Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-04, 12:37   #1981
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przeważnie jako dodatek do olejku myjącego w roli produktu myjącego albo w roli poślizgu do masażu twarzy. Tak stosowałam olejki jałowcowy, cedrowy, manuka, czystek, majeranek. Tylko na oczy trzeba uważać przy takim użytkowaniu.

Dodatek do produktów niespłukiwanych jest ryzykowny, bo ciężko o zachowanie właściwych proporcji, a nie chcę wkraplać olejku do gotowego produktu, bo to jednak stabilny układ i nie chcę w niego ingerować, kiedy wiem, że danego kosmetyku będę używać jeszcze kilka miesięcy (a u mnie kosmetyki do twarzy schodzą bardzo bardzo wolno z racji malutkiej potrzeby okluzji).

Problem mam z olejkami gorącymi oregano i tymiankowym, bo w ich przypadku trzeba bardzo uważać z proporcjami i nie przekraczać 1%. Dodatek nawet 1 kropli do losowej ilości kosmetyku typu maseczka czy peeling nie jest dobrym pomysłem, o czym się niedawno boleśnie na własnej skórze przekonałam.
Naprawdę nie wiem za bardzo, jak stosować je na twarz, więc na razie używam tylko do peelingów skóry głowy i do dyfuzora. Chyba zrobię sobie osobną porcję olejku do masażu twarzy z dokładnie odmierzonymi proporcjami.
ja niedawno zrobiłam mojemu synowi kąpiel stóp, bo go palec bolał (a muszę tutaj nadmienić, że on nienawidzi takich atrakcji
i chlusnęłam mu zdrowo olejku tymiankowego


wyskoczył jak oparzony
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 13:03   #1982
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Racja, Benton się nie opłaca tam brać. Zarówno Norel i Neogen trzeba sprawdzać składy, bo naturalne nie są. Z Norela ciągle mnie kusi serum Renew Extreme, bo ma w miarę dobry (oprócz jednego PEGa chyba).


Przychodzę z obiecanym składem serum Lanoline z wit C.:
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Caprylhydroxamic Acid (and) Benzyl Alcohol (and) Glycerin, Vitis Vinifera Extract, Tocopheryl Acetate, Hydrolysed Collagen Oenothera Biennis Oil, Actinidia Chinensis Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Parfum.


Serum jest mocno żelowe, konsystencja jest podobna do Eliksiru vianka a może nawet gęstsza. Ale Dobrze się wchłania, nie zostawia żadnej warstwy a nawet lekko ściąga skórę, do matu. Coś jeszcze dobrze na nie położyć. Ale zapowiada się fajne, bo w przeciwieństwie do innych kosmetyków z wit.C jakich używałam (głównie sera z BU) nie zostawia lepkiej warstwy.
Ciekawe to serum.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dodatek do produktów niespłukiwanych jest ryzykowny, bo ciężko o zachowanie właściwych proporcji, a nie chcę wkraplać olejku do gotowego produktu, bo to jednak stabilny układ i nie chcę w niego ingerować, kiedy wiem, że danego kosmetyku będę używać jeszcze kilka miesięcy (a u mnie kosmetyki do twarzy schodzą bardzo bardzo wolno z racji malutkiej potrzeby okluzji).

Problem mam z olejkami gorącymi oregano i tymiankowym, bo w ich przypadku trzeba bardzo uważać z proporcjami i nie przekraczać 1%. Dodatek nawet 1 kropli do losowej ilości kosmetyku typu maseczka czy peeling nie jest dobrym pomysłem, o czym się niedawno boleśnie na własnej skórze przekonałam.
Naprawdę nie wiem za bardzo, jak stosować je na twarz, więc na razie używam tylko do peelingów skóry głowy i do dyfuzora. Chyba zrobię sobie osobną porcję olejku do masażu twarzy z dokładnie odmierzonymi proporcjami.
Ja właśnie dlatego unikam olejków eterycznych, nie tylko tych, które wymieniłaś, ale już miałam atrakcje nawet nie tyle z czystymi olejkami, co jakimiś gotowcami, które zawierały olejki eteryczne, jako substancje aktywne, dotyczy to m.in wód kwiatowych, drażniły moją skórę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 13:08   #1983
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

No te serum z wit C ciekawe
Mnie wlasnie kusiła ta ich seria online mozna zakupic w tkmaxx a stacjonarnie nie widziałam

Ale mam bana na zakupy
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 14:11   #1984
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja niedawno zrobiłam mojemu synowi kąpiel stóp, bo go palec bolał (a muszę tutaj nadmienić, że on nienawidzi takich atrakcji
i chlusnęłam mu zdrowo olejku tymiankowego


wyskoczył jak oparzony
A rozrobiłaś go przed chluśnięciem?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-06, 16:35   #1985
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Nikt nic nie kupuje? nikt nie kusi?
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-06, 18:24   #1986
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ja kupiłam stacjonarnie w Whole Foods Market tylko dezodorant Jason. Na takiego szybkiego, że nie spojrzałam o opinie o nim
https://no.iherb.com/pr/Jason-Natura...E&gclsrc=aw.ds
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-06, 21:10   #1987
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85835241]Nikt nic nie kupuje? nikt nie kusi?[/QUOTE]Ja kupilam ostatnio D'alchemy age-cancellation booster. Co do działania to za krótko na wypowiedź, ale ma cudowna maselkowa konsystencję i piękny zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-06, 23:52   #1988
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Ja kupilam ostatnio D'alchemy age-cancellation booster. Co do działania to za krótko na wypowiedź, ale ma cudowna maselkowa konsystencję i piękny zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Daj znać jak sie sprawdzi za jakis czas.

Tez mnie ta firma kusi


Ja sie przyznam, ze robie liste co chce na urodzinki.


Nie zawsze należy kierować sie opinia.
Każdy z nas jest inny. Jednym będzie działać innym nie.

Ja kiedyś zakupiłam kilka rzeczy niby hitów na wizażu a u mnie sie nie sprawdziło.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 07:53   #1989
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A rozrobiłaś go przed chluśnięciem?
no... z tą wodą co była w pojemniku do pedi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 08:44   #1990
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Jakich Wy dezodorantów naturalnych używacie obecnie ?

Na stanie mam aż 3 i żaden nie jest ideałem.
Zabrałam ten dezodorant na wyjazd
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...o-roll-on.html
i niestety pod pachami mokro i zapach daleki od akceptowalnego.
Z tego powodu kupiłam Jason, ale on jest tylko odrobinę lepszy.
Alterra z niebieską zakrętką jest od tego lepsza, ale nie mam teraz dostępu do grudnia ( kupuję w Polsce ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6271.jpg (132,4 KB, 46 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 09:35   #1991
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no... z tą wodą co była w pojemniku do pedi
Niedobrze Olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie, więc przed dodatkiem do kąpieli trzeba je rozrobić np w alkoholu, glicerynie, albo półprodukcie z kuchni np tłustej śmietanie albo miodzie (wystarczy łyżeczka). Jak tego nie zrobisz, to olejek będzie pływał w "okach" na powierzchni wody. W przypadku niezbyt drażniących olejków efektem będzie to, że po prostu nie zadziałają, a w przypadku olejków gorących takich jak tymianek czy oregano podrażnią lub poparzą one skórę po zetknięciu się z nią (i to będzie jedyne ich "działanie").

