Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Mania bardzo lubi czar czterech i dwóch kółek i szuka przyjaciółek.
Mania podpowie, Mania doradzi, Mania nigdy was nie zdradzi! ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-02-08, 16:16   #2521
voice_of_silence
Zakorzenienie

Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja też polecam osłonkę. Niektóre są takie szerokie, przytrzaskuje się je drzwiami z obydwu stron i chyba nikomu by się tego nie chciało zdzierać. Mam od kilku tygodni i nic takiego mnie nie spotkało.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 18:31   #2522
Agafitness
Wtajemniczenie

Na parkingu,ale nie ukradną jej,bo ma takie "zakladki",które zostają wewnątrz auta.Zatrzaskujesz drzwi i mata jest "zakleszczona".Rano tylko ją zdejmuję i mogę jechać,a tak to dużo czasu mi schodziło na skrobanie
Agafitness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 01:47   #2523
absolwentka2010
Zakorzenienie

Też mam taką matę, przynajmniej przedniej nie muszę skrobać.
Stary 2018-02-09, 07:26   #2524
jolantajolka
Przyczajenie

A ile taka mata kosztuje i gdzie taką kupić?
jolantajolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 09:07   #2525
Agafitness
Wtajemniczenie

W sklepach motoryzacyjnych po 20-25zł lub marketach po 10zł. Ja mam i z e sklepu i z marketu i powiem Wam,że niczym się one nie różnią poza ceną. Fakt,że boczne szyby i tak trzeba skrobać,ale przynajmniej z przednią jest spokój
Stary 2018-02-09, 10:43   #2526
absolwentka2010
Zakorzenienie

Ja mam teraz duże auto i z marketów była za mała, w Jula znalazłam większą za ok. 20 zł. Ale jak masz małe auto to kupisz w pierwszym lepszym markecie za 10 zł, wszędzie teraz mają nawet w marketach spożywczych.
Stary 2018-02-09, 14:16   #2527
Agafitness
Wtajemniczenie

Cena zależy właśnie od wielkości,ale i tak w marketach się bardziej opłaca,bo o połowę taniej,a jakościowo bez żadnej różnicy
Stary 2019-03-30, 16:21   #2528
Tina2914
Przyczajenie

Ja miałam dokładnie ten sam problem. Prawko zdałam na początku stycznia, ale dopiero po 3 miesiącach odważyłam się pojechać autem sama. Byłam pewna, że już nigdy się nie odważę wsiąść sama za kółko ale udało mi się, a potem było już tylko z górki.
A więc oto mój sposób:
Na początku jeździłam z bratem, który ma prawko od paru lat i wiadomo czułam się pewniej bo w razie czego on by mi powiedział kto ma pierwszeństwo itd. później jednak zdarzyła się taka sytuacja ze musiałam odebrać brata z imprezy, która była jakieś 5km od mojego domu. Wzięłam sobie koleżankę do towarzystwa, ale koleżanka nie wiedziała kompletnie nic o prowadzeniu samochodu. Na szczęście była to 1 w nocy wiec praktycznie nic nie jeździło i jakoś dałam rade. Dzięki temu tez nabrałam pewności siebie, ze nie potrzebuje brata do każdej przejażdżki samochodem, ze równie dobrze radze sobie z kimś kto prawa jazdy nie ma.☠
Jednak ciągle bałam się jeździć całkiem sama. Miałam wiele obaw, np. ze nie wyhamuje, ze ktoś mi wyjedzie, ze nie będę miała gdzie zaparkować... strasznie się bałam.☠☠Ale postanowiłam wreszcie się przełamać i postanowiłam ze pojadę sama do sklepu. Nie była to daleka droga co prawda, dosłownie parę skrzyżowań, ale wsiadłam do auta i zadzwoniłam do mojego chłopaka. Czułam się pewniej kiedy z nim rozmawiałam, mniej się stresowałam. Udało się, dojechałam do sklepu i wróciłam do domu, wciąż z nim rozmawiając. Następnym razem już nie potrzebowałam z nim rozmawiać, po prostu włączyłam nagrywanie na telefonie i gadałam do telefonu, przez co czułam się dużo☠pewniej. Teraz nie boje się jeździć w ogóle...
Jeśli mam dać jeszcze jakąś złotą radę, to najważniejsze jest to, żeby stopniowo przyzwyczajać się do jeżdżenia. Najpierw z kimś kto ma prawo jazdy, później z kimś kto go nie ma, na początku po jakichś bocznych uliczkach gdzie nie ma ruchu, próbować samemu jeździć, zadzwonić sobie do kogoś i rozmawiać z nim przez telefon a jeżeli nie ma takiej możliwości to gadać samemu do siebie albo do telefonu. jak już nabierze się pewności siebie to idzie dużo☠dużo łatwiej
Tina2914 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 14:30   #2529
alma mater
Zakorzenienie

