Listopadowe Mamy-2021! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-22, 15:30   #511
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja do pappa mam mieszane uczucia. To wyliczanie prawdopodobieństwa na podstawie statystyk. A moje statystyki są kiepskie, bo mam dwa poronienia na koncie, więc automatycznie w tej ciąży wyjdzie mi słabszy wynik, nawet jak jest w 100% zdrowa.

Jeśli na USG wyjdzie mi coś niepokojącego, to zrobię bardziej miarodajne testy niż pappa.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 15:40   #512
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Chiare trzymam kciuki, żeby wszystko było ok i tylko na strachu się skończyło No i jakoś musisz przetrwać ten tydzień, wiem, że to nie jest łatwe ale staraj się nie stresować

Ja już też po prenatalnych, lekarz małomówny ale super specjalista , powiedział tylko ze jest ok i tyle 🤷☠♀️ nawet nie dostałam żadnej dokumentacji bo chyba przyjdzie razem z pappą. No i jako, że niecierpliwy człowiek jestem i stwierdziłam, że nie doczekam się na te wyniki, zapisałam się na wtorek na Sanco. I tak chcieliśmy robić, tyle, że po pappie ale ja już nie wytrzymam, zwłaszcza, że nie wiadomo kiedy to przyślą 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 16:00   #513
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Chiare trzymam kciuki, żeby wszystko było ok i tylko na strachu się skończyło No i jakoś musisz przetrwać ten tydzień, wiem, że to nie jest łatwe ale staraj się nie stresować

Ja już też po prenatalnych, lekarz małomówny ale super specjalista , powiedział tylko ze jest ok i tyle nawet nie dostałam żadnej dokumentacji bo chyba przyjdzie razem z pappą. No i jako, że niecierpliwy człowiek jestem i stwierdziłam, że nie doczekam się na te wyniki, zapisałam się na wtorek na Sanco. I tak chcieliśmy robić, tyle, że po pappie ale ja już nie wytrzymam, zwłaszcza, że nie wiadomo kiedy to przyślą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A juz jestes W 12tyg?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 17:03   #514
chomikowa92
Raczkowanie
 
Avatar chomikowa92
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Łódź/ Northampton
Wiadomości: 275
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Plamienia nie zawsze oznaczają coś złego. Miałam z córką chyba do 15 TC, było wszystko ok. Niestety potem koło 30 TC wyszło, że jest duży problem z szyjka ale na szczęście donosilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ... Miałam w między czasie parę razy te plamienia. A mam też straaaszne zaparcia. Większość z Nas narzeka na mdłości i wymioty a ja cierpię indywidualnie na zaparcia 🤣 no ale mniejsza o to , dzisiaj na wizycie podczas badania, Pani doktor powiedziała że mogą mi pękać pojedyncze naczynka w miejscu gdzie miałam nadżerkę ( jest od strony jelit) bo są one przeciążone a odkąd jestem w ciąży mówi że to miejsce jest zaczerwienione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

mężatka 27 . 05 . 2017r
--> 15 08 2018 zjazd z emigracji !
chomikowa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 17:06   #515
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Viva91
Chodzę po ścianach pocieszam się, że kuzynka koleżanki miała dokładnie tę samą sytuację, tydzień później kość nosowa już była i dziecko jest zdrowe..

Zielona hortensja
Rozważam.. muszę poczytac jeszcze o tym nifty pro

Viva91
Na przykład jakie testy? Też ta pappa nie do końca mi się podoba. U mnie statystyka może być zawyżona przez dobry wywiad i młody wiek. W ogóle to nie lubię statystyki..

