Czuję się zaniedbana... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-26, 21:01   #31
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale jaki cel chcesz osiągnąć?
Zeby cere bardziej odzywić, wysusza mi ogrzewanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 21:01   #32
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87367572]Ja też mam tak jak autorka.

Stan cery to sprawa w dużej mierze dziedziczna. Ja miałam z nią problemy całe życie mimo konsultacji z ogromną liczbą dermatologów. No i: wiele rzeczy (takich jak kwasy, retinoidy) to też taka sprawa, że mogą pomóc albo zaszkodzić i nawet jak raz pomagały to mogą potem szkodzić. Czyli przyczyniają się do problemu pt. "czuję się zaniedbana".

Ja tak mam z retinoidami. Kiedyś je jako tako tolerowałam. Teraz jak zaczynam - bardzo powoli, raz na 4 dni - to najpierw mam niesamowity wysyp (wyglądam tragicznie, makijaż tego nie przykrywa), potem wysusz taki, że nie sposób nałożyć makijaż.

Z kwasami obecnie tak samo, chociaż wcześniej je super tolerowałam.

Osoba, która nie ma tak problematycznej cery nie jest w stanie tego zrozumieć.
(...)[/QUOTE]

Również mam złą cerę po kimś (po matce), ale taka prawda, że najczęściej sama sobie szkodziłam - dietą, pielęgnacją, zaniechaniami lub zbyt gwałtownymi ruchami, gdy widziałam, że coś mnie obskakuje. I milion konsultacji nie pomoże, jeżeli się potem konsekwentnie nie podąża wyznaczoną ścieżką leczenia. Jest wielu takich sobie dermatologów, ale i wielu dobrych. Tylko, że lekarzowi trzeba zaufać. A z leczeniem dermatologicznym często bywa, jak z trzymaniem diety - 1-2 tygodnie, a potem jak nie widać efektów lub zdarza się gorszy dzień, to od razu "e tam, po co mi to".

Także nie poddawałabym się i nie stwierdzała "ze mnie jest beznadziejny przypadek" tylko szukała dalej. Jak nie lekarza, to dobrej, doświadczonej kosmetolog. Mnie dopiero ostatnio pewne rzeczy kosmetyczka wytłumaczyła i uświadomiła (czego lekarze często nie robili, bo na pewno mieli wiedzę, tylko niekoniecznie przekazywali ją pacjentowi) i pomogła zrozumieć, że np. to, że mnie czasami obsyfi, to nie jest koniec świata i skóra musi mieć możliwość oczyszczenia się. Nie da się tylko blokować, blokować, blokować.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 21:03   #33
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Ja sie u kosmetyczki dowiedzialam ze przesadzam z peelingami. Dlatego poszlam na kwas, bo chcialam zluszczyc martwy naskorek. Nie wiem czy sa inne sposoby niz kwas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 21:15   #34
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Ja mam włosy rude i kręcone i cały sekret tkwi w ciagłym nawilżaniu. Owszem, nieraz jest tak, że człowiek się budzi i wyglada jak wkurzony Chopin po koncercie, ale wtedy zawsze można jakoś ten bałagan upiąć wsuwkami, wypuścić swobodnie kilka pasm i gra muzyka.
(...)
I to nawilżenie musi być we właściwym momencie - ani nie za wcześnie po umyciu, ani nie za późno. Trzeba wyczuć ten włos, nauczyć się z nim pracować. Ja właśnie jestem na etapie zapuszczania - chcę dać moim lokom kolejną szansę. Muszę przyznać, że nieźle jak na razie działają na nie olejki z Avon.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Ja sie u kosmetyczki dowiedzialam ze przesadzam z peelingami. Dlatego poszlam na kwas, bo chcialam zluszczyc martwy naskorek. Nie wiem czy sa inne sposoby niz kwas
To jest niestety efekt chęci zrobienia wszystkiego na już, a nie stopniowo, w kilku zabiegach. Mogła Ci zrobić serię peelingów kawitacyjnych, zobaczyć jak się cera zachowuje i dopiero wtedy kwas.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Zeby cere bardziej odzywić, wysusza mi ogrzewanie
Ja bym się z takiego powodu nie rzucała na mezoterapię. To zabieg bardziej wskazany do robienia wczesną wiosną. Teraz po prostu sumienna pielęgnacja - jakaś niewysuszająca pianka do twarzy, bezalkoholowy tonik i nawilżający krem. Nawilżać się też od środka. U kosmetyczki to może jakaś kuracja z witaminą C np. połączoną z retinolem? Idź do kogoś, kto ma rozsądne podejście i nie będzie chciał Ci od razu robić nie wiadomo czego, w jednym podejściu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-11-26 o 21:10
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 21:29   #35
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
I to nawilżenie musi być we właściwym momencie - ani nie za wcześnie po umyciu, ani nie za późno. Trzeba wyczuć ten włos, nauczyć się z nim pracować. Ja właśnie jestem na etapie zapuszczania - chcę dać moim lokom kolejną szansę. Muszę przyznać, że nieźle jak na razie działają na nie olejki z Avon.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------



To jest niestety efekt chęci zrobienia wszystkiego na już, a nie stopniowo, w kilku zabiegach. Mogła Ci zrobić serię peelingów kawitacyjnych, zobaczyć jak się cera zachowuje i dopiero wtedy kwas.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------



Ja bym się z takiego powodu nie rzucała na mezoterapię. To zabieg bardziej wskazany do robienia wczesną wiosną. Teraz po prostu sumienna pielęgnacja - jakaś niewysuszająca pianka do twarzy, bezalkoholowy tonik i nawilżający krem. Nawilżać się też od środka. U kosmetyczki to może jakaś kuracja z witaminą C np. połączoną z retinolem? Idź do kogoś, kto ma rozsądne podejście i nie będzie chciał Ci od razu robić nie wiadomo czego, w jednym podejściu.
Jej chodzilo o peelingi jakie robilam w domu. Bo czasem stosowalam nawet codziennie. Ja to nie mam wiedzy na temat zabiegow kosmetycznych, ale sadzilam, ze skoro ide do salonu to mi cos doradzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 21:36   #36
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Jej chodzilo o peelingi jakie robilam w domu. Bo czasem stosowalam nawet codziennie. Ja to nie mam wiedzy na temat zabiegow kosmetycznych, ale sadzilam, ze skoro ide do salonu to mi cos doradzą
Poszukaj w swoim mieście opinii o salonach ze szczególnym naciskiem na to, że kosmetyczka jest rozsądna i potrafi doradzić. I jak pójdziesz to od razu wytłumacz o co Ci chodzi, że chcesz również porady, całościowej pielęgnacji. Tam przyszłaś na kwasy, to zrobiono Ci kwasy. Dobrze, czy nie, tak czasami bywa, że klient jest tylko częścią taśmy produkcyjnej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 06:35   #37
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
No to widać moja kosmetyczka jednak takie rzeczy przewiduje, bo już nakładając kwas (chodzi mi o pierwszy raz) pytała cały czas o odczucia, obserwowała i zmywała kwas bardzo szybko. To ja ją musiałam uspokajać po kilku zabiegach, że spokojnie możemy zacząć przedłużać. Chyba kwestia ostrożności i pamiętania, że każda skóra jest nieco inna.
No a moja nie przewidziała i... Spaliła mi twarz . No proszę, przecież napisałam, że miałam kwas dwie minuty i został on od razu zmyty. Kosmetyczka nie zostawiła mnie na 10minut tak, jak planowała. Kończę ten off top, ale nie przekonałaś mnie, że takie reakcje można przewidzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 13:55   #38
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No a moja nie przewidziała i... Spaliła mi twarz . No proszę, przecież napisałam, że miałam kwas dwie minuty i został on od razu zmyty. Kosmetyczka nie zostawiła mnie na 10minut tak, jak planowała. Kończę ten off top, ale nie przekonałaś mnie, że takie reakcje można przewidzieć.
Kończąc: dwie minuty to nie jest od razu zmyty. Za pierwszym razem kosmetyczka ledwo mi go nałożyła, a już zmywała kwas. Stwierdziła, że woli być ostrożna w tą stronę, niż przesadzić.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:02   #39
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

A u mnie cera nie była czerwona. Dopiero po kilku dniach mnoe wysypalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 20:58   #40
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
A u mnie cera nie była czerwona. Dopiero po kilku dniach mnoe wysypalo
Po kwasach może nastąpić uwalnianie się zanieczyszczeń nagromadzonych w głębszych warstwach skóry. Skóra się oczyszcza. Niestety. Szkoda, że niektóre kosmetyczki "zapominają" o tym poinformować. Pytanie, czy ten stan przerodził się w zapalny i te wypryski nie chcą zejść.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 07:29   #41
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Po kwasach może nastąpić uwalnianie się zanieczyszczeń nagromadzonych w głębszych warstwach skóry. Skóra się oczyszcza. Niestety. Szkoda, że niektóre kosmetyczki "zapominają" o tym poinformować. Pytanie, czy ten stan przerodził się w zapalny i te wypryski nie chcą zejść.
U mnie to trwało jakieś 3 tygodnie zanim się wygoiło i teraz nie mam nic. Tylko ze u mnie to strasznie wyglądało, nie wiem czy to aż tak dużo miałam zanieczyszczeń czy reakcja na kwas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-28, 11:08   #42
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
U mnie to trwało jakieś 3 tygodnie zanim się wygoiło i teraz nie mam nic. Tylko ze u mnie to strasznie wyglądało, nie wiem czy to aż tak dużo miałam zanieczyszczeń czy reakcja na kwas
Skoro wszystko się zagoiło i cera jest okej, to widać zadziałało prawidłowo. Nie ma czarów - zanieczyszczenia z głębszych wartsw skóry muszą znaleźć ujście. Kwas ich magicznie nie przenosi w inny wymiar. Dlatego w moim przypadku, przed kwasami, kosmetyczka najpierw robiła serię czyszczenia skóry, żeby ją nieco "wyprowadzić" i żeby po kwasach nie było aż takiego wysypu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 15:37   #43
Paulina Misiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czuję się zaniedbana...

A znacie może jakieś fajne kosmetyki na trądzik z Rossmana? Albo Natury?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina Misiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 16:11   #44
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Paulina Misiewicz Pokaż wiadomość
A znacie może jakieś fajne kosmetyki na trądzik z Rossmana? Albo Natury?
Nie wydawaj w ciemno kasy. Idź do lekarza lub dobrej, doświadczonej kosmetyczki. Na kosmetyki drogeryjne wydasz tyle, co za wizytę plus kupienie czegoś konkretnego do cery. Wiem to, znam to - przerabiałam. Podejrzewam, że w skali kilku lat wydałam na takie bzdurne "tu się podleczę, tam się wsmaruję i może pomoże" kilka tysięcy złotych.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 16:55   #45
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie wydawaj w ciemno kasy. Idź do lekarza lub dobrej, doświadczonej kosmetyczki. Na kosmetyki drogeryjne wydasz tyle, co za wizytę plus kupienie czegoś konkretnego do cery. Wiem to, znam to - przerabiałam. Podejrzewam, że w skali kilku lat wydałam na takie bzdurne "tu się podleczę, tam się wsmaruję i może pomoże" kilka tysięcy złotych.
Zgadzam się. Poza tym w zwykłych drogeriach ciężko o kosmetyki do cer problematycznych, a też wcale jakieś super tanie nie są. Z drogerii, gdzie w ogóle konsultantki mają jakiekolwiek pojęcie o kosmetykach, które sprzedają to ja polecam pigment. Ale wciąż najpierw konsultacja ze specjalistą, a potem można dobierać indywidualnie co twoje skórze będzie służyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 17:46   #46
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czuję się zaniedbana...

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87374003]Zgadzam się. Poza tym w zwykłych drogeriach ciężko o kosmetyki do cer problematycznych, a też wcale jakieś super tanie nie są. Z drogerii, gdzie w ogóle konsultantki mają jakiekolwiek pojęcie o kosmetykach, które sprzedają to ja polecam pigment. Ale wciąż najpierw konsultacja ze specjalistą, a potem można dobierać indywidualnie co twoje skórze będzie służyć.
[/QUOTE]

Szczególnie, że wiele drogeryjnych kosmetyków działa na zasadzie: pierwszy tydzień zachwyt, wow, odświeżenie, oczyszczenie... a potem wysyp, powrót do smutnej normy.

Przy cerach problematycznych podstawa to pielęgnacja według zaleceń, nudna, żmudna, bez szaleństw i nadmiernych eksperymentów.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 18:12   #47
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Czuję się zaniedbana...

Cytat:
Napisane przez Paulina Misiewicz Pokaż wiadomość
A znacie może jakieś fajne kosmetyki na trądzik z Rossmana? Albo Natury?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Taniej wyjdzie Ci pójść do lekarza i wyleczyć trądzik, niż kombinować z kosmetykami drogeryjnymi, potem aptecznym, kosmetyczkami, a koniec końców i tak iść do lekarza.

Jak dziewczyny powiedziały - poprawa może być chwilowa, efekty nietrwałe, można sobie zaszkodzić.
Nie warto.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-28 19:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.