Niestety producenci bardzo rzadko zamieszczają na opakowaniach zalecenia, środki ostrożności i dawkowanie. Jedyną znaną mi marką, która zamieszcza te informacje na buteleczce jest Primavera i tak to powinno moim zdaniem wyglądać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20180907_10_29_10_Pro.jpg (82,5 KB, 59 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-07, 09:51   #1992
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jakich Wy dezodorantów naturalnych używacie obecnie ?
obecnie to mam sylveco KLIK i jestem bardzo zadowolona z niego

wcześniej miałam 2 zapachy Marilou Bio KLIK też były bardzo ok ale mi córka zakosiła i teraz używa

ona zaś wcześniej miała Nuxe Body (nie jest eko ale ma w miarę dobry skład i działanie; zresztą wersja męska podobnie - mój syn używa)
jeszcze wcześniej używałam na zmianę dr. Schmidtsa i w spraju Sukin
a wcześniej to już nie pamiętam


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niedobrze Olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie, więc przed dodatkiem do kąpieli trzeba je rozrobić np w alkoholu, glicerynie, albo półprodukcie z kuchni np tłustej śmietanie albo miodzie (wystarczy łyżeczka). Jak tego nie zrobisz, to olejek będzie pływał w "okach" na powierzchni wody. W przypadku niezbyt drażniących olejków efektem będzie to, że po prostu nie zadziałają, a w przypadku olejków gorących takich jak tymianek czy oregano podrażnią lub poparzą one skórę po zetknięciu się z nią (i to będzie jedyne ich "działanie").

Niestety producenci bardzo rzadko zamieszczają na opakowaniach zalecenia, środki ostrożności i dawkowanie. Jedyną znaną mi marką, która zamieszcza te informacje na buteleczce jest Primavera i tak to powinno moim zdaniem wyglądać.
no wiem, wiem na szczęście nic się nie stało, zaczęło go podpiekać od razu więc wyskoczył, ochrzanił mnie, opłukał się i tyle tego
na szczęście chłop gruboskórny, więc żadnego śladu nie było
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 09:57   #1993
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To raczej nie dziwi, bo ten peeling wchodzi w reakcję z keratyną, a nie z tłuszczem, a więc lepiej złuszcza naskórek niż zawartość pora, która albo jest mieszanką sebum z keratyną, potem i zanieczyszczeniami albo jeśli są to tylko włókna łojowe często mylone z zaskórnikami, to tym bardziej ich nie ruszy.
Moim zdaniem zaskórnikami i włóknami łojowymi o wiele lepiej radzi sobie inny tłuszcz, dlatego u mnie skuteczniejsze od jakichkolwiek peelingów jest codzienne oczyszczanie olejkami myjącymi i dodatek olejków eterycznych.
Moim zdaniem nie jest za bardzo istotne, jaki peeling, czy Ava czy proszek czy Cure, byleby działał, ale jednym kosmetykiem nie da się utrzymać skóry w idealnym stanie, jaki by nie był chwalony, albo drogi, i jeśli tak jak Ishani pisze, że jej Ava lepiej oczyszcza pory, niż Cure, to może ma to związek po prostu z resztą pielęgnacji, może przy Cure właśnie powinna spróbować równolegle oczyszczanie olejami czy mleczkami czy po prostu zmienić nieco technikę, np. przetrzymując produkt oczyszczający na skórze nieco dłużej, niż zwykle, w celu dokładniejszego zadziałania na zanieczyszczenia. Trzeba być uzbrojonym w broń różnego typu i kalibru, jeśli chodzi o wojnę z problemami skórnymi.

Cytat:
Napisane przez Mon_Cherry Pokaż wiadomość
Nikt nic nie kupuje? nikt nie kusi?
Ja się chwalę, nie muszę już kupować tonera Benton, bo mi Persefona przysłała pół butli i jeszcze inne ciekawostki, jak Ozonfix i maseczki, m.in. Duetus, Madarę, Alterrę z węglem, Esencję Orientany, mam sporo do testowania

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jakich Wy dezodorantów naturalnych używacie obecnie ?

