Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-21, 15:17   #61
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ok,czyli tylko Pani_Robot mnie rozumie

Cinderella Girl, no ja też bym się nie ubrala tak jak babka na tym drugim zdjęciu, ale różne propozycje stamtąd jako festiwalowe szaleństwo...Czemu nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 15:23   #62
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Finlora najlepiej by pewnie powiedział trycholog, ale u mnie to był przesusz w wyniku alergii właśnie.

Cinde ja lubię odrobinę kiczu. Np w stylówkach Macklemore

http://3.bp.blogspot.com/-Rw1JoAlDLf...cklemore+5.JPG

https://i.pinimg.com/474x/8f/26/37/8...3a5e6b1d25.jpg

https://i.pinimg.com/474x/30/e0/65/3...092394bab0.jpg
Dla mnie te stylówki są nie tyle co kiczowate co też trochę wulgarne. Tak jak już napisałam, pruderyjna nie jestem, i nie mam nic przeciwko krótkiej mini czy crop topach, ale jak już biust tak ewidentnie wychodzi z bluzki, to kłóci się to z moim poczuciem estetyki i smaku. W dodatku taki mocno nadmuchany silikonem balon No, bolą mnie oczy. Wybaczcie i nie bijcie mnie .

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2022-04-21 o 15:27
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 15:33   #63
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Dlatego to są takie festiwalówki, a nie codzienniaki Miejsce, gdzie mozna sie kompletnie przestylizowac vel przebrać.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 15:45   #64
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ja to po obejrzeniu różnych programów i dokumentów o social mediach mam inne spojrzenie na te wszystkie instagramowe zdjęcia. Zamiast skupiać się na zdjęciach i stylizacjach, ciągle mam z tyłu głowy, że te influencerskie zloty to targowiska próżności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 15:54   #65
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ja obserwuje kilka super babeczek, atrakcyjnych, w kanonie urody, które pokazuja wszystkie "posed/relaxed", "edited/also edited/real" - swój cellulit, głupie miny, zapłakaną buzię, którą mozna filtrami "naprawić", wzdęte brzuchy po posiłkach, liche włosy. Także nie mam styczności z tą częścią instagrama z ewidentnym parciem na szkło, chyba, że są jacyś naukowcy z parciem, ale z tego to się tylko korzysta, bo dają super materiały
Zresztą też muszę przyznać, że za pewnymi trendami już nie nadążam, urodziłam się w latach 80-tych i zatrzymałam na komforcie telefonów z wysuwaną, fizyczną klawiaturą qwerty https://image.ceneostatic.pl/data/pr...-e7-czarny.jpg

Kurczę jednak mnie @ sieknęła. Dobrze, że wczoraj wstałam po przeciwbólowy i czekoladę, bo bym się obudziła w kałuży krwi Ale i tak udało mi się jednej nie mieć. Jak widać przy takim przedłużaniu cyklu każda tabletka się liczy.

Dzisiaj chyba będę tylko leżeć i oglądać filmy. Nie stać mnie na nic więcej. Zasnęłam o 5, wstałam o 14, wypiłam 4 kawy i się chwieję.

Czytam o protestach naukowców od klimatu na całym świecie i tak sie zastanawiam, czy my, osoby 30+ w ogóle mamy się co martwić o tak odległe czasy jak emerytura, której ZUS nam nie da, tzn będzie w granicach 600zł. Czy raczej góra 15 lat do przodu, a później to już postapo i ważniejsze sprawy niż zadbany trawnik w ogrodzie się urodzą... Tak jednym okiem patrzyłam, ale jeśli nie zrobiłam zeza, to od 1970 straciliśmy 68% fauny... Jeszcze zerknę. Tak - ryby, ptaki, ssaki, gady. Populacja zapylaczy się załamała. I ja tak sobie mysle w takich momentach, czym ty sie stresujesz czy bedziesz miec pieniadze w wieku lat 80...

Dostałam kolejnego maila o zwiększeniu oprocentowania kredytów. To już 4 lub 5 w tym roku. PiS zostawi nas bezdomnymi. Połowa Polaków nie ma już zdolności na kredyt hipoteczny, ale i nie stać ich na wynajem. Miałam stosunkowo nieduze raty, kilkaset zlotych, wzrosły do ponad tysiąca.

Jesteśmy pokoleniem pomiędzy biznesami lat 90 na zmianie ustroju i influencerami urodzonymi po 2000r. Za to zaliczyliśmy Czarnobyl

Oh wow: https://www.youtube.com/watch?v=SiHe8k0a7gY&ab_ch annel=SmithaDeepak

Jeszcze mi mignelo, bo teraz sledze dietetykow coś o nukleotydach w suplementacji na marne włosy.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-04-21 o 17:04
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 22:31   #66
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Bardzo ładna pogoda była dzisiaj u nas IMG_2104.jpg
IMG_2103.jpg
IMG_2102.jpg
IMG_2101.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 01:56   #67
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Zazdroszczę pogody... u nas można pomyśleć, że jest listopad...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-22, 02:25   #68
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

U nas do atrakcji doszła mgła

Obejrzałam "Jak pokochałam gangstera". Piękne zdjęcia w tym "jej" apartamencie, szczególnie sceny łazienkowe, ale film trochę przeciągnięty (środek, bo zakończenie bardzo przyjemne, trudne, emocjonalne). Natomiast większość filmu znowu dla mnie zbyt lekka i przez różowe okulary, ale widocznie taki był zamysł. Ja jednak wolę część starszą, "Jak zostałem gangsterem". Może po prostu bardziej gadają do mnie lata 90 niż 70.