Opiumalfa
Tak. 12t1d termin na 3.11. Miałam bardzo długie nieregularne cykle, być może ciąża młodsza, ale z USG wyszła tylko 2 dni młodsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 17:40   #516
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Chiare, te o których dziewczyny wspominają, miejsce w którym ja będę robić prenatalne ma taką ofertę https://www.mediconcept.pl/ginekolog...ia-prenatalne/

Nie są to tanie badania, ale bardziej pewne. Choć teraz najlepszym wyjściem chyba będzie wytrzymanie tego tygodnia i ponowne USG. Trzymam kciuki

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 18:04   #517
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez chomikowa92 Pokaż wiadomość
No właśnie ... Miałam w między czasie parę razy te plamienia. A mam też straaaszne zaparcia. Większość z Nas narzeka na mdłości i wymioty a ja cierpię indywidualnie na zaparcia no ale mniejsza o to , dzisiaj na wizycie podczas badania, Pani doktor powiedziała że mogą mi pękać pojedyncze naczynka w miejscu gdzie miałam nadżerkę ( jest od strony jelit) bo są one przeciążone a odkąd jestem w ciąży mówi że to miejsce jest zaczerwienione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam zaparcia, więc łącze się w bólu chociaż teraz już mniejsze. Ogólnie ostatnio jakby lepiej się czuję, więc jakiś niepokój się pojawia, chociaż i mdłości są i brzuch wywalony dzisiaj 11t+3, więc może to już ten moment. Za tydzień prenatalne.

Fakt, ta PAPPA to jest trochę loteria...
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-22, 18:34   #518
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
A juz jestes W 12tyg?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak, 12+2 dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-22, 20:50   #519
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez chomikowa92 Pokaż wiadomość
No właśnie ... Miałam w między czasie parę razy te plamienia. A mam też straaaszne zaparcia. Większość z Nas narzeka na mdłości i wymioty a ja cierpię indywidualnie na zaparcia no ale mniejsza o to , dzisiaj na wizycie podczas badania, Pani doktor powiedziała że mogą mi pękać pojedyncze naczynka w miejscu gdzie miałam nadżerkę ( jest od strony jelit) bo są one przeciążone a odkąd jestem w ciąży mówi że to miejsce jest zaczerwienione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zaparcia to moj problem od początku. W ciąży z synem to samo. Czym dalej tym gorzej. W pewnym momencie to tylko czopki pomagały.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 07:45   #520
malamii1990
Zadomowienie
 
Avatar malamii1990
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 323
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Jak to jest poradnia dla kobiet w ciąży, to nie wiem czy tam te zasady obowiązują mogą chyba nie mieć mocy przerobowych, żeby każdą pacjentkę tak od ręki przyjąć.

Dobra, miałam sen śniło mi się, że mieliśmy w domu jakiegoś noworodka, ale nie naszego i musiałam go karmić aż mnie cycki rozbolały po przebudzeniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi się śniło że przyszła do mnie do domu mamaginekolog i mnie uczyła jak obsługiwać detektor 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
Super ️ daj znać co u laryngologa Cudownie ️ dziewczynka

Wczoraj byłam na wizycie, wszystko dobrze, serduszko pięknie biło

A dziś po prenatalnych jestem rozbita wszystkie parametry w porządku, ale kość nosowa nie jest widoczna. Za tydzień mam powtórzyć badanie.. i się nie stresować, bo raz na kwartał się zdarza że w 12+1 nie widać kości, a w 13+1 już jest. Jak wytrzymać ten tydzień ?
Przezierność karkowa w normie. Chyba zdecyduje się za tydzień również na pappe..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3mam kciuki mocno żeby było ok
Nie pobrali Ci pappy podczas prenatalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Cytat:
Napisane przez chomikowa92 Pokaż wiadomość
No właśnie ... Miałam w między czasie parę razy te plamienia. A mam też straaaszne zaparcia. Większość z Nas narzeka na mdłości i wymioty a ja cierpię indywidualnie na zaparcia 🤣 no ale mniejsza o to , dzisiaj na wizycie podczas badania, Pani doktor powiedziała że mogą mi pękać pojedyncze naczynka w miejscu gdzie miałam nadżerkę ( jest od strony jelit) bo są one przeciążone a odkąd jestem w ciąży mówi że to miejsce jest zaczerwienione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie plamień nie było, teraz dwa dni znowu miałam minimalnie brązu w śluzie i oczywiście panika x 100 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malamii1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 09:11   #521
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Dziś 11 tydzień


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 09:50   #522
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Wolne żarty z tą dostępnością do lekarzy w ciągu 7 dni - mam termin do hematologa na 17 maja
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 16:07   #523
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
A czemu tak wczesnie?

