Łuszczyca - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-01-17, 17:33   #541
gypsy_heart
Raczkowanie

Dot.: pytanie o łuszczycę do Pani doktor

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Mi na głowę ta pianka pomagała i przede wszystkim dobrze się rozprowadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję, zapytam dermatologa przy okazji wizyty po receptę.
Miałam inne plany, ale jednak będę w weekend w domu, więc trochę powalczę. Fajnie, jak się nic z głowy nie sypie.
gypsy_heart jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 20:13   #542
justka89
Zakorzenienie

GG do justka89

Cytat:
Napisane przez gypsy_heart Pokaż wiadomość
Dziękuję, zapytam dermatologa przy okazji wizyty po receptę.
Miałam inne plany, ale jednak będę w weekend w domu, więc trochę powalczę. Fajnie, jak się nic z głowy nie sypie.
Z czym będziesz walczyć? Jakaś mieszanka? Ja w sobotę po zakupach oleje na włosy.

04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 19:13   #543
Seulone
Przyczajenie

Dot.: Łuszczyca

Hej. Można dołączyć? Już kilka dobrych lat męczę się z łuszczycą skóry głowy (podobno?). O ile na początku leki pomagały mi do tego stopnia, że miałam idealną skórę na 2/3 tygodnie tak teraz nie pomaga NIC, czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale wciąż się męczę.

Wypróbowałam naprawdę wiele specyfików, leków, sterydów.
Seulone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 21:09   #544
justka89
Zakorzenienie

GG do justka89

Cytat:
Napisane przez Seulone Pokaż wiadomość
Hej. Można dołączyć? Już kilka dobrych lat męczę się z łuszczycą skóry głowy (podobno?). O ile na początku leki pomagały mi do tego stopnia, że miałam idealną skórę na 2/3 tygodnie tak teraz nie pomaga NIC, czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale wciąż się męczę.

Wypróbowałam naprawdę wiele specyfików, leków, sterydów.
Hej. Witamy w naszym gronie. Co teraz stosujesz na głowę?

04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
Stary 2019-01-21, 21:00   #545
gypsy_heart
Raczkowanie

Cytat:
Z czym będziesz walczyć? Jakaś mieszanka? Ja w sobotę po zakupach oleje na włosy.

Miałam maść z cygnoliną, ale jakoś tak wyszło, że nie dałam rady użyć... (wiadomo, to trzeba nałożyć, zmyć po określonym czasie itd.).

Cześć Seulone Jak sobie radzisz psychicznie z łuszczycą? Widać u Ciebie? U mnie ciągle działa steryd, ale stosuję wyłącznie na linię włosów i za uszami. Jak się zapomnę to niestety widać - smaruję zawsze na noc, rano zmywam. Niestety 2-3 dni i tak się musi 'goić', widać różowe strupy. Też przerobiłam, z ręką na sercu, 90% wypisanych i polecanych w necie specyfików. Może trzeba się pogodzić, że trzeba z tym żyć...
Stary 2019-01-24, 19:18   #546
gosiap165
Rozeznanie

Nie można się z tym godzić ,proponuję zmianę jadłospisu i organizm sam z tym zawalczy.
gosiap165 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 08:38   #547
gypsy_heart
Raczkowanie

Tak, tak, gros tych chorujących przez X lat to jedzący szkodliwe dla nich rzeczy. Byłam na różnych dietach eliminacyjnych, ze względów zdrowotnych miałam także okres głodówek i nic nie pomogło. Aktualnie widzę tylko np. reaktywność twarzy po zjedzeniu ostrego (kuchnia azjatycka) albo pomidorów. Nie widzę żadnego wpływu na łuszczycę.
Stary 2019-01-26, 11:01   #548
justka89
Zakorzenienie

GG do justka89

Ja w środę będę u dietetyka i zapytam o dietę przy łuszczycy

04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Stary 2019-02-14, 11:39   #549
Sarennka
Przyczajenie