Dzis zobaczyłam, co robi moj najwiekszy pies... wiedziałam, ze chlipią oba wodę ktora pryska z prysznica, ze siegaja czasem nosami, żeby sie napić ze strumienia, ale... Nero wkłada centralnie pod prysznic głowę. Nie nos, nie pysk... GŁOWĘ I ją tak trzyma. Gdy biorę krótkie, codzienne prysznice, nie ma na to okazji, ale przy dłuższym stary po prostu chłodzi sobie reaktor Gwiazdor mi właśnie oblizał kanapkę i jest smutnym pieskiem, bo mimo to ją zjadłam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 03:13   #69
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Pogoda jest naprawdę okropna, tak przygnebiajaca i depresyjna

Znowu muszę się zaopatrzyć w suplementy wit. D3, ostatnim razem miałam ją na poziomie bliskim truposzom chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 09:04   #70
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Pani R haha no to rzeczywiście, biedny piesek Ja wczoraj widziałam tu, podczas spaceru, że jakieś psie szkółki robiły ćwiczenia w oceanie, cała gromada psów bawiła się falami, gryzła fale, łapała piłki, bardzo to fajne było

W ogóle fajnie mi tu, bardzo dobrze się czuję, do tego stopnia, że kiełkuje mi w głowie myśl, czy nie kupić sobie tu mieszkania. Planowałam kupić na wynajem w Polsce, ale właściwie dlaczego nie tutaj Idę w przyszłym tygodniu jakieś oglądać, czuję, że spokojnie mogłabym tu spędzać znacznie więcej czasu.

A i mam dla Ciebie retinol (?), bez problemu kupiłam.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 09:22   #71
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No i musiałam pooglądać stylowki stamtad i nie wiem może nie są w Waszym guście, ale w imprezowym klimacie raczej jest to ok, jak sądzę? Załącznik 7770796Załącznik 7770797Załącznik 7770798

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze mowiac troche nie rozumiem trendu underboob. W zeszlorocznym Love Island (moje guilty pleasure, prosze nie oceniac ) wiekszosc dziewczyn nosila stroje kapielowe wyciete tak, ze wystaje spora czesc piersi od dolu. Tak jak Cinde, imo wyglada to dosc wulgarnie, ale z drugiej strony przeszlo mi przez mysl – dlaczego przeszkadza mi dolna czesc cycka, a gorna wcisnieta w gleboki dekolt juz jest okej?

Na festiwalach ludzie czesciej sa przebrani niz ubrani, mi osobiscie podoba sie odrobina szalenstwa.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Pusheen dla mnie długo Teneryfa i generalnie Kanary były takim Egiptem Europy, nie pojadę, bo masa turystów i na bank nie ma tam nic dla mnie Oczywista bzdura, jeśli kocham Azory, uwielbiam Maderę to i Teneryfy nie da się nie polubić A przytłoczenia bardziej obawiałabym się w Indiach, i między innymi dlatego ciągle jeszcze nie zdecydowałam, czy chciałabym tam polecieć.
Ciesze sie, ze Ci sie podoba. Zdjecia super, mam nadzieje, ze bedzie ich wiecej. Tez myslalam, ze tak turystyczne miejsce nie bedzie super, jak widac sie mylilam.
Z jakiegos powodu Teneryfa jest bardzo popularna wsrod Polakow, pamietam ze bylam zaskoczona iloscia polaczen lotniczych z Polska. Raz bedac w restauracji, a stoliki byly niewielkie i ciasno rozstawione, polska para siedzaca obok zaczela na glos komentowac co mam na talerzu. Kompletnie nie mieli podejrzenia, ze moge rozumiec co mowia. Nie mowili nic chamskiego ani nie na miejscu, ale rozbawilo mnie to osobliwe zainteresowanie moim daniem.

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Ja to po obejrzeniu różnych programów i dokumentów o social mediach mam inne spojrzenie na te wszystkie instagramowe zdjęcia. Zamiast skupiać się na zdjęciach i stylizacjach, ciągle mam z tyłu głowy, że te influencerskie zloty to targowiska próżności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasciwie jaki w tym problem? Co jakis czas spotykam sie z opiniami na wizazu, ze social media sa toksyczne, wprawiaja w kompleksy itd. Troche mnie to dziwi, na moim feedzie wyswietlaja sie zdjecia, ktore mnie interesuja – troche mody, fitnesu, pilki noznej i feministyczny content. Jesli ktos followuje influencerki, ktore zarabiaja na promowaniu produktow nie powinien sie dziwic, ze takie tresci mu sie wyswietla.

Pani R, ten trik makijazowy to jest magia. Podobnie nie mam duzo przestrzeni na gornej powiece i jakis czas temu wyprobowalam uzycie korektora, aby sobie ja sztuczne zwiekszyc. Czasochlonne, ale dziala.

Cinde, nie slyszalam wczesniej o tym kremie. Teraz patrze, ze jest u nas tez dostepny. Poczytam wiecej.

Przyszly te dwie sukienki z A&F, jestem zakochana. Mialam cicha nadzieje, ze moze cos bedzie do zwrotu, ale nie ma szans. Bardzo sie zastanawiam nad ta sukienka Alai (klik). Jest urocza i zdecydowanie lepiej wyglada na na pelniejszych ksztaltach (dowod), ale czy rzeczywiscie bede ja nosic? Poki co zaspokoilam glod groszkow bardziej klasycznym modelem i sandalkami. Dodaje zdjecia, bo zakup stacjonarny.

