Lakiery hybrydowe cz.5 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-29, 08:22   #2941
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez maadzia_pl Pokaż wiadomość
Baza z Mistero Milano była w porzadku, aczkolwiek niekiedy pojawiały się odpryski. Myślę że proteinowa jest bardziej trwała. Chyba rzadsza jest ta z Mistero. Dawno już jej nie używam (kilka lat) ale lepsza moim zdaniem od Neonail Base Extra. Ale wiadomo każdemu pasuje co innego.
Lakiery miałam kiedyś dwa z Indigo ale nie wiem czy nie z winy lampy coś nie chciały mi się utwardzac a z lakieramj z innej firmy wtedy nie miałam problemu (mialam wtedy zwykła lampę tunelowa)
Top 3 D gloss moim zdaniem najlepszy jaki miałam i błysk i trwałość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz używam bazy z semilaca 5w1 i topu tej samej firmy, dlatego chciałabym wypróbować coś innego. Może się skuszę na tą bazę z Mister Milano i top o którym piszesz. Jeszcze czytałam dobre opinie o topach z SPN.
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 08:31   #2942
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 17:32   #2943
maadzia_pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 38
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Też słyszałam że dobry jest top z SPN ale nie pamiętam już jaki nr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maadzia_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 18:54   #2944
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez maadzia_pl Pokaż wiadomość
Też słyszałam że dobry jest top z SPN ale nie pamiętam już jaki nr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
501

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 20:12   #2945
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

A co myślicie o 700 z spn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 20:20   #2946
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
A co myślicie o 700 z spn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego nie miałam. Oglądałam kiedyś porównanie kilku różnych firm i 501 był najlepszy ale nie pamiętam jakie to były firmy i było to jakiś czas temu. Do tego czasu mnóstwo różnych topów się pojawiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 22:41   #2947
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Nie wiecie może czy po jakiś drogeriach nie ma przypadkiem jakiejś bazy na promce? Skończyła mi się a chce pazury zrobić
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-10, 20:02   #2948
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Nic nie widziałam, zresztą dawno nie kupowałam żadnych produktów stacjonarnie
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 22:10   #2949
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Hej dziewczyny, czy ma ktoras z was porownanie miedzy Semilac Fiber Base a Neonail Revital Base Fiber? Wlasnie koncze semilacowa extend 5w1, chce sprobowac czegos nowego i tak dumam nad wspomnianymi. Ktora lepsza?

Dodatkowo: czy ktoras z was ma kolor 317 Neon Red z Semilac? Czy to jest faktycznie taka ladna, jaskrawa, strazacka czerwien?

Dziekuje z gory za pomoc
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-29, 07:19   #2950
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Poszukuję lakieru w kolorze takim jak Neonail Simple-Cheerful.Taka jakby rozbielona, brudna czerwień z nutą różu?Szukam, szukam i znalazłam ,ale akurat nie bardzo chciałabym tę formułę 3w1...Może coś podobnego, może bardziej zgaszonego?Znacie taki kolor?Podoba mi sie ten Cheerful na zdjęciach samego lakieru, na paznokciach jest troche jaskrawszy, nie wiem jak w rzeczywistości, ale chodzi właśnie o taką zgaszoną czerwień...

Znalazłam moją czerwień!To Provocater Lakier kolor 33-Marsali, piękna brudna czerwień!

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2021-04-09 o 11:52
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 18:28   #2951
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

W końcu chyba znalazłam odpowiedni wątek

Zaczynam dopiero z hybrydą, dzisiaj pierwszy raz robiłam i potrzebuję pomocy.

Kupiłam Semilac 5w1 i jak dla mnie jest zbyt gęsty, ciężko rozprowadza się go na paznokciach i nie jestem w stanie nałożyć cienkiej warstwy. Czy zwykłe bazy i topy są rzadsze? Może niepotrzebnie kupiłam produkt 5 w 1.

Czy lepsze są lakiery Neonail, SPN czy Semilac? Które są rzadsze? Ogólnie planowałam dokupić bazę, top i jakiś kolor Semilac, ale skoro ten co mam jest taki gęsty to może jednak wybiorę inną firmę. W salonie robiono mi paznokcie lakierami SPN i wydawały się być rzadsze i łatwiejsze w nałożeniu.