Na stanie mam aż 3 i żaden nie jest ideałem.
Zabrałam ten dezodorant na wyjazd
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...o-roll-on.html
i niestety pod pachami mokro i zapach daleki od akceptowalnego.
Z tego powodu kupiłam Jason, ale on jest tylko odrobinę lepszy.
Alterra z niebieską zakrętką jest od tego lepsza, ale nie mam teraz dostępu do grudnia ( kupuję w Polsce ).
La-Le cedrowy będę kupować za niedługo, bo próbka bardzo dobrze mi się sprawdziła. Alterrę miałam z melisą i szałwią, pięknie pachniała cytrusami, soczyście, ale to jeden z gorszych dezodorantów, źle się wchłania, czuć dyskomfort pod pachami, że się coś "ciapie", nie chroni przed przykrym zapachem i gdy się już pojawi, to go w dodatku intensyfikuje, miks wybuchowy, niestety

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niedobrze Olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie, więc przed dodatkiem do kąpieli trzeba je rozrobić np w alkoholu, glicerynie, albo półprodukcie z kuchni np tłustej śmietanie albo miodzie (wystarczy łyżeczka). Jak tego nie zrobisz, to olejek będzie pływał w "okach" na powierzchni wody. W przypadku niezbyt drażniących olejków efektem będzie to, że po prostu nie zadziałają, a w przypadku olejków gorących takich jak tymianek czy oregano podrażnią lub poparzą one skórę po zetknięciu się z nią (i to będzie jedyne ich "działanie").

Niestety producenci bardzo rzadko zamieszczają na opakowaniach zalecenia, środki ostrożności i dawkowanie. Jedyną znaną mi marką, która zamieszcza te informacje na buteleczce jest Primavera i tak to powinno moim zdaniem wyglądać.
Słuszna uwaga
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 11:45   #1994
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Mon_Cherry Pokaż wiadomość
Nikt nic nie kupuje? nikt nie kusi?

Ja nie kupuję, ale jeszcze doszła do mnie paka z kosmetykami Kafe Krasoty- szampon, odżywka i maska, tym razem z serii wzrost i blask. Niestety bardzo odbiega od wersji do włosów farbowanych. Szampon słabo pachnie, plącze włosy, odżywka ani maska nie pomagają, z resztą włosy mam po tych kosmetykach suche i nie ma efektu zadbanych jak przy wersji farbowanej. Trudno, może nie trzeba próbować wszystkich wersji.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jakich Wy dezodorantów naturalnych używacie obecnie ?

Na stanie mam aż 3 i żaden nie jest ideałem.
Zabrałam ten dezodorant na wyjazd
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...o-roll-on.html
i niestety pod pachami mokro i zapach daleki od akceptowalnego.
Z tego powodu kupiłam Jason, ale on jest tylko odrobinę lepszy.
Alterra z niebieską zakrętką jest od tego lepsza, ale nie mam teraz dostępu do grudnia ( kupuję w Polsce ).
Dla mnie też Alterra była słaba, chyba najsłabsza ze wszystkich naturalnych deo.
Jakoś nie ciągnie mnie ostatnio do próbowania nowych deo. Wystarcza mi Pony i Sylveco. Pony w tej nowej formule przy upałach nic się nie rozwarstwia.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja się chwalę, nie muszę już kupować tonera Benton, bo mi Persefona przysłała pół butli i jeszcze inne ciekawostki, jak Ozonfix i maseczki, m.in. Duetus, Madarę, Alterrę z węglem, Esencję Orientany, mam sporo do testowania


La-Le cedrowy będę kupować za niedługo, bo próbka bardzo dobrze mi się sprawdziła. Alterrę miałam z melisą i szałwią, pięknie pachniała cytrusami, soczyście, ale to jeden z gorszych dezodorantów, źle się wchłania, czuć dyskomfort pod pachami, że się coś "ciapie", nie chroni przed przykrym zapachem i gdy się już pojawi, to go w dodatku intensyfikuje, miks wybuchowy, niestety


Miłego testowania Uważam, że wszystkie trzy maseczki z węglem są niezłe, ale żadna z nich nie jest moim hitem takim jak maseczka detox Sukina.
Esencję Orientany najlepiej nakładać na noc, lepi się trochę, ale rano buzia ma wyrównany koloryt i jest wygładzona.


Ciekawa jestem jaki jest ten la-le i jak wyjdzie w porównaniu z pony
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 11:57   #1995
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

No ja zużywam rzeczy. 🤣

Chce sobie kupić te maski na twarz do maseczek z toniku. Ktos z was ma?