IMG_1650615722.117973.jpgIMG_1650615732.045740.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-22, 09:53   #72
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ava dzięki Sukienki brałabym wszystkie, śliczne są, a ja sukienkowa bardzo

Też się kiedyś zastanawiałam nad popularnością Teneryfy czy Kanarów generalnie, bo w mojej ocenie dużo piękniejsze są chociażby Azory, nie bez przyczyny nazywane Hawajami Europy, czy Madera, która jest pomiędzy - nie tak dzika i nastawiona na indywidualną turystykę, jak Azory, ale nie tak zdeptana i zawalona hotelowcami jak Teneryfa np. Myślę, że ludziom wygodniej jeździć tam, gdzie mają wszystko, milion sklepów/aptek/restauracji itp, hotele, duże ośrodki turystyczne itp. Na szczęście - obok całej tej komercyjnej części - nawet tu można znaleźć pięknie zielone trekingowe tereny, cudowną przyrodę, spokojne miejsca. Tak jak napisałam wyżej, myślę o kupnie tu mieszkania, choć sercem wolałabym Maderę czy Azory, no ale ekonomicznie patrząc, tu się bardziej opłaca
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 10:03   #73
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac troche nie rozumiem trendu underboob. W zeszlorocznym Love Island (moje guilty pleasure, prosze nie oceniac ) wiekszosc dziewczyn nosila stroje kapielowe wyciete tak, ze wystaje spora czesc piersi od dolu. Tak jak Cinde, imo wyglada to dosc wulgarnie, ale z drugiej strony przeszlo mi przez mysl – dlaczego przeszkadza mi dolna czesc cycka, a gorna wcisnieta w gleboki dekolt juz jest okej?
Mnie zarówno dolna jak i górna część zawsze troche gryzie w oczy. Rozumiem topy z dekoltem gdzie ten biust minimalnie/delikatnie jest zarysowany/widać go, ale jak już są takie ściśnięte i połowa wystawiona na światło dziennie, to jakoś mi się to zawsze takie bez klasy wydaje, nie wiem. Sama mam spory biust (34D aktualnie, jak ważyłam więcej to miseczka DD), ale jakoś nigdy nie miałam potrzeby nim emanować. Lubię jak dostaje komplementy dotyczące oczu, włosów, nawet nóg, ale jak np. randomowi mężczyzni bezczelnie mi się gapili w dekolt, to miałam ochotę się schować pod ziemie. Bardzo to dla mnie niekomfortowe i creepy jest. Co innego już w sytuacji dwuznacznej, wtedy nie mam z tym problemu. Jako, że nigdy nie epatowałam biustem i nosiłam oversized topy, miałam zabawne sytuacje z mężczyznami, którzy byli w szoku jak nagle odkrywali co tam chowałam .

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Wlasciwie jaki w tym problem? Co jakis czas spotykam sie z opiniami na wizazu, ze social media sa toksyczne, wprawiaja w kompleksy itd. Troche mnie to dziwi, na moim feedzie wyswietlaja sie zdjecia, ktore mnie interesuja – troche mody, fitnesu, pilki noznej i feministyczny content. Jesli ktos followuje influencerki, ktore zarabiaja na promowaniu produktow nie powinien sie dziwic, ze takie tresci mu sie wyswietla.
Ja też sie dziwie jak nie raz czytam, że kogoś denerwują influencers, itd. ze social media są toksyczne. Nie ma przymusu do posiadania Insta! Druga sprawa, sami decydujemy co nam się wyświetla i co chcemy oglądać, mamy nad tym pełną kontrole.

Bardzo mi się podobają kolory tej podlinkowanej sukienki - jestem chora przez ostatnie pół roku na róż, a jeszcze róż w połączeniu z elementami czerwieni, to już w ogóle.

Pani_R, mam nadzieje, ze Cię polonistka w liceum doceniała. Masz lekkie pióro i zgrabnie przemycasz sarkazm

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2022-04-22 o 10:21
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 15:50   #74
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Ja to po obejrzeniu różnych programów i dokumentów o social mediach mam inne spojrzenie na te wszystkie instagramowe zdjęcia. Zamiast skupiać się na zdjęciach i stylizacjach, ciągle mam z tyłu głowy, że te influencerskie zloty to targowiska próżności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

to wszystko jest pod publikę robione...
zamawiają ciuchy, robią foteczki, zwracają ciuchy.
dostają kosmetyki w PR, potem je sprzedają.
i biznes się kręci
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 15:51   #75
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cinde Polonista w liceum mnie wyśmiewał, a w podstawówce lubiła, ale twierdziła, że moja koleżanka z ławki zostanie dziennikarką, a ja... będę pracowała w maglu. Zabolało. Bardzo się wierciłam na lekcjach i przeszkadzałam, więc nie byłam lubiana.


