Znamiona jak ich sie pozbyc?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 17:34   #1
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128

Znamiona jak ich sie pozbyc??


Szukam wszedzie odpowiedzi to moze tu mi się uda. Nie bede się rozpisywać bo moja przygoda z szukaniem specjalistów od usuwania znamion jest bardzo dluga i nie przynosi owoców. Na wstępie się przedstawie, mam na imie Marcin i mieszkam nie daleko Lublina (86 km na południe - i z tym miastem wiąze jakieś nadzieje). Posiadam bardzo a to bardzo dużo liczbę przebarwień barnikowych i chciałbym je usunąć. Jak powstaja te przebarwienia?? Jest to spowodowane zaburzeniem działania komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny. Barwnik ten jak wiemy reguluje zabarwienie skóry i powoduje, że staje się ona ciemniejsza podczas opalania. Plamy i przebarwienia pojawiają się najczęściej w miejscach szczególnie narażonych na operowanie słońca, czyli na twarzy, dłoniach i dekolcie - a po co ja wam to mówię, przecież wy to wiecie

Byłem moze u 3 chirurgów i 4 dermatologow i zawsze słyszałem inna gatke... Poczatkowo, wybralem sie do chirurga bo jestem w wieku dorastania( 16 lat) i piegi zaczeły mi juz przeszkadzac (w szczegolnosci na szyj, gdzie mam ich ogomnie duzo) . Chirurg oczywiscie jak mnie zobaczyl wystraszył sie i powiedział ze w zyciu nie widział takiego przypadku, nie podjał sie wycinki i kazał isc do innego... no dobra poszedłem do innego i odziwo co mnie zaskoczyło, zgodził sie na zabieg... Oczywiscie to nie jest tak ze przyjdziemy i wytnie nam wszystko na raz... tutaj trzeba latami chodzic jak sie ma ich duzo i wycina sie max po 3... chyba ze sa to trudne przypadki wtedy, podaje sie narkozie i wycinamy wszystkie. Zblizał sie dzień pierwszej operacji byłem szczesliwy jak dziecko ze wrescie sie to zacznie... i stało sie. Operacja sama nie boli jedynie to jak sie wstrzykuje znieczulenie a samej wycinki nie czujemy. Po okolo godzine wycial mi te trzy wilkie piegi z brzucha i umówilismy sie na kolejny zabieg, po okolo 3 tygodniach jestem znów na kolejena wycinke a koles sie wystraszył i powiedział ze juz nie usuwa... do tej pory nie wiem czemu...
Jedyne co mi powiedzial ze bym na zjezdzie chirurgow i podjeli decyzje ze nie nalezy czegos takiego usuwac... bylem zalamany... ale znowu nie postanowiłem sie poddawac i szukalem informacji, dowiedziałem sie o laserze(ktory jest piekielnie drogi nawet 200 zł za usuniecie jednego pieprzyka) oraz o metodzie wymrazania tzw. Krioterapia. Umówiłem sie z najlepszym dermatologiem w miescie i znów z usmiechem na twarzy poszedłem z wiara ze pozbedne sie tych paskudnych przebarwień! Niestety, znów zostałem na lodzie... dowiedziałem sie ciekawej rzeczy ze przebariweń brodawkowym (ja akurat je mam) nie usuwa sie ani laserem ani przez wymrazaniem bo to tylko zwieksza w wrecz powoduje prawdopodobienstwo choroby czerniaka... odmowila mi zabiegu! Chciałem nawet specjalna petycje podpisac ze biora to na swoja odpowiedzialnosc ale rodzice jak i pani doktor sie nie zgodzili...;( powiedziała mi ze jedyna skuteczna metoda to tylko skalpel... A no wiec pewnie pomyslicie to po co nam laser i metoda krioterapi? Tymi metodami mozna jedynie usuwac kurzajki...(brodawki)
Tutaj macie opis czym roznia sie kurzajki od przebarwien. klik tutaj i tutaj

Dobra załamka na makxa, jestem juz po operacji z pół roku i blizny jak byly tak nadal sa i powiem wam tyle ze to paskudnie wyglada i raczej bym sie nie zgodził na ponowny zabieg... szukalem takze jak pozbyc sie tych bliz, chyba było cos o ciekwym azocie itp. ale to tez jest bardzo drogie. Zamierzam sie wybrac do dermatologa i popytac o jakies masci!
Bowiem warto wszystkiego probowac i sie nie poddawac!
Aha i mała rada, jezeli macie piegi lepiej nie wychodzcie na slonce i stosujcie filtry (mi lekarz nakazał 30 ). Jezeli sie nei dostosujecie to z czasem tych piegow zacznie przybywac a nawet moze to doprowadzic do raka.

