najlepsza dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-04, 16:24   #1
aga_gusia
Raczkowanie
 
Avatar aga_gusia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 177

najlepsza dieta


Siemka!!!
Wiecie co dziewczyny ja juz się pogubiłam w tych wszystkich dietach tyle tego jest!Przeczytalam na temat kazdej wiele informacji i mozna powiedziec ze wiem duzo ale w sumie nic! Powiedzcie mi, ktora dieta jest najlepsza?!
Pozdro
aga_gusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:47   #2
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: najlepsza dieta

przejrzyj sobie wątki na fitness, przecież tyle sie tu o tym pisze....
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:54   #3
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: najlepsza dieta

sama musisz wybrać dobra dla siebie, ogolnym powazaniem cieszy sie dieta 1000 kalorii. Ja osobiscie nie stosuje diety tylko zmieniam styl odżywiania trzeba we wszystko co sie robi wlozyc przede wszystkim wlasny wysilek i poswiecic temu czas
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 08:34   #4
diana
Raczkowanie
 
Avatar diana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: skierniewice
Wiadomości: 227
Dot.: najlepsza dieta

ja stosuje diete 1200kcal i nie jadam wolowiny i jej przetworów ziemniaków slodkich owoców i slodyczy oczywiscie. chlebek tylko chrupki lub razowy w ciągu 1,5 miesiąca schudlam prawi 7 kg zaczynajac wazylam 74 a teraz 67.5 ))) wczesniej próbowalam sie katowac wieloma dietami ale ta jedyna zadziałala chce zrzucic jeszcze 7,5kg i mysle ze mi sie uda pozdrawiam
diana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 08:38   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: najlepsza dieta

Podobnie jak koKOro stawiam na zmianę trybu życia, a nie dietę jako taką
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 08:53   #6
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: najlepsza dieta

witajcie!
Ja ostatnio pracowałam z człowiekiem który stwierdził że musi przejść na diete ale nie byle jaką a - KOPENHADZKĄ - dieta ta trwa 13 dni jest bezcukrowa i niepolega na odchudzaniu co na "odtruciu" - zwężeniu żołądka bo jak stwierdził kolega od dotychczasowych obiadków to mu się on powiększył. Po ukończeniu diety i wejściu ponownie na wagę zauważył że schudł około 5 kilogramów jak na 14 dni to chyba nieżle. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i pamiętajcie kochanego ciałka nigdy za mało

http://www.twojadieta.info/dieta/kopenhaska/
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 08:55   #7
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: najlepsza dieta

Kopenhaska trochę wykańcza organizm, bo dostarcza mu (jeśli dobrze pamiętam) około 700 kalorii dziennie. Poza tym zaczynanie dnia czarną kawą przez dwa tygodnie nie jest jakieś wyjątkowo zdrowe. Ale to tylko moja opinia.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 09:03   #8
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: najlepsza dieta

Viki
Dietę, o której piszesz przerabiałam dwa razy. Rzeczywiście można dzięki niej schudnąc, mi każdorazowo ubywało 6,7 kg. Jednak po jakimś czasie wracałam do poprzedniej wagi. Jej autor zapewnia, że zmienia ona metabolizm i po jej ukończeniu można jeść normalnie, ale wcale tak nie jest. Ja przekonałam się o tym po zastosowaniu jej drugi raz. Po pierwszym razie myślałam, że skoro nic sie u mnie nie zmieniło - to pewnie dlatego, że robiłam coś nie tak. Za drugim razem również mój metabilizm nie poznał się na tej cudownej diecie, mimo, że od jej zasad nie odstępowałam ani na milimetr. Ja jestem uparciuchem i uczę się na własnych błędach - mam nadzieję, że Ty potrafisz uczyć się na cudzych.
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:21   #9
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: najlepsza dieta

Droga Agajot ja jej jeszcze nie próbowałam ale skoro tak mówisz to nawet się męczyć z nią nie będę bo raz że za kawą nie przepadam a dwa za szpinakiem też nie bleeee. A pozatym leniuch ze mnie ogromny więc wątpie czy by mi się udało. A tak pozatym ide zjeść fryteczki z sałatką z pekińskiej mniam

A co do kolegi to faktycznie mu wagi znowu przybędzie bo podczas jego diety pizzą go kusiliśmy powiedział że jak się tylko skonczy mu dietka to se podje
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:50   #10
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: najlepsza dieta

Cytat:
Napisane przez Akane
Kopenhaska trochę wykańcza organizm, bo dostarcza mu (jeśli dobrze pamiętam) około 700 kalorii dziennie. Poza tym zaczynanie dnia czarną kawą przez dwa tygodnie nie jest jakieś wyjątkowo zdrowe. Ale to tylko moja opinia.
ja tez jestem na razie na tej diecie ale tylko do 17 stycznia w każdym razie ja ją sobie zmodyfikowałam...tzn. zamiast samej kawy na śniadanie jem sobie jajecznice z dwoch jajek( bez soli i na oliwie z oliwek) + herbata( nie lubie kawy), lunchu i obiadu sie trzymam.....ale pozwalam sobie dodatkowo na małe przekaski miedzy posiłkami np. troche orzechów laskowych...albo jabłko itp. po 17 stycznia wracam do mojej ukochanej sprawdzonej SB
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 22:10   #11
primavery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 235
Dot.: najlepsza dieta

Nie jestem bardzo oblatana w temacie diet mimo, że przerobiłam juz wszystkie możliwe w swoim życiu
Kopenhaska to jest dieta która świetnie dziła jak chcecie świetnie wyglądać na wesele....ale potem biada Wam..z powrotem dostaję sie o 3 kg więcej niż przed rozpoczęciem:-(

Polecam zmianę trybu życia...jeść często... dużo ryb, chudych twarogów , surówek. Na mnie świetnie działają starte jabłka...wiem, że nie powinno się ale to naprawdę działa...zatyka przed spaniem i już.
ogólnie trzymam się ok 1200 kalorii, ale nie licze bardzo dokładnie...
Stosując te zasady schudłam kiedyś baaardzo aż nie chcę pisać ile...ale teraz rok po rzuceniu palenia trochę mi wróciło i zabrałam się do odchudzania
aaaa sorki do zmiany trybu jedzenia
primavery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-01, 10:00   #12
Nirka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 8
Dot.: najlepsza dieta

słuchaj a nie uważasz ze 1200 to mało? jednak to jest minimum dla funkcjonowania organizmu? ja tez tak robiłam ale sobie rozwaliłam gospodarkę. Aż w końcu trafiłam na Pania Kasię Gryko która powoli mnie wyprowadza z tego - mam dietę, mam ćwiczenia i idzie wszystko do przodu!
Nirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 09:07   #13
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: najlepsza dieta

No właśnie, dietetyk. Moim zdaniem to pierwszy krok do tego aby serio podejść do tematu. Jeśli odchudzamy się na własną rękę to albo mamy w sobie sporo determinacji i wyedukowaliśmy się w tym zakresie, abo mamy krótkoterminowe plany, z efektem jojo na zakończenie. Ostatnio publikowałyśmy wywiad z dietetykiem, w którym zapytałyśmy jak wygląda jego codzienność w zdrowym odżywianiu. Może się komuś przyda. Jak mówią "szewc bez butów chodzi": xxx

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-10-03 o 11:44 Powód: link
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 10:35   #14
Kamila_Klusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 12
Dot.: najlepsza dieta

Najlepsza jest dieta dopasowana do ciebie serio ja też naczytałam się o różnych dietach wypróbowałam chyba każdą możliwą i dopiero jak dostałam od dietetyczki taką dopasowaną do mnie podziałało..kwestia dobrego wyliczenia zapotrzebowania, dostosowania tego do twojego rytmu dnia, organizmu
Kamila_Klusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 14:54   #15
mimimilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: najlepsza dieta

Ja polecam wizytę u dietetyka, próbowałam różnych diet na własną rękę i kończyło się to problemami ze zdrowiem a najgorsze były zaparcia. Dopiero dietetyk ułożył mi fajną i skuteczną dietę xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-10-16 o 11:45 Powód: reklama
mimimilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 10:15   #16
AliceBaskerville
Przyczajenie
 
Avatar AliceBaskerville
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: najlepsza dieta

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Dopiero dietetyk dobierze odpowiednią i zdrową (!) dietę. Oprócz tego widzę jeszcze dwa plusy:
- ktoś będzie Ciebie pilnował (na mnie to działa ),
- nabierzesz nowych i zdrowych nawyków żywieniowych. Częściej będziesz sama coś gotowała, niż jadła na mieście.
AliceBaskerville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 13:27   #17
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: najlepsza dieta

