Moje wlosy: reaktywacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 20:25   #1
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Unhappy

Moje wlosy: reaktywacja


Witam ! Wiem, ze duzo osob ma problemy z cienkimi i delikatnym wloskami. Wiem takze, ze na wizazu jest watek "walka o zdrowe i piekne wlosy". Jednak ja bym prosila o indywidualna pomoc. Moj problem wyglada nastepujaco:
-mam cienkie i delikatne wlosy
-sa one malo puszyste, a wrecz nie znaja takiego pojecia. Zdecydowanie sa przyklapniete
-mam rozdwojone koncowki
-oczywiscie wlosy mi wypadaja, zawsze jak je czesze zostaje ich troche na szczotce
-kosmyki same wywijaja sie we wszystkie strony
-po wizycie u fryziera wygladaja super! ale juz po 1 umyciu znow powracam na ziemie
-uwazam ze moje wlosy wygladaja jakby ich bylo 5 na krzyz
-rzadko modeluje wlosy( raz na 2 miechy prostownica albo papiloty), nie uzywam kosmetykow do stylizacji
-nie szusze wlosow suszarka, wysychaja naturalnie
-wlosy takto wygladaja jakos normlanie, ale jak sie ktos dokladnie przyjzy alebo juz tylko dotknie moich piorek odrazu sie przekonuje ze nie sa w najlepszym stanie, odrazu slysze "Kinia ale masz cienkie wlosy" itp
-rozcieczam troche szampon (poboniez tak trzeba)
-3 lata temu mialam ufrabowane wlosy (szamponetka) i od tego czasu nie farbuje wlosow
Dlatego postanowilam cos z tym zrobic! Chce je wzmocnic. Chce aby wygladaly zdrowo i lsniaco. Wiem ze nie zmienie tego co dala mi natura i geny rodzicow (oni tez maja cienkie wloski), ale chce zeby wlosy wygladaly lepiej niz teraz. Prosze pomozcie mi!
Co mam robic?
Jakich kosmetykow uzywac?
Czy to prawda ze nie powinno sie uzywac gumki do wlosow bo je niszczy?
Nie powinnam uzywac szczotki, tylko grzbien z szerokimi zebami?
Czy powinnam kilka razy dziennie przeczesywac wlosy?
Jak czesto przycinac wlosy?
A moze sciac wlosy?(chociaz robilam to niecale 2 miechy temu)

Konczy mi sie wlasnie szampon i musze kupic kolejny i nie moge sie zdecydowac czy wybrac Gliss Kur (do cienkich i delikatnych, nadajacy puszystosc) czy Timotei do poldlugich i dlugich (z bambusa i masla shea) ?

Bardzo prosze o wszelkie porady! Chce wkoncu zadabac o moje wlosieta!
(w zalaczniku moje aktualne zdjecie i moj aktualny stan wlosow)

Edytowane przez kinga(kinia)
Czas edycji: 2008-06-01 o 18:59
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:50   #2
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

czesc Kingo, po pierwsze Twoje włosy nie wygladają źle ale wiem ze problemu moze nie byc widac a jednak moze byc Pozatym lekkie sciecie by sie przydało,pocieniowane lekko od połowy. Po trzecie moge zasugierowac Ci szampon chyba ze dobierzesz sama,ale skoro wypadaja moze trzeba zapobiec,wiec seboradin szampon+lotion do wcierania,chwale tez szampon Ziai z xczarnej Rzepy,tani+dobry.Odzywka moze elseve żółta ktora odbuduwuje włos,lubie tez osobiscie z Joanny Czarna Rzepa.Włos sie zregeneruje,połysk +puszyste, do tego cena niska ale kazdy wlos jest inny,potrzebuje czegos innego. I suplemety do łykania,Vitapil lub h-pantoten polecam,chyba ze do ogólnego wzmocniania,czasami problem tkwi nie tylko we włosach czy paznokciach. Nie malujesz,bardzo dobrze,to najbardziej niszczy włosy.W Twoim przypadku mysle ze wystarczy dobry szampon,witaminki i odzywka i bedzie dobrze Pzdr.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 21:05   #3
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

Karmen_1984 dzieki bardzo za szybko odp . Osobiscie wydaje mi sie ze moj problem lezy glownie w genach ale i tez zlej diecie. Malo jem warzyw i owocow (szczegolnie kiedy nie ma lata). W jeden tyg moge zjesc wszystko co tylko zobacze, a w drugim praktycznie malo co, dlatego moja waga sie wacha. Taki moj styl zycia chyba wplywa na moja kondycje wloskow, prawda?
Czytalam tez ze powinno spr sie sklad szamponu. Moim wlosom podobniez pomoze kreatyna, nutri-ceramidy, proteiny. Jedank ja sie na tym wcale nie znam.
Czekam na kolejne porady
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 12:56   #4
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

up, bradzo proszeee o pomoc!

Edytowane przez kinga(kinia)
Czas edycji: 2006-08-09 o 17:27
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:37   #5
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

czy ktos mi jeszcze pomoze?? prosze dziewczeta zlitujcie sie
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:50   #6
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

Po pierwsze,rzeczywiście,dob re cięcie-jakieś pocieniowanie może sprawić,że włoski nie będą wyglądały na takie przyklapnięte.Powinnaś używać delikatnych szamponów,które nie obciążają włosów-więc albo te specjalne do włosów cienkich,nadające puszystość,albo spróbuj szampony dla dzieci-które nie zawierają tylu składników,silikonów co ine szampony,co może obciążać włosy.
Odżywka koniecznie-ale również bardzo lekka,i nie za dużo.
Co do podcinania to pewnie,że im częściej tym lepiej dla końcówek-ale dobrze jest też stosować serum na końcówki.
Na wypadanie włosków witaminki.
Aha!a czy myjesz włosy wieczorem?ja np też mam dość cienkie włosy,i dlatego najczęsciej myję je rano,i suszę,bo jak wieczorem myję,to rano już wyglądają na przyklapnięte....
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:42   #7
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

a ja bym Cię widziała w krótszych, bardziej postrzępionych włoskach, z ukośną grzywką
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 23:25   #8
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

Bylam u fryziera z dwa miechy temu. Ogolnie jestem zadowolna z mojej fryzierki, jednal chyba troche podetne wloski (tak do ramion), bo ten fryz mi sie nawet podoba. Ale moze macie jakies propozycje? Dodam ze nie mam zamiaru nic a nic rano ukladac wlosow, staje rozczesuje i ide - koniec!, a wiec zadne do ukladania fryzurki w moim przypadku sie nie spr. Nadal mam watpliwosci co do szamonu...(help)
Zdecydowalam sie za namowa Karmen lykac witaminki np Humavit (kiedys juz go lyklam i nie narzakam, wlosy byly mocniejsze).
Napiszcie mi jeszcze czy z ta szczotka i guma to prawda ?
Czekam na kolejne porady!
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 12:31   #9
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

up, prosze o pomoc ! Napewno ktos potrafi mi jeszcze pomoc, nieprawdaz?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 07:28   #10
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

bardzo prosze, zlitujcie sie
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 13:42   #11
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

Nie chce zakladac nowego watku, a wiec podbijam ten

Co mam robic?
Jakich kosmetykow uzywac?
Czy to prawda ze nie powinno sie uzywac gumki do wlosow bo je niszczy?
Nie powinnam uzywac szczotki, tylko grzbien z szerokimi zebami?
Czy powinnam kilka razy dziennie przeczesywac wlosy?
Jak czesto przycinac wlosy?
A moze sciac wlosy?(chociaz robilam to niecale 2 miechy temu)

Konczy mi sie wlasnie szampon i musze kupic kolejny i nie moge sie zdecydowac czy wybrac Gliss Kur (do cienkich i delikatnych, nadajacy puszystosc) czy Timotei do poldlugich i dlugich (z bambusa i masla shea) ?

Bardzo prosze o wszelkie porady! Chce wkoncu zadabac o moje wlosieta!
[/quote]
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 15:49   #12
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

Siema po pierwsze włoski wg.mnie mozesz skrócic i jakos postrzępic... od razu to bedzie inaczej wygladac-wiem po sobie
kosmetyki hmm... ja mam szampon PANTENE PRO v [ten do włoosów wypadających] jest fajny miło pachnie, i pomógł mi bardzo - włosy wypadały i zostawały na szczotce gdy je rozczesywałam Teraz jest lepiej i o WIELE WIELE mniej wypadają..wiec na szczotce 2 , 3 włosy
Odzywke mam Joanna - czarna rzepa. tez jest dobra noo i jeszcze łykam Skrzypovite. Mojej mamie pomogła /jakies 2 miesiące uzywała i podziałało.Co do dalszych pytan nie jestem ekspertem ale wg mnie skoro Ci wypadają to i tak i tak bedą wypadywac wiec ... rozczesuj czym Ci 'wygodniej' .Gumka - hmm ja na noc związuje włosy..wiec nie wiem...ale podobno tak...włosy sie męczą wiec jak mozesz to ich nie związuj. Jak czesto przycinac - ja nie przycinam juz od 3 miesiecy i nie mam zamiaru bo zapuszczam [juz mam do ramion;p] ale chyba starczy raz na 2 miechy podciac koncowki. szampon? kup lepiej Gliss Kura /Timotej jest jakis taki..ehh:p Pozdrawiam
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 20:02   #13
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

wybujana - kupilam juz Timotei, bo Gilss Kura (do cienkich i delikatynych) nie znalazlam. Wiataminki tez juz kupine (Humawit). Tylko nie wiem czy lykac je przed, w trakcie, po posilku? Ktos cos jeszcze doradzi ?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 20:55   #14
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

siema...
no to powiem jeszcze tyle..ze skrzypovite mutti łykała rano,po południu, wieczorem - PO POSIŁKU,po sniadaniu,obiedzie i kolacji Pzdr.
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 21:32   #15
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Moje wlosy: reaktywacja

hej. Po pierwsze : zmiana fryzurki. Niestety ale włosy cienkie i delikatne nie wyglądają ładnie gdy są długie. Dlatego ja proponuje krótszą, mocno pocieniowaną fryzurkę. Mozesz rowniez zdecydowac sie na ciut jasniejsze pasemka, ktore optycznie dodadza wlosom objętości. Tylko pamietaj cos za cos. Farba niszczy włosy.
Po drugie: Na wypadajace i oklapniete włosy - żel Dermena. Dziewczyny, które uzywają mowią o przyjemnym skutku ubocznym w postaci push-up
Po trzecie: kosmetyki do stylizacji niestety nie sa dla Ciebie, ale mozesz wypróbować lekką piankę do włosów cienkich
Po czwarte: Jesli decydujesz sie na maske czy odżywkę do włosów wybieraj tą dla włosów cienkich, bez zycia.

Poza tym: cienkie, ciasno zwiazane gumki niszczą włosy, wybieraj frotki z materiału. Dla włosów cienkich dobre są kosmetyki pogrubiające włosy (wersja tansza: Pantene pro-v geste i mocne. Droższa - kosmetyki pogrubiające Kerastase)
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.