Przy łuszczycy pierwsze co to dieta. Nasza skóra to obraz tego co się dzieję w naszych jelitach więc nawet jak nie czujemy powiązania to ono i tak jest. Dwa to zadbać o te jelita, bo smarując tylko skórę oczywiście może nam się poprawić ale jak będzie trochę gorzej w środku to będzie nam na skórę wyłazić znowu. Dieta która wykluczy nasze nietolerancje i w 90% przypadków od razu można wykluczyć cukier, gluten, nabiał często też mięso. Do tego konopie, a konkretniej olejek CBD plus oczywiście coś na samą skórę i tu super mi się sprawdził tropmetol - maść, która zawiera też CBD czyli ekstrakt z kwiatów i liści konopi. CBD jest kannabinodiem, które po dostarczeniu do organizmu działają na nasz układ endokannabinoidowy (który jest częścią układu nerwowego) i skanują nasz organizm w poszukiwaniu miejsc które nie działają tak jak powinny. CBD stymuluje te miejsca do tego aby działały poprawnie i samodzielnie. Kuracja tego typu trochę zajmuję ale organizm sam w pewnym momencie jest zmobilizowany do odpowiedniego działania, poprawnego działania. To wszystko wychodzi u mnie z doświadczenia i szukania rozwiązania przez ostatnie 12 lat i dopiero teraz po tylu latach czuję, że znalazłam rozwiązanie które nie wyniszcza organizmu ani nie jest 'na chwile'. Mam fotki przed, w trakcie i po kuracji więc jak ktoś by chciał zobaczyć to polecam Jak ktoś chciałby więcej się dowiedzieć to też piszcie śmiało
Sarennka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 09:27   #550
Kama007
Raczkowanie

U mnie problem jest trochę bardziej złożony, bo oprócz łuszczycy mam też alergię pokarmową, więc tak jestem ciągle na diecie eliminacyjnej. Do tego dochodzi też alergia wziewna na pyłki niektórych drzew, więc u mnie wszystko razem bardzo nasila się wiosną. Od 2 lat smaruję się dexerylem i jeśli tylko robię to regularnie, to w zasadzie nie mam większych problemów ze skórą. Używam go nawet do twarzy. Czytałam o tym oleku z konopii ale on jest strasznie drogi, nie wiem jak z wydajnością? Moj krem kosztuje 34 zł za 500 g...
Kama007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 22:02   #551
katjusza1990
Przyczajenie

@Kama007 ja też używam dexerylu i widzę mega poprawę, skóra jest mocno nawilżona i się już tak nie drapię. używasz też tego kremu do mycia?
katjusza1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:23   #552
gypsy_heart
Raczkowanie

Cytat:
Ja w środę będę u dietetyka i zapytam o dietę przy łuszczycy

Co u Ciebie nowego? Coś z dietą kombinowałaś?

Dzisiaj słabo psychicznie się czuję, nie widzę poprawy w żadnej opcji, nie wiem, gdzie szukać pomocy. Mam takie poczucie, że całe życie będzie już z ł na głowie w takim stanie i czuję się z tym potwornie... Tym bardziej, że teraz wiążę włosy i to widać
Jeśli ktoś może polecić jakiegoś konkretnego, rzetelnego dermatologa z Warszawy, ew. innego miasta, ale specjalizującego się w leczeniu ł., to będę wdzięczna. Nie interersują mnie żadne cudowne diety, środki p/łuszczycowe i inne cuda na kiju.
Stary 2019-06-18, 20:27   #553
justka89
Zakorzenienie

GG do justka89

Cytat:
Napisane przez gypsy_heart Pokaż wiadomość
Co u Ciebie nowego? Coś z dietą kombinowałaś?

Dzisiaj słabo psychicznie się czuję, nie widzę poprawy w żadnej opcji, nie wiem, gdzie szukać pomocy. Mam takie poczucie, że całe życie będzie już z ł na głowie w takim stanie i czuję się z tym potwornie... Tym bardziej, że teraz wiążę włosy i to widać
Jeśli ktoś może polecić jakiegoś konkretnego, rzetelnego dermatologa z Warszawy, ew. innego miasta, ale specjalizującego się w leczeniu ł., to będę wdzięczna. Nie interersują mnie żadne cudowne diety, środki p/łuszczycowe i inne cuda na kiju.
U mnie odpukać bardzo dobrze. Jestem, powiedzmy na diecie. Okazało się, że katowałam swój organizm dostarczając dobowo 800-900 kcal. Teraz mam 1440. Do 1700 będę miała zwiększane. Okazało się, że mam spore niedobory witaminy d3.

04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Odpowiedz

Tagi
łuszczyca, nawilżenie, solarium, trądzik, uroda, zanieczyszczona cera, zaskórniki, zdrowie

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości