Jak wygładzić twarz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 13:08   #1
Justyna_sz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 33
GG do Justyna_sz
Unhappy

Jak wygładzić twarz?


Witam!

Moja twarz jest bardzo NIE gładka... Z zadrością patrze na dziewczyny które bez makijażu mają idealną twarz... Ja mam duzo krostek, takich twardych (których nie wyciskam, bo się nie powinno a czasami aż mnie korci) Tylko one nie znikają same... Ale to jest mniejszy problem. Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, jednak na mojej twarzy jest bardzo dużo takich maleńkich dziurek (jakby po trądziku) Mają nieregularne kształty i są stosunkowo płytkie, ale bardzo widoczne. Najwięcej mam ich pod oczasmi na wysokości kości policzkowych. Czy da się tego jakoś pozbyć?

Pozdrawiam. Justyna
Justyna_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:20   #2
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Witaj Justynko!
Według mnie powinnaś raz w tygodniu zafundować sobie jakiś fajny peeling i nawilżającą maseczke do twarzy! Kupić odpowiedni dla Twojej skóry krem i tonik. A na początku najlepiej wybrać się do kosmetyczki na tzw. oczyszczanie twarzy. Pani napewno doradzi Ci jak dalej dbać o skórke
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:27   #3
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak wygładzić twarz?

A ja Ci z kolei czyszczenie twarzy stanowczo odradzę
Znam wiele przypadków, u których zabieg ten pogorszył tylko stan skóry i spowodował wiele dermatologicznych problemów.
Szczerze nie polecam!

Peelingi, odpowiednia pielegnacja
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:29   #4
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Oj... Myszi powiedz mi, a co np się stało po oczyszczaniu twarzy? Byłam kilka razy u kosmetyczki i jak na razie rezultaty są dobre,ale przestraszyłaś mnie...
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:37   #5
cameria
Raczkowanie
 
Avatar cameria
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Hej! Za bardzo nie wiem co możesz mieć na swojejk buzce bo nie widzę-kaszaki,rozsz. pory, czy też grudki podskórne? Ja przed wizytą u kosmetyczki najpierw wybrałabym się do dermatologa( jeśli jesteś z Wrocławia to mogę Ci kogoś polecić).
Osobiście teraz używam do trzarzy Retin A (od ok 2 tyg.). Na początku, wszystko co siedziła pod skórą wyszło mi na wierzch.Byłam załamana a teraz strupki wygoiły się , nic nowego się nie pokazuje a cera jest promienna i gładka jak u nastolatki.Retin A nie jest dostępny ale jeśli byś chciała to wyślę Ci prywatną wiadomością namiary na Panią , która sprowadza go z Czech.Poczytaj sobie o tym Retinie i w ogóle o retinoidach.Pozdrawiam.Ju stynko, w jakim wieku jesteś ?
ps. dziewczyny zachwalają też acne-derm czy jakoś tak (bez recepty,tańszy od retinu i dostępny w Polsce) ale ja nie stosowałam tego.
cameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:53   #6
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Cytat:
Napisane przez Cytryna01
Oj... Myszi powiedz mi, a co np się stało po oczyszczaniu twarzy? Byłam kilka razy u kosmetyczki i jak na razie rezultaty są dobre,ale przestraszyłaś mnie...
Orajt, więc napiszę co wiem.

Przede wszystkim mój dermatolog, jak i znana pani dermatolog w radiu mówili, że zabiegi te nie przynoszą niczego dobrego, a tylko i wyłącznie mogą zaszkodzić i profesjonalne gabinety kosmetyczne już od dawna ich nie stosują i nie wykonują.

Poza tym, znam osobiście kilka osób, którym właśnie takie oczyszczanie twarzy strasznie pogorszyło stan skóry, a dodatkowo spowodowało jej nadmierne przetłuszczanie itp.

Pewnie zaraz odezwą się głosy, że to nie prawda, że miały robione oczyszczanie i nic się nie stało. Ale ja przekazuję tylko to co widziałam i czego się dowiedziałam od lekarzy i nie polecam tych zabiegów.

Można sobie z igły widły zrobić - tak mogę posumować


Ps. A Justynie również mogę polecić Acnederm na początek

Pozdrawiam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:18   #7
cameria
Raczkowanie
 
Avatar cameria
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Ja raz w życiu oczyściłam twarz u kosmetyczki-był to dla mnie koszmar.Goiła mi się z tydzień a po 2 tyg. była znów strasznie (bardziej niż przed oczyszczaniem) zanieczyszczona.Na pewno był to pierwszy i ostatni taki zabieg.Fajna sprawa mikredermabrazja-ale droga. Zastanawiam się czy nie skusić się na peeling kawitacyjny.Ponoć fajna cera po nim.Oczyszczaniu manualnemu mówie NIE!
cameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 14:41   #8
Justyna_sz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 33
GG do Justyna_sz
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Mam 22 lata i niestety nie jestem z okolic Wrocławia... O retinolu poczytam oczywiście. Lato się zbliża i muszę coś z sobą zrobić, bo jak dzisiaj spojrzałam na koleżanki... one mają takie ładne buzie... a ja dbam o skórę, uzywam żelu do mycia, toniku, kremu nawilżającego i mam twarz jak tarka.... Nawet nie tyle w dotyku co wizualnie. Najbardziej chodzi mi o te dziurki. Czy da się tego jakoś pozbyć czy można to tylko maskować? Ja nie wiem jak mam je dokładniej opisać.Jak pozycze aparat to zrobię zdjęcie
Justyna_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:46   #9
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Poradzisz sobie!

A dermatolog?

Poczytaj na forum o kwasach, może zacznij od jakiegoś najsłabszego.
Do tuszowania w innym wątku poleciłam Ci Manhattan Clearface, Dermacol też może się dobrze spisać, a przede wszystkim skrobia ziemniaczana! Świetnie matuje, wygładza buzię i przede wszystkim nie zapycha porów, POLECAM SZCZERZE!

Powodzenia!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:03   #10
Justyna_sz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 33
GG do Justyna_sz
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Chyba sie wybiorę do dermatologa, tak będzie najlepiej. A tej skrobii nie mogę się doczekać rano. Chyba zaraz się pomaluję!
Justyna_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:20   #11
_Jamaica
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 361
Dot.: Jak wygładzić twarz?

a jaki polecacie dziewczyny peeling, ja problemów z tradzikiem nie mam za to krostki zaskorniki itp to codziennosc:/
_Jamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 16:17   #12
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Polecam złuszczanie kwasami. Ja też miałam cerę problemową (zaskórniki, drobne wypryski) i żałuję że nie zdecydowaam się na kwasy wcześniej. Cera wygładziła się już się tak nie przetłuszcza . Teraz na wiosnę na pewno odwiedzę kosmetyczkę. Koszt to ok. 120zl
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 16:36   #13
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Cytat:
Napisane przez cameria
Osobiście teraz używam do trzarzy Retin A (od ok 2 tyg.). Na początku, wszystko co siedziła pod skórą wyszło mi na wierzch.Byłam załamana a teraz strupki wygoiły się , nic nowego się nie pokazuje a cera jest promienna i gładka jak u nastolatki.Retin A nie jest dostępny ale jeśli byś chciała to wyślę Ci prywatną wiadomością namiary na Panią , która sprowadza go z Czech.
Bardzo prosze takze o namiary na ta Pania Nie wiesz moze kiedy retin a bedzie znowu dostepny?
pozdrawiam
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 16:52   #14
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Jak wygładzić twarz?

Justynko zakup sobie jeszcze szczoteczke do twarzy i jakiś fajny żelik, np z firmy Neutrogena On jest bardzo naturalny i bez żadnych zbędnych składnikow. Polecam
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:22   #15
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Jak wygładzić twarz?

jesli chodzi o zele do mycia twarzy to w zaleznosci od tego czego potrzebujesz polecam trzy:1) to Cetaphi bardzo delikatny, ale myje dobrze choc nie wiem jak poradzi sobie z makijazem 2) Vichy pianka http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=854 uprzedzam ze ma na wysokim miejscu SLS,ale dziala jak odkurzacz-nic sie przed nim nie ukryje, ale za to wysysza.. 3)Delikatny i dobrze myjacy jest tez Toleriane LRP
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.