Kiedyś już pisałam o social media chyba tutaj
Wrzucam jeden z pierwszych postów, które widzę na instagramie po zalogowaniu - Science Mission, przegląd bakterii, które wnosimy na butach do domu. W stories czeka na mnie polityczna satyra od Michała Marszała z Tygodnika NIE oraz Jakobe Mansztajna z Make Life Harder. Dalej przegląd politczny od przesympatycznej prawniczki Malwiny nie.pełnosprytna, która pasjonuje się polityką od dziecka. Dalej jest Inti_skin, kobieta - encyklopedia kosmetologii, bez ktorej nie umiem kupić filtra, michał.kot, dietetyk zajmujący się schorzeniami u kobiet, dziesiątki wspaniałych aktywistów, czołowa seksuolozka i edukatorka seksualna polskiego internetu Kasia Koczułap, Janek Świtała, ratownik medyczny zajmujący się edukacją w sieci - ma swój kanał na Youtube. Kilka kosmetolożek dzielących się regularnie wiedzą na temat substancji aktywnych w kosmetykach, robiących przeglądy rynkowych nowości, psycholożki, które obserwuję od czasu, gdy same były studentkami, a które nadal robią wspaniałą robotę z odświeżaniem mojej i nie tylko wiedzy akademickiej. Na Instagramie kupiłam też piękny stół vintage, którego bliźniak pojawia się w inspiracyjnych aranżacjach na Westwing oraz znalazłam chyba najlepszą specjalistkę w Polsce w powiększaniu ust, Aleksandrę Sieczko z Kielc.
Czytuję blyskotliwe tweety Seneszyn, Giertycha, Piechocińskiego... Podśmiewam się widząc, czego po raz dziesiąty nie zrozumiał Tomasz Lis, czy Janusz Kowalski. Zaglądam i do personal shopperów, stylistów, moim niedawnym odkryciem są profesjonalne scenografki i kostiumografki. Mam tez w obserwowanych społeczną rysowniczkę Szarosen od kontrakcji "Kochajcie mnie mamo i tato", kolejną fantastyczną feministyczną rysowniczkę Lainey Molnar, kilka świetnych polonistek jak babaodpolskiego i paulina.inaczej , lekarzy, prawników, architektkę pieing, polityczki lewicy oraz profile demaskujące FEJK newsy jak Demagog. Nie moge też nie wspomnieć o wspaniałym profilu, który daje wiele do myślenia chyba każdemu - wspaniełe babki z jakwychowaćdziewczynki, których wpisy opartę są na wielu badaniach... np o tym, że chłopcom obrzydza się zabawę lalkami

O patoinfluencerach jak kamerzysta, dowiaduję się tylko przy okazji, gdy są oskarżani o gwałt czy molestowanie. Nie mam z nimi żadnej innej styczności.

A co do plotkowej częsci SM, to Joasia jest jednym z jej klaunów https://www.donald.pl/artykuly/MgKCj6mv/przetakiewicz-wzywa-bogatych-zeby-przestali-sie-ukrywac-i-odwazniej-demonstrowali-zamoznosc


Soso dziękuję Ci bardzo Daj znać ile Ci zwrócić za zakup.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-3451.jpg (508,2 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-3452.jpg (719,5 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-3453.jpg (526,1 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-3454.jpg (501,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-3455.jpg (478,7 KB, 50 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-04-22 o 16:22
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 16:29   #76
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość

Wlasciwie jaki w tym problem? Co jakis czas spotykam sie z opiniami na wizazu, ze social media sa toksyczne, wprawiaja w kompleksy itd. Troche mnie to dziwi, na moim feedzie wyswietlaja sie zdjecia, ktore mnie interesuja – troche mody, fitnesu, pilki noznej i feministyczny content. Jesli ktos followuje influencerki, ktore zarabiaja na promowaniu produktow nie powinien sie dziwic, ze takie tresci mu sie wyswietla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam z tym problem, bo kiedyś lubiłam vlogi lifestylowe, ale zorientowałam się, że influencerki nie zawsze polecają coś, bo uważają, że jest świetne, tylko dlatego, że firma zapłaciła im za reklamę. Przestałam ufać tym wszystkim dziewczynom, które coś pokazują i mnie to drażni, że nigdy nie mam pewności w szczerość ich słów.
Tak samo, gdy pokazują, że się świetnie gdzieś bawią. Niby się uśmiechają i pokazują, że mają świetną zabawę, ale skąd mam wiedzieć, czy to prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 16:58   #77
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Moje dzisiejsze odkrycie: Coach od posh english pronaunciacion https://www.instagram.com/berberenglish/

Efka takim to ja nigdy za grosz nie ufałam. Tak samo jak przestałam obserwować wszystkie @#$%^&*( polecające oleje CBD, bo nie ma żadnych wytycznych co do podawanych ilości, żadnych konkretnych, jednoznacznych wyników badań, a do testów podaje się całą butelkę na raz, a nie "3 krople pod język", które nie mają zadnego uzadadnienia naukowego i ktoś to sobie marketingowo tak wymyślił. Do tego CBD wchodzi w interakcje z lekami, także antykoncepcją hormonalną. Także jeśli ktoś to bezrefleksyjnie poleca - wylatuje z listy zaufanych momentalnie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-04-22 o 17:01
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:06   #78
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze odkrycie: Coach od posh english pronaunciacion https://www.instagram.com/berberenglish/

Dziwnie ten gosciu mowi, nie brzmi na nativa. Niby technike ma dobra, ale jakis inny akcent spod spodu mu wylazi.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:10   #79
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ava a poleciłabys kogos w tym typie?

Boziuuu jak mi wykręca cały brzuch ta cholerna @. Wzięłam dwa apapy, nospę i

Weszłam na ich stronę. Faktycznie opłaty za lessons są... w USD.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-04-22 o 17:13
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-22, 17:43   #80
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dziwnie ten gosciu mowi, nie brzmi na nativa. Niby technike ma dobra, ale jakis inny akcent spod spodu mu wylazi.
Według mnie wyłazi mu właśnie ten posh accent, którego chce uczyć, a który naturalnie mu chyba nie przychodzi, stara się mówić mega poprawnie i dlatego to tak dziwnie brzmi. Tak mi się wydaje. Natomiast nie słysze żadnego foreign accent w tym jak mówi.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Pani_R, z chęcią bym coś poleciła, ale w ogóle nie śledze tego typu stronek, no bo wiadomo: uczą to co już sama wiem.