Najlepsza dieta to dieta zróżnicowana, racjonalna i dopasowana do Twoich potrzeb czyli stylu życia, aktywności fizycznej, celu i ewentualnych nietolerancji pokarmowych. Nie ma jednej najlepszej diety.
Ogólne zasady zdrowego odżywiania to pić dużo wody, jak najczęściej jeść produkty nieprzetworzone, nie smażyć tylko gotować na parze i piec lub ewentualnie grillować, jeść dużo różnych warzyw, ograniczyć cukry proste, jeść węglowodany złożone, nie podjadać między posiłkami i jeść regularnie co 3-4 godziny. Takie podstawowe złote zasady
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 13:25   #18
anulka9001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 50
Dot.: najlepsza dieta

Zgadzam się z dziewczynami wyżej, że racjonalne odżywianie może zdziałać cuda i wcale nie trzeba wydawać mnóstwa kasy na dietetyków

Edytowane przez anulka9001
Czas edycji: 2017-10-23 o 13:26
anulka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 08:05   #19
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: najlepsza dieta

No wiesz to wszystko zależy jaki masz kłopot.Jak masz nawet na tyle silnej woli żeby oprzeć się słodyczom, przestawisz się na lepsze jedzenie to w końcu zabraknie przepisów na obiady, jak ktoś nie ma weny żeby się zagłębiać w temat. Ja nawet na diecie potrafiłam nie schudnąć bo zjadałam raz przy gotowaniu a drugi raz przy normalnym posiłku czyli zero szans na schudnięcie, wtedy fit care się sprawdza, to dieta kubełkowa, zapewnia trzymanie się z daleka od kuchni.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-01, 09:48   #20
moty_watorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 31
Dot.: najlepsza dieta

Cytat:
Napisane przez Zbyt_Szalona Pokaż wiadomość
No wiesz to wszystko zależy jaki masz kłopot.Jak masz nawet na tyle silnej woli żeby oprzeć się słodyczom, przestawisz się na lepsze jedzenie to w końcu zabraknie przepisów na obiady, jak ktoś nie ma weny żeby się zagłębiać w temat. Ja nawet na diecie potrafiłam nie schudnąć bo zjadałam raz przy gotowaniu a drugi raz przy normalnym posiłku czyli zero szans na schudnięcie, wtedy fit care się sprawdza, to dieta kubełkowa, zapewnia trzymanie się z daleka od kuchni.
Ja uważam, że skoro jesteśmy świadomi problemu to możemy zacząć z nim skutecznie walczyć Silna wola to jest coś co się trenuje. W odchudzaniu jest ważne, żeby nie robić wszystkiego na raz. Najpierw powoli zmieniać jadłospis, potem pory i ilości posiłków, a następnie wprowadzać ruch. Mózg ma swoje limity
__________________
Schudłam już ponad 30 kg
Jak? https://www.facebook.com/twojamotywatorka

A przede mną jeszcze troche
moty_watorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 08:20   #21
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: najlepsza dieta

Ja nigdy nie stosowałam żadnej mono diety. Dla mnie dieta to zdrowy styl odżywiania, który stosuje się przez całe życie.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 08:57   #22
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: najlepsza dieta

Cytat:
Napisane przez marysia_co Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie stosowałam żadnej mono diety. Dla mnie dieta to zdrowy styl odżywiania, który stosuje się przez całe życie.
Pięknie powiedziane Ja też postanowiłam miesiąc temu przejść całkowicie na zdrową dietę - ograniczyłam słodycze (raz na jakiś czas wsunę sobie własnoręcznie upieczone ciastka ), dużo więcej warzyw i owoców, ograniczyłam tłuszcz do minimum, więcej błonnika i minimum czerwonego mięsa - a do tego dołączyłam delikatne ćwiczenia i co? I mieszczę się znowu w stare spodnie a przy tym się lepiej czuję.

