uczulenie na kwas salicylowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 22:54   #1
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Exclamation

uczulenie na kwas salicylowy


czesc dziewczyny mam pytanie bo forum dermatologiczne zamkneli ,czy jak mam silne uczulenie na kwas salicylowy to czy kategorycznie nie moge uzywac kosmetykow z sodium salicylate czy acid salicylate? troche sie zalamalam bo okazuje sie ze taki kwas posiadaja niektóre mydla ,szampony, plyny do ukladania wlosow, pudry , kremy matujace nawet dermatologiczne,nie wiem jakie stezenie jest takiego kwasu w tych srodkach bo podane jest tylko ze on wystepuje tam. Ostatnio mam typowe uczulenie z kwasu salicylowego i nie moge sie z tego wygrzebac zaczelam studiowac sklady i okazuje sie ze kwas salicylowy posiada nawet dezodorant lady speed stick moj ulubiony! stary nie posiadal a ten nowy w nowej szacie graficznej ma, idzie sie zalamac. Po sprawdzeniu moich kosmetkow wyszlo ze polowy nie moge chyba stosowac !!!jak sadzicie?Prosze o rade!!
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:10   #2
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

Tak na logikę to trzeba by ustalić i wykluczyć to, po czym zaobserwowałaś objawy uczulenia - skąd wiesz, że jestes uczulona własnie na to? Jeżeli jest preparat, który Cię wyraźnie uczula, to sprawdziłabym, jak dużo on ma tego kwasu czy salicylanu sodowego. Bo niewiele kosmetyków bazuje na tym składniku, dużo go mają raczej tylko typowe specyfiki antytrądzikowe - ja szukałam właśnie kosmetyków zawierających ten kwas i wcale ich nie ma dużo. Effaclar K LRP a z polskich maseczka Salicam Pharmaceris (salicylan) i tyle.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:51   #3
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

niewiele ?! mnostwo albo ja wybieram takie ,mydlo protex krem matujacy efekler z la roche, szampon glisskur z jedwabiem, szampon vichy dercos, puder max factor creme pruff starsza wersja , plyn do ukladania wlosow wella flex i to jest malo?!!
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:55   #4
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

uczulenie mam jak nic po kwasie salicylowym bo objawy wystapily po aspirynie i po antybiotylach np baktrim a ostatnio uzywalam kosmetykow i znowu mam takie objawy jak po aspierynie czy antybiotyku rumien i pecherzyki wiec dlatego podejrzewam ze musza mnie uczulac skladniki salicylanow w kosmetykach, a wszystko zaczelo sie od sztyftu z avonu na wypryski...
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:23   #5
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

Ja mam uczulenie na salicylany i nie mogę używać większości kosmetyków z tymi składnikami (z kwasem salicylowym, sodium salicylate itp., nawet benzyl salicylate). Dla kogoś, kto musi unikać tych składników, rzeczywiście takich kosmetyków jest dużo.

Myślę, że nie powinnaś wpadać w paranoję. Jeśli używanie czegośtam powoduje u Ciebie pokrzywkę alergiczną - do kosza, jeśli nie, a lubisz ten kosmetyk - używaj. Żeby to sprawdzić musisz odstawić wszystkie salicylanowe kosmetyki i testować je po kolei, niestety. Jest szansa, że część z nich będziesz mogła z powodzeniem dalej stosować, bo u mnie np. płyn Nivea Intimo (z sodium salicylate w składzie) nie daje żadnych sensacji (być może dlatego, że szybko sie go spłukuje - szansa dla Twojego szamponu), podobnie, jak nie dawała stara wersja fluidu Clear Difference Estee Lauder, w którym podobno była malutka ilość kwasu salicylowego, natomiast kosmetyki SVR z tym kwasem natychmiast mnie uczulają.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-03-10 o 13:47 Powód: literówka
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:43   #6
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

dzieki wielkie nor w koncu ktos mi odpowiedzial z takim samym problemem no wlasanie mam ta cholerna pokrzywke po niektorych kosmetykach a po szamponach dostaje rumieniu w okolicy wlosow przekichane musze zrobic porzadek i selekcje co do kosza. A mozesz mi powiedziec jak leczysz pokrzywke jezeli ja dostaniesz jakimi lekami? ja w sumie nic nie stosuje bo nie chce sie ladowac w leki ze sterydami bo podobno takie sie podaje w alergiach
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 12:10   #7
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

Cytat:
Napisane przez fox
dzieki wielkie nor w koncu ktos mi odpowiedzial z takim samym problemem no wlasanie mam ta cholerna pokrzywke po niektorych kosmetykach a po szamponach dostaje rumieniu w okolicy wlosow przekichane musze zrobic porzadek i selekcje co do kosza. A mozesz mi powiedziec jak leczysz pokrzywke jezeli ja dostaniesz jakimi lekami? ja w sumie nic nie stosuje bo nie chce sie ladowac w leki ze sterydami bo podobno takie sie podaje w alergiach
Sterydy? Nie. Alergie, w tym i pokrzywki, leczę lekami przeciwhistaminowymi (loratadyną dokładnie) i wapnem (przy zachowaniu 12 godzinnego odstępu między przyjmowaniem jednego i drugiego) i natychmiast, bez sentymentów, odstawiam kosmetyk z alergenem. Miejsca z wysypką smaruję jakimś kremem łagodzącym (zwykle Epitheliale) i czekam, aż zejdzie. W ostateczności, bardzo rzadko, na małym obszarze i naprawdę krótko, smaruję się 0,5% kremem z hydrocortisonem.

Jeśli masz takie sensacje po szamponie - do kosza go! Inne kosmetyki, które daja pokrzywkę, tak samo. Alergia na nie nie przejdzie niestety.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-03-10 o 13:48
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 12:21   #8
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: uczulenie na kwas salicylowy

dziekuje ci slicznie za odpowiedz musze sie zajac odczulaniem i porzadkami
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.