Natomiast jeszcze na studiach, jeden wykładowca powiedział nam by znaleźć sobie takiego swojego "role model" i słuchać go (oglądać z tą osobą interviews, itp.), i np. jeżeli chodzi o British accent, to dla mnie przepięknie mówi Kate Winslet (tyle, że jej akcent bardzo ewaluował przez lata, wyćwiczyła go pięknie poprzez drama classes/voice and accent training), Jude Law również cudnie mówi. Często oglądam z nimi interviews. To są osoby, które nie tylko mają ładne akcenty, ale również są bardzo well-spoken.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2022-04-22 o 17:48
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:46   #81
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ava a poleciłabys kogos w tym typie?

Boziuuu jak mi wykręca cały brzuch ta cholerna @. Wzięłam dwa apapy, nospę i

Weszłam na ich stronę. Faktycznie opłaty za lessons są... w USD.
Pani_Robot czytasz w moich myślach czy przeglądasz mój profil na Instagramie?

Wczoraj zaobserwowalam kilka nowych profili do nauki języka, mogę się czymś podzielić, ale nie wiem czy Cię to zadowoli.
.

Ale to trochę później, muszę odpocząć.

No ale w ogóle to forum *czyta* w moich myślach, bo same tematy, które mam ostatnio w głowie - więc jest tam i Teneryfa, i języki i także influencerzy
No i chciałam się jeszcze raz odnieść do tego nieszczęsnego "festival look" .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:53   #82
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89194143]Według mnie wyłazi mu właśnie ten posh accent, którego chce uczyć, a który naturalnie mu chyba nie przychodzi, stara się mówić mega poprawnie i dlatego to tak dziwnie brzmi. Tak mi się wydaje. Natomiast nie słysze żadnego foreign accent w tym jak mówi.[/QUOTE]

Moze masz racje. Mi sie wydawalo, ze on w ogole sie w anglojezycznym kraju nie urodzil, ewentualnie mocno zasuwal w innym jezyku z rodzicami w domu, bo slychac, ze ten akcent nie jest naturalny. Posluchaj sobie postu "don't worry i'm here for you", cos mi nie gra z jego samogloskami.

Nie kojarzy Wam sie z Simonem z Tindera?

Pani R, tak na szybko nic mi do glowy nie przychodzi, poza BBC oczywiscie. Jutro sie widze ze znajomym, ktory uczyl angielskiego przez pewien czas, podpytam moze cos ciekawego podsunie.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 23:32   #83
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ja się musiałam czymś zająć, żeby nie czuć bólu. Jest (był) Dzień Ziemi, a naprodukowałam dwa worki śmieci i torbę do wystawienia dla łowców śmieciarkowych. Odgraciłam wszystkie szafki w kuchni, został przegląd lodówki. I muszę z dumą, pod to święto przyznać, że od 3-4 mcy kupuję spokojnie 70% mniej wszystkiego. Nadal mam zapasy chemii z... lockdownów No cóż, człowiek nie był gotowy emocjonalnie na pandemię. Cały czas się po niej odgracam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 00:33   #84
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Dzien dobry

Widze, ze juz nowa czesc doszla

Doczytalam, ale tyle tego, ze nie pamietam, co mialam napisac

Gosiu piekne zdjecia, ciesze sie, ze mimo chorobska, udalo Wam sie milo spedzic czas

Soso rowniez piekne zdjecia i super, ze Ci sie podoba, kciuki za plany z kupnem tam mieszkania

Nie znam pani Sokolowskiej i nic nie wiem o jej ciazy w wieku 49 lat, ale zycze zdrowka i szczesliwego rozwiazania.

Znam mnostwo osob, ktore wybraly pozne macierzynstwo (moja Mama, moja Babcia, sporo kumpeli), ja sama nie zdecydowalabym sie, no ale ja w ogole nigdy nie cchialam dzieci, wiec nie jestem zadna wyrocznia tzn. wroc.... jesli juz chcialabym miec dziecko, to jednak, znajac mnie tez akurat wybralabym jednak pozniejsze macierzynstwo, ale tak do 40, bo teraz jestem 45+ (no to w sumie mozna powiedziec taka pancia pod 50-tke hehe ) i juz teraz czesto jestem zmeczona i nic mi sie nie cche po pracy, wiec nie wyobrazam sobie, jakbym sie miala jeszcze zajmowac takim malym dzieckiem, ktore jest strasznie energiczne i ruchliwe i przy ktorym trzeba miec oczy dookola glowy.

Ava haha! oplulam przez Ciebie monitor, rozsmieszylas mnie tymi rozrodczymi zapedami znajomych
sukienka i buciki sliczne, moge sobie wiec swietnie wyobrazic ja Ci bedzie w nich pieknie Ta od alai tez przepiekna

Kasztanko jak oko Bowiego? Moj kejs juz doszedl, wsadze fotke. Widze roznice (nic nie trzeba wycinac ), wiec cos mi sie wydaje, ze chyba wyslali mi omylkowo mniejszy rozmiar tego KL, grrr... a juz go zniszczylam, wiec po ptokach

Zgadzam sie z Cinde co do lekkosci piora PaniR Zreszta ja Was wszystkie baaardzo lubie czytac i zawsze sobie wyobrazam, ze my sobie tak na zywo przy kawce i prosecco tak sobie milo gawedzimy

U nas pogoda idealna, slonecznie i 26C, juz coraz gorzej na starosc znosze upaly powyzej 30C, wiec teraz jest wrecz idealnie, jeszcze nie ma tej wilgotnosci

Dziewczyny, te nowe, doznalam olsnienia i chyba Was kojarze z innego topiku, o tych, ktore nie ccha miec dzieci, czy jakos tak... lata temu tam czasem pisalam, daaawno tam nie bylamm, ale mialam takie wrarzenie, ze znam skads Wasze nicki zgadlam??