Hej. Witam sie jako posiadaczka prawka od 2011 roku. Po odebraniu plastiku przejechalam moze 100-150 km i przestalam jezdzic az do teraz. Nieuzywanie prawa jazdy jest moim strasznym kompleksem, musialam sie wiecznie prosic kogos, zeby mnie podwiozl (czyli glownie mojego narzeczonego), albo jezdzic autobusem. Pare miesiecy temu kupilismy samochod z automatyczna skrzynia (ze wzgledu na mnie). Niedawno zapisalam sie na lekcje przypominajace, poki co mialam pierwsze 2 godziny, a dzisiaj narzeczony mnie zabral zebym pojezdzila naszym. Strasznie boje sie odleglosci, w Anglii duzo aut jest zaparkowanych przy jezdni, wiec ja sie boje i uciekam prawie ze na drugi pas Nie bylo tak zle, szczegolnie ze jezdze L-ka Golfem, a my mamy Tiguana, wiec troszke jest przeskok gabarytowy. Ale jak przypomne sobie jazde manualem, a automatem, to jest niebo a ziemia, wiec polecam jesli jestescie przed zakupem autka. Zycze powodzenia Wam i sobie i mam nadzieje, ze beda z nas jeszcze kierowcy
Stary 2019-04-15, 13:59   #2530
Lapis_Lazuli
Raczkowanie

Prawko zdalam na dzien babci w 2011 roku. W wakacje po maturach jezdzilam calkiem sporo, ale od kiedy wyjechalam z domu na studia to praktycznie nie jeżdżę juz ósmy rok i nie widze potrzeby. A najglupsze jest to, ze oczywiscie najwiekszy problem ma z tym moja rodzina, ktora na sile wypchnela mnie na prawko (mimo ze nie chcialam i placilam za nie z wlasnej kieszeni) i teraz ma wielkie pretensje.
Lapis_Lazuli jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:07   #2531
alma mater
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Prawko zdalam na dzien babci w 2011 roku. W wakacje po maturach jezdzilam calkiem sporo, ale od kiedy wyjechalam z domu na studia to praktycznie nie jeżdżę juz ósmy rok i nie widze potrzeby. A najglupsze jest to, ze oczywiscie najwiekszy problem ma z tym moja rodzina, ktora na sile wypchnela mnie na prawko (mimo ze nie chcialam i placilam za nie z wlasnej kieszeni) i teraz ma wielkie pretensje.
Wiem co czujesz. Moj tata tez strasznie sie czepial mnie i siostry, ze zrobilysmy prawko, a nie jezdzimy. Obie sie balysmy, bo tata strasznie sie czepial. Ale to nie w taki sposob motywacyjny, tylko "najechalas na dziure, nie myslisz w ogole", albo jak zgaslo auto na skrzyzowaniu to bylo "ale obciach" itp. Nie patrz na rodzine. A jak sie beda czepiac, to powiedz, ze sama placilas, wiec niech sie nie wtracaja na co wydajesz pieniadze i jak ci przyjdzie ochota to zaczniesz jezdzic.