Próbowałam różnych diet wcześniej ale nie dawały efektów albo w krótkim czasie już nie mogłam jeść w kółko tych samych rzeczy. A teraz nie dość, że coraz lepiej wyglądam tak jeszcze gotowanie znowu sprawia mi przyjemność (eksperymentuję w kuchni) a nie jest codziennym obowiązkiem

Poza tym jak już dziewczyny wspominały - nie ma najlepszej diety. Każdy organizm jest inny i na każdego podziała co innego.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 10:14   #23
moty_watorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 31
Dot.: najlepsza dieta

Kochana, ja na diecie w wdzięcznym tytule ZMIANA NAWYKÓW I STYLU ŻYCIA zrzuciłam 35 kg. I uwierz mi za mną już było wszystko.. białkowa, kopenhaska, kapuściana, Gaca system...
Dopiero pomógł zdrowy styl życia i racjonalne żywienie.
Dieta najtańsza, najprzyjemniejsza i skuteczna polecam!
__________________
Schudłam już ponad 30 kg
Jak? https://www.facebook.com/twojamotywatorka

A przede mną jeszcze troche
moty_watorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 19:49   #24
Anetka08
Przyczajenie
 
Avatar Anetka08
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 17
Dot.: najlepsza dieta

Polecam koktajle proteinowe Limvena. Mają bardzo dużo składników odżywczych przez co wspomagają odchudzanie i mogą zastąpić posiłek.
__________________
Anetka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 20:09   #25
arisah
Raczkowanie
 
Avatar arisah
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 316
Dot.: najlepsza dieta

zdecydowanie potwierdzam to co większość poprzedniczek już napisała. żadne diety cud nic nie zdziałają, z założenia stosowane są przez określony czas i może chwilowy efekt będzie,ale nie uczą co dalej, więc wracamy do starych nawyków i kilogramy lecą w górę. Najlepsza dieta to ta zbilansowana pod Twoje potrzeby, bogata w warzywa, owoce, wykluczająca nietolerowane produkty, różnorodna, aby wszystkie niezbędne składniki zostały dostarczone.

Nie rygor a zdrowy rozsądek
arisah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 11:15   #26
dorotka932
Przyczajenie
 
Avatar dorotka932
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: najlepsza dieta

Najlepsza dieta jak to mówi moja babcia to dieta MŻ- mniej żreć
Zauważyłam, że każda z diet skupia się na poszczególnych składnikach i zawsze brakuje jakiś witamin. Trzeba po prostu zrezygnować z cukry, smażonych rzeczy, pieczywa pszennego i makaronów, mniej solić potrawy i nie pić gazowanych napojów. Już po samym takim odstawieniu po jakimś czasie nie tylko trochę zrzucimy ale też poczujemy się lepiej
dorotka932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:38   #27
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: najlepsza dieta

MŻ ale nie połowę a tylko poniżej swojego całkowitego zapotrzebowania kalorycznego. Nie trzeba rezygnować ze smazonego, z makaronow czy nawet cukrow w postaci owoców. Najważniejsze to ujemny bilans kaloryczny. wyobrazcie sobie, ze rozpisalam diete znajomej która cwiczy trzy razy w tygodniu i ma 2600 kalorii i chudnie. Tak. Chudnie. Ale karmi piersia i ma dodatek 300,kalorii. Bez tego jadlaby i tak dużo bo 2300 kalorii. Mozna? Można. Niektórzy proponuja nie liczyć kalorii i makroskladnikow ale nie na każdego to dziala i okazuje sie ze pozwalaja sobie na mniej niz mogą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 19:54   #28
kulkaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 23
Dot.: najlepsza dieta

Mi podpasowała dieta cambrigde – niektórzy uważają ją za hardkorową, ale myślę, że jak ma się poważne problemy z wagą to trzeba wziąć się za nie na poważnie i radykalnie. U mnie tak było, bo do zrzucenia miałam ładne 20 kg… swoje założenia ostatecznie osiągnęłam, ale nie obyło się bez systematyczności i dyscypliny. Powodzenia dla Was wszystkich w zrzucaniu zbędnych kilogramów
kulkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 10:36   #29
martaadam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: najlepsza dieta

Najlepsza dieta to taka, która jest dopasowana do naszego organizmu. Ja zaczęłam korzystać z cateringu dietetycznego Lunabox, dobrałam odpowiedni program i widze już pierwsze efekty

Edytowane przez martaadam
Czas edycji: 2018-07-25 o 10:38
martaadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 12:27   #30
Hannna89
Przyczajenie
 
Avatar Hannna89
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: najlepsza dieta

Ja nie preferuję żadnej specjalnej diety Po prostu jem mniej i zdrowiej tak jak ktoś wyżej napisał. Wystarczy jeść sporo warzyw, mieso gotowane na parze, owoce, ale w rozsądnej ilości bo mają dużo cukru i ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć Ja tak schudłam 5kg
Hannna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-11 10:38:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.