Nie moglam odsluchac pana z linku, bo ja nie mam insta, w prawdzie jego strona glowna mi wyskoczyla, ale potem insa chcial, zebym albo sie zalogowala (nie mam konta), albo zalozyla konto (nie jestem zainteresowana), wiec nie jestem w stanie ocenic jego akcentu . Ja po prostu nie uzywam fejsa, insta, twitera, tiktoka itp nie odczuwam takiej potrzeby

ale jesli chcesz miec dobra wymowe, bez akcentu, to sluchaj wiadomosci, bo musza gadac bez akcentu, no i musisz sie nagrywac i odsluchiwac i nagrywac i odsluchiwac i poprawiac, i nagrywac i odsluchiwac, gdzie jest blad etc, etc. moj maz pracowal kiedys w TV przy wiadomosciach (miedzy innymi, bo byl tez DJem i pogodynkiem ) i tez musial sie pozbyc swojego nowojorskiego akcentu (bral klasy broadcast speech na studiach, ktore mu oplacilo wojsko i jego tutor mu tak radzil).

PaniR wspolczuje bolu

a gdzie Kama??? Mam nadzieje, ze wszystko ok!!! <3

Doszly moje zakupy, wsadze fotki. Jestem strasznie zadowolona ze spodni, sa przesliczne, jeszcze lepiej wygladaja na zywo, tzn. IMO sa przeslicznie, rozumiem, ze ktos inny ma inne gusta, no ale ja jestem zakochana. Rozpoczelam potem poszukiwania butow, ktore bylyby pasujace do tych spodni. No i w koncu znalazlam perelke u Tory Burch i zamowilam

Milego wieczoru Pozdrowka!

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2022-04-25 o 11:07
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 11:33   #85
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Moze masz racje. Mi sie wydawalo, ze on w ogole sie w anglojezycznym kraju nie urodzil, ewentualnie mocno zasuwal w innym jezyku z rodzicami w domu, bo slychac, ze ten akcent nie jest naturalny. Posluchaj sobie postu "don't worry i'm here for you", cos mi nie gra z jego samogloskami.

Nie kojarzy Wam sie z Simonem z Tindera?


Pani R, tak na szybko nic mi do glowy nie przychodzi, poza BBC oczywiscie. Jutro sie widze ze znajomym, ktory uczyl angielskiego przez pewien czas, podpytam moze cos ciekawego podsunie.
To bylo moje pierwsze skojarzenie zanim wlaczylam dzwiek

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Widze, ze juz nowa czesc doszla

Doczytalam, ale tyle tego, ze nie pamietam, co mialam napisac

Gosiu piekne zdjecia, ciesze sie, ze mimo chorobska, udalo Wam sie milo spedzic czas

Soso rowniez piekne zdjecia i super, ze Ci sie podoba, kciuki za plany z kupnem tam mieszkania

Nie znam pani Sokolowskiej i nic nie wiem o jej ciazy w wieku 49 lat, ale zycze zdrowka i szczesliwego rozwiazania.

Znam mnostwo osob, ktore wybraly pozne macierzynstwo (moja Mama, moja Babcia, sporo kumpeli), ja sama nie zdecydowalabym sie, no ale ja w ogole nigdy nie cchialam dzieci, wiec nie jestem zadna wyrocznia tzn. wroc.... jesli juz chcialabym miec dziecko, to jednak, znajac mnie tez akurat wybralabym jednak pozniejsze macierzynstwo, ale tak do 40, bo teraz jestem 45+ (no to w sumie mozna powiedziec taka pancia pod 50-tke hehe ) i juz teraz czesto jestem zmeczona i nic mi sie nie cche po pracy, wiec nie wyobrazam sobie, jakbym sie miala jeszcze zajmowac takim malym dzieckiem, ktore jest strasznie energiczne i ruchliwe i przy ktorym trzeba miec oczy dookola glowy.

Ava haha! oplulam przez Ciebie monitor, rozsmieszylas mnie tymi rozrodczymi zapedami znajomych
sukienka i buciki sliczne, moge sobie wiec swietnie wyobrazic ja Ci bedzie w nich pieknie Ta od alai tez przepiekna

Kasztanko jak oko Bowiego? Moj kejs juz doszedl, wsadze fotke. Widze roznice (nic nie trzeba wycinac ), wiec cos mi sie wydaje, ze chyba wyslali mi omylkowo mniejszy rozmiar tego KL, grrr... a juz go zniszczylam, wiec po ptokach

Zgadzam sie z Cinde co do lekkosci piora PaniR Zreszta ja Was wszystkie baaardzo lubie czytac i zawsze sobie wyobrazam, ze my sobie tak na zywo przy kawce i prosecco tak sobie milo gawedzimy

U nas pogoda idealna, slonecznie i 26C, juz coraz gorzej na starosc znosze upaly powyzej 30C, wiec teraz jest wrecz idealnie, jeszcze nie ma tej wilgotnosci

Dziewczyny, te nowe, doznalam olsnienia i chyba Was kojarze z innego topiku, o tych, ktore nie ccha miec dzieci, czy jakos tak... lata temu tam czasem pisalam, daaawno tam nie bylamm, ale mialam takie wrarzenie, ze znam skads Wasze nicki zgadlam??