Ja dzisiaj odwazylam sie na jazde po miescie naszym autem. Bylo kilka punktow do obskoczenia, tj. 2 poczty i 2 sklepy. Moj narzeczony ze mna jechal, bylo mi duzo razniej. Oczywiscie jakis w goracej wodzie kapany czlowiek w busie mnie strabil, bo na jego standardy jechalam za wolno. Szkoda, ze wszedzie jechalam pod limit, a czasem przekraczalam predkosc. Trudno, wszystkich nie zadowole i nie bede jechac 50 mil, jak jest ograniczenie do 30. Ale wkurzylam sie troche. A i dzisiaj po raz pierwszy tankowalam auto, bo nigdy w zyciu tego nie robilam heh.
Stary 2019-04-17, 20:56   #2532
li90
Raczkowanie

Dołączam do grona. Prawko zdałam 30 listopada 2018 r. Nie miałam auta ani możliwości jeżdżenia aż do 31 marca, kiedy to kupiłam samochód. Od tamtego czasu jeździłam sporadycznie, z tatą - tak, aby się oswoić ponownie z jazdą. Od poniedziałku tego tygodnia zaczęłam samodzielną jazdę (na początek - do pracy i z powrotem). Czasem jest dobrze, czasem mogłoby być lepiej... Do wszystkiego człowiek przywyknie. Staram się nie poddawać i patrzyć pozytywnie na przód.
Mam jednak nieustannie problem ze stresem. Przed jazdą zaczyna boleć mnie żołądek, robi mi się niedobrze. Nawet podwyższa mi się temperatura i czuje osłabienie (nie wiem, może nie jest to związane z jazdą, ale podświadomie czuję, że jednak jest).
Czy ktoś też miał tego typu akcje ze stresem? Jak sobie z tym radzicie/radziłyście?
li90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 15:48   #2533
aligod
Przyczajenie

Niestety wiem co czujecie... Na jazdach czułam się mega pewnie i zdałam prawko, z pewnymi problemami, bo nie umiałam sobie poradzić ze stresem no i niestety teraz to wychodzi... Ja się nie boję samej jazdy, ja panicznie boję się rond(na rondzie zgasło mi auto i 5 razy nie chciało się odpalić) oraz wyjeżdżania z zaparkowanego miejsca, zajmuje mi to strasznie długo i niemal ostatnio w inne auto nie przywaliłam. Jeździłam z mężem, bez niego boję się jechać. Ja się chyba do jazdy autem nie nadaje, nie umiem sobie radzić z tak silnym stresem...
aligod jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 06:42   #2534
li90
Raczkowanie

Dot.: Mam "prawko&q uot ;, a strasznie boję się jeździć! :(

Aligod, od jak dawna jeździsz i masz prawko? Przy początkach to normalne. To siedzi w głowie. Boisz się rond i stres powoduje to, co powoduje.
U mnie z moimi dolegliwościami żołądkowymi już lepiej. Najgorsza część to wyjazd z parkingu z pracy. Ciężko się włączyć czasem, ale nie ma źle. Choć już kilka razy ktoś trąbił, więc to nieco stresuje. Ale krok po kroku. Jazda jakoś idzie. Mam też przesadną manię idealnego parkowania, więc robię korekty "żeby nie krzywo" itd - mam nadzieję, że się z tego wyleczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez li90
Czas edycji: 2019-06-18 o 07:12
Stary 2019-06-18, 20:01   #2535
ninabuzi2017
Raczkowanie

Ja mam prawko od kilku lata, a ciągle się trochę cykam skręcać w lewo na rondzie
ninabuzi2017 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 23:20   #2536
marianna144
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ninabuzi2017 Pokaż wiadomość
Ja mam prawko od kilku lata, a ciągle się trochę cykam skręcać w lewo na rondzie
ja sie nie cykam i w lewo na rondzie nie skrecam:-P
marianna144 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 12:35   #2537
BabaJaga12
Przyczajenie

Ronda bywają koszmarne, dlatego kiedy mogę, to unikam, bo zawsze to jakiś niepotrzebny stres. Niektóre jeszcze dają radę, ale większość to wielkie ryzyko stłuczki i zbędnych problemów.
Stary 2019-07-01, 10:08   #2538
li90
Raczkowanie

Ja nie boję się rond. Codziennie właśnie je wybieram, bo najprzyjemniej się jedzie. Ale skrzyżowań, gdzie skręca się w lewo to już owszem, unikam jak ognia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpowiedz

Tagi
prawo jady

Nowe wątki na forum Auto Marianna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości