Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-26, 06:21   #2941
iskiereczka_mruga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 68
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny już napisałam Melanie że mój mąż gdzieś zapodział numer do księdza, myślałam że mam go razem z telefonem do psycholog. Wiem tylko, że to jest ksiądz Bartosz z parafii Św. Marka na Targówku.
iskiereczka_mruga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 12:42   #2942
SamStres
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 72
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny, ja mam ten numer na pewno. Wieczorem Wam podeślę, muszę go odkopać w kalendarzu jak wrócę do domu. Wyślę Wam na priv.
SamStres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 22:20   #2943
SamStres
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 72
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny, wysłałam Wam numer. Sprawdźcie proszę skrzynki odbiorcze.
SamStres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 23:25   #2944
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Potwierdzam że dotarł, dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 00:27   #2945
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja tez potwierdzam dziekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 06:50   #2946
Melanie314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 79
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja też bardzo dziękuję
Melanie314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 13:57   #2947
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Czytalyscie że znowu biora sie za aborcje? Ze 22.10 trybunał konstytucyjny ma glosowac za uznaniem aborcji (z wadami plodu) za niezgodną z konstytucją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 14:12   #2948
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Sosnanieradosna to jest próbą obejscia prawa bez zmiany ustawodawsta... Smutne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:20   #2949
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Jeszcze nas wszystkie zamkną.
Wiem że prawo nie dziala wstecz ale juz wszytskiego mozna sie spodziewac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:29   #2950
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Najwyżej zamkną lekarzy którzy wam przeprowadzali zabiegi.

Poddanie się aborcji (jakiejkolwiek, nieważne czy legalnej czy nielegalnej) nie jest nielegalne w Polsce. Nielegalne jest robienie komuś aborcji i pomaganie w niej (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Więc nawet wstecz nic nie zrobią.
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:48   #2951
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

I tak już lekarze się boją. Jak zdelegalizują aborcję ze względu na wady płodu to zostanie nam tylko jazda na zachód... No i zostanie podziemie...
Co odważniejszy lekarz może będzie próbował te wady podciągnąć pod zagrażające życiu/zdrowiu matki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 14:52   #2952
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Mysle że zaden nie bedzie sie narazal i pisal o zagrożeniu zycia matki. Mysle ze to pojdzie o krok dalej i nawet jak bedzie zagrożenie dla matki to sie beda bac wpisywać.
A ZD to juz w ogole, przyjdzie na swiat kilkaset takich dzieci i jak ich rząd wesprze? Nijak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 15:03   #2953
Melanie314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 79
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Nawet jak już nic nam nie zrobią to która z nas się nie boi powtórki wady w kolejnej ciąży? Od zakazu aborcji tylko krok do zakazu badań prenatalnych. Nawet nie będziemy wiedziały, że trzeba jechać do Holandii czy na Słowację...
Melanie314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 18:34   #2954
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Badania prenatalne sluza tez temu by przygotować się na leczenie dziecka, znaleźć szpital gdzie znajdują się specjaliści który się danymi przypadkami zajmuja( u mnie dziecko miało poza ZD wnętrzności na wierzchu) i to było bardzo ważne bo gdybym zdecydowała się nie przerywać to najlepiej bym rodziła w szpitalu chyba w Łodzi w formie CC i byłaby od razu operacja dziecka. To wada rozwojowa która się operuje.

Możliwość terminacji w pewnych sytuacjach to dodatkowa sprawa. Nie wierze w to by ktoś nam zablokował możliwość badania się. Jedynie T - czego się boje chociaż ja już jestem pewna ze drugi raz to tylko za granica bez bólu.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 19:57   #2955
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Tylko zeby nie wprowadzili kar za przerwanie ciąży, wtedy i zagranica odpadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 20:05   #2956
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ale prawo ma działanie terytorialne, czyli obowiązuje w danym kraju. Nawet jakby w Polsce nie można było przerywać ciąży to w Holandii dalej będzie można. Prawo nie działa tak, że obowiązuje obywatela niezależnie od tego gdzie się znajduje. Także bez takiego skrajnego czarnowidztwa dziewczyny
Z resztą jak ten rząd spróbuje coś zaostrzyć to kobiety ich rozniosą... Byłam raz na czarnym proteście - pójdę i drugi, i trzeci, i dziesiąty jak będzie trzeba...
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 20:40   #2957
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Poczwarkah jako prawnik z wykształcenia muszę Ci powiedzieć, że nie jest tak jak piszesz, że prawo obowiązuje tylko terytorialnie temat jest dość skomplikowany, ale z całym szacunkiem niestety tak nie jest. Są ściśle określone zasady kiedy Polak odpowiada na podstawie prawa polskiego nawet za granicą. Nawet są takie opcje kiedy obcokrajowiec za granicą może odpowiadać na podstawie prawa polskiego. Kwestia jest bardziej skomplikowana.
W przypadku terminacji ciąży to nie obowiązuje akurat i nadal będzie opcja wyjazdu za granicę. Tylko czy naprawdę w XXI wieku tak powinno być? Nie każdego na to stać i nie każdy chce jechać ileś kilometrów. Może nie będzie innego wyjścia a może jednak Trybunał orzeknie zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 20:49   #2958
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Platynowa91 nadzieja umiera ostatnia ale Ten Trybunał nie orzeka zdrowo rozsądkowo.. Ja też byłam na czarnym proteście, na marszach i demonstracjach. Jak trzeba będzie to wyjdę jeszcze raz ale obawiam się że jak zapadnie wyrok to pozamiatane. No chyba że rząd go nie opublikuje..
Dopóki nie wpadną na pomysł karania kobiet które poddały się aborcji dopóty będzie można szukać ratunku za granicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 21:05   #2959
Teresa1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 193
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Szkoda tylko że w państwo ma tak mało do zaoferowania dla osób niepełnosprawnych. Dla dzieci w tym momencie jest i może lepsza opieka i większe możliwości ale po 18 czy 21 roku życia nie następuje cudowne uzdrowienie kiedy system kończy opiekę. Dorosły niepełnosprawny intelektualnie zostaje przy rodzinie. Mnie najbardziej zabolały słowa Pani genetyk przed T. Przed wizytą wahałam się nad decyzją co 5 min miałam inną. Myślałam że otrzymam jakieś zalecenia, namiary na terapeutów ośrodki a pani kazała mi pooglądać filmiki na you tube
i że nie ma co podejmować zbyt intensywnej terapii bo dziecko z zd to najlepiej jak jest z rodzicem. Byłam załamana i zrozumialam że rodzice zostają z takim dzieckiem sami sobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teresa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-29, 09:34   #2960
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

No z niepełnosprawni dziecmi jeszcze da rade jakos sobie poradzic. Ale z doroslym niepełnosprawnym to juz ciezko zwlaszcza jak rodzic ma juz 60 lat.
To wszytsko jest bardzo trudne. Dlatego kobieta powinna miec wybór czy chce cale zycie poświęcić takiemu dziecku czy nie. Bo przecież z pracy tez trzeba zrezygnowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 15:07   #2961
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

To wszystko jest straszne, zaczynam szczerze nie lubić mojego kraju. O rządzących nie wspomnę... Teraz z przerwaniem ciąży jest ciężko mimo widocznych ciezkich wad, nie wyobrażam sobie jakbym miała nosić 9 msc dziecko które umrze przy porodzie. Nie ma cudów! Przez kilka miesięcy to dziecko nie uzdrowieje cudownie! Mimo najszczersze wiary i najgorętszej modlitwy. To się nie zdarza nam zwykłym szarakom i niestety my tu wszystkie o tym wiemy, bo przekonałyśmy się na swojej skórze. Teraz mamy traumę, A co dopiero po 9 msc ciąży, gdzie wszyscy wiedzą, pytają... jak nie zwariować???!!!

Jeśli ustawa wejdzie w życie, nie wiem czy zdecyduje się na kolejną ciążę....



A teraz moje pytanie: czy któraś z Was miała z wyniku histopatologicznego taki przypadek:

Przekrwione i obrzęknięte błony płodowe

Serce, wątroba, nerki i nadnercza przekrwienie

Pluca- całkowita niedodma, cechy niedojrzalosci znacznej tzw. płuco gruczołowe



???
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 10:42   #2962
macosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 39
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny, ja z innym tematem - krwawienie. Jutro mija miesiąc od T. Krwawiłam przez jakieś 20 dni po. Później było tylko delikatne plamienie, bardziej jak przy upławach. Od dwóch dni znowu się ze mnie leje. Dosłownie. Nie nadążam za zmianą podpasek. Możliwe, że to już okres czy coś może być nie tak? Zestresowałam się trochę. Czekam jeszcze na wizytę kontrolną. Czy podczas niej wykonuje się USG? Czy krwawienie w tym nie przeszkodzi? Umówiłam się prywatnie do lekarki, która mnie badała w szpitalu przy T. Tak mi będzie chyba trochę łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
macosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 11:02   #2963
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Macosa ja miałam wizytę 2 tyg po terminacji pamiętam, że pierwszy i drugi okres to była masakra z domu nie wtchodzilam bo 2-3 pierwsze dni to się ze mnie strasznie lało. A jak już musiałam gdzieś wyjść to zakładałam tampon i podpaskę koszmar. Później było już ok
Co do wizyty w czasie krwawienie to lekarz bez problemu wykona USG ja w klinice miałam zawsze wizyty w 2-3 dniu cyklu. Dzięki USG lekarz będzie mógł ocenić czy w środku wszystko jest ok. 3mam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 13:02   #2964
AuriAuri
Przyczajenie
 
Avatar AuriAuri
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Krwawienie u mnie przy pierwszych 3-4 okresach było ogromne oraz bolesne, przy 5tym już łagodniej, także z biegiem czasu powinno się samo unormować.
AuriAuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 18:40   #2965
Anka199217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 15
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny potrzebuje Waszej porady. Jestem po T już kilka.kiesiecy. dla brata urodziła się córka. Wiem że chcą wziąść mnie na matkę chrzestna. Nie byłam u spowiedzi więc nie mam "rozgrzeszenia. Nikt nie wie w rodzinie o T i nie wiem jak wybrnąć z tego. Chcoiaz bym bardzo chciała nią zostać. Mówiłam im że nie mogę być Ale oni myślą że tylko tak gadam. Możecie coś poradzić?
Anka199217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 18:56   #2966
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Anka też sie nad tym zastanawialam co w takim przypadku.
Albo pojdziesz do spowiedzi i bedziesz chrzestna
Albo powiesz że nie możesz z powodu ,,problemow z wiarą" i jak ma ten chrzest dla nich znaczenie prawidlowe (czyli zwiazane z wiara a nie bo chrzest sie robi bo tak wsyzscy robia) to powinni zrozumiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 19:09   #2967
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Anka to zależy od Ciebie. Moj TZ mimo ze uważa ze tez zgrzeszył bo tez chciał T został chrzestnym bo nie chciał gadania w rodzinie.

Co ciekawe ksiądz tez od razu wszystkim dawał komunie i mu tez. Ja wiem ze dla mnie to nieakceptowalne bo ja wprost mówię ze nie żyje zgodnie z zasadami i nie mogę w związku z tym pełnić takiej roli. Można być bardzo dobra ciocia dbać o dziecko a tytuł chrzestnej to tylko tytuł.

A to z jakimi zasadami nie żyje w zgodzie nikt nie wie i pewnie myślą sobie ze może mi chodzi o stosowanie antykoncepcji czy co...





A ja mam inne pytanie czy wiecie jak można zmusić szpital do podania wyników? Dowiedziałam się ze są moje wyniki kariotypow a dziecko miało translokację co oznacza ze pewnie jestem nosicielem wady i jak zadzwoniłam z pytaniem o wynik to pani po sprawdzeniu moich danych głęboko wzdechnela i stwierdziła ze muszę się do lekarza zapisać I mam dzwonić na rejestracje to jedyny sposób by poznać wynik. Na telewizyte muszę czekać cały miesiąc
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 19:23   #2968
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Asvr jak do mnie dzwonili, że są już wyniki kariotypów, nie chcieli mi też podać informacji, pani z rejestracji powiedziała tylko, że u mnie coś wyszło nie tak (akurat mam translokację), żeby się umówić na wizytę bo nie może mi nic powiedzieć. Nie wiem, może poproś, żeby wynik przesłali pocztą elektroniczną lub chociaż normalną, może będzie trochę szybciej niż wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 20:14   #2969
iskiereczka_mruga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 68
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Mi wynik histpatologii wysłali mailem z zaszyfrowanym załącznikiem. Hasłem był mój pesel. Może w innych miejscach też tak się da?
iskiereczka_mruga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 20:14   #2970
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

U mnie była opcja taka, że wynik kariotypu mojego i męża zostanie przesłany pocztą. Nie miałam żadnej konsultacji z genetykiem po wynikach (może dlatego, że wynik był prawidłowy?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-02 14:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.