Nie moglam odsluchac pana z linku, bo ja nie mam insta, w prawdzie jego strona glowna mi wyskoczyla, ale potem insa chcial, zebym albo sie zalogowala (nie mam konta), albo zalozyla konto (nie jestem zainteresowana), wiec nie jestem w stanie ocenic jego akcentu . Ja po prostu nie uzywam fejsa, insta, twitera, tiktoka itp nie odczuwam takiej potrzeby

ale jesli chcesz miec dobra wymowe, bez akcentu, to sluchaj wiadomosci, bo musza gadac bez akcentu, no i musisz sie nagrywac i odsluchiwac i nagrywac i odsluchiwac i poprawiac, i nagrywac i odsluchiwac, gdzie jest blad etc, etc. moj maz pracowal kiedys w TV przy wiadomosciach (miedzy innymi, bo byl tez DJem i pogodynkiem ) i tez musial sie pozbyc swojego nowojorskiego akcentu (bral klasy broadcast speech na studiach, ktore mu oplacilo wojsko i jego tutor mu tak radzil).

PaniR wspolczuje bolu

a gdzie Kama??? Mam nadzieje, ze wszystko ok!!! <3

Doszly moje zakupy, wsadze fotki. Jestem strasznie zadowolona ze spodni, sa przesliczne, jeszcze lepiej wygladaja na zywo, tzn. IMO sa przeslicznie, rozumiem, ze ktos inny ma inne gusta, no ale ja jestem zakochana. Rozpoczelam potem poszukiwania butow, ktore bylyby pasujace do tych spodni. No i w koncu znalazlam perelke u Tory Burch i zamowilam

Milego wieczoru Pozdrowka!
Oko Bowiego poprawilo sie dopiero kiedy minelo 10 dni aplikowania leku, mam wrazenie ze ten zel bardzo go podraznial i dlatego to oko mial ciagle przymkniete. Teraz juz jest wszystko ok, oko wyglada normalnie.

Kejs uroczy, ja w koncu przysiadlam i wyslalam maile do Kate Spade i Fossil i mimo dlugiego weekendu (w poniedzialek mamy public holiday) dostalam szybkie odpowiedzi i bede odsylac wadliwe produkty - kejs na telefon i portfel. Dwa sweterki ktore kupilam do pracy tez musze odeslac bo metaliczna nic w tkaninie bardzo podraznia mi skore i nie moge przestac sie drapac Nienawidze mojej egzemy.

Zaszalalam ostatnio z zakupami kosmetycznymi, wklejam moje wczorajsze z Sephory.
Kupilam tez nowy kejs zeby zastapic ten ktory bede odsylac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B6B31190-65E1-47E8-BA5F-08D5A882942C.jpg (133,5 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 069F0DC9-197D-4947-9D86-B47DBA72C357.jpeg (44,4 KB, 56 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 18:35   #86
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

szybko mi minal ostatni tydzien. to teraz mm co nadrabiac...
Gosia, dobrze, ze podroz mimo wszystkich nieprzyjemnosci była udana, kubek sliczny
Co do poznych ciaz - to własnie, jak Gosia, miałabym przede wszystkim na uwadze zwiekszenie znaczne wad plodu , no i obciazenie wieksze organizmu matki. natomiast nie przyszło by mi do głowy komentowac tego u kogokolwiek, zwłaszcza osoby publicznej, bo to przeciez jej sprawa i jej wybor. co by mnie irytowało ewentualnie - to wmawianie, ze to taka sama ciaza, jak u zdrowej 20latki, z takim samym ryzykiem dla płodu - bo tak nie ejst i kondycja matki nie ma tu nic do rzeczy, czysta biologia...Zatem nie patrzyłabym pod kątem - to dziwne, nieprzyzwoite, za stara, dziecko na studia, a ona emerytka, ale włąsnie - o ile wiecej badan powinna wykonac, bo ryzyko wzrosło.
Kwestia aborcji jest zawsze kwestia ciezka, zawsze to temat, wywołujacy kontrowersje, kazda z nas patrzy na to ze swego punktu widzenia, co ona sama by zrobiłą - choc przeciez nie wiemy, poki nei znajdziemy sie w takiej sytuacji.
Uwazam, ze aborcja powinna byc dostepna i koscioł ani politycy nie maja w co wpychac nosa. Ostatecznie to powinna byc decyzja kobiety. powinna byc tez dostepna sterylizacja - jesli ktos tego chce. ale aborcja to nie ejst dla mnie zabieg lunchowy, jak wyjscie do fryzjera - to konsekwencja pewnej decyzji, ktora same podjełysmy i za ktora nie tylko my płacimy. Przede wszystkim powinno byc zapobieganie - szeroko rozpowszechniona oswiata i dostepnosc srodkow antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych. 3 dniowy zlepek komorek nie ejst dzieckiem. ale ciaza nie spada nam z obłokow - to my same o cos nie zadbałysmy, nie zabezpieczyłysmy sie. pomijam ciaze z gwałtow - to odrębna kategoria. uwazam, ze usuwanie uszkodzonych płodow tez lezy w gestii kobiet. niemniej nie podoba mi sie wizja traktowania aborcji jako alternatywy dla zabezpieczenia sie To moja opinia.
Cinde, pytałąs o roznice w reakcji na uchodzcow z syrii i ukrainy. coz, ta wojna jest nam blizsza, ci uchodzcy bardziej realni i do nas podobni, wrog bardziej znany i namacalny, a niebezpieczenstwo tuz za nasza granica - o wiele bardziej działą na nasza wyobraznie, niz gdzies tam w Syrii...Nie chcemy graniczyc z rosja w miejsce ukrainy, bo myslimy, ze bedziemy nastepni. no i działa na nas wizja bohatersko broniacej sie ukrainy, mitu podobnego do naszych własnych, gdy uciekaja głownie kobiety i dzieci i to na krotko- a reszta broni swego kraju - a nie całą rodzina zabiera co ma i ucieka na zachod.
Soso, pieknie na Teneryfie...ale i tak bym tam nie wrociłą
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 18:48   #87
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Kama, a jaka w sumie różnica, czy aborcja jest dokonywana farmakologicznie za pomoca srodkow poronnych, czy mechanicznie?