Mam tyle toników, ze chce robic maseczki. Aby je zużyć.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 13:09   #1996
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie jest za bardzo istotne, jaki peeling, czy Ava czy proszek czy Cure, byleby działał, ale jednym kosmetykiem nie da się utrzymać skóry w idealnym stanie, jaki by nie był chwalony, albo drogi, i jeśli tak jak Ishani pisze, że jej Ava lepiej oczyszcza pory, niż Cure, to może ma to związek po prostu z resztą pielęgnacji, może przy Cure właśnie powinna spróbować równolegle oczyszczanie olejami czy mleczkami czy po prostu zmienić nieco technikę, np. przetrzymując produkt oczyszczający na skórze nieco dłużej, niż zwykle, w celu dokładniejszego zadziałania na zanieczyszczenia. Trzeba być uzbrojonym w broń różnego typu i kalibru, jeśli chodzi o wojnę z problemami skórnymi.

:
Korah Tobie chyba ciężko zaakceptować że ktoś może mieć inne zdanie niż Ty w kwestii tego czy kosmetyk jest dobry lub czy pasuje jego skórzeBez obrazy
Oczyszczam skórę mleczkami I olejkami. Nie mam szczególnie teraz trądziku ani zanieczyszczeń. Potrzebuję żeby coś mi oczyscilo I troche zwezilo pory.
Fajnie że spróbowałam Cure ale efekt który daje jest tak daleki od tego czego oczekuje od peelingu, że szkoda próbować mi tu szukać specjalnych technik albo tego, że coś jest niehalo w mojej pielęgnacji.

Btw czy ktoś się orientuje jaki mechanizm w tym produkcie sprawia że skóra jest taka gładka? Ta woda wodorowa tak? Dla mnie to troche jednak pic na wodę, ten efekt gładkości znika u mnie następnego dnia.
Niemniej jednak, warto spróbować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 15:19   #1997
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja nie kupuję, ale jeszcze doszła do mnie paka z kosmetykami Kafe Krasoty- szampon, odżywka i maska, tym razem z serii wzrost i blask. Niestety bardzo odbiega od wersji do włosów farbowanych. Szampon słabo pachnie, plącze włosy, odżywka ani maska nie pomagają, z resztą włosy mam po tych kosmetykach suche i nie ma efektu zadbanych jak przy wersji farbowanej. Trudno, może nie trzeba próbować wszystkich wersji.

Dla mnie też Alterra była słaba, chyba najsłabsza ze wszystkich naturalnych deo.
Jakoś nie ciągnie mnie ostatnio do próbowania nowych deo. Wystarcza mi Pony i Sylveco. Pony w tej nowej formule przy upałach nic się nie rozwarstwia.

Miłego testowania Uważam, że wszystkie trzy maseczki z węglem są niezłe, ale żadna z nich nie jest moim hitem takim jak maseczka detox Sukina.
Esencję Orientany najlepiej nakładać na noc, lepi się trochę, ale rano buzia ma wyrównany koloryt i jest wygładzona.

Ciekawa jestem jaki jest ten la-le i jak wyjdzie w porównaniu z pony
A to może dobrze świadczy o marce, że jedna linia działa na Twoje włosy dobrze, a inna nie, bo to oznacza, że się postarali i formuły są zupełnie do różnych typów włosów, a nie na jedno kopyto wszystko, tylko nalepki inne jednak wiadomo, gdybyś wiedziała, to byś wybrała co innego za te pieniążki. Ja np. bardzo lubię Petal Freshe, ale moim zdaniem poszczególne wersje zarówno odżywek, jak i szamponów, poza zapachami, kompletnie się od siebie nie różnią działaniem, jedynie tej linii Hair rescue nie próbowałam.

Dokładnie, Alterra słabiutka, a La-Le jest porównywalne do Pony (miałam stare wersje), ale właśnie gęste i w Pony nie mają odpowiednika o tym zapachu chyba. Nawet nie wiem, czy La-Le nie jest ciut nawet lepsze w działaniu od Pony, jak dla mnie.

