Odchodzący bolesny paznokieć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-24, 08:05   #1
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39

Odchodzący bolesny paznokieć


Cześć,mam nadzieję, że któraś poratuje mnie i nakieruje, co powinnam zrobić w tej sytuacji...
Otóż we wrześniu byłam na weselu w (jak się okazało) za małych butach, odgniotłam sobie 2 paznokcie. Nie bolały, ale zaczęły zrastać (tak podwójnie). W ostatnią sobotę byłam na imprezie, w szpilkach, dobrych rozmiarowo ale mają czubek w szpic. W niedzielę przy robieniu paznokci u stóp(robię hybrydy) zauważyłam, że ten paznokieć, który wcześniej sobie spokojnie zrastał, zaczął odstawać mi od skóry, do góry, a pod spodem widać...no tkankę. spiłowałam najkrócej jak się da ten paznokieć, i teraz przemywam wodą z mydłem i smaruję maścią tribiotic. Niestety nie widzę żadnej poprawy, boli tak samo, i zaczęła pojawiać się czerwona obwódka wokół górnej krawędzi paznokcia.
Nie wiem czy mam interweniować u lekarza, czy dać mu szansę przez kilka dni i smarować nadal tą maścią...?
Spod paznokcia nie wylewa mi sie żadna ropa ani nic.


Czy któaś z was tak miała?
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 19:25   #2
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Odchodzący bolesny paznokieć

Leczyłam paznokieć po zbyt ciasnych butach ponad rok... U mnie wyglądało to tak, że 1/4 przy wolnym brzegu po prostu odkleiła się od łożyska. Po dwóch, trzech miesiącach zauważyłam czarne ślady pod spodem (przestraszona, że to grzyb poleciałam do dermatologa), po badaniach okazało się że to "tylko krew". I niestety, na początku Tribiotic, ze względu na ranę pod paznokciem stosowałam też profilaktycznie leki przeciwgrzybiczne (lato, japonki, spore ryzyko zakażenia) i po długich miesiącach paznokieć wrócił sam do normy. Ale przez ten cały czas żadnych obcasów, obcisłych balerinek itp. Właściwie nosiłam tylko sportowe buty.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 20:25:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.