Gdybym był pelnoletni to bym jakos to rozwiazał, jestem pewien! Dostałem adresy dwóch klinik w Lublinie bylej juz w jednej i powiem ze znow zostalem odprawiony z kwitkiem, zostala mi jeszcze jedna do sprawdzenia ale rodzice nie chca sie zgodzic na pozdróz... wiec sam bede musial tam pojechac. Podobno jest to wszystko za free... podobno.. zadzwoniłem do nich z ciekawosci z pytaniem czy za to sie placi i otrzymalem odpowiedz ze za wizyte 60 zyla bulimy a pozniej nie wiadomo jak to sie potoczy... a skad dostalem adres?? oczywiscie od pana chirurga, ktory mi wycial te 3 piekne znamiona a reszty sie nie podjial... moze to byl powod dla ktorego zrezygnowac z dalszych wycinek?? Chodzi tu o klinike Medicos na ul. Braci Wieniawskim 12b! Moze ktos juz korzystał z tej kliniki? Wiem że specjalizuje się ona w usuwaniu nowotworów nie złośliwych, ale nie mam pojecia jakie tam metody preferują...I tu goraco prosze o jakieś informacje, jezeli ktoś ma pojęcie na ten temat! Bedę bardzo wdzięczny!

Ostatnio przeczytalem w gazecie, powiem jakiej - Kropka, ta z biedronki, i tam pisało mniej więcej tyle że najlepiej przebarwień pozbyć sie poprzez poparzenia słoneczne (troche chore moim zdaniem;/)! Ale pisało też cos o pellingu mechanicznym i chemicznym no i moze to jest jakaś szansza, czy takie zabiegi są darmowe? I czy mozna je stosowac na przebarwienia?

Dziękuje serdcznie za wszyskie odpowiedzi i mam nadzieje ze tmat jest w dobrym dziale.
Pozdrawiam marcin

Edit:
I prosiłbym o przetłumaczenie mi tego :p to wynik mojego badania histopatologicznego.

Naevus pigmentosus epidermo-dermalis diametris 1,5 x 1,0 cm. Excisio radicalis.

prosze o przetlumaczenie. I zadam tez od razu pytanko. Czy lekarz jak wycina znamiona moze sobie wybierac które idzie do badania, np 1 z 4 ?? Czy moze sie tak zdarzyc że jedno znamie jest zdrowe a drugie chore??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:30   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Znamiona jak ich sie pozbyc??

z Twojego opisu całej historii wynika ,że problem jest dość złożony.Usuwanie znamion ma swoje uboczne skutki w postaci blizenek i jeśli znamion jest bardzo dużo to jest to problem gdyż lekarz widząc ,że musiałby zrobić Ci wiele blizn odmawia wykonania zabiegu. Jeśli będziesz mieć okazję skorzystać z porady lekarskiej w Warszawie to polecam bardzo dobrego dermatologa p.dr.Magdalenę Ciupińską , profesor w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

Co do artykułu z Kropki to chyba jakieś nieporozumienie! Sprawdź czy dobrze zrozumiałeś.Słońce - tym bardziej oparzenie słoneczne nie zlikwiduje przebarwień,ani znamion - może ich tylko przybyć, a przy tym każde poparzenie słoneczne może byc groźne w skutkach. Mam obawy co do kompetencji lekarzy u których byłeś - myślę tu o ochronie przeciwsłonecznej ,którą Ci zalecili -30SPF ? Powinieneś używać blokery - polecam np.SVR 100B
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:19   #3
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Znamiona jak ich sie pozbyc??

Beata jestem pewien, że w kropce tak pisalo, az sam się wystraszyłem ze takie cos mozna było opublikowac... szkoda że mi skaner nie działa to bym zrobił kopie. Co do tych znamion czytałem tez o jakis kwasach czy one są skuteczne? Niestety w moim mieście (janów lubelski) nie ma specjalistów... ciągle mnie zapisuja na prywatne wizyty... buahhaa 30 zł w bagno.


http://www.rynekmedyczny.pl/pl/lubli...dyczne_medicos
Jak widac w specjalizacjach widnieje: "usuwanie nowotworów niezłośliwych" wydaje mi się ze to moze byc jakas sznasa;/

I prosze o przetłumaczenie tych napisów po lacinie bo ich nie kumam
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:30   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Znamiona jak ich sie pozbyc??

Cytat:
Napisane przez marcinn12
Naevus pigmentosus epidermo-dermalis diametris 1,5 x 1,0 cm.
prosze o przetlumaczenie.
Znamie barwnikowe, skorno-naskorkowe, o srednicy 1,5 na 1,0 cm.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 23:13   #5
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Znamiona jak ich sie pozbyc??

A najwazniejsza część??
Excisio radicalis.
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.