Dziękuję kochana za paczkę

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Korah Tobie chyba ciężko zaakceptować że ktoś może mieć inne zdanie niż Ty w kwestii tego czy kosmetyk jest dobry lub czy pasuje jego skórzeBez obrazy
Oczyszczam skórę mleczkami I olejkami. Nie mam szczególnie teraz trądziku ani zanieczyszczeń. Potrzebuję żeby coś mi oczyscilo I troche zwezilo pory.
Fajnie że spróbowałam Cure ale efekt który daje jest tak daleki od tego czego oczekuje od peelingu, że szkoda próbować mi tu szukać specjalnych technik albo tego, że coś jest niehalo w mojej pielęgnacji.

Btw czy ktoś się orientuje jaki mechanizm w tym produkcie sprawia że skóra jest taka gładka? Ta woda wodorowa tak? Dla mnie to troche jednak pic na wodę, ten efekt gładkości znika u mnie następnego dnia.
Niemniej jednak, warto spróbować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, nie wiem za bardzo, co mam uważać o tym akceptowaniu, przecież to jest Twoja skóra i Twoja decyzja, czego używasz, może czasami rzeczywiście tak wybrzmiewam nieświadomie, ale co mnie do tego? Raczej jestem dosyć małostkową osobą i lubię szukać i dociekać przyczyn, powodów, tak sobie porozkminiać z Wami o kosmetykach i pielęgnacji, moja akceptacja chyba nie jest Ci potrzebna do szczęścia, ani nie sądzę, że przez to kosmetyki nagle zaczną super działać, chociaż czasem zdarza się, że sugestia zmienia pojęcie, albo czyni jakieś cuda.

Jak chcesz, to odkupię ten peeling od Ciebie. Serio byłabym zainteresowana
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-09-07 o 15:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 18:22   #1998
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jakich Wy dezodorantów naturalnych używacie obecnie ?

Na stanie mam aż 3 i żaden nie jest ideałem.
Zabrałam ten dezodorant na wyjazd
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...o-roll-on.html
i niestety pod pachami mokro i zapach daleki od akceptowalnego.
Z tego powodu kupiłam Jason, ale on jest tylko odrobinę lepszy.
Alterra z niebieską zakrętką jest od tego lepsza, ale nie mam teraz dostępu do grudnia ( kupuję w Polsce ).
Ja mam ten neobio i nie jestem zadowolona. Mam tez Zatik i jeszcze gorzej.. Zapach potu jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 10:12   #1999
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ja aktualnie używam Pony Hutchen (nową recepturę, nic się nie rozwarstwia) i Bema. Jestem bardzo zadowolona

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja mam ten neobio i nie jestem zadowolona. Mam tez Zatik i jeszcze gorzej.. Zapach potu jest
jaką wersję masz Zatik?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-11, 12:04   #2000
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ktos miał?

Załącznik 7637961


Zgrzeszyłam...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 17:31   #2001
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ja ostatnio się skusiłam i zamówiłam kilka rzeczy z tego nowego sklepu z chorwackimi kosmetykami Tinktura. Mam od nich szampon w kostce, peeling na bazie soli, krem ogórkowy i wodę micelarną. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się takiej dobrej jakości produktów. Szczególnie woda micelarna mnie urzekła - pierwszy raz w życiu czułam, że moja skóra jest naprawdę oczyszczona. Szamponu w kostce od nich już używałam, bo kupilam kiedyś w DM w Chorwacji na wakacjach, więc juz wiedziałam, że będzie super. Jedyny minus to droga wysyłka, ale z koleżankami zamawiałyśmy razem, więc wyszło ok.



