce, myślę że trudno to przeliczać i chyba nie ma to sensu.
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:15   #21
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Złota biżuteria

Ja noszę kolczyki i bransoletki wszelkiego rodzaju, ale łańcuszki, zegarek i pierścionki tylko złoto. Uważam że wyglada najlepiej

A charmsy uwielbiam - złote oczywiście
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:42   #22
Mariola165
Raczkowanie
 
Avatar Mariola165
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: lubelskie k/Lublina
Wiadomości: 139
Dot.: Złota biżuteria

Nie lubię biżuterii złotej,mam parę rzeczy złotych ale ich nie noszę,źle się wnich czuję,(jak choinka),złoto,srebro,i inne,to kwestia gustu,jak spódnica mini i długa,każdu nosi to w czym się dobrze czuję,jeśli ty lubisz to chwała ci i noś ,noś,bo ktoś musi abyśmy kobitki były każda inna!!!!!
Mariola165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:20   #23
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Złota biżuteria

Ja lubię złoto i błyskotki, ale nie kiczowate lecz proste rzeczy, bo są ponadczasowe, a biżuteria która jest po prostu piękna będzie piękna i za X lat. Co do inwestowania -nie obchodzi mnie ile będzie warta za 50 lat czy 100 lat , ma być piękna tu i teraz. Ale coś wam powiem, pierwsze złote kolczyki (pr.585) kupiłam sobie parę lat temu pamiętam za ok 50 złotych, dziś to niewyobrażalne kupić w tej cenie, a podobne próby 333 kosztują 3 x tyle.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 01:29   #24
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Złota biżuteria

Cytat:
Napisane przez andzia 33 Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam pierścionki, mam w swojej kolekcji kilka srebrnych i złotych Jeden srebrny jest naprawdę okazały ma ponad 50 kamieni, ale jednak złoto jest fajniejsze, szczególnie białe, mam dwa pierścioneczki z białego złota rodowanego z szafirami, niebieskie kamyczki super wyglądają w białym złocie. Wszystko kupuje w jednym sklepiku http://www.******.pl/ mają naprawdę super wykonaną biżuterię. Moja siostra kupiła tam kilka par kolczyków i tez jest zadowolona.Polecam dziewczyny
Reklama na wizażu jest płatna. Radzę usunąć link albo dokonać opłaty za reklamę, która będzie widoczna w podpisie. Inaczej grozi Ci ban.
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 10:42   #25
Martaman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Złota biżuteria

Chcę kupić sobie jakieś złote kolczyki i tak się zastanawiam, czy lepiej zdecydować się na jakieś znanej marki np Apart, czy też wybrać jakiś nieznany sklep internetowy typu Aberis.pl. Teoretycznie w tym drugim powinno być taniej, ale mi to osobiście ciężko stwierdzić bo wzory różne, nie ma jak porównać. Druga sprawa to pewność zakupów - Apart raczej bezpieczny, a jak taki nieznany sklep? Nie ma strachu? I jak porównać te ceny?
Martaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:23   #26
MinakoA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: Złota biżuteria

Gdyby w biżuterii chodziło tylko o to ile gram złota czy srebra jest w łańcuszku czy przywieszce to poradziłabym Ci zajrzeć do mennicy ;p (poważnie sprzedają biżuterię!), ale że chodzi też o wygląd, to osobiście polecam Apart, jednak ich designe jest cudowny

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-03 o 13:19 Powód: Link.
MinakoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 13:15   #27
majapi
ekspertka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 3
Dot.: Złota biżuteria

Ja generalnie nie kupuję sobie biżuterii, a noszę. Moja noszona na co dzień biżuteria to pierścionek od faceta i łańcuszek, który dostałam na przyjęciny do tego zegarek - również z przyjęcin. Moim zdaniem jednak warto kupować w sieciówkach, bo mimo wszystko wcale nie mają dużo drożej niż przeciętny "pan Kazik - jubiler obok", a design jest o niebo lepszy.
majapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 09:41   #28
izablachut90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Złota biżuteria

Ja uwielbiam serięBiżuteria złota - lovrin xxx Pierwsze kolczyki kupiłam ponad rok temu, dostałam jeszcze od ukochanego bransoletkę do kompletu, złoto bardzo dobrej jakości, z dbałością wykończone.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-01-25 o 17:09 Powód: link
izablachut90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-10 09:41:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.