Bo cukier mi wyszedł 97 i dostałam skierowanie na krzywą. Krzywa wyszła dobrze.



Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
A dziś po prenatalnych jestem rozbita wszystkie parametry w porządku, ale kość nosowa nie jest widoczna. Za tydzień mam powtórzyć badanie.. i się nie stresować, bo raz na kwartał się zdarza że w 12+1 nie widać kości, a w 13+1 już jest. Jak wytrzymać ten tydzień ?
Przezierność karkowa w normie. Chyba zdecyduje się za tydzień również na pappe..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzymaj się i bądź dobrej myśli. Będzie dobrze
Też będę miała prenatalne w 12+1. Dzisiaj miałam pobranie krwi więc przy USG będą już wyniki.


Jestem na początku 11 tygodnia i mdłości już ustąpiły. Teraz praktycznie nie mam objawów oprócz wywalonego/wzdętego brzucha. Noszę już spodnie ciążowe bo w zwykłych mi niewygodnie

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Wolne żarty z tą dostępnością do lekarzy w ciągu 7 dni - mam termin do hematologa na 17 maja

Ja mam pakiet w Luxmedzie i niby do lekarza powinnam dostać się w ciągu 3 dni. W poprzednie lato próbowałam dostać się do kardiologa. Obdzwoniłam wszystkich i najkrótszy czas oczekiwania to miesiąc. Czekałam a dzień przed wizytą mi odwołali i przełożyli na za 2-3 tygodnie... Podziękowałam i nie poszłam. Trzeba mieć zdrowie żeby chorować
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 18:57   #524
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja tez mam wielki brzuch, szkoda tylko ze yo a nie dziecko. Najgorzej wieczorem. Ja już w leginsach ciążowych chodzę prawie od początku. Duże dawki progesteronu które brałam złe wpływają na moje trawienie i wszystko mnie gniotło w brzuch. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 19:12   #525
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez malamii1990 Pokaż wiadomość
Mi się śniło że przyszła do mnie do domu mamaginekolog i mnie uczyła jak obsługiwać detektor 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

3mam kciuki mocno żeby było ok
Nie pobrali Ci pappy podczas prenatalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

U mnie plamień nie było, teraz dwa dni znowu miałam minimalnie brązu w śluzie i oczywiście panika x 100 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowałam się na samo USG. Teraz będę miała ponowne USG i myślę o nifty. Pappa to czysta statystyka, uważam że mój dobry wywiad zaniża te ryzyko i wolałabym coś bardziej "pewnego".
Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Bo cukier mi wyszedł 97 i dostałam skierowanie na krzywą. Krzywa wyszła dobrze.






Trzymaj się i bądź dobrej myśli. Będzie dobrze
Też będę miała prenatalne w 12+1. Dzisiaj miałam pobranie krwi więc przy USG będą już wyniki.