Z Manny ostatnio zamówiłam czarną pastę do zębów i dobra jest. Naprawdę fajny produkt, dobrze myje. ��

Edytowane przez Olcia_rom
Czas edycji: 2018-09-11 o 18:49
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 17:51   #2002
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Olcia_rom Pokaż wiadomość
Ja ostatnio się skusiłam i zamówiłam kilka rzeczy z tego nowego sklepu z chorwackimi kosmetykami. Mam od nich szampon w kostce, peeling na bazie soli, krem ogórkowy i wodę micelarną. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się takiej dobrej jakości produktów. Szczególnie woda micelarna mnie urzekła - pierwszy raz w życiu czułam, że moja skóra jest naprawdę oczyszczona. Szamponu w kostce od nich już używałam, bo kupilam kiedyś w DM w Chorwacji na wakacjach, więc juz wiedziałam, że będzie super. Jedyny minus to droga wysyłka, ale z koleżankami zamawiałyśmy razem, więc wyszło ok.



Z Manny ostatnio zamówiłam czarną pastę do zębów i dobra jest. Naprawdę fajny produkt, dobrze myje.


A dasz link i jakie kosmetyki zamowilas nazwę podaj
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 18:47   #2003
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85854070]A dasz link i jakie kosmetyki zamowilas nazwę podaj[/QUOTE]Pewnie o tinkture chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 18:55   #2004
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85854070]A dasz link i jakie kosmetyki zamowilas nazwę podaj[/QUOTE]

Sorry, nie napisałam nawet jaki sklep.

Zamawiałam na tinktura.pl

Dokładniej to mam:

szampon w kostce Rudolph
Woda Micelarna (taka zwykła, bo mają chyba jeszcze z drzewem herbacianym)
Krem do twarzy ogórkowy
Peeling Gorzka Pomarańcza

Fajny mają profil na FB, bo pokazują jak robią kosmetyki.
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 18:58   #2005
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Pewnie o tinkture chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dzięki



---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Olcia_rom Pokaż wiadomość
Sorry, nie napisałam nawet jaki sklep.



Zamawiałam na tinktura.pl



Dokładniej to mam:



szampon w kostce Rudolph

Woda Micelarna (taka zwykła, bo mają chyba jeszcze z drzewem herbacianym)

Krem do twarzy ogórkowy

Peeling Gorzka Pomarańcza



Fajny mają profil na FB, bo pokazują jak robią kosmetyki.



Nie mam fb ale na insta tez pokazują śledzę 2 profile

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Ten peeling tez mnie interesował. Ja muszę zobaczyć jak to wyjdzie mnie z przesyłka bo niestety ale nie mieszkam w Polsce
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 22:11   #2006
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Czy ktoś był ostatnio w tkm?
Nie wiem, czy to tylko w moim, czy wszędzie, ale kosmetyków jest mnóstwo, w tym naturalsów. Rano weszłam do sklepu online, a tam Willow Organic, nowa seria Sukin, Delidea (miałam kilka próbek z ecco verde), Sans Soucis i jeszcze sporo innych. Ale stacjonarnie powyższych nie było, choć dużo, dużo innych. Kupiłam tylko odżywkę Zatik do farbowanych, schowana na samym dole, za innymi, ale znalazłam
Zrobiłam kilka fotek, bo jeszcze takiej ilości kosmetyków w "moim" nie widziałam, trzy pierwsze to "tylko" pielęgnacja ciała, a dwa ostatnie zdjęcia, to niby osobne regały naturalnej pielęgnacji, choć pomieszali z nienaturalnymi, a większość naturalsów to i tak gdzie indziej stała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20180911_003.jpg (115,2 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20180911_004.jpg (151,6 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20180911_005.jpg (134,3 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20180911_001.jpg (110,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20180911_002.jpg (105,0 KB, 54 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 22:14   #2007
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Kurcze, nie wiem dlaczego obróciło.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 22:17   #2008
fifruwajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Wow! A co to za TK Maxx?
__________________
http://fifruwajka.blogspot.com/

Zapraszam!
fifruwajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 22:35   #2009
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

U mnie tez cos duzo nowości
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 22:35   #2010
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez fifruwajka Pokaż wiadomość
Wow! A co to za TK Maxx?
W Swords, koło Dublina.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 22:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.