Fizykoterapia kolana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-19, 13:54   #1
goskasamosia27
Raczkowanie
 
Avatar goskasamosia27
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 76

Fizykoterapia kolana.


Hejka
Dziewczyny podzielcie się swoim doświadczeniem. Miałam rehabilitacje kolana po przyproście podczas grania w siatkę. Byłam u ortopedy. USG i Rentgen nic nie wykazało. Generalnie miałam uczucie niestabilności kolana. Tydzień temu skończyłam rehabilitacje. Miałam przez fizjoterapeute zalecone:

10x pole magnetyczne
10x TENS
10x Ultradźwięki
10x Krioterapia

Mija tydzień od zakończenia rehabilitacji ale kolano ponownie zaczęło boleć i wróciło uczucie niestabilności. Czy któraś z Was miała podobny problem? Czy to kwestia czasu aż zabiegi pomogą czy może lepiej już teraz wrócić do ortopedy ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goskasamosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-11, 18:55   #2
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Fizykoterapia kolana.

Cytat:
Napisane przez goskasamosia27 Pokaż wiadomość
Hejka
Dziewczyny podzielcie się swoim doświadczeniem. Miałam rehabilitacje kolana po przyproście podczas grania w siatkę. Byłam u ortopedy. USG i Rentgen nic nie wykazało. Generalnie miałam uczucie niestabilności kolana. Tydzień temu skończyłam rehabilitacje. Miałam przez fizjoterapeute zalecone:

10x pole magnetyczne
10x TENS
10x Ultradźwięki
10x Krioterapia

Mija tydzień od zakończenia rehabilitacji ale kolano ponownie zaczęło boleć i wróciło uczucie niestabilności. Czy któraś z Was miała podobny problem? Czy to kwestia czasu aż zabiegi pomogą czy może lepiej już teraz wrócić do ortopedy ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko i wyłącznie wykonanie rezonansu magnetycznego. Za głowę się łapię, że ortopedzi dalej prześwietlają kolana a to pokazuje jedynie kości a nie struktury miękkie. MRI pokaże stan łąkotek i przede wszystkim więzadeł, co może być źródłem problemu.
Jeśli tak się stanie i uszkodzone są więzadła krzyżowe to żadne pole magnetyczne ani krioterapia tego nie naprawi, najpewniej skończy się artroskopią i ingerencją chirurga.
Na duży ból w kolanie polecam Nimesil, jest na receptę ale jest świetny

Koniecznie do zrobienia jest MRI kolana, to już będzie wstęp do dalszych decyzji.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-28, 11:18   #3
luckyboy1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 4
Dot.: Fizykoterapia kolana.

Najlepiej wykonać MRI oraz zrobić test urazowy.
luckyboy1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-28 12:18:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.