Szukam też lampy. Mam zwykły mostek 9W. Upatrzyłam kilka, ale może polecicie jakąś fajną?
Zwróciłam uwagę na Neonail Lampa LED 22W/48 (taki jakby szeroki mostek) i Semilac Lampa UV LED 24/48W.

Czyli ogólnie potrzebuję dokupić dobrą lampę, bazę, top i szukam rzadszego lakieru




Edit:
Już wszystko kupiłam (wybrałam lampę Semilac, bazę i top SPN, lakier CND Shellac).

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2021-04-09 o 11:02
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 11:15   #2952
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
W końcu chyba znalazłam odpowiedni wątek

Zaczynam dopiero z hybrydą, dzisiaj pierwszy raz robiłam i potrzebuję pomocy.

Kupiłam Semilac 5w1 i jak dla mnie jest zbyt gęsty, ciężko rozprowadza się go na paznokciach i nie jestem w stanie nałożyć cienkiej warstwy. Czy zwykłe bazy i topy są rzadsze? Może niepotrzebnie kupiłam produkt 5 w 1.

Czy lepsze są lakiery Neonail, SPN czy Semilac? Które są rzadsze? Ogólnie planowałam dokupić bazę, top i jakiś kolor Semilac, ale skoro ten co mam jest taki gęsty to może jednak wybiorę inną firmę. W salonie robiono mi paznokcie lakierami SPN i wydawały się być rzadsze i łatwiejsze w nałożeniu.

Szukam też lampy. Mam zwykły mostek 9W. Upatrzyłam kilka, ale może polecicie jakąś fajną?
Zwróciłam uwagę na Neonail Lampa LED 22W/48 (taki jakby szeroki mostek) i Semilac Lampa UV LED 24/48W.

Czyli ogólnie potrzebuję dokupić dobrą lampę, bazę, top i szukam rzadszego lakieru




Edit:
Już wszystko kupiłam (wybrałam lampę Semilac oraz bazę i top SPN).
Hej U mnie minął rok, od kiedy robię sobie sama hybrydę.Do zakupu skłoniła mnie pandemia i troszke więcej czasu dla siebie Lampę wybrałaś bardzo dobrze.Ja mam LED UV 36W Semilac Diament i świetnie utwardza.Co do Semilac 5w 1.Faktycznie jest gęsty i trzeba nauczyć się z nim pracować.Kupiłam go na samym początku swojej przygody - z ciekawości.Miałam już inne lakiery z Semilac .Też na początku było trudno-wymaga troszkę więcej pracy przy rozprowadzaniu niz zwykła hybryda.Na początku wyszły mi taaakie grubeAle za to jakie mocne!Nie zrażaj się, jak poćwiczysz na zwykłych hybrydach nakładać cienko warstwy, to i takim "gęściochem" dasz potem radęŚwietnie sprawdza się on kiedy chcę mieć trochę dłuższe paznokcie bo super utwardza i chroni przed złamaniem.Co do rzadkości lakieru:po pewnym czasie przestaje to mieć znaczenie, ale faktycznie 5w1 to nie super łatwy początek
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 11:19   #2953
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Hej U mnie minął rok, od kiedy robię sobie sama hybrydę.Do zakupu skłoniła mnie pandemia i troszke więcej czasu dla siebie Lampę wybrałaś bardzo dobrze.Ja mam LED UV 36W Semilac Diament i świetnie utwardza.Co do Semilac 5w 1.Faktycznie jest gęsty i trzeba nauczyć się z nim pracować.Kupiłam go na samym początku swojej przygody - z ciekawości.Miałam już inne lakiery z Semilac .Też na początku było trudno-wymaga troszkę więcej pracy przy rozprowadzaniu niz zwykła hybryda.Na początku wyszły mi taaakie grubeAle za to jakie mocne!Nie zrażaj się, jak poćwiczysz na zwykłych hybrydach nakładać cienko warstwy, to i takim "gęściochem" dasz potem radęŚwietnie sprawdza się on kiedy chcę mieć trochę dłuższe paznokcie bo super utwardza i chroni przed złamaniem.Co do rzadkości lakieru:po pewnym czasie przestaje to mieć znaczenie, ale faktycznie 5w1 to nie super łatwy początek
Dzięki Zamówiłam teraz CND Shellac w ulubionym kolorze (takim robiła mi co jakiś czas kosmetyczka) i oby był rzadszy
Rzeczywiście pazurki wyszły trochę grubsze, ale są bardzo mocne i twarde, za kilka dni zmyję i sprawdzę co i jak z nowym sprzętem i lakierami.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 09:16   #2954
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