Nie zawsze to "jej wina, bo sie zle zabezpieczała", wielu mezczyzn oszukuje, zdejmuja prezerwatywy w trakcie stosunku, czy nagabują 20-letnie, "nieopierzone" dziewczyny na seks bez gumki, bo on przeciez wyskoczy, a edukacji seksualnej w kraju nie ma. No i wystarczy mieć IBS i problemy jelitowe, żeby pigułki nie działały jak powinny.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 19:36   #88
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Pani R, miałąm akurat na mysli pozniejsza aborcje, nei we wczesnym etapie. farmakologicznie nie dopuszczasz do zagniezdzenia w błonie sluzowej lub doprowadzasz do odklejenia - na wczesnym etapie- czyli w zasadzie reagujesz, zanim potwierdzisz ciaze. na tym etapie aborcji nie zrobisz.
. I tak, edukacja to podstawa i gumka to podstawa i tabletki i spirala i co tam jest dostepne - i to powinno byc własnie bardziej dostepne, zeby uniknac pozniejszych dylematow. I zeby nikt nie wjezdzał z kwestiami moralno-religijnymi na tym etapie. Ale nie odpowiada mi wizja, ze zamiast tego zapobiegania niechcianym ciazom - ma byc aborcja na kazde zyczenie. po co się zabezpieczac, skoro potem mozna sie wyskrobac, iles razy? Spotkałam sie juz z takim podejsciem.
Nie powinien byc w to wciagany koscioł, bo to nie jest kwestia religijna. POtrzebne by tez było ewentualne wsparcie psychologiczne dla kobiet, ktore by tego chciały...
Po prostu dla mnie aborcja to rzecz ostateczna, a nie poczatkowa. Powinna byc dostepna, tak, jak sterylizacja, ale wykształcenie seksualne i zapobieganie ciazy uwazam za priorytetowe. a 20 latki powinny byc edukowanie nie tylko w kwestiach nakładania cieni, ale i tego, ze powinny powiedziec nie seksowi bez prezerwatywy - nie tylko pod kątem ciazy, ale chorob wenerycznych..
Jak mowiłam - temat ciezki, kazdy moze patrzec na to w inny sposob. Ja patrze wlasnie w ten. szanuję Twoje poglady, bo szanuje Ciebie, pani R. nie probowałabym Cie przekonywac do zmiany zdania, ani namawiac na cokolwiek - po prostu to jest moja wersja
Ech, jak to sobie układam w myslach brzmi logicznie, a jak sobie człowiek zacznie wyobrazac te rozne odmiany ludzkich problemow i nieszczesc, rodziny przemocowe, kobiety uposledzone...Nie da sie ustalic rzeczy dobrych dla wszystkich, bo nie da sie wejsc w ich sytuacje i kazde przekonania staja sie zadętym wymadrzaniem osoby z boku...I tak nawet moga byc odebrane przez Was...
Mysle, ze koniec konców i tak bysmy wszystkie sie znalazły mniej wiecej w tym samym miejscu, obojetnie z jakiego punktu byśmy wyszły, skoro żadna nie ma tu poglądów skrajnych. No i żadna nie zamierza ich narzucac innym...Dobrze, to ja juz sie nie wypowiadam...

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2022-04-23 o 19:46
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 19:43   #89
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Oj to prawda z tą edukacją i dostępem. Mamy najgorszy w Europie, na poziomie jakichś 53%, gdzie inne kraje mają powyżej 90

Myślałam, że mowisz o tabletkach do 12 tyg

Widzialyscie nowy konkurs Czarnka dla podstawówek bodajże? "Mamo dlaczeog mnie zabilas"

Ogólnie aborcja farmakologiczna jest w jakims tam stopniu bolesna, więc myślę, że mało kto bedzie chciał krwawić kilka tygodni, czy przeżywać wiele godzin silnych skurczy zamiast użyć gumki. Piszą, że ból porównywalny do poronienia, a ja przy prawdopodobnie swoim lata temu, siedziałam obłozona poduszkami elektrycznymi i kilka godzin chodziłam do toalety zgiętą pod kątem 90*.

Kama, co do dopisku... ja pomyslalam o mojej matce, miała 5 zabiegów i jak teraz myślę, że jeszcze nad 5 osobami sie tak by miala znecac, to... wlasnie. Za duzo tych sytuacji jest, żeby człowiek tak z marszu ogarnął


Obiecałam Ukrainkom 2 mce za darmo, bo rząd obiecał to obywatelom, którzy pomagają. Już jest nowelizacja... wychodzą 34 dni, bo wcześniej u kogoś mieszkały ponad 3 tygodnie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-04-23 o 20:01
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 20:15   #90
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

przeczytałąm włąsnie list jakis niemieckich intelektualistow, ktorzy nawołuja, by zmusic Ukraine do kapitulacji, zamiast dostarczac bron...Powinni sie wycofac z duzych miast, oddac krym, zrobic referendum w sprawie donbasu..To miałby byc odwazny pokoj i ustalenie nowego porzadku z udziałem rosji i chin Brzmi logicznie i intelektualnie? No to w sytuacji, gdy Putin idzie na Niemcy i zada starego podziału - wschodnie niemcy dla niego, zachodnie grzecznie wycofuja sie z berlina i robia referendum - wszystko w imie racjonalnego pokoju - to ilu z nich byłoby za...?
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 09:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.