Jestem na początku 11 tygodnia i mdłości już ustąpiły. Teraz praktycznie nie mam objawów oprócz wywalonego/wzdętego brzucha. Noszę już spodnie ciążowe bo w zwykłych mi niewygodnie

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------




Ja mam pakiet w Luxmedzie i niby do lekarza powinnam dostać się w ciągu 3 dni. W poprzednie lato próbowałam dostać się do kardiologa. Obdzwoniłam wszystkich i najkrótszy czas oczekiwania to miesiąc. Czekałam a dzień przed wizytą mi odwołali i przełożyli na za 2-3 tygodnie... Podziękowałam i nie poszłam. Trzeba mieć zdrowie żeby chorować
Dzięki
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja tez mam wielki brzuch, szkoda tylko ze yo a nie dziecko. Najgorzej wieczorem. Ja już w leginsach ciążowych chodzę prawie od początku. Duże dawki progesteronu które brałam złe wpływają na moje trawienie i wszystko mnie gniotło w brzuch. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Też mam wielki brzuch, od wczoraj noszę spodnie ciążowe. We wtorek kupiłam świetne w lumpku, długie jeansowe ️ 15 zł

Zaparcia też mam i chyba hemoroidy wracają.. miałam po pierwszym porodzie. Mam też nisko łożysko i czuje okropny ucisk w kroczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 20:20   #526
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Co do hemoroidów to powiem wam, ze mimo dość traumatycznego porodu, miałam tylko jedno pęknięcie wewnętrzne, jeden szef, po wyjściu ze szpitala w sumie zapomniałam ze rodziłam, ALE hemoroidów które sobie zrobiłam w trakcie porodu są moja największa trauma nie mogłam siąść na tylko przez 2 tyg. W szpitalu siedziałam jednym półdupkiem na łóżku. To był koszmar. Teraz wiem czego się spodziewać i jakie od razu leczenie wdrożyć ale to jest w sumie jedyna rzecz której się po porodzie najbardziej boje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 21:19   #527
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja już też przedwczoraj wykopałam w szafie legginsy ciążowe️ jakie one są wygodne otworzą sklepy to dokupię sobie jeszcze.

W pracy dzisiaj poinformowałam wszystkich, cieszą się ale szkoda im że znowu mnie nie będzie dwa lata prawie. Już im nie mówiłam, że w sumie to nie wiem czy wrócę po macierzyńskim. Plan jest taki żeby przejść trochę na pracę w domu, żeby mieć dzieciaki na oku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 22:13   #528
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Co do hemoroidów to powiem wam, ze mimo dość traumatycznego porodu, miałam tylko jedno pęknięcie wewnętrzne, jeden szef, po wyjściu ze szpitala w sumie zapomniałam ze rodziłam, ALE hemoroidów które sobie zrobiłam w trakcie porodu są moja największa trauma nie mogłam siąść na tylko przez 2 tyg. W szpitalu siedziałam jednym półdupkiem na łóżku. To był koszmar. Teraz wiem czego się spodziewać i jakie od razu leczenie wdrożyć ale to jest w sumie jedyna rzecz której się po porodzie najbardziej boje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dla mnie też jest to traumatyczne. Płakałam z bólu, nie mogłam usiąść, nie widziałam co robić. W poniedziałek muszę dokładnie wypytać ginekologa, bo czuję że robi się źle.

Czy któraś z was ma nisko łożysko? Chyba jest szansa że się podniesie, co? Czytałam że to częste przy wadzie genetycznej dziecka.....

Na pocieszenie kupiłam sobie sukienkę od mamyginekolog biała Nel z vinted i kilka ubranek dla synka i dzidzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-23, 22:35   #529
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
Dla mnie też jest to traumatyczne. Płakałam z bólu, nie mogłam usiąść, nie widziałam co robić. W poniedziałek muszę dokładnie wypytać ginekologa, bo czuję że robi się źle.

Czy któraś z was ma nisko łożysko? Chyba jest szansa że się podniesie, co? Czytałam że to częste przy wadzie genetycznej dziecka.....

Na pocieszenie kupiłam sobie sukienkę od mamyginekolog biała Nel z vinted i kilka ubranek dla synka i dzidzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak byłam na wizycie ostatnio to było widać ciałko żółte tylko (9+5). Łożyska jeszcze nie było. Pewnie na następnej będzie już.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-24, 06:42   #530
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
Dla mnie też jest to traumatyczne. Płakałam z bólu, nie mogłam usiąść, nie widziałam co robić. W poniedziałek muszę dokładnie wypytać ginekologa, bo czuję że robi się źle.

Czy któraś z was ma nisko łożysko? Chyba jest szansa że się podniesie, co? Czytałam że to częste przy wadzie genetycznej dziecka.....

Na pocieszenie kupiłam sobie sukienkę od mamyginekolog biała Nel z vinted i kilka ubranek dla synka i dzidzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Błagam, nie czytaj internetów, to w niczym nie pomaga

Mój gin nic nie mówił o łożysku, ale skoro jest pępowina, to rozumiem, że łożysko też już powinno być

Kiedy sie zapisać do szkoły rodzenia? U mnie w mieście są bezpłatne zajęcia i bardzo dobrze oceniane. Polozna, która je prowadzi jest też CDL. Ale teraz kurs sie zaczyna juz 26 kwietnia, a kolejny chyba dopiero w sierpniu i sie zastanawiam kiedy sie zapisać wydaje mi sie, że jeszcze za wcześnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 07:46   #531
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Z racji tego, że to będzie moje drugie dziecko to szkołę rodzenia już sobie odpuścimy, ale poprzednio ledwo dałam radę się gdzieś zapisać! A zaczęłam dzwonić i pytać jak skończyłam I trymestr. Nigdzie nie było już miejsc, a jak były to na jesień, a ja tp miałam na 5 września.

Także na waszym miejscu już bym się zajęła tematem, bo może być tak, że turnus rusza np. w sierpniu, ale zapisy są już dziś. Zależy to trochę od miasta, w tych mniejszych chyba było łatwiej, a ja jestem z Wrocławia.

I bardzo polecam szkołę rodzenia

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2021-04-24 o 07:53
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 08:37   #532
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Tak szkoła rodzenia to must have! Jeszcze jakby był doradca laktacyjny i zrobił kurs kArmienia piersią to już w ogóle. Ja byłam z mężem w szkole w pierwszej ciąży i na prawdę dowiedziałam się ogromu rzeczy. W tej chyba sobie zrobię jakies przypomnienie z KP właśnie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 08:44   #533
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Kiedy sie zapisać do szkoły rodzenia? U mnie w mieście są bezpłatne zajęcia i bardzo dobrze oceniane. Polozna, która je prowadzi jest też CDL. Ale teraz kurs sie zaczyna juz 26 kwietnia, a kolejny chyba dopiero w sierpniu i sie zastanawiam kiedy sie zapisać wydaje mi sie, że jeszcze za wcześnie...

Jeśli jesteś z dużego miasta i boisz się, że miejsca nie będzie to zadzwoń i popytaj teraz ale ja bym poszła w III trymestrze. Ja chodziłam w kwietniu a rodziłam w maju i było ok, tak na świeżo, niczego nie zapomniałam do czasu porodu.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 09:12   #534
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Błagam, nie czytaj internetów, to w niczym nie pomaga

Mój gin nic nie mówił o łożysku, ale skoro jest pępowina, to rozumiem, że łożysko też już powinno być

Kiedy sie zapisać do szkoły rodzenia? U mnie w mieście są bezpłatne zajęcia i bardzo dobrze oceniane. Polozna, która je prowadzi jest też CDL. Ale teraz kurs sie zaczyna juz 26 kwietnia, a kolejny chyba dopiero w sierpniu i sie zastanawiam kiedy sie zapisać wydaje mi sie, że jeszcze za wcześnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiem, ale tak się nie da najgorzej, że prosiłam męża, aby nie zamykał się w sobie i rozmawiał ze mną, ale nie wyszło. Zero wsparcia

Jak się dziś czujecie?