A ja wpadam po poradę :jaki mam wybrać magnes do kociego oka?Kupiłam w długopisie , ale totalna kicha, prawie nie widać efektu.Na filmikach widzę że magnes działa szybko, a w opisie niektórych każą trzymać do 20 sek.Na pewno chodzi o moc magnesu, ale czy polecicie mi coś mocnego? Widzę że są płaskie, czterostronne, kurczę...pomoże ktoś?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 13:56   #2955
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Oj powiem Ci, ze duzo tutaj zalezy równiez od jakości lakieru typu kocie oko. NIektóre lakiery mają w sobie wiele drobinek i dają świetny efekt nawet przy słabym magnesie, inne maja ich niewiele i jedynie wiele warstw jest w stanie wydobyć ładny efekt.
Magnes polecam nieco mocniejszy, sama obecnie mam od firmy Reforma xxx i jestem z niego zadowolona

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-30 o 11:50 Powód: reklama po edycji
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 07:59   #2956
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez Tobiszka Pokaż wiadomość
Oj powiem Ci, ze duzo tutaj zalezy równiez od jakości lakieru typu kocie oko. NIektóre lakiery mają w sobie wiele drobinek i dają świetny efekt nawet przy słabym magnesie, inne maja ich niewiele i jedynie wiele warstw jest w stanie wydobyć ładny efekt.
Magnes polecam nieco mocniejszy, sama obecnie mam od firmy Reforma xxx i jestem z niego zadowolona
A no właśnie, ten co kupiłam jest perłowy - Molly Lac 171 Cat Eye Intimately-takiego szukałam, ale faktycznie drobinki są mega małe. Dzięki za radę

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-30 o 11:51 Powód: reklama w cytacie
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 14:44   #2957
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
A ja wpadam po poradę :jaki mam wybrać magnes do kociego oka?Kupiłam w długopisie , ale totalna kicha, prawie nie widać efektu.Na filmikach widzę że magnes działa szybko, a w opisie niektórych każą trzymać do 20 sek.Na pewno chodzi o moc magnesu, ale czy polecicie mi coś mocnego? Widzę że są płaskie, czterostronne, kurczę...pomoże ktoś?
Kupiłam magnes dwustronny Neonail, ale niestety jeszcze nie mam lakieru cat eye, żeby wypróbować. Ma dobre opinie, ponoć jest mocny. Jak nabędę jakiś odpowiedni lakier to dam znać.
Czaję się na lakiery cat eye NaiLac, ale powstrzymuje mnie brak promocji
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 16:22   #2958
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Tak się odezwę, że totalnie nie ma sensu kupowanie obrandowanych lamp... tylko się przepłaca, a chińszczyzna taka sama jak na Aliexpress i Allegro. Mam no-name z Aliexpress, teraz dla teściowej kupowałam no-name z Allegro taką samą jak moją (LED 48W z 30 ledami bodajże) i o ile moja 3 lata temu kosztowała 100 zł około, tak ta w tym roku dla teściowej niecałe 40 zł...

Bratowa narzeczonego używa magnesu Neonail i lakierów od nich i wychodzi cat eye ok.

Ja sama ogólnie maluję tylko lakierami Indigo, te z Neonail są dla mnie gęste i tępe, Semilac zaś lejący (ale tu testowałam kiedyś jeden kolor tylko).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 18:25   #2959
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Ja sama ogólnie maluję tylko lakierami Indigo, te z Neonail są dla mnie gęste i tępe, Semilac zaś lejący (ale tu testowałam kiedyś jeden kolor tylko).
A to ja mam inne wrażenia - dwoma kolorami Neonail malowałam kilka dni temu i nie były gęste, za to Semilac 5w1 był baaardzo gęsty. Pewnie zależy od koloru. Indigo jeszcze nie próbowałam.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-02, 11:12   #2960
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

5w1 Semilaca to nie jest zwykły lakier to baza do przedłużania,kolor i top w jednym i to jest faktycznie gęścioch.Zwykłe lakiery Semilaca należą do normalnych, czyli raczej rzadkich,nie gęstych.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 12:32   #2961
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
5w1 Semilaca to nie jest zwykły lakier to baza do przedłużania,kolor i top w jednym i to jest faktycznie gęścioch.Zwykłe lakiery Semilaca należą do normalnych, czyli raczej rzadkich,nie gęstych.
No tak
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 22:13   #2962
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Wypróbowałam dzisiaj magnes dwustronny Neonail z lakierami cat eye - drobinki latały na wszystkie strony, więc chyba jest w porządku Jest mocny, ledwo go odczepiłam od lodówki
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 07:14   #2963
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Wypróbowałam dzisiaj magnes dwustronny Neonail z lakierami cat eye - drobinki latały na wszystkie strony, więc chyba jest w porządku Jest mocny, ledwo go odczepiłam od lodówki
HejMogłabyś podrzucić jakiś link do tego magnesu?Jestem właśnie na etapie poszukiwań mocnego magnesu
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 11:03   #2964
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
HejMogłabyś podrzucić jakiś link do tego magnesu?Jestem właśnie na etapie poszukiwań mocnego magnesu
On się nazywa Neonail magnes dwustronny do cat eye. Wygląda tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png magnes-do-cat-eye.png (36,5 KB, 23 załadowań)
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 08:03   #2965
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
On się nazywa Neonail magnes dwustronny do cat eye. Wygląda tak:
Ok, dzięki!
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 13:26   #2966
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5



Kolejny raz mam zrytą, szorstką wewnętrzną część palców. Są takie nieprzyjemne w dotyku. Myślicie, że to od acetonu (ściąganie hybryd w sreberku, ten aceton rozchodzi się na skórę) czy raczej od pilników? Bo piłuję sobie paznokcie bez rękawiczki na drugiej ręce, może spiłowuję sobie skórę np. bloczkiem?

I drugie pytanie - czy najpierw całkowicie robicie jedną rękę, wszystkie warstwy, a potem po skończeniu zabieracie się za drugą, czy robicie obydwie naraz - czyli bazę na obydwie, potem dopiero kolor itd.?

Kupiłam frezarkę i będę się uczyć
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 18:20   #2967
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Ja miałam takie szorstkie od pilników, bo po przerzuceniu się z acetonu na frezarkę nadal było. Teraz noszę gołe paznokcie i piluje je szklanym pilnikiem - w końcu tego nie mam.
Ja robiłam najpierw jedna cała, potem druga cała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 18:22   #2968
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja miałam takie szorstkie od pilników, bo po przerzuceniu się z acetonu na frezarkę nadal było. Teraz noszę gołe paznokcie i piluje je szklanym pilnikiem - w końcu tego nie mam.
Ja robiłam najpierw jedna cała, potem druga cała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź.
To nie wiem, może w rękawiczce będę robiła... Bo uczucie mega nieprzyjemne.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:41   #2969
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość


Kolejny raz mam zrytą, szorstką wewnętrzną część palców. Są takie nieprzyjemne w dotyku. Myślicie, że to od acetonu (ściąganie hybryd w sreberku, ten aceton rozchodzi się na skórę) czy raczej od pilników? Bo piłuję sobie paznokcie bez rękawiczki na drugiej ręce, może spiłowuję sobie skórę np. bloczkiem?

I drugie pytanie - czy najpierw całkowicie robicie jedną rękę, wszystkie warstwy, a potem po skończeniu zabieracie się za drugą, czy robicie obydwie naraz - czyli bazę na obydwie, potem dopiero kolor itd.?

Kupiłam frezarkę i będę się uczyć
Zdecydowanie najpierw jedną całą rękę(tylko bez nakładania oliwki!). Inaczej bałabym się że uszkodzę warstwę dyspersyjną , niechcący gdzieś dotknę itp..
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 15:53   #2970
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Zdecydowanie najpierw jedną całą rękę(tylko bez nakładania oliwki!). Inaczej bałabym się że uszkodzę warstwę dyspersyjną , niechcący gdzieś dotknę itp..
Dzięki wielkie
Właśnie ostatnio zakurzyła mi się warstwa bazy (robiłam dwie ręce naraz) i potem zmywałam cleanerem i dopiero dawałam kolor.
No i teraz mam takie dziurki, wgłębienia w kilku paznokciach w lakierze. I nie wiem czy to wina tego zakurzenia i przemywania czy lakieru Semilac. Czy bazy Fiber Base.

A Ty robisz w rękawiczce? Jeśli nie to czy przy piłowaniu nie odrapujesz palców?

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2021-05-26 o 15:55
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-14 10:50:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.