W poniedziałek mam wizytę, pierwszy raz mam listę pytań. Lekarz zawsze był zdziwiony, że żadnych nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 09:15   #535
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Caly tydzien ledwo żyłam a dziś obudziłam sie z taka energia jakiej nie czułam od dawna! Odliczam do wt, w końcu usg, dziś zaczęłam 12ty tydzien.

Do dziewczyn które nie sa w ciąży pierwszy raz, wydaje mi sie, ze egzema mi sie pojawia a nie miałam z tym nigdy problem. Zdarzyło sie to Wam? Nie wiem czy to jest powiązane, ale tak jakoś mi przyszło do głowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 09:27   #536
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Właśnie mam dosyć komfortową sytuację, bo mieszkam 10 km od Warszawy, ale to już jest inna gmina i powiat. I ta moja malutka gmina organizuje tę szkołę bezpłatnie i tylko dla osób, które tu płacą podatki, więc nie sądzę, żeby były tłumy chętnych. Jak patrzyłam, to w zeszłym roku turnusy się zaczynały w kwietniu i w sierpniu i zapisy były dosłownie chwilę wcześniej. Ja bym chyba wolała w sierpniu...Jak się nie uda tutaj, to będę szukać w Warszawie.

Dzisiaj czuję się dobrze, ale wczoraj i w nocy czułam się źle. Idziemy dzisiaj na ślub mojej przyjaciółki poznanej na wizażu
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 09:27   #537
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ze mną dziś średnio, ale nie przez ciążę a jakieś przeziębienie mnie bierze...

W czwartek prenatalne. Mam nadzieję, że szybko zleci

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 09:29   #538
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
Wiem, ale tak się nie da najgorzej, że prosiłam męża, aby nie zamykał się w sobie i rozmawiał ze mną, ale nie wyszło. Zero wsparcia

Jak się dziś czujecie?

W poniedziałek mam wizytę, pierwszy raz mam listę pytań. Lekarz zawsze był zdziwiony, że żadnych nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż po stracie bardzo się zamykał, ciężko było do niego dotrzeć i jeszcze się zafiksował na swojej pasji, czyli siedział non stop przed kompem. Też było mi wtedy trudno, aż w końcu nastąpił wybuch i potem już było normalnie. Ale to był bardzo smutny czas...
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 10:09   #539
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja w pierwszej ciąży miałam super położna, była u mnie chyba 6 razy, pokazała nam jak kąpać, przewijać, rodzić, fajnie trafiłam. Teraz też do niej planuje dzwonić. Myślę że zamiast szkoły rodzenia będzie ok.
Ja za to ostatnio mam odwrotny problem z , wcześniej zaparacia, a teraz... Brak słów. Zjem coś. Za chwilę silny ból w żołądku i już obiadu nie ma. Myślałam że im bliżej końca I trymestru tym będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-24, 10:13   #540
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Mój mąż po stracie bardzo się zamykał, ciężko było do niego dotrzeć i jeszcze się zafiksował na swojej pasji, czyli siedział non stop przed kompem. Też było mi wtedy trudno, aż w końcu nastąpił wybuch i potem już było normalnie. Ale to był bardzo smutny czas...
Niedobrze chyba też wybuch poprawiłby sytuację.. ale niesamowicie mnie to wkurza że znów ja muszę te relacje poprawić
Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej ciąży miałam super położna, była u mnie chyba 6 razy, pokazała nam jak kąpać, przewijać, rodzić, fajnie trafiłam. Teraz też do niej planuje dzwonić. Myślę że zamiast szkoły rodzenia będzie ok.
Ja za to ostatnio mam odwrotny problem z , wcześniej zaparacia, a teraz... Brak słów. Zjem coś. Za chwilę silny ból w żołądku i już obiadu nie ma. Myślałam że im bliżej końca I trymestru tym będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pierwszej ciąży miałam położną, która powiedziała, że synka bóli brzuch bo zjadłam kanapkę z dżemem brzoskwiniowym, w brzoskwinie mają pestki